Nezapomenutelné mistrovské dílo Ptáci jsou jedním z nejděsivějších filmů mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Danielsová (Tippi Hedren) do Bodega Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchem Brennerem (Rod Taylor), je nečekaně napadena rackem. Najednou do města vletí tisíce ptáků a místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků. Brzy se ústřední postavy nejděsivějšího filmu o přírodní katastrofě, který kdy byl v Hollywoodu natočen, Melanie i Mitch, ocitnou uprostřed smrtelného souboje s nezastavitelnou a nevysvětlitelnou sílou. (Magic Box)

filipvrbik

Jsem se vůbec nebál, a to se bojím v noci na záchod ve tmě - spíš jsem se nasmál (ale to asi nebylo účelem autora)...40% ()

sPaRk

Plně doceněno až s odstupem mnoha let při projekci z UHD BD. Nevím proč, ale dosud jsem to měl zaškatulkováno jako ten zoufale zastaralý rádobyhoror se směšnými triky. Je to nesmysl - budování atmosféry a vykreslení postav je dokonalé, hltal jsem každou vteřinu. Takže pokud jste viděli kdysi v TV s dabingem, dejte tomu ještě šanci, nejlépe sami večer z pořádného zdroje a možná budete překvapeni, jak moc dobré to je. ()

Rozjimatel

3,5  Žiaľ, čas tu nebol veľmi milosrdný. Vizuálne efekty, ktoré boli nominované na Oscara a ktoré hrajú významnú úlohu pri vytváraní hororovej atmosféry, pôsobia veľmi zastarane. Napríklad pri scéne útočiacich vrabcov vo vnútri domu bola umelosť efektov tak zreteľná, že sa potrebné napätie rozplývalo. Navyše, reštaurovanie filmu tu spravilo v tomto ohľade medvediu službu. Pri bežných záberoch kamery síce obraz rozvinulo do krásy, lenže pri vizuálnych efektoch významne zvýraznilo ich nedokonalosť. Našťastie, z napätia ostalo ešte dosť na tom aby si divák film užil. A tiež, nie je to na tomto filme jediná príťažlivá vec. Film má veľmi trefné a inteligentné dialógy, na ktorých som sa dobre bavil. Tiež výbornú kameru a vyzdvihnem najmä herecký výkon Tippi Hedren, ktorá skvele zahrala sebaistú ženu, ale aj osobu totálne paralyzovanú šokom. ()

efko

Skvelé stupňovanie napätia robí z tohto filmu jeden z nalepších thrillerov vôbec. Spočiatku naoko romantický príbeh sa v priebehu niekoľkých minút mení na boj o prežitie. Nemôžem nespomenúť záverečnú scénu, ktorá je monumentálnym vyvrcholením celého filmu. Nádhera... ()

Spectre

No Hitchcockovská atmosféra je budovaná úžasne, ale keď si to zoberieme z pohľadu scenáru, tak je to trochu slabšie a moc sa tam vlastne nedeje. Inak samozrejme vynikajúci klasický horor, ale rozhodne nie Hitchov najlepší! ()

ekomo

Špičkový napínavý film od legendárního Hitchcocka, škodou je ne zrovna propracovaný závěr, osobně nevím jestli to bylo míněno schválně, nebo zda studio Universal Pictures nesehnalo dostatečné množství peněz na natočení skvělého celovečerního filmu s nedotočeným závěrem. Jinak po celý film vás poutá k obrazovce proslulá Hitchcockova atmosféra napětí s tím, že čekáte co přijde další minutu, snad i proto patří k těm nejlepším. ()

M.I.K.E.

Nejhorší Hitchcockův film. Všechny jeho filmy miluju a na Ptáky jsem se opravdu těšil. Jsem zklamán, nechápu ty superlativy, nepociťoval jsem ani napětí ani hutnou atmosférů. Ptáci jsou typický příklad filmu, jenž v 60.letech možná děsil plné kinosály, ale dnes působí hodně směšně a parodicky. A stará babka ovládájící ornitologii mě štvala ze všeho nejvíce. ()

Se7enteen

8/10 I když se ve filmu pro mě místy střídají silnější a slabší chvíle (přeci jen už nějaké nálety ptáků na školku a hysterické výkřiky dětí vypadají lehce zastarale), tak se stále jedná o vynikající film, který je dodnes stále vlivný a vůbec byl a je a i bude jedním z klíčových klenotů historie hororu. Mistr Hitch tu opět buduje svoji výjimečnou atmosféru a některé scény mi přijdou skutečně dechberoucí ( Melanie sedí před školkou a za ní se hromadí ptáci, jde z ní neuvěřitelná nervozita, i když si jich dlouhou dobu sama nevšimne, stejně tak závěrečných 20 minut, kdy opevněný barák odolává náletům ptáků, je po všech stránkách absolutním skvostem. ) I první půle, na kterou jsem tu četl řadu kritik, že se v ní "nic neděje" apod. , mi přišla výborná, prostě to není film jen o útoku zběsilých ptáků, ale je v něm podle mě mnohem víc. Také bych velmi ocenil nepoužití žádné hudby ( která jinak tak dotváří atmosféru Hitchovo filmů), člověk na místo toho jen neustále slyší nějaké štebetání všelijakých ptáků. Celkově není ve filmu mnoho scén, kde se nevyskytuje alespoň neškodnej papoušek..Strach z ptáků tak vzniká postupně, přestože se ve filmu vyskytují od začátku a vůbec i ti papoušci filmu dodávají další nádech tajemna.. Závěr podle mě bezchybnej..Mistr opět tímto filmem podtrhl už dlouho známou skutečnost, že je nesmrtelným géniem ()

Martin_W

Nejlepší Hitchcocovka, díky které jsem se začal zajímat o staré filmy (Pod 40 let) . Atmosféra je výborná, až z ní v některých momentech mrazí, stejně jako u všech Hitcocovek.. Nemám víc co dodat. 95% ()

simply

Skvělý snímek, at' už charaktery postav nebo vykreslením atmosféry. Skvělá scéna je úplný závěr filmu... ()

aLPaC

Nevím, jestli je to tím, jak je to staré, ale mě to přišlo poměrně trapné. Více se mi líbila první, tak trochu romantická hodina, ptačí scény nebyli vůbec hororové. Na to, jak je to známé, mi to přijde jako podprůměrný Hitchcock. Za pár dní si to nebudu pamatovat. Před pár dny viděné Vertigo je úplně jiné kafe. ()

Chajimwitz

A.Hitchcock jako mistr hororu?Pro někoho možná,ale pro mě rozhodně ne.Mě všechny jeho filmy připadají dost suchý a nudný.Když už horor ,tak radši něco černobílýho ze třicátých let a když už budu mít nesnesitelný nutkání se bát,tak se půjdu ve Varnsdorfu po setmění projít kolem cikánský ubytovny Sport ,aniž bych si vzal s sebou střelnou zbraň. ()

Marina111

Alfred Hitchcock je pojem. Tak ako Vtáci. Naozaj si neviem predstaviť lepšie vyšpikovanú atmosféru ... možno len lepšiu pointu. ()

fredisek

Tenhle film je případem, kdy je se snímek stane kultem, jelikož ho natočí kultovní režisér. Nic úchvatného jsem v tomhle počinu nenašel a to bezradné finále mě dost otrávilo. ()

ApsidalTill

Klasika ktorá síce buduje atmosféru trocha netradične a zdĺhavo ale vo výsledku, sa každý záber na tajomné vtáky a ich chovanie podaril. Hlavne posledné scény stoja zato a aj keď nejde o dokonalé dielo, zvlášt vďaka prítomnosti pár hlúpych dialógov, suma sumárom: pôsobivé dielo. ()

laepus

I dneska to má svou údernost, i když je zřejmé, že tehdy a na velkém plátně to muselo být ještě větší maso. Postupně se stupňující útoky, nádherná Tippi Hedren a skoro až mystická závěrečná scéna se však nikdy neomrzí. ()

Garch

Dodnes nechápu, jak dokázali udělat poslední scénu, odjezd. PS Doporučuji knihu "Rozhovory Hitchcock – Truffaut". ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)