Nezapomenutelné mistrovské dílo Ptáci jsou jedním z nejděsivějších filmů mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Danielsová (Tippi Hedren) do Bodega Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchem Brennerem (Rod Taylor), je nečekaně napadena rackem. Najednou do města vletí tisíce ptáků a místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků. Brzy se ústřední postavy nejděsivějšího filmu o přírodní katastrofě, který kdy byl v Hollywoodu natočen, Melanie i Mitch, ocitnou uprostřed smrtelného souboje s nezastavitelnou a nevysvětlitelnou sílou. (Magic Box)

Ollie235

Co se týče napětí a atmosféry, má Hitchcock na svém kontě bez pochyby i lepší snímky, ale kouzlo Ptáků se rozhodně nedá popřít. Spočívá především v tom, že takřka po celou dobu není moc jasné co se děje a hlavně proč. Na samotných scénách s útoky ptáků už se sice poněkud podepsal čas, ale stále je to poměrně působivé. Navíc si nevybavuju pasáž filmu, která by mě nudila. Slušné 4*. ()

geimz

Vtákov už zub času znateľne ohlodal, no to, čo ich robí stále relevantnými a vysoko pozerateľnými, je atmosféra a budované napätie, ktoré prostredníctvom nenápadných scén pomaličky graduje až do veľkého finále. A vizuálne je to naviac okulahodiaci film. ()

Oralfabet

Tahle klasika bohužel narozdíl od spousty jiných Hitchových kousků moc dobře nezestárla. Je to celý prostě takový dost úsměvný a nijak zvlášť záživný. Aspoň to (až na ty ptačí útoky) fakt dobře vypadá, jinak ale nevím, co pozitivního bych tady našel. Jde ale o jeden z filmů, co jsem zakoupil na Blu Ray, aniž bych ho předtím viděl (čehož teď celkem lituju), takže rewatch v budoucnosti určitě nevylučuju, kdybych v tom napodruhé spatřil další Hitchův masterpiece, vůbec bych se nezlobil. 4/10 ()

hacho

Bravurne natoceny film. Jen jsem doufala, ze se pokusi najit nejake vysvetleni pro to, co se tam delo, ja proste potrebuju mit pro vsechno duvod :o) ()

RomanHyde

Výborné klasické dílo mistra Htchcocka. Film je nádherně nasnímán a triky jsou na svou dobu velmi přesvědčivé. Za nejlepší považuji scénu šikování vran u školy s prostřihy na kouřící hlavní hrdinku. Závěrečný pohled kamery u této scény na školní hřiště pokryté stovkami ptáků je doslova "mrazivý". ()

zdenur

Moje první setkání s mistrem hororu nedopadlo podle mých představ. Čekal jsem hrůzu, napětí, strach, ale nedočkal jsem se. Filmy staršího data v oblibě mám, takže nějaká averze nehrozí. Doufám, že další kousky budou lepší. ()

chalp

Dokonalá ukážka toho akú životnosť majú mainstreamové projekty.A nie nedám z pózeriny ani o hviezdičku viac, tých 119 minút bol ozajstný boj...s ovládačom. ()

El Loco

ORNITOLOGICKÝ MASAKER V BODEGA BAY...Áno, je pravda, že THE BIRDS (1963) už ohlodal zub (zobák?) času, čo je evidentné hlavne pri „špeciálnych efektoch“, ako sú napr. tie smiešne plyšové vtáky, ale nenapodobiteľnú hitchcockovskú atmosféru im už nevezme nič. Strýko Alfie tu v spolupráci so scenáristom Evanom Hunterom (známejším pod spisovateľským pseudonymom Ed McBain) úplne prekopal knižnú predlohu od Daphne Du Maurier, dej zasadil do kalifornského Bodega Bay a do hlavnej úlohy „krásky v nesnázích“ Melanie Daniels obsadil príťažlivú Tippi Hedren (inak, matku Melanie Griffith). Po jej boku sa okrem slávnej „Daisy“ Jessicy Tandy, objavuje aj Rod Taylor ako právnik, na ktorého pomyslenie nedá hlavnej postave po nociach spávať (ktorého sme o.i. mohli zaznamenať ako Winstona Churchilla v Tarantinových Inglourious Basterds). V podstate všetko funguje hitchcockovsky presne tak, ako má, ale samotná skutočnosť, že predstaviteľmi zla v tomto filme sú čajky, vrany a vrabce, ho, na prvý pohľad, zaraďuje v mojich očiach medzi smiešno-trápne zoo-horory, kde šarapatia vražedné mravčeky (LEGION OF FIRE : KILLER ANTS! - známe u nás ako „Marabunta : Vraždiace mravce“), pavúčiky (ARACHNOPHOBIA), potkany (RATTEN - SIE WERDEN DICH KRIEGEN!), či piskory (THE KILLER SHREWS)...Dá sa teda povedať, že najviac mrazivým tak ani nie sú operení zabijaci, ako skôr zistenie, že v živote každého z nás môže nastať situácia alebo udalosť, na ktorú neexistuje vedecky podložené vysvetlenie, čo vyplýva aj z tu nejestvujúcej (a ani nehľadajúcej) odpovedi na otázku, prečo to tie VTÁKY vlastne robia...Privriem tak nakoniec, z úcty k Alfredovi J. Hitchcockovi (celkom funny cameo) a takmer polstoročnici tejto snímky, jedno oko, a pri spomienke na kultové scény (telefónna búdka, či vyklaté oči Dana Fawcetta), pozdvihnem zhovievavo svoje celkové hodnotenie. ()

Echelon1

Filmu dávam jednu hviezdičku a aj to len vďaka tým vtákom, ktoré, sa mi zdá, podali z filmu najlepší herecký výkon. Na konci akoby režisérovi ušla pointa a namiesto vysvetlenia príčiny útoku vtákov, vyriešil iba problém vzťahu matky k synovi. ()

bolan

Nehledě na krásný vizuál a perfekní vystavění filmu, ze kterého čerpá hororová tvorba dodnes, je příjemné vidět, jaké si Hitchcock vybíral pro své role elegantní paničky. ()

Bukk

Můj první "opravdový" horor. Mohlo mi být tak 10-11? Nevím, ale pamatuji si, že to dávali odpoledne. Byl to pro mě šok a dneska se už jenom pousměju při vzpomínání. Ale pořád ve mně ti ptáci vzbuzují respekt. ()

WinstonS

Hodina nudy, hodina prvotřídního hororu a mistrně budovaného napětí, v čemž je ostatně Hitchcock machr. Scéna, kdy Melanie sedí před školou, kouří cigaretu a za ní se houfují ptáci, nemá chybu, stejně jako momenty zdánlivého klidu před dalšími útoky. A což pak chirurgicky přesně vygradovaný nejednoznačný závěr! Jenže co s tím, když první polovinu filmu člověk skoro podřimuje a má co dělat, aby tato děj nepříliš posouvající konverzační cvičení poctivě sledoval? ()

Vesecký

Tenhe horor má rozhodně nejhororovější děj ze všech Hitchcockových filmů, napětí nemá chybu, i když ti ptáci nadělali té paseky relativně málo proti tomu, jak to vypadalo; mrtvý prodavač krmiva a učitelka, děti ale v tom davu jen s pár škrábanci, naše hrdinka na půdě však přežila, což je kupodivu a náš hrdina prakticky vyvázl s lehkými škrábanci, což - realisticky vzato - není příliš realistické. Závěr zůstává otevřený - mohli za tu spoušť ti papoušci? Byla to odveta ptáků za moření papoušků v kleci? Vlastně tak nebyla řečena příčina, takže celkově jedna hvězdička dolů. Jako kluk jsem to prožíval mnohem víc než jako stařec. ()

hemul

Zdá sa mi, že v tomto filme je všetko, čo znamená film. Ani o kúsok viac, ani o kúsok menej. Presne tak, ako je v Shakespearovi celé divadlo. A Tippi Hedren ma úplne okúzlila. Presne tak ako v Marnie. Kvôli tomu filmu malo zmysel vymýšľať film. Je to o nás. Kráčame pomedzi nasrdené vtáky a doteraz nám to vychádzalo. ()

kaze

Strašidelné, tajuplné, napínavé a skvelé. Pefektný horor, na ktorý sa vždy rada pozriem. Možno niektoré scény by sa dali ešte vygradovať a dalo sa to lepšie dotihanuť dokonca, ale asi to tak malo byť. No proste klasika... ()

Berry

Bohužel trochu průměrný film z jinak skvělé sbírky Hitchcockových hororů. Některé scény jsou sice děsivé, ale je jich po čertech málo. Dialogy, ač jsou občas zajímavé, se někdy tak táhnou, že zmizí navození strašidelné atmosféry. Ale i přes všechny mínusy má film přece jen scény, po kterých běhá mráz po zádech (sesedání ptáků na školním hřišti). Takže nuda žádná. ()

mh.mail

70% - Klasika od mistra horroru. Děsivá noc v domě odolávajícím náletu ptáků. Na rozdíl od povídky Daphne du Maurier ve filmu ráno všechno [dobře] skončí. ()

TomasKotlant

Komedie... Ve světle dnešních standardů se mi zdálo, že si pan režisér dělá neustále srandu. Postavy se chovají naprosto zmateně, nelogicky a vbíhají přímo do spárů milých ptáčků, kteří obratně využívají situace. Jaké auto je nejbezpečnější, když ptáci útočí shůry? Ano, samozřejmě - kabrilolet. Nejvíc mě pak rozesmál ten závěr - jsem čekal něco děsivého... a pak jsem si to musel domyslet. Děkuji za důvěru. *** Ve zkratce: Ptáci, blondýnka a perfektní zapálená ornitoložka. *** Jubilejní 600. hodnocení. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)