Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

BROKEN_

Kdo by kdy řekl, že Vince Vaughn předvede svůj nejlepší výkon v drsném dospěláckém filmu z vězeňského prostředí. Blok 99 je film, kde režisér a scenárista S. Craig Zahler potvrdil, že jeho předchozí film Kosti a skalp nebyl žádnou náhodou, ale že jde o filmaře s jasnou vizí a jde si za ní. Film je natočen takovým způsobem, že si divák bude myslet, že to natočil zkušený režisér. Pro Zahlera jde ale teprve o druhý film. A daří se mu tak dobře, že by mu mohli ostatní filmaři závidět. Příběh se točí kolem Bradleyho Thomase, který dostane padáka z práce a tak se vrátí k prodávání drog. Jeho šéf ho chce u velké donášky. Samozřejmě se to zvrtne a Bradleyho chytí policie a jde do vězení. Od této chvíle se film točí převážně kolem čtyř zdí. Zahler nám Bradleyho na začátku představí, že půjde o chlápka, kterému nechcete zkřížit cestu. A řeknu vám, že Vaughn je v hlavní roli dokonalý. Zahler potvrzuje, že ještě předtím než se stal režisérem, byl kameramanem. Díky tomu je v natočení jednotlivých scén naprosto přesný. Zahler znova ukazuje, že rád klade důraz na realističnost jako u Kosti a skalp. Kontaktní souboje jsou neuvěřitelně skutečný a když se začnou lámat kosti, cítíte to. Brutalitou se nešetří a i když jde poznat, že jde o figurínu, tak je to i přesto působivý. Kosti a skalp měli výhodu ve více postav, které byli skvěle napsaný a měli mezi sebou kvalitní dialogy. Tady sledujeme neustále Vince Vaughna, kterého jsem žral jako nikdy v životě. Film si drží dobrou atmosféru, která ve finále nehoustne jako u Kosti a Skalp, jenže je to bezchybně natočený a finále bylo za mě uspokojenější než u Kosti a skalp. Tam jsem si přál jeden kontaktní souboj a ne takový happy end. Blok 99 mi přesně tohle dalo. Blok 99 je jeden z nejlepších filmů v daným roce a Zahler ukázal, že bychom ho měli sledovat. Ten chlap je něco jako Tarantino. Jede si svoje, jeho filmy jsou drsné, nekompromisní, a má svoji vizi. Za mě osobně je Blok 99 lepší film než Kosti a skalp. Už se těším na Na špatné straně s Vince Vaughnem a Melem Gibsonem, Zahler jede a já mu ty filmy baštím. Jen tak dál. 9,5/10 ()

Redi

Debra "Fucking" Morgan konečně ve filmu, na který nejenže se dá dívat, ale je fakt výborný?… k tomu "pako" Vince Vaughn? Překvapení roku. ()

Yoshimitsu

Jak už jsem zmiňoval u filmu Shot Caller, tak mám rád vězeňské prostředí a dění v něm. Vincovi role padla, jak ulitá skoro žádná mimika, úsměv prostě tvrdá kamenná tvář, která se s ničím nesrala. Jeho největší zbraní byly jeho pěsti styl praní jako Bud Spencer a rozšlapávání hlav. Sice to vězení bylo hodně ořezaný a urychlený, ale i tak to byla pořádná nálož hlavně díky Vincovi více takových rolí pro něj. Dávám 90% ()

Duoscop

Opravdu si nepamatuju, kdy jsem naposled viděl takový brutál. Vince Vaughn si pro mně připravil největší filmové překvapení roku 2018. Žánr filmů z vězeňského prostředí dostává nový rozměr a má nového krále! ()

ivan bohatyr

Zbytečně dlouhé, zajímavý příběh, každopádně největší problém jsou rvačky - strašně jde vidět že to je nahrané, ty pohyby a všechno, takové divné, pomalé, bez šťávy... hned je vidět že je to jen divadlo, že to není doopravdy. A dále Vince Vaughn je úplně průměrný člověk, žádný svalovec, k tomu má hoooodně daleko, ale přitom se chová jako terminátor - urve kapotu od auta, sám zbije 10 policajtů s obuškama, ruku zlomí jak stéblo trávy - no tohle byl opravdu trapas. ()

Phietros

Senzační výkon Vince Vaugha! Trochu mi to připomínalo dějově Trestance, ale tohle bylo o chlup působivější. Klasické klišé, vyzvednout drogy s pomocí jiných se vždy nevyplácí a tady na to náš hrdina dojede doslova! Nejen že si jde na 7let sednout, ale navíc zajmou jeho těhotnou ženu a vyhrožují mu, že pokud nezabije jednoho chlapa ve vůbec nejstřeženějším vězení, uvidí své nenarozené dítě v krabici. To ho donutí, že musí začít páchat násilí, aby se tam dostal. Hlavně druhá polovina filmu nabírá na surovosti a konec je opravdu drsný. Holt když se dostanete do křížku s bývalým boxerem, lítají kosti. Samozřejmě závěr smutný, ale věrohodný. 80% ()

noriaki

Tenhle film je jako zjevení. Začátek mě naladil na působivé sociální drama se skvěle napsanými postavami a když se po dvaceti minutách zlomil do brutální mlátičky, trochu jsem zalitoval. Ovšem jakkoliv je děj schématický a povrchní, je úžasně dobře natočený, ještě lépe zahraný a luxusně nasnímaný. Občas až dokumentární styl kamery dělá z téhle podívané nepříjemně realistickou záležitost. Scénář to podpořil syrovými scénami, tedy především stylem boje hlavního hrdiny, který by se dal charakterizovat slovy "nechám do sebe chvilku mlátit a pak jim polámu ruce a nohy". Vince Vaughn se pro tuhle roli snad narodil. A to ji prosím nikdy nehrál a když se v něčem alespoň vzdáleně podobném objevil v Hacksaw Ridge, považoval jsem to za omyl castingu. Tady mu toho zarputilého rednecka s pevnými zásadami stoprocentně věřím. Scenáristé blockbusterů - mluvím o vás, vy hovada co zmrvila Star Wars Epizodu VII & VIII - by se mohli učit, jak na minimální ploše rozvinout silné charaktery. Bezvýhradný plný počet a top 10 za rok 2017. ()

neoBlast

Je to drsné, je to pomalé a je to hnusné, že při několika scénách přivře oči i ten největší frajer. Mukl-fláky jsou standardním žánrem a myslel jsem si, že jsem viděl snad všechny varianty - přesto je Zahlerův zářez jak z jiné planety. Z planety s hodně hustou atmosférou přes kterou se divák musí prodírat více než dvě nadstandardní hodiny. Zápletka jede v minimalistickém tempu, ale tahle úmyslně snížená rychlost se týká vlastně všech aspektů filmu - od hudby, přes délku scén, střihu, hrdinovu chůzi až po skoro slow-mo rvačky. Zahler ví ci chce, jeho pohled do vězeňských cel je jedním z nejoriginálnějších autorských počinů posledních let. 85 % ()

Skeksis

Lepší film som nevidela už dlho. Vinca Vaughna som nemala rada, ale po tomto filme s ním budem pozerať asi všetko. Patriotizmus je na hovno, prisťahovalectvo tiež, brať drogy, alebo nebrať je tiež rovnako na hovno, väzenský strážnici sú rovnaké svine ako väzni, a strata slobody a súkromia je rovnako nanič ako starať sa sám o seba v bežnom živote. Čo vlastne z toho vyplýva? Najlepšie je zmieriť sa s tým a prijať následky vlastných činov. To sa v očiach Vaughna dokonale zrkadlilo. ()

hroubek

Zahler mě poslal do kolen už svou peckou Kosti a skalp, a zde to předvádí znovu, jen westernové prostředí vyměnil za vězeňské. Zahler točí pořádné chlapské filmy a mě tento jeho styl velmi sedí. Jakože hodně moc. Režisér velmi dobře buduje atmosféru a vůbec nikam nespěchá a dává si s hlavním zvratem dost na čas. Díky tomu funguje vykreslení hlavní postavy, jeho proměna v nezastavitelný kolos, motivace a dá se tím i opodstatnit to co se na konci stane. Zahler si jako scénárista na nic nehraje, a krom dvou zvratu je příběh dost přímočarý. A to v tomhle případě není vůbec problém, ba naopak, k tomuto příběhu to perfektně sedne. Vince Vaughn zde má životní roli a právem si vysloužil označení za největšího filmové drsňáka pro rok 2017. A to bez přehánění. Vaughn toho moc nenamluví, a svou postavu hraje odměřeně, a o to více pak funguje, když se změní na nezastavitelný kolos z masa a kostí. Jennifer Carpenter je hodně fajn a totéž platí i pro Marca Blucase. Přesto mnohem více mě potěšil slizký Udo Kiere a sviňský Don Johnson. Film má pomalejší atmosféru, a to vůbec nevadí, jelikož od prvního zvratu film graduje s každou minutou až do samotného konce. Akční scény jsou parádní, sice jich není moc, ale z jejich syrovosti mě bylo dost nepříjemně a to snesu dost. Brawl in Cell Block 99 je parádní film, jenž mě hodně sedl a fakt mě příjemně překvapil. ()

Yoda sama

Bradley sa oficiálne radí na rebríček najlepších postáv roku, Vaughn je skvostný a Zahler druhý krát stavia do popredia ultrabrutálne násilie na vyrozprávanie temného, nechutného no intenzívne pútavého príbehu. Nepríjemný no skvelý zážitok. ()

bizz_mjc

Tak takovéhle dilema jsem v názoru už pěkně dlouho neměl. Vince Vaughn se přijetím téhle surové brutal role opět snaží rozšířit záběr a vybruslit z role "komika", jen nevím, zda úplně přesvědčivě. Ale vyloženě ne kvůli jemu samotnému, i přičiněním filmu. Tempo je (stejně jak v Bone Tomahawk) pomalé, některé bitky působí moc nacvičeně a ne úplně uvěřitelně (však on Vince, i když na to figuru má, není žádný bijec), jsou, jak to nejlépe definovat, trochu těžkopádné a toporné, ale krom toho, že nesnáším lámání rukou a nohou (rozšlapaný hlavy mi neva), Vince se v něm furt jen tak prochází a vše, co se kolem něj děje, s minimem projevených emocí až příliš předem smířeně přijímá, jakoby tu byla snaha o vytvoření nějakého novodobého hrdiny inspirovaného ve starých asijských rolích, které tolik obdivuje Tarantino, které i dýchaly z Drive. Nadále se však nemůžu zbavit pocitu, že film byl místy strojený, "nahraný" a nedokázal mě s hlavním hrdinou i přes prožívané události víc osobněji spojit, ačkoli atmosféricky neabsentuje (výprava napomáhá), má budováné napětí a řemeslně je odveden bez výtek. Být film, resp. hlavní hrdina otevřenější a netvářil se tak převážně (výjimkou je samotný závěr, kde VV i hraje), prospělo by mu to, určitě ale přičítám odvahu takovýhle a takhle film natočit (grindhouse naposledy snad natočil právě Tarantino/Rodriguez), takže z toho v hodnocení nyní vybruslím zlatou střední cestou a budu nadále rozmýšlet... I tak ale díky za něj. ()

JohnSmith

Hodně drsný vězeňský thriller, na můj vkus možná až moc. Příběh není nijak složitý ani originální, ale zpracování velice dobré. Největší devízou je Vaughn. Chladnokrevně rozvážnej a drsnej. Role drsňáka mu sedí a měl by si ji zkoušet častěji. ()

VanTom

Především fascinovala hlavní postava v podání namakaného Vince Vaughna: zamlklé, rozvážné lamželezo s morálním kompasem, milující svou manželku i nenarozenou dceru, v němž ovšem viditelně emoce a vztek vřou a on je horko těžko kontroluje, aby nevybuchly. V tíživém dramatu mě víc vtáhl pozvolný, civilní úvod z jeho "nuceně" zločineckého života a odsouzení. Říkám úvod, ale myslím nějakých 70 minut, než ho záporácké krysy postavili do bezvýchodné situace a on musel v (poněkud nonkonformním) vězení začít dělat hnusné věci (nejen) zavrženíhodným kriminálníkům. Krátké, kosti lámající fighty neohromily (prostetické gore efekty je navíc shazovaly dost do béčka), ale vývoj scénáře i našeho hrdiny, sveřepě jdoucím za svým cílem přes mrtvoly, stále držel laťku vysoko. ()

VasaX

Něco co začíná jako slušné drama/thriller, postupně přechází v seriózní grindhouse, který člověku přijde ve svém konci až absurdní. Jak jsem se dostali od maloměstského dramatu nižší třídy k praskajícím atrapám hlav, těžko říct. Oním pomalým tempem si toho člověk nevšimne, dokud to není tady. Vaughn v hlavní roli je skvělý. To, že něco takového (a to jsem ještě netušil...) zvládne je mi jasné už od True Detective (S02). Celé je to vlastně pohoda, i to pomalé tempo mi sedělo a nejlepší na tom všem je ten pomalý přerod od jednoho typu filmů k druhému, aniž bych ho zaregistroval, dokud není pozdě. A vlastně je i skvělé, že mě film tak upoutal, že jsem ani neměl tendenci předjímat, a navíc mě párkrát mile překvapil (na poměry filmového vyprávění) nečekaným vývojem děje či scény. A to konstantní napětí, co mě prostě drželo celou dobu v křesle tiše sledovat další kroky Bradleyeho na jeho cestě. To je prostě parádní. Tohle si řadím do deníčku k zajímavým diváckým zážitkům a píši si další plus u Vaughna. ()

Timak

Tak dobrý jako Bone Tomahawk to nebylo, ale bylo to minimálně stejně brutální. A Vince mi v téhle roli neskutečně sednul. Škoda jen, že při té podělávce dost nesmyslně reagoval, vzhledem k tomu, co všechno mohl ztratit. Musel čekat, že to jen tak nezůstane bez odezvy. Proto nemůžu jinak než za 70%. Každopádně už teď se těším na další filmeček. ()

Trustme

Když Bradley Thomas na začátku filmu rozmlátí holýma rukama auto a jeho srdeční tep zůstává stále nízko spolu s práhem bolesti, tak si pomyslíte - tohle bude panečku drsný magor a nebo bývalý boxer. Za pár minut zjistíte, že tohle je asi ten nejdrsnější chlápek, co byl ve filmu stvořen. Režisér Craig Zahler, podobně jako Tarantino porušuje zavedené tradice a komediantského měkkotu Vince Vaughna nechává oholit hlavu, na její týl přidá dramatické tetování keltského kříže (jako by tenhle znak říkal: ty, kdož budeš mi státi v cestě, tak noha má hlavu tvojí v onom místě rozdupne), využije jeho 196 cm výšky a 100 kilo na váhu a posílá ho do příběhu, který je tak ohraný až to bolí, ale dal tomu natolik rázný fyzický napínavý děj v rámci možnosti filmové reality, že z toho taky i bolí diváka kosti, klouby a cítí smrad. Ani jednou vás nenapadne při sledování filmu, že tento herec je členem komediální skupiny herců s názvem Frat Pack, jejíž členy jsou také Ben Stiller, Owen Wilson, Steve Carell, Jack Black a Will Ferrell. Není tohle právě to nejvyšší herecké umění změnit se z komika na brutálního lamače kostí? Block 99 je čirou radostí a smradlavým léčivým balzámem v dobách komiksového rošťačení a příslibem, že stále tu jsou filmoví nekorektně hláškující ranaři s pěstmi od krve od hordy nepřátel a tvůrci, kteří jdou naproti dospělému divákovi. Díky, Craigu! ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů