V jihočeském Kameňákově žije pestrá směsice lidí všech možných povah a profesí. Žijí tady Novákovi. Otec Pepa je náčelníkem městské policie, jeho žena Vilma je učitelkou, dcera Julie studuje zdravotní školu a devítiletý Pepíček komentuje všechno, co se jen v okolí šustne. Z Anglie do Kameňákova přijíždí šlechtický pár, kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek. Na malém městě se ale nic neutají, a tak záhy všichni ví, že lord sem přijel hledat poklad po svém otci, na který má zálusk i jeho zrádný komorník. Zpráva o pokladu nedá spát továrníku Kohnovi, chtěl by ho i playboyský primář, ale také matka představená zdejšího kláštera, v němž se místo jeptišek ukrývají prostitutky a zloději na útěku... (TV Nova)

klúčik

Zdeňek Troška má zmysel pre humor, čo dokázal trilógiou Slunce seno.... No po zhliadnutí tejto trilógie to zo svojim zmyslom pre humor , ako sa hovorí troška prehnal. Netvrdím, že sa na to ludia nepozerajú, ale je to veľmi ľudová zábava. Pripadá to, že dnes sa nemusí písať scenár, ale len si prečítať a zapamätovať pár vtipov. Ale priznávam ,že prvý diel je o niečo lepší ako tie ostatné . Hodnotím film 25%. ()

Frankie odpad!

Podívat se na Kameňák a potom o něm psát komentář je jako činit sebemrskačství, ovšem bez katarzního účinku. Mozkomíšní výplach smrtícího účinku s uměleckým rozměrem velikosti filcky a vkusem Železného plnovousu je kritický ukáz naší kinematografie se zápornou konstantou jakékoliv míry tolerance ze strany kteréhokoliv myslíciho tvora, nikoli ale s nulovou vypovídací hodnotou. Toto myšlenkové, obsahové i formální vzduchoprázdno sice přímo nezjevuje před očima "vyprůměrovaného" českého diváka, jistojistě ale vypovídá a deklaruje, kam až může zajít ztráta tvůrčího nadhledu a potlačený cit pro osobní zodpovědnost u jednoho malého režiséra z naší české kotlinky. ()

MARTIN*I

No tak tohle se Troškovy zrovna moc nepovedlo... Sice se mi některé fórky docela líbili a přijde mi tenhle film docela originální, ale neni to FILM! Bezdějový tlachání, vyprávění často dost známých vtipů namísto scén, které by tyto vtipy vystihovaly... Je asi nový směr ve tvorbě komedií, ale doufám, že se nebude dál rozvíjet!!! Horší než Kameňák je snad jen Kameňák 2 :-)) ()

Mr.Floyd

Celý tento film nie je tvorený ničím iným než sfilmovanými vtipmi, niektoré si vtipnosť zachovali, iné bohužiaľ nie. Ale stominútové sledovanie kadejakých vtípkov omrzí naozaj každého. Takýto silený humor ja nemusím. ()

see_sawandrew odpad!

Scenáristický hokus pokus poskládat za sebe co nejvíce (většinou nevtipných) vtipů a zároveň snaha Zdeňka Trošky vykrást i svoji vlastní nepovedenou filmovou tvorbu. Výsledkem je snímek, který nemá příběh, vtip, nápad a už vůbec ne špetku filmové kvality. Je až s podivem, kolik dobrých herců se mu podařilo do Kameňákova dostat. ()

cachina odpad!

Zdeněk Troška není dobrý režisér, přímo naopak, dokonce si myslí, že s režisérováním nemá nic společného. Musím se ale přiznat, že jsem tento ,,skvost´´ české kinematografie nedokoukal do konce, tak mi snad prominete, že i přesto ho hodnotím. Páč si myslím, že ten kousek filmu co jsem viděl, více než stačil na to, abych si udělal na snímek svůj názor. A můj názor se velmi ztotožňuje s většinou zde hodnotících. Takže ani nemá cenu se více rozepisovat, páč vše je zde (viz níže a výše) řečeno. Prostě debilita, stupidita nějvětšího kalibru, trapnost nad trapností. A jen se divím, že ještě nikdo Troškovi to nerežisérování nezakázal. ()

Kratas558

Českej kult, kterej si zaslouží čtyři hvězdičky, protože je prostě českej kult. Je jedno, jestli dobrý nebo špatný, hlášky, které známe a které se opakují pořád dokola a dokola stejně zůstávají vtipné a má to určité kouzlo, a to je jedno potom, jak moc plochý a nekvalitní tenhle film je, stejně si odnesete ty pocity, se kterými jste se na to dívali. Anebo o tom vtipkovali s kamarády. ()

RockChick

Česká blbost toho největšího kalibru, ale stejnak vždycky na to zůstanu civět a nedokážu přepnout kanál, když na to náhodou v TV narazím. ()

Zagros

Když na to člověk půjde bez očekávání, tak se to dá skousnout. Jde o řadu poskládaných klasických vtipů za sebe, ve snaze tomu ještě přidat nějaký děj a příběh. To se moc nepodařilo. Několik vtipů bylo ale povedených a párkrát jsem se zasmál. Na odpad to určitě není, je zde mnohem více horších věcí. Otázka ale je, jestli se to dá nazývat filmem? :-) ()

cold odpad!

Zařekl jsem se, že tento "film" dokoukám, aby někdo neřekl, že ho komentuji aniž bych ho viděl-nekonečných 100 min..Jestli mě jednou čeká peklo, tak už mě nezaskočí, protože jsem ho prožil v podobě tohoto "filmu".___ Vtipy, které jsme si vyprávěli ve 2.třídě a cejtili se u nich trapně na "film" opravdu, ale opravdu nestačí. ()

Hopper

Smutné, čo všetko trhá divácke rekordy. Sám poznám nadšencov, ktorí si film pochvaľujú, takže som neodolal a zo skrytej perverzie som si ho tiež pozrel a ďakujem, stačilo. Humoru ako na pitve, vtipy sú bradaté ako Troška (nie trošku, ale veľa !), herecké výkony oproti ktorým je Sly a Arnie veterán Oscarového ocenenia a toto myslím hovorí za všetko. Suma sumárum - buď je týchto cca 1000 hodnotiacich z inej časti sveta ako priemerné publikum ČR a SR, alebo sme sa dívali na úplne iný film. ()

Jancll odpad!

Taky přispěju svou Troškou do mlýna: Hanba všem, kteří se na tomto "filmu" podíleli. Osobně nemám moc rád vtipy, protože jsou často na jedno brdo a nevážou se k dané situaci. Neznám větší ubohost než posbírat ty "nejlepší z nich" a natočit takovou kravinu. Fuj! ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

09.01.2014

Mannovo Impérium vrací úder

Mannovo Impérium vrací úder

15.10.2007

Michael Mann je tvůrce báječných filmů, ať už je režíruje (Miami Vice) nebo produkuje (Království). Jenže ty báječné filmy nevydělávají. Jistě, nakonec se jakž-takž zaplatí, ale rozhodně to nejsou… (více)

O starších, ale nejen pro ně

O starších, ale nejen pro ně

16.06.2006

Je vždy příjemné, když filmy neoplývající obří reklamou, za nimiž nestojí balík akcií nadnárodní filmové společnosti ani megahvězdy protřelých jmen, jejichž rozpočet byl spíše nižšího kalibru a… (více)