Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

okkac

Vince Vaughn se transformoval do holohlavého drsňáka, který ale to ma v hlavě o hodně více v pořádku, než by jeho vizáž určovala a osudem a touhou zabezpečit své budoucí dítě se vydá na pracovat pro mafii, což samozřejmě vede k průseru, který chce vyřešit rázně a chladnokrevně. Jako v Bone Tomahawk i zde se Zahler natáčí násilí v podstatě skoro nezůčastněně, něco co se prostě surově stane, o to více je to nepříjemné. Rvačky, lámaní kostí a rozdupávání hlav tu není moc pro slabší povahy. Kamera je skoro statická a moc se nestříhá a vetšina rvaček končí už 2 nebo 3 údery. 8/10 a jsem zvědav jestli takhle bude v Dragged Across Concrete rozdupávat hlavy i Mel Gibson. ()

HorrFi

Kdyby mi někdo před pěti rokama řekl, že uvidim Vince Vaughna v takovýhle roli, tak bych mu asi neveřil a myslel bych si, že to je obyčejnej blázen.. Brawl In Cell Block 99 neni typickej film z vězenskýho prostředí a to se mi na něm líbilo.. Vince by zasloužil oskara za hereckej výkon kterej předvedl.. na herce kterýho drtivá většina diváků zná z komedií fakt neuvěřitelnej výkon.. tohle byl fakt syrovej film a po delší době sem se brutálně vžil do kůže hlavního hrdiny.. nemám co vytknout ()

StanislachKo

Mnou dlhodobo považovaný za najhoršieho herca súčasného hollywoodu Vince mi tu prevrátil svet. A dá sa povedať, že práve ON urobil film. Také svedomité minimalistické herectvo spolu s ťarbavou (ale efektnou) bitkárskou brutalitou som od neho ozaj nečakal. Scenáru sa dajú odpustiť dejové "skratky" a nad celkovou príbehovou jednoduchosťou sa Ti ani nechce pozastavovať. Don Johnson a Udo Krier boli výborní záporáci, ale (budem sa opakovať) ostali ďaleko v tieni hlavnej postavy... Cítim od nej silný tlak a úctihodnú snahu ísť si po nejakú sošku. Škoda, že za takéto filmy sa neudeľujú. Tu by som doprial. ()

stOKYi

Najprv som videl od Zahlera Dragged across the concrete - komentár z neho by som mohol dať copy - paste. Vravím si, čo je to za nového Tarantina? Po tom čo som videl toto, asi mám adepta na môjho nového naj režiséra. Ani chvíľu som sa nenudil. ()

Radiq

Konečně jednou film, kde se mi Vince Vaughn opravdu líbil a né že jsem ho jen akceptoval, toleroval nebo dokonce snášel. Po pomalejším (i když zajímavém) začátku se začne schylovat k něčemu nenapodobitelnému. S. Craig Zahler opět ukázal, že ultra násilí mu není cizí a dokáže ho vykreslit v těch nejhnusnějších nejdrsnějších barvách (červená vede). Není to ale hloupej vyvražďovák - tohle má opodstatněné motivace, i když naprosto fyzicky šokující a místama i dost přehnané. To ale vůbec nevadí, protože třeba Ferdu Mravence taky nebere nikdo doslova. ()

