Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

kkarx

Role Vince Vaughna je omezená na čumění, mlácení, pronášení drsných keců a nesmrtelnosti, což mi společně s dalšími absurdními nesmysly dává pocit, že jsem se díval na pitomý vězeňský komix. ()

Wallis3

Vaughn s vytetovaným křížem na týle hlavy coby pomalu nezničitelný bijec a efekty, jako když střílíte do výstavních figurín. Snaží se to být hrubý a násilný, ale efekty vás spíš rozesmějí. Filmu slouží ke cti příběh a pointa. ()

Torpid

Zatímco v předchozím Bone Tomahawk Zahler povedně kombinoval western s hororem a ještě k tomu přidal trochu originality pro diváka 21. století, tak tady podobně míchá vězeňské drama na podkladu exploitation estetiky. Ta je však přítomná spíš z principu /násilí pro násilí, jediným účelem je vzrušování/, protože ....hollywoodská produkce. Paradoxně western jsem opětkoval a tohle mi vůbec nesedlo. Někdo /Pomo/ to tady srovnává s Pulp fiction, ve smyslu že se jedná o přelomovou estetiku a filmový náhled. Podle mne to je naprostá blbost. Tarantino možná vytvořil přepálený postavy , ale jejich základ byl uvěřitelnej. To tady ani náhodou. Všechno je to vycucaný z prstu a nepříjemně nevěrohodný, plus okaté rozšlapávání gumových hlav, aby si inťoši mohli honit intelekty. ()

Rockerman

Ano, v takových rolích a v takových filmech chci vidět Vince Vaughna! Ne v rádoby vtipných taškařicích typu Stážisté nebo Sousedská hlídka. Jednoduché, přímočaré a drsné. Úsporné herectví Vince, který si mnohdy vystačí jen s dlouhým pohledem, jen do té chvíle, než jej někdo naštve a dokáže brutálně zasáhnout (specialista na rozšlapávání hlav). Drsný chlap, toužící po klidném rodinném životě s milovanou ženou a brzy i dcerou, se dostává do těžko řešitelných problémů. Z nejtěžšího vězení se snaží na dálku za každou cenu ochránit svou ženu (Dexterova sestra) a jde doslova přes mrtvoly. Velmi oceňuji věrohodné souboje muže proti muži (mužům). Určitě si to dám ještě jednou. Jasných pět hvězd! ()

Cinematrix

Podobně, jako Matthew McConaughey, se i Vince Vaughn poslední dobou zdařile vymaňuje z rolí laciných komiků, což je dobře, protože na to má, což bylo vidět už v Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Můj oblíbený uživatel Verbal sice napsal, že se to místy vleče jako kemr po skle, ale podle mne ten kemr stékal hodně rychle. Ono záleží na tom, jakou má ten kemr váhu a tenhle byl hodně těžkej. Don Johnson zde ztvárnil naprosto přesvědčivě ředitele věznice, který není klasickým béčkovým záporákem, ale přesně tím drsným zmrdem, kterého si ti ještě větší zmrdi zasloužej, takže ho chápete. Vince Vaughn sice takovým zmrdem zpočátku nebyl, ale kdo to má zjišťovat? Holt, když se kácí les, tak lítaj třísky. Za mě jednoznačně 5 hvězd! ()

Dogfish

Vince jak ho neznáme. Hódně pomalu se to rozjíždí. Proč šel pomoct policajtům a nezdrhnul, když asi tušil jak dopadne, nechápu. Ale ten konec to dohnal. Basa jak má být, hlavně pro psychouše a podobné šmejdy, žádné lázně. Pro mě 4+*. Jinak z filmu taky dozvíme, že korejští doktoři jsou pěkní hajzli a že se dá nejen kokosový ořech rozloupnout, když se na něj dupne. ()

Harts

tohle jsem nečekal. Nádhera, i když by to vlastně neměla být nádhera, tohle se vám vryje dlouho do hlavy. ()

Kingjiri

První půlka je hodně utahaná seznamovačka s hlavníma postavama a snímek začíná být zajímavej až někde za půlkou (od telefonátu ve vězení). Pak konečně přichází nějaký napětí, akce, gore scény a dost hustá atmosféra. Jenže celou dobu je tempo vyprávění hodně pomalý, přitom by stačilo zamakat ve střižně a s přehledem by se mohla stopáž dostat někam ke 100 minutám. Přepálený stopáže je velká škoda, protože je hlavnim problémem, přičemž námět nebyl vůbec špatnej, byť mělo jeho zpracování určitý logický nedodělky. Bradley je kriminálník, ale v podstatě dobrák, takže mu fandíte (Vince Vaughn zahrál perfektně). Způsob, jakym je vydíranej jsem ještě nikde neviděl (dost ujetý) a závěr je sice velkym "zadostučiněnim", ale zároveň nehollywoodskej. S kratšim úvodem a větší porcí akce bych bez okolků hodil čtyři hvězdy a možná bych byl ochotnej uvažovat o pátý. Takhle jen tři silnější hězdy. ()

Narayan

Tenhle režisér je poměrně solidní úchyl, což bylo patrné již v předchozím snímku. Tady ještě trochu více přitlačil na pilu, a výsledkem je teda poměrně solidní masakr, s velkou, ale opravdu velkou spoustou rozjebaných gumových hlav. ()

Torgal

Takto naturalistické násilie som už nejaký piatok nevidel. Otvorené zlomeniny sú len začiatok, končíme pri zdieraní kože z tváre a odkopávaní hláv. Inak je ale príbeh jednoduchý až hanba a žiadne zaujímavé zákruty neponúka. Tempo je veľmi voľné - až tak, že na konci filmu som sa zdráhal uveriť tomu, že už viac nebude a toto bol ten "brawl" (nemôžem si pomôcť, ale pri tomto názve som očakával hromadnú bitku a nie komorné vyrovnávanie si účtov jeden na štyroch). Vaugn dáva razantne zabudnúť na jeho komediálne úlohy, v roli nekompromisného drviča kostí je absolútne presvedčivý. 7+/10 ()

tomik99

Asi furt nedokážu pochopit, proč se hlavní postava na mole po důležitém kšeftu nerozhodla jinak. Mohla nechat ty dva hloupé kumpány postřílet se navzájem s policajty, ale místo toho bezhlavě šla střílet do těch hňupů, aniž by přemýšlela o důsledcích. Pan Thomas to tady moc nevychytal. Na druhou stranu chápu, že celý děj filmu je založen právě na příběhu ve vězení, nicméně se stále nedokážu zbavit pocitu, že se tam Thomas vůbec nemusel dostat. Tohle je asi jediný příklad trošku fádní dějové linky, zbytek už byl nadmíru v pořádku. Některé scény byly opravdu brutální a dost autentické. Povedený film, ale vidět znovu bych ho už nechtěl. ()

DAPDO

Včera večer po shlédnutí jsem dal čtyři hvězdy, dneska ráno po tom, co se mě to rozleželo v hlavě jdu s hodnocením o jednu hvězdu dolů. Mám rád filmy z vězení, nedávno jsem viděl Trestance a ten byl prostě o jeden level vejš. Vince Vaughn se mě prostě do role takovýho drtikola absolutně nehodil, od začátku jsem z něho měl pocit, že to fakt jenom hraje, je topornej a místy jsem ho i považoval za retardovanýho. Do toho spousta nelogičnosti, od normálně uvažujícího člověka, kterej převrátí svůj život naruby jenom kvůli tomu, aby si zachránil manželství, bych čekal něco jinýho, než že se nechá dobrovolně chytit a zavřít místo aby se mohl starat o vysněný dítě, který se má narodit za tři měsíce. A do toho věcy, který se snad nemůžou stát nikde ve věznici, natož v těch americkejch. Píšu to, jak kdyby to byl odpad odpadů, ale tyhle momenty mě donutily změnit hodnocení. Jinak se na to ale hezky kouká, spousta brutálních scén, i když jsem měl někdy pocit, že jsou některý rvačky puštěný zpomaleně. Abych jenom nehanil, film mě od začátku až do konce chytnul tak, že jsem se za těch 132 minut ani jednou nepodíval, kolik zbývá do konce, to se mě moc často nestává. ()

bararich8

Wow, životní role Vaughna. Hodně drsná béčková záležitost a to opravdu drsná, kdy jsou některé scény opravdu chuťovky pro gore fandy. Je to vlastně hodně zvláštní kousek. Co se týká akce, tak se po většinu času vlastně nic moc neděje, ale pak přejde celkem nečekaně nějaká bomba a finále je naprosto famózní. Příběhově je to vlastně dost pochmurný a hodně temný a nepříjemný. Nic na co byste se dívali se svou drahou polovičkou před spaním. Ale vlastně už počátku je tam takové napětí, co se vlastně bude dít, protože Vince tady fakt vypadá jako ultimátní nácek/patriot (USA style), no prostě výborná postava, která mu očividně skvěle sedla. Za mě plná palba (ale cílové publikum je hodně specifické), 5* ()

Kalimero13

Extrémně surový film, se zásadovým hrdinou a režií, která se nesnaží zavděčit divákovi pozlátkami a zpomalovačkami a dlouhými záběry na pečlivě vytvořené gore, snad ani žádná hudba, ale zobrazuje dějí jakoby až dokumentaristicky as-is. Kde já už jsem to jen viděl. A pak jsem se koukl na Zahlera - Bone Tomahawk. Už dlouho jsme neměl tak silný pocit ze specifického rukopisu. Něco jako filmy od Tarantina, které prostě poznáte. ()

Joppo88

Tak celkom som neporozumel vysokému hodnoteniu... zvlášť od užívateľov, ktorých neraz beriem ako "dobrý zdroj na tip".. Toto bol natiahnutý, dlhý príbeh a tom, čo už bolo natočené x-krát a lepšie... Nič výrazné ani jedinečné. Taký B-éčkový ak nie horšie väzenský evergreen... A Vinco??? ccc... toto nie sú úlohy pre neho - absolútne neuveriteľný... ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů