Natočeno podle skutečné události ze vzpomínek producenta CNN Roberta Wienera. 1991. Válka v zálivu. Žádný příběh nestojí za to, aby kvůli němu člověk umíral - tohle je ale životní příběh. Spolupracovníci CNN, Robert Wiener a Ingrid Formanek, se s hrůzou dívají z hotelového balkónu na bomby dopadající na Bagdád ... Každý Američan se zaujetím sledoval v lednu 1991 zprávy z první ruky od týmu reportérů CNN. Jaká ale byla skutečná situace v Perském zálivu a na začátku irácké invaze do Kuvajtu? Jak asi bylo novinářům během bombových útoků přímo uprostřed dění v Bagdádu? Nyní se můžete podívat na jedinečný příběh hrdinství těchto lidí, kteří riskovali život pro to, aby světu zprostředkovali pravdu. (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Vím, že to možná bude znít trochu perverzně, ale bombardování Bagdádu bylo nádherné. A vidět konečně Davida Sucheta v nějaké normální roli byla příjemná změna. ()

FilmWave

Filmu je paradoxně na škodu, že je podle skutečných událostí, protože vás nutí si v duchu na mnoha místech říkat, "takto to určitě nebylo". Ale film má spád a mohutně to táhne výborné duo Keaton a Bonham Carter. ()

koniklecka

Dnes náhodou hodnotím 2 filmy, které jsou natočeny podle skutečných událostí - Valkýru a Živě z Baghdádu. Tento film hodnotím jako první. A jelikož byl dost nenáročný, zajímavý a fajn herecky obsazený, zaslouží si 4 hvězdičky. Ale co pak můžu dát tomu druhému:) ()

Heroine

Nedokážu to asi přesně pojmenovat, ale něco se mi na tomhle filmu nelíbilo. Trochu trapas, trochu propagandy, k tomu nemám ráda ani Keatona ani Carterovou, ale Suchet byl dobrý, a některé scény celkem působivé. Jinak nic pro mne. ()

Hpatrik

Do chvíle než začnou padat bomby se nic neděje a je to šeď a nuda, rychle a chaoticky sestříhané, bez napětí. Ale jakmile to vypukne atmosféra najednou neskutečně zhoustne, začnete se bát o postavy a cítíte s nimi. Jenom škoda že to trvá pouhých pár minut... ()

Quido

Zajímavý film, který si opravdu na nic nehraje. Už dlouho jsem neviděl takto dobře podaný příběh a vyjímečné herecké výkony. ()

MoriM

CNN vytvořila díky odvaze nejen dvojice Wiener-Formanek pro celý svět, hlavně ale Ameriku, něco do tý doby těžko představitelnýho. Když si člověk pustí na YouTube záznam z tý osudové reportáže v noci 17. 1. 1991, má z toho husí kůži. Původně jsem dal čtyři hvězdy, ale rozleželo se mi to. Je to drsná pecka! ()

Mykhaluu

Dát čtyři hvězdičky filmu, ve kterém má hlavní roli Michael Keaton! Inu ano! Je vidět, jaký jsem kabrňák nestranný a že i člověk, který je mi nesympatický jako průjem o půlnoci, se bát křivdy ode mne nemusí! :) Prostě TV film, který šlape a jede přesně tam, kde chce! ()

DooFooS

Ačkoliv je snímek doprovázen přívlastkem více/méně faktografický, nemůžu se zbavit potvrzení pravidla, že dějiny píší vítězové. Ovšem to filmu rozhodně neubírá na kvalitě. ()

(fjw)

Přesně, film si na nic nehraje a jen nám ukazuje situaci v bagdádu. Přijemný Michalel Keaton a krásná Helenka:) A taky mě překvapil mile David Suchet:) ()

SB

Film, který řekne mnohé, co tvůrci ani nechtěli. Film se tváří jako úžasný rádobydokument o tvrdé práci amerických novinářů, kteří všechno vědí, všechno znají a všude byli dvakrát, výsledkem je uhnaný film, kde pořád někdo někam běží, spěchá, křičí (Keaton je zářný příklad, jeho herectví je zde slabé), čímž zprávy vypadají jako z Novy, přičemž se američani chovají nafoukaně či jako doma. Technických seker prezentovaných jako senzace je tam taky pár - vysílací stanice, čtyřdrát, kamera v okně po výbuchu stále stojí... Sám film trpí americkou sebestředností - všude byli pouze američtí novináři, nepamatuju, že by se objevila zmínka o jiných zemích, které také měly své zpravodaje, včetně ČR. Pár dojemných chvil pro splnění klasifikace "americký film" bylo taky povinně zařazeno. Mezi "řádky" filmu lze rozeznat, co je to propaganda médií a kdo jsou ti opravdoví diktátoři. Postava Sucheta měla pravdu: "Vám nejde o Iráčany." A taky že nešlo (ani ve filmu, ani ve skutečnosti). V podstatě to byla jedna z dalších amerických nacamrávaček. Z filmu jsem si odnesl jedno ponaučení: Nevěř Iráčanům, nevěř Američanům a nevěř novinářům. ()

elanista1

Neotrepana tema, a co mna k tomuto ako znacneho laika dokazala ohromit, nie sice vo velkej miere, ale aj tak. Zaujimavy pohlad na vojnu v Iraku z oci reportera. Fantasticka Jablonskeho hudba a dvojica Michael a Helena, to su jedny z hlavnych aspektov, ktore u mna vyvolali pocit spokojnosti. ()

PatrikP4

Rychlý spád a člověka to nutí neustále bejt v pozoru... Myslím že si to zaslouží takové hodnocení... Člověk se u toho opravdu nenudí... ()

xander

Zaujímavý snímok ktorý je dokonale autentický a má zaujímavých hercov. Niekedy je však príliš politický čo mi trochu vadilo. Michael Keaton a Helena Bonham Carterová sú výborný, tak ako vedľajší Bruce McGill, Robert Wisdom a David Suchet. živo z bagdádu sa určiťe vydarilo, aj kedˇ mohlo byť ešťe trochu lepšie. Dávam kvalitné 3 hviezdičky, ktoré nemajú daleko z 4 hviezdičkám. ()