Koruna - Série 4

(série)
Velká Británie, 2020, 9 h 4 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Scénář:

Peter Morgan

Hudba:

Martin Phipps

Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter, Gillian Anderson, Erin Doherty, Emma Corrin, Josh O'Connor, Claire Foy, Emerald Fennell, Marion Bailey (více)

Epizody(10)

V osmdesátých letech řeší Alžběta spory s premiérkou Margaret Thatcherovou. Princ Charles se ožení s Dianou, ale v manželství jim to vůbec neklape. (Netflix)

Eire

Škoda že scenárista nečítal históriu Common Welth keď chodil do školy, alebo skôr vsadil na komerčný úspech a Populizmus. Niektoré FAKTY boli hrubo znásilnené oproti serióznym HISTORikom. Takže preto 4* nie päť. Napriek tomu je seriál Úvod do úvodu k povrchnému štúdiu britských potazme európskych dejín. Čo sa týka remeselnej kvality seriálu v dnešnej dobe vysoko vysoko Nadštandard! 85%. Jednoznačne túto sériu potiahla Gilian..! 👩‍🔬 ()

Leeslie

Olivia byla dle meho nazoru spatna volba. Jako kralovna pusobi neverohodne, neprirozene. Kralovne dava emoce, ktere si protireci s puvodnimi 2 seriemi. Serialu to hrozne ublizilo ve 3. serie, ktera pro me byla hroznym zklamanim. 4. serie pokracuje v zajetych kolejich te predesle, se dvemq vyjimkami - perfektne obsazenou Dianou, Emma predvadi dechberouci vykon a skvelou Gillian, ktera mela moznost prokazat sve kvality. To serii pridava jednu hvezdicku navic, oproti te predesle, prestoze pribeh zacina pokulhavat... ()

muti

Gillian Anderson v roli Margaret Thatcher je topkou tejto série. Podobne ako Churchill, dejové linky s PM sú fakt silnou stránkou seriálu. Charles je čím ďalej väčší kňú a miestami by si zaslúžil už aj facku. ako postava je najväčším sklamaním, herecké obsadenie je samozrejme na výbornú (aj s Dianou) Škoda že princ Filip je už ako postava odložený do kúta, prišiel mi zaujímavý v predošlých sériách. Teraz už len robí grimasy a pôsobí skôr ako comic relief. Olivia Colman ostáva charakterovo ako úplne iná postava v porovnaní s Claire Foy, je chladná, odmeraná, takmer bez emócií. ()

pitrson

Období thatcherismu je pro mě fascinující, nejen z politického hlediska, ale také samozřjemě proto, že se v briské královské rodině objevila božská Diana. Zpracování této řady mě naprosto pohltilo, stejně jako řada první. Herecké výkony a scénář na top úrovni. Vyzdvihl bych ještě výkon Gillian Anderson (extrémně fascinující, podle mě za to dostane nejakou cenu, měla by) a Emmy Corrin (pro mě neskutečný objev, a ta podoba). Ve dvou dnech jsem to zhlédl. ()

VLADEK

Určitě lepší než předchozí třetí, ale na první dvě řady to nemá. Herecké výkony na jedničku, ale věnovat 3 díly Charlesovi a Dianě, přitom tak nějak sametově a v době, kdy se skoro každé druhé manželství rozvádí mi jako téma přijde naprosto nudné a banální. A přitom se sebestředně britsky pomíjí pád berlínské zdi, události v Posku a další události 80.let v Evropě, nebo útoky irských teroristů v Anglii, Lockerbie atd. ()

BarVo

Diely s Dianou a Charlesom boli útrpné a nudné, bohužiaľ ich v tejto sérii bolo až moc a vytesnili iné zaujímavé udalosti z Británie 80. rokov. Na druhej strane agentka Scullyová ako Margaret Thatcher a všetky časti s ňou išli vysoko nad priemer. Nemôžem si v tejto súvislosti nespomenúť na biografický film s Meryl Streep, ktorý bol proti tomu úplnou filmárskou katastrofou. Takže opäť ako v ostatných sériach The Crown sa mi nedá ísť nad 3 hviezdy, keďže kvalita a obsah jednotlivých dielov je priveľmi rozdielna. ()

fafejt001

Ten princ CHarles byl vlastně chudák . Dotlačili jej k snˇatku s Dianou , k níž necítil téměř žádný cit . Nevím do jaké míry je to všechno fikce a do jaké míry pravda , ale bylo mi jí velice líto , tedy Diany . Byla to Čistá , Otevřená duše a hlavně LIDSKÁ jako jediná v té famííílii .To její zvr…, tedy nevolnost žaludeční - drsnééé . A tak jsem vlastně trochu čekal , že celá tato série končí nějak neobvykle , a taky že jo , fotem u vánočního stromku , kde Diana stojí na konci řady a vlastně pláče . SÍÍÍÍLA . Jinak Gilian jako Železná lady dost dobré . Závěrečná scéna kdy jí předává řád - dojemné . To ovšem nic nemění na skutečnosti , že se mi tam Colman nějak nehodila . To je zřejmě jen můj problém , tedy včetně asi dalších desítek , možná i stovek jiných lidí . Za Emmu C . , jenž hrála Dianu hvězdu navíc . Takže celkově tato série * * * * a půl . ()

bonovox

Kvalita jednotlivých epizód a celej série je proste neskutočná. Ďalšia dekáda života kráľovskej rodiny, plus skvele zahraná postava Iron lady v podaní G.Anderson. Peter Morgan to proste s The Crown vie a je zárukou skvelého diváckeho zážitku. Top seriál roku 2020. ()

Tomas_PO

Opäť pecka, takmer každý diel zhltnutý na jedno pozretie. Gillian Anderson ala  Margaret Thatcher bola výborná voľba, veľká charizma a skvelé spodobnenie Železnej Lady. A ten hlas! Skvele fungovala aj energia medzi Thatcher a kráľovnou, opäť stvárnenou Oliviou Colman. Nesklamala ani Lady Di (Emma Corrin), čo musela byť pre tvorcov ohromná výzva. A treba zložiť klobúk dole, divákovi sa hodnoverne (ak tvorcom môžme veriť) podarilo priblížiť podivný vzťah Charlesa a Diany, dôvody svadby, manželských problémov a samozrejme rozvodu. A Kamily. Toľko energie, radosti a smútku zároveň. Charles (Tobias Menzies) je čím ďalej tým viac nesympatický, zjavne zámerne. Profi filmárčina, veď ako inak, keď je to vlajková loď Netflixiu. ()

kokofek

Velmi dobré herecké výkony,velmi uvěřitelné.Některé události kolem politického života a mezinárodních událostí byly pro mně velmi zajímavé.Skutečné pocity členů královské rodiny se asi nikdy nedozvíme,protože někdy se ve svých pocitech člověk sám nevyzná,ale události,které jsou doloženy a reakce členů rodiny jsou nejspíš skutečné.Je zřejmé,že ani lidé žijící v relativním dostatku nemusí být spokojeni.Všichni totiž bez vyjímky toužíme být milováni. ()

Rozmarýna

Skvělá Margaret Thatcherová, teprve v 8. dílu jsem odhalila, že je to agentka Scullyová. Gillian Anderson ji hraje fakt senzačně. Meryl Streep by se měla povinně dívat. Epizoda o dědičném nástupnictví mě opravdu dostala. Sledováním tohoto seriálu u mně Alžběta II. neustále klesá hloub, ale že neudělala nic a vlastně celá královská rodina těm sestřenicím v ústavu nijak nepomohla, tak to už u mně je na samém dně. A že o tom věděla královna matka, tak to mě úplně dojalo, to bych do babky nikdy neřekla. Nikdy jsem neměla v oblibě Helenu Bonham Carter, ale tady se mi líbila moc. Dobře je vybraná i herečka Diany. Ovšem princ Charles s tou pořád sklopenou hlavou se nevydařil. Působí na mně trochu slabomyslně, což určitě není. Už chápu, proč si říkají firma a královně šéfka. ()

JaqenHghar

Nejdříve jsem byla Gillian Anderson v roli Margaret Thatcher skeptická. Óóó jak já jsem ráda že jsem se mýlila. Neskutečný výkon, za mě nejlepší řada zatím z celého seriálu. Nemám slov, brilliant! ()

Himbajz

čtvrtá série je také mazec. Je jiná. Myslel jsem, že slabší. Ale naopak. Je to zase pecka. Jo, trochu mě schází předešlá léta. Přeci jen je to už v "naší době". Ale je to stále strhující. ()

totleben

Třetí řada mne příliš nezaujala,mírně šokla změna ve většině hereckého obsazení,ale čtvrtá řada je asi ta nejlepší ze všech, u Gillian A. jsem chvíli nevěděl zda Iron lady tak genialně hraje nebo přehrává,jsem přesvědčen,že její herecký výkon je famozní a patří to v této serii k tomu zdaleka nejlepšímu,i královna a ostatní jsou velmi autentičtí.Doplním ještě k stylu mluvení paní Margareth,na YT to hodně lidí hodnotí jako karikaturu od Gillian A.Ve skutečnosti byl hlasový projev premierky mnohem příjemnější. ()

Brroma

Úžasný seriál, čtvrtá série se mi vryla pod kůži asi nejvíce. Ač oproti předchozím sériím ztratila trochu autentičnosti a do seriálu se dostalo více fikce, i tak to bylo perfektní. Herecké obsazení je dokonalé. Velmi mě mrzelo, že od třetí série už neuvidíme brilantní Claire Foy a sladkého Matta Smitha, ale Olivie a Tobias jsou též úžasní. A to jak Claire i Olivia napodobují Alžbětin hlas, pořád nevěřím, že je Alžběta nepředabovala. Už v předchozí sérii jsem se zamilovala do Charlese, který dostal v této sérii dost prostoru, za což velmi děkuji, protože Josh O´Connor je geniální, jeho ztráty v páté sérii budu litovat asi nejvíce, možná ještě společně s Emmou Corrin, která byla jakožto Diana taktéž skvělá. Jen mě trochu mrzí, že zde Charlese vykreslili dost slabošsky, což se joho osobě vůbec nepodobá a nebylo zde vidět kolik úsilí věnuje například záchraně naší planety nebo jeho podpora obyčejných lidí.(mimochodem doporučuji jeho knihu Harmonie, nový pohled na svět) Ale i tak podtrženo sečteno skvělý seriál, který všem vřele doporučuji. ()

gapa466

Pro mě nejslepší série z celého seriálu (zatím 4). Diana s Philipem na lovu, Diana v Austrálii a Diana v Harlemu. U ní jsem měl někdy pocit, že je to Diana. Podobně i u Charlese. Moc se mi nelíbila Margaret Thatcherová. Přišla mi tvrdá v "běžných" situacích, ale !lámající se" v situacích mezních. Jak bych charakterizoval hlavní postavy série? Alžběta: oddanost, chladnost, profesionalita. Philip: obětavost, lidskost a pýcha. Diana: přirozenost, prostota a láska. Charles: vzdělanost, slabost a závislost . Princezna Margaret: nadutost, pýcha a lenost. Thatcherová: tvrdost, profesionalita a egoismus. Krásně natočen život ve zlaté kleci a síla královské rodiny. Když si povídaly Alžběta, Margaret, Anna a královna matka, tak běhal mráz po zádech. Za mě 5*. ()

unitedfan

Nádhera, tato řada je jednoznačně nejlepší, protože narozdíl od ostatních řad nemá prakticky hluchá místa, respektive epizody a jede jako dobře promazaný stroj. Jedná se také o nejkontroverznější sérii, protože královskou rodinu neukazuje úplně v nejlepším světle. Každá postava od Královny přes Charlese až po pro někoho svatou lady Dianu má své stinné stránky a nechová se v některých chvílích úplně správně. To je skvělé stejně jako výkony dvou nových postav, Gillian Anderson jako Margaret Thatcher a Emmy Corrin jako lady Di. Zkrátka čtvrtá řada Koruny je prozatimním vrcholem celého seriálu a skoro 2 leté čekání na novou řadu, i když opět s novým obsazením bude neskutečně dlouhé. PS: Doufám, že Emmu Corrin čeká velká kariéra. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů