My Little Pony Film

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA / Kanada, 2017, 99 min

Príbeh solídna steampunková fantasy, animácia fajn, pesničky (minimálne v slovenskom dabingu) príšerné, ale hlavne tomu chýba niečo z toho zábavného dospeláckeho nadhľadu prvých dvoch sezón seriálu.(2.11.2017)

Je to již 6 let co sleduji seriál MLP a i přes sem tam slabší chvilky mě seriál pořád baví. Po dokoukání filmu jsem plný emocí. Letos jsem nečekal že překoná něco To od Kinga ale MLP Film je jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. Navíc tvůrci dost riskovaly jedná se o první 2D film v kinech který se vysílá celosvětově po 6 letech. Dnes je všechno jen 3D ale tvůrci si vyhráli a i když tady je pár 3D záběrů tak jsou skvěle vloženy do 2D animace. A 2D animace samotná(vypadá jinak než seriál) je nádherná a několikrát připomene Disneyho. Humor je tu solidní a párkrát se člověk zasměje. Docela mě překvapilo jak takový barevný poníci dokážou jít docela do násilí. Herci(teda spíše voice herci) byly dokonalý nebyly otravní a Emily Blunt v roli Tempest Shadow byla naprosto senzační. Navíc zloduši nebyly jednotvární a Storm King je fakt hajzl(i když se objeví téměř na konci). Co mě trošku zklamalo bylo to že se ve filmu neobjevilo plno postav ze seriálu, Shining armor tu vůbec není(ani když Cadence byla proměněna v kámen, kde se sakra flákal?), CMC tu nebylo ani sekundu a Starlight a Trixie tu byly tak možná na 3 sekundy, není to sice zas takový problém, přeci jenom se tvůrci museli vejít do určitého času, jinak by film trval asi moc dlouho. Hudba je dokonalá, první popík mě sice moc nechytl ale třeba taková "Time to be awesome" a HLAVNĚ "Open up your eyes" jsou scény které strčí do kapsy jakkýkoliv muzikál. A posledních 10 minut se skladbou od Sia, byl naprosto nádherně zanimovanej a epičtější než jakkýkoliv akční film. Film je parádní a neviděl jsem v něm moc věcí co by mi vadily. Nebo spíše žádné.(7.10.2017)

• pepo

Nieco vo mne umrelo 2/10(21.10.2017)

Nemyslím si, že fanoušci seriálu budou jakkoli zklamaní. Má to vše, co mám rád na seriálu a zároveň i potřebné filmové kvality. Jistě, dalo by se vytknout, že celá zápletka je tak trošku "klasická", ale komu by to vadilo, když zde dostanu svou dávku dobrodružství a všeho, co od titulu MLP já očekávám. Navíc některé momenty působí velmi kouzelně, atmosféra funguje, stejně jako i emoce - většinou (za mě až na jednu scénu skoro na konci, kdy přesně víte co se stane a tak se ve správný moment vlastně ani trochu nebojíte). Hudba je impozantní, písně jsou chytlavé a vůbec celý soundtrack skvěle funguje a rozhodně bych si dovedl představit, že bych si ho pustil i prostě jen tak pro zlepšení nálady. Vtípky baví, některé víc, jiné méně, ale že by tam byl některý, který by byl vysloveně hloupý, to jsem nezaregistroval. Animace je barevná a krásná, sice mi chvíli trvalo zvyknout si na tu kombinaci 2D a 3D, ale kouká se na to opravdu velmi dobře. Nové postavy jsou zajímavé a fungují přesně tak, jak by měly, některé jsou cool, jiné jsou vtipné, další zajímavé. Stormking je jako záporák také dobře vyvážený, je děsivý, takže budí určitý respekt a zároveň i docela vtipný, což zaručí, že se ho děti nebudou jen zběsile bát. A samozřejmě, co by to bylo za MLP, kdybychom se opět nepoučili něco o přátelství... Ve výsledku je vidět, že s filmem si dali autoři záležet a vše je skoro tak skvělé, jak jsem to já očekával, takže převažuje silné nadšení a tomu odpovídající hodnocení. 9,3/10(6.10.2017)

Ako človek, ktorý do tohto projektu vstupoval bez toho, aby vedel čokoľvek o seriáli alebo vôbec o značke. A musím povedať, že My Little Pony: The Movie" vôbec nakoniec nie je najhorším filmom. Má to pár dobrých zvratov a vie príbeh dobre otáčať a neustále prinášať nové prekvapenia a postavy sú celkom okey. Možno by bolo super, keby som ich mohol viac spoznať, ale myslím si, že to zvládli celkom obstojne. Aspoň som sa o nich čo to dozvedel a videl ich schopnosti. Takže to vnímam ako okey. Animácie sú dobré a dávajú filmu pocit, že sa pozeráme na niečo pekne farebné a jasné a vyzerá to dobre. Ku koncu dospejeme k nejakým tým klišé, ale aspoň mám pocit, že všetky postavy sa niečo o sebe dozvedia a niečo pochopia a dáva to nejakú peknú lekciu. Ako nefanúšik "My Little Pony" poviem, že film je dobrý. Fanúšikovia ho budú milovať, hejteri hejtovať, a ja sa posadím niekam do stredu. Som rád, že som to videl, nepozrel by som si to znovu, ale ako chvíľková oddychová záležitosť to patrí medzi lepšie animáky z tohto roku. Hodnotenie: B(7.10.2017)

Hodnoceno očima mé 4 leté dcery:-)(14.10.2017)

Kdejaká zrůdnost se už dnes může dočkat celovečerní verze. A nyní došlo i na My Little Pony jejíž pět dílů jsem kdysi nějakých 10 let nazpátek ve škole prospal a vůbec si z nich nic nevybavuji. Byl jsem si jistý, že film určitě neuvidím v kině a možná vůbec celkově. Nepřízeň osudu ovšem rozhodla, že ten film v kině prostě uvidím a.... překvapivě to bylo fajn. Pořád si nemyslím, že by to bylo nadčasové dílo ale.... překvapivě slušný průměr. Ono co se postav to není moc slavné (Pinky Pie je opravdu otravná .... a nejlepší postavy jsou ty co vznikli přímo pro film především dost cool generálka Bouře. Ono to trvá 99 minut a naštěstí to rychle uteče. Pořád se tam něco děje, když se zpívá je to celkově chytlavé, dabingové obsazení nenutí k řezání krků......... Když na to půjdete s malými dětmi (Jako já) můžete si to v klidu přežít. Jinak jsem si samosebou dělal poznámky, takže si to všechno rozebereme: a) Všichni poníci jsou nahatí kromě dvou bodyguardů kteří chrání Siu tedy pardon Serenadu b) Jak se ty poníci sakra množí, když je to poměr 500 žen ku 5 mužům? c) Proč měl ten cool kocour tak málo prostoru? d) Začnu kvůli tomuhle filmu sledovat seriál? (Jasná odpověd je, že ne!)(21.10.2017)

Ano, mám dvě nezletilé dcery věku 4 a 6 let a Ano, byl jsem na těchto Čudlabudlech nebo jak se jmenují v kině. Nakonec jsem dokonalý otec, tak proč ne? S čím mám však větší problém je, že posledních X animáků (bavíme se o těch opravdu pro nejmenší, ne all familly pixarovkách) co jsem měl tu "čest" s holkami zhlédnout pracuje s úplně totožným scénářem. Veselá barevná vesnička (království, městys, s.r.óčko, jak chcete) a je jedno jací mírumilovní tvorové v ní bydlí..........a náhle lup, nejakej bubák škaredej jim chce škodit....pořád ta stejná písnička. Ale nakonec co. Je to hravé. Je to barevné. Je to veselé. Je to poučné. A jelikož nejsem cílovou skupinou této duhové taškařice, tak na můj názor s..e Pinki Pie.(21.11.2017)

Viděno s dabingem, který se podařil (i písničky byly nazpívány dobře), dokonce v jedné části přinesl možná nechtěný vtip (Hippies). Animace, ač odlišná od seriálu, byla velmi pěkná, dalo se na ní rychle zvyknout. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že svět daleko za hranicemi Equestrie je vlastně docela temné a násilné místo, na které Mane6 nejsou zvyklé. Hlavně je to nejvíce vidět na Twilight Sparkle, která se tomu přizpůsobila a v jedné scéně se zachovala dost nečestně. Padouchové jsou super, mají dobrý desgin a jejich vzducholodě jsou cool. Storm King je dobrý, ale ještě lepší je jeho pravá ruka Tempest Shadow, která byla zahrána skvěle. Čekal jsem však víc humoru a narážek na popkulturu, které jsou na seriálu vždycky to nejlepší. To tu bohužel není. Humor je spíš ohrané klišé. Písničky mě také moc neuchvátily, jen dvě od hostujících autorů byly dobré. V tomhle ohledu mohl film víc přidat a pak by si zasloužil 100 %. Takhle je to 90 %.(15.10.2017)

MLP film mám konečne za sebou a jedným slovom -EPIC. Aj keď priznávam, už niekoľko mesiacov dopredu som mala skoro celý film vyspojlerovaný, obzvlášť čo sa týka príbehu Tempest Shadow (keďže mám knihu o celom jej backstory) a vedela som z väčšiny, o čo tam pôjde, takže hlavný príbeh ma ničím neprekvapil, tak trochu mi je ľúto, že sa rozhodli pre klišé, no našťastie ide o nadpriemerne spracované klišé. Niektoré scény ma rozhodne nechali v šoku a slzách. Zvraty boli fakt silné a tým si ma film najviac získal. O humor tiež nieje núdza, hoci komédiou by som osobne film nenazvala. Na pomery MLP to bolo dosť akčné a miestami aj temné (v dobrom zmysle). Od druhej polovice (podľa mňa) to už naberá dobré tempo. Jediné, čo mi tak trochu chýbalo bol Storm King. Dúfala som, že sa objaví častejšie na to, že je hlavný záporák. Ale keďže som bola najviac zameraná na Tempest, ako svoju obľúbenkyňu, film rozhodne nesklamal. Aj koniec bol pre mňa viac-menej nečakaný. Animácia a hudba sú už prvky sami o sebe, inak ako nádherou sa popísať nedajú, vizuály sú parádne prepracované. A najlepšia pieseň je rozhodne "Open up your eyes", len pieseň samotná navodí zimomriavky a scéna počas nej je rovnako dychberúca, skutočný zážitok... Odporúčam vidieť. Moje celkové hodnotenie (zhliadnuté po 3. krát): 8,5/10(8.10.2017)

• Jan_Doubal

takže ty pony-bodyguardi mají sako a ostatní jsou nahatý?(12.10.2017)

• tlesk

Větším letošním kvalitativním propadákem byl snad jen snímek Emoji ve filmu… Samozřejmě jsem si velmi dobře vědom toho, že nejsem cílovou skupinou tohoto počinu. Nutno však podotknouti, že v sále se krom mne nacházela spolu s rodiči řada dětských diváků (respektive divaček), a ani ti se filmem zrovna dvakrát nebavili. Ani jednou jsem neslyšel kohokoli zasmát se vyčpělým, stupidním vtípkům, či jakékoli humorné scéně založené