Reklama

Reklama

Američtí bohové - Série 1

(série)
Drama / Fantasy / Mysteriózní
USA, 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 54–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Hrají:

Bryan Fuller, Michael Green, Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Mousa Kraish (více)
(další profese)

Epizody(8)

Recenze (10)

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Větší zklamání nepamatuji v poslední době. Dokonalé úvodní titulky nic ze samotného vyprávění netrumfne. Neskutečný talent za kamerou opřený o skvělou předlohu bohužel neopakuje úspěch ani kvalitu Hannibala. Casting je skvělý, hudba, kamera a celkový vizuál také. Za to vyprávění je příliš složité.... Nebo spíše špatné a za osm dílů se toho moc nevyřeší, což by nevadilo, kdyby většina dílů nenudila od začátku do konce. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobné, ako seriál Legion: miestami pozoruhodné, ale ako celok nie úplne postačujúce (a nakoniec zvláštnym spôsobom neuspokojivé). Vizuálne premakané (ostatne, robili to tvorcovia šialeného Hannibala) a odvážne v sexe i gore (našťastie, rozkošných králikov nám pozabíjali mimo záber). Dokonalé scény s bohmi a ľuďmi (otrokárska loď, Vikingovia...). Ak by to bolo len o nich, dám 100%. Lenže nie je. No a o čom je? V tom je problém. Príbeh je veľmi riedky, zvláštny, výrazne stagnuje a chýba mu poriadne vyvrcholenie (v predchádzajúcich dieloch plno načrtnutých vedľajších dejových liniek a postáv je vyložene ignorovaných). Najviac ma zaujal prekrásny predposledný diel alias spin-off mojej najobľúbenejšej postavy: dvojmetrového leprechauna z Írska. A nepochopil som, na čo pán Streda potreboval s takými mega-schopnosťami bodyguarda – absurdné! ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilot nemastný neslaný. Rýchle predstavenie postáv. Na rýchlo odbitá zápletka. Od druhého dielu ale výrazne zlepšenie. Na to, že sa seriál nemôže pochváliť ani jednou akčnou scénou a napriek tomu, že všetkých 8 dielov skôr pôsobí ako exkurzia do sveta, ktorý nám nie je známy a objavujeme jeho zákutia pozorne a s určitým zmäteným pohľadom ( nie natoľko rozdielným ako má Shadow), stále sa jedná o vizuálnu pastvu pre oči, a celá výplň je mytológia a mýtus v tej najlepšej možnej transformácií akú si viete predstaviť. Bavilo ma to. Ian McShane je zase raz perfektný a všetky postavičky dotvárajú akokoľvek zpočiatku bezvýznamné dotvárajú celú hierarchiu bohov so všetkými nuansami im vlastnými. Páčia sa mi úvodné príbehy. Páči sa mi skrytá epickosť. Aj fakt, že každej postave rozumiem. Teším sa na druhú sériu. S prvou som spokojný - 1. séria 90% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První řada byla pro mě těžkým zklamáním. Přitom téma má obrovský potenciál, jenže tvůrci ho nechali utopit v epizodách, které nevyprávěly ucelený příběh, ale vypadaly spíše jako mozaika na sebe nenavazujících dějů, které poskládal dohromady autista pod vlivem návykových látek. Díly, jež tomuto vzorci unikly, byly velmi slušné a je škoda, že jich neuniklo víc. Jako dlouholetý hráč World of Warcraft musím ocenit jméno hlavního hrdiny, ale jako fanoušek dobře zahraných psychopatů musím vyjádřit zklamání nad nepřítomností Černoboga ve Wisconsinu. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

American Gods mě podobně jako třeba Legion v době vydání úplně minuli a zpětně toho celkem lituji.Podobně jako již zmíněný Legion je to skvělý bizár,který v mnoha směrech nedává smysl,ale bohatě to vynahrazuje momenty ze kterých padá brada a vizuál je opravdu lahůdka.Trošku mi tu sice chybí silnější nosný příběh a první řada je spíš epizodická a nenabízí moc odpovědí na pokládané otázky,ale osobně se mi hodně líbí to jak je tu osobitě pojata celá ta instituce víry a bohů (Bohové s námi vyjebávají?A od čeho myslíš že tu bohové jsou?).I přes rozporuplné reakce se těším na druhou řadu a budu doufat,že hlavní postava Shadow Moona se stane zajímavější,protože v rámci celé první řady tomu tak nebylo a ač se kolem ní točilo hodně věcí,do kapsy ho strčila nejedna vedlejší figura...80% ()

Galerie (173)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kde dav lidí střílí salvy do nebe, vidíme padat prázdné nábojnice k nohám zůčastněných. Avšak některé nábojnice mají stále v sobě projektil. (MatyasF)

Reklama

Reklama