Sabrewulf

Ono to bylo myšleno dobře. Prostě civilněji pojaté drama z vězeňského prostředí, kde bitky i emoce nepojedou do nějakých nabubřelých obrátek, ale budou se držet víc u země, minimalistickým, reálnějším pojetím. Jenže ten minimalismus je jako obousečná zbraň. Vaughn ve vážné roli mě překvapil a např. ve scéně u vězeňského telefonu krásně tu civilnost ukázal, když jeho protivník začne vyhrožovat, Vaughn nahodí bez nějakých přehnaných grimas naprosto výstižný výraz zhnusení, tam to funguje parádně. Jenže ve zbytku už jeho (low)hraní jede do extrému a on působí spíš jako flegmatik pod práškama. Stejné je to s akcí. Granát pod autem nevyhodí auto 3 metry do vzduchu za doprovodu ohnivé koule, pouze ho nadzvedne v oblaku dýmu, jenže třeba bitky ve většině případů působí spíš jako video z natáčení, kdy vidíte jak si herci cvičí nanečisto choreografii, údery jen naznačují a jedou pomalejším tempem. Skoro jako by se spolu prali důchodci. Nezničitelnost a nedotknutelnost hlavního hrdiny to kazí asi nejvíc.  Jinak Don Johnson potěšil, pořád má charisma. Proč ho neobsazují víc? ()

Triple H

V prvej polovici je film rozbehnutý slušne, napriek tomu, že Bradleyho počínanie počas nepodareného kšeftu je pomerne zvláštne. Má atmošku, šmrnc, svojskosť a dobrých hercov. Na Vaughnovi je vidieť, že so športom a pohybom začal vo svojom živote asi len pre tento film, ale inak mu úloha sadla a bol výborný. Vážnejšiu polohu skúša za posledné roky už niekoľký krát, konečne mu vyšla. Od príchodu do Redleafu z filmu mizne potenciál na niečo viac a stáva s z neho béčko, hoci stále štýlové. Zrejme Zahlerova úchylka, lebo podobne na tom bol aj Bone Tomahawk - tzn. pomalé tempo, schopné budovanie postáv/vzťahov a potom béčková rubanica. Vie každopádne svojim žánrovkám napriek nekomplikovaným a obohratým príbehom dodať punc sviežosti a novosti. A násilie dávkuje v akurátnej miere, aby film mal šťavu a koule, ale aby nebol samoúčelnou exhibíciou nechutností. Šikovný teda je, aj tentokrát som zvedavý s čím príde nabudúce. ()

Xicht0r

Revenge béčko dobrý, ale jako opravdu jsme měli věřit Vaughnovi toho krutopřísnýho bitkaře?:D Mno na druhou stranu, když 50kg frajerky (a Tom Cruise) můžou zmlátit kohokoliv, tak proč ne...:) ()

Cedr

Nejchlápačtější film ze všech chlapáckých filmů ever. Brutální a syrové psychologicky i fyziologicky. Vince Vaughn je ultraborec a S. Craig Zahler prostě žánrovky umí. 10/10 ()

Khumbac

Vězení ve vězení hlídá bachař asi 165cm, no dobře. Nelogickou vložku, kdy zastřelí hispánce a nechá se lapit, pominu. Každopádně mě to udrželo v pozoru s jednou 15min pauzou. Tyhle pohádkové thrillery jsou fajn. ()

Tosi

Hodně drsňáckej biják, kterej umírá a žije s Vince Vaughnem. O co jeho postava promlouvá tišeji, o to je násilnější. Magor to sice není, ale surovost je to, v čem vyniká a co může zachránit jeho rodinu. Jeho fyzický výkon a snaha režiséra nesklouznout k lacinému dramatu dělá z filmu velké překvapení. Některé scény se už blížily sadismu, jiné nevěrohodnosti a proto zůstanu na silných čtyřech. 80% ()

Jizni Tlapa

S touhle komediální pleškou, která na starý kolena přeřadila na kolej drsňáka mám tady vlastně dva problémy. za 1. Režisér nevysvětluje jeho zkrat v úvodu, který ho zákonitě musel poslat do lochu! Za 2. Než začne šlapat všem gringos do ksichtu, vleče se to jak nudle z rypáku! Skvělé finále se mu ale nedá vytknout..70 % a Don Johnson? Lahůdka! ()

Mrkvič

To byl teda zase jednou mazec! Nic o filmu nevědět a užít si ho celé dvě hodiny. Pomalu plynoucí děj občas vybízí k otázce, zda to není nějaká utahaná nudná fylozofárna. Ke konci se film vybarví a divák zjistí, že nemohl být dále od pravdy. Psát cokoliv dál (odkaz na režiséra a jeho choutky, proporce herců, náznaky děje nebo cokoliv dalšího), by jen snížilo efekt dalšímu divákovi. ()

Qitek

Já vlastně ani pořádně nevím, jestli je to za dvě hvězdy nebo čtyři. To je tak ve své podstatě totálně blbý a o ničem, stejně jako absurdně vtipný, paradoxně originální a neuchopitelně dobrý, že se teda vyjímečně přikloním ke kladnější straně vah. Ten laciný nefilmový vizuál, groteskní ( drsné a zároveň i úsměvné ) násilí, minimalistický Vaghn i Zahler za kamerou, to vězení "za zdí"... No úlet. ()

viperDavid

Skvělý film, ale nemůžu prostě uvěřit, že Vince je svalovec protože prostě není. On je jen vysoká kostra a tak nemůže hrát zabijáka. Každopádně nic nemění fakt na tom, že je to výborný film s nádherným koncem. Musím doporučit ()

Sfinkter

Vězeňský thriller s perfektním výkonem Vaughna, který s postupujícími minutami sklouzává do špinavého tarantinovského hávu, který mu sluší. Od Zahlera zvýšená kvalita po Kostech a skalpu. ()

BROKEN_

Kdo by kdy řekl, že Vince Vaughn předvede svůj nejlepší výkon v drsném dospěláckém filmu z vězeňského prostředí. Blok 99 je film, kde režisér a scenárista S. Craig Zahler potvrdil, že jeho předchozí film Kosti a skalp nebyl žádnou náhodou, ale že jde o filmaře s jasnou vizí a jde si za ní. Film je natočen takovým způsobem, že si divák bude myslet, že to natočil zkušený režisér. Pro Zahlera jde ale teprve o druhý film. A daří se mu tak dobře, že by mu mohli ostatní filmaři závidět. Příběh se točí kolem Bradleyho Thomase, který dostane padáka z práce a tak se vrátí k prodávání drog. Jeho šéf ho chce u velké donášky. Samozřejmě se to zvrtne a Bradleyho chytí policie a jde do vězení. Od této chvíle se film točí převážně kolem čtyř zdí. Zahler nám Bradleyho na začátku představí, že půjde o chlápka, kterému nechcete zkřížit cestu. A řeknu vám, že Vaughn je v hlavní roli dokonalý. Zahler potvrzuje, že ještě předtím než se stal režisérem, byl kameramanem. Díky tomu je v natočení jednotlivých scén naprosto přesný. Zahler znova ukazuje, že rád klade důraz na realističnost jako u Kosti a skalp. Kontaktní souboje jsou neuvěřitelně skutečný a když se začnou lámat kosti, cítíte to. Brutalitou se nešetří a i když jde poznat, že jde o figurínu, tak je to i přesto působivý. Kosti a skalp měli výhodu ve více postav, které byli skvěle napsaný a měli mezi sebou kvalitní dialogy. Tady sledujeme neustále Vince Vaughna, kterého jsem žral jako nikdy v životě. Film si drží dobrou atmosféru, která ve finále nehoustne jako u Kosti a Skalp, jenže je to bezchybně natočený a finále bylo za mě uspokojenější než u Kosti a skalp. Tam jsem si přál jeden kontaktní souboj a ne takový happy end. Blok 99 mi přesně tohle dalo. Blok 99 je jeden z nejlepších filmů v daným roce a Zahler ukázal, že bychom ho měli sledovat. Ten chlap je něco jako Tarantino. Jede si svoje, jeho filmy jsou drsné, nekompromisní, a má svoji vizi. Za mě osobně je Blok 99 lepší film než Kosti a skalp. Už se těším na Na špatné straně s Vince Vaughnem a Melem Gibsonem, Zahler jede a já mu ty filmy baštím. Jen tak dál. 9,5/10 ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů