Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

godal

Safra...Tarantino (Zastoupil) zhasnul a máme nový objev...A jaký...No klobouk dolů...Blůjwůd nám už dávno umřel,ale občas ještě zaplatí nenápadné hříčky přírody-to čumím...Od a do z skvělá podívaná a ta hra řežiséra s dějem-to je paradá-plná palba ()

davidh76

Velmi zajímavý příběh. Člověk sice musel akceptovat změnu žánrů cca v polovině filmu. Ale zadostiučinění se mu dostalo. :-) ()

hovnocuc

Tak nejak nevim. Ten film mel sice dobrou, ale dost ohranou myslenku. Rozjizdelo se to dobre, ten zaver byl ovsem teda hodne pritazenej za vlasy -syrovost mam rad, ale neni od veci trochu reality. Hlavni hrdina je takovej krizenec terminatora, ramba, chucka norrise a F.L. Veka, ktery se den pred tim koukali na Pulp Fiction a dali si u toho par piv. Na druhou stranu musim rict, ze jsem se nenudil a celkem jsem si to uzil. Zadnej velkej dusevni pocin od toho necekejte, ale kdo ma rad syrovy drsarny s jasne rozdanejma kartama, ten si prijde na svy. ()

McGuffin

Vězení ve vězení je Blok 99, Brawl in Cell Block 99, jak ujistí hlavního hrdinu a jeho čerstvého obyvatele ředitel věznice. Dostat se tam vyžaduje pořádnou porci špatných rozhodnutí, a když se dostat ven, tak leda vypustit duši. Obojí hrdina krok za krokem splní. Ale k tomu ještě zachrání život své těhotné ženy, kterou ohrozil sérií svých špatných rozhodnutí. Zajímavé je, jak moc se mu chce pomstít drogový bos jen proto, že přišel o peníze; zřejmě neměl rezervu a na sto procent počítal s neuvěřitelnou náhodou, že všechno dobře dopadne. Též režírující S. Craig Zahler to holt tak potřeboval. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Tomwild

Dost zaujímavý scenár, ale mizerné herecké výkony. Filmu chýba vážnosť a miestami mi to bolo až smiešne. VIem ako to tvorcovia mysleli ale proste som im to neuveril. ()

Samuelitox

Pozitíva tohto filmu sú určite unikátne gore,(napr. zlomenie strážnikovej ruky) a nečakaná hĺbka hlavnej postavy. No negatíva sú hlavne herecký výkon Vinca Vaughna. Jeho ploché hranie nepomohlo žiadnemu filmu z jeho filmografie a aj tomuto filmu dosť ublížilo. V niektorých scénach je sila Bradleyho (Vince Vaughn) dosť neuveriteľná až hlúpa. 7/10 ()

111alena

Ako fakt nechápem,ako si niekto môže tak skomplikovať život, ako hlavný hrdina. Keď teda sa dal na drogový biznis,dobre, ale nechať sa takto hlúpo chytiť. Neviem,či mi niečo uniklo, ale  mohol ujsť a on sa nechá vtiahnuť do prestrelky a zavrieť. Akosi mi ho ani nebolo ľúto. ()

Charliesed

Pomalu plynoucí, ve scénách si dává hodně načas; a tak v první polovině často jen sledujete, jak hlavní postava někam jde, aniž by se něco dělo - tím buduje atmosféru; také jsem se ale kvůli tomu trochu nudil, což je chyba filmu, neboť jsem viděl filmy, co mají pomalé tempo, ale víc se toho ve scénách dělo, a nenudily mě. Je to veskrze minimalistický film, kamerou, obsahem i hudbou a dost přímočarý. Akční scény nejsou rychle prostříhávány, ale jasně celé vidět, čímž se vytvořil zvláštní důraz na brutálnost aktů. Filmu se povedlo to málo, oč usiloval, a postupně vygradoval do větší temnoty a brutálnosti a zanechal správné pocity z prostředí v drsném druhém světě, kde se s vámi nikdo nemazlí a každý si vás odměřuje pohledem. ()

RADX1

Opravdu osobité. Jak scénář, tak i styl. Herecké výkony tady asi moc netřeba řešit, neb to na nich nestojí. Ale i zde OK. Jediné co mi vadilo byly efekty/masky jenž byly na svou dobu lowcost až na kost, respektive připomínaly efekty z 80. let.  I tak je to 5 hvězd, ale s odřenýma ušima. Troufám si tvrdit že z vězeňského prostředí se blíží k topu hned za Útěkem z věznice Shawsank a Zelené míli. ()

Martin0392

Zahler nám dokázal naservírovat brutální film z vězeňského prostředí. Hned na první pohled mi kamera padla do očí, nekomplikované, a přesto to vzbuzuje přesně to, co to vzbuzovat má. Zahler zde volí i méně střihů, a tak se více zaměřuje na postavy. Především kamera na začátku (příjezd k jeho domu), vzbuzuje chaos, vztek který proudí ze scény, nádherně podtržen kamerou z ruky a výbornými hereckými výkony Vince Vaughna. To vše se děje bez absolutně žádné hudby, prosté, ale opravdu dobře to funguje. Expozice má slabší tempo, avšak není nudná. Při nástupu do vězení se tempo prudce zrychlí. Dokážu ocenit i celkovou stylizaci scény (kamery), někdy je sice opravdu přesvícená, špatná, avšak více vzbuzuje vězeňský prostor: špínu, samotu, bezmoc. Na začátku nás i protagonistu „připravuje“ na vězeňský prostor: příliš moc světla - později moc málo světla. Film má i skvělý sound design, od praskání kostí, až po samotný požitek, vtahuje nás do dění: první scéna v cele, slyšíme pouze nářek, toaletu... Poukazuje na samotu protagonisty a my se tak do něj dokážeme lépe vcítit. Příběh zde nečekejte nijak „speciální,“ film se tváří jako každý druhý film o věznici, neřekl bych úplně klišé, má i svou originální část. 4+/5 ()

milos.bradik

Film, který má naprosto chabý děj a celý je postavený pouze na rvačkách a surovosti. Navíc je tam zcela postavený na hlavu vězeňský systém v USA, který není zdaleka tak brutální, jak ukazuje tento film. ()

pallok

Neuveriteľne brutálna forma násilia. Alebo skôr uveriteľná vo filme. Ešteže to nie je podľa skutočnej udalosti. Odkladal som film asi rok - nemám rád ségru řezníka zo zálivu ale dalo sa to prežiť. ()

pankito

Napínavé to je, to jo...ale opravdu jen pro otrlé povahy. Pro hlavní postavu stupňující se bezvýchodné inferno, pro diváka úzkost, sevřený žaludek a uhýbající zrak při některých scénách. Překvapil mě Udo Kier alias démonický miliardář Rolf Rauchensteiner z Altes Geld. Zajímavost: při bitkách se Vaughn hýbe plynule, ale oproti asijským kung-fu kvaškám dost pomalu, jako by si ty pohyby jen nacvičoval a byl ponořen hluboko do svých myšlenek zatracence. ()

Par.agon

Vince Vaughn v tomto nekompromisním snímku za záchranou své těhotné ženy totálně zadupává do prachu pověst komediálního herce. Jeho cesta plná krve, lámaných kostí a bolesti je brutální, šokující a geniálně strhující. Vše je zde dávkováno zcela adekvátně a film se do vás zasekne jako sekera do lebky. Moje žena byla nadšená, ikdyž u mnoha scén si zakrývala oči. ()

simonman

Film celkově naprosto mimo realitu nebo řekněme alespoň logiku, ovšem tak špatné scény rvaček, které by měly tvořit hlavní atrakci tohoto opusu, už jsem dlouho neviděl. Zdejšímu vysokému hodnocení (77%) nerozumím. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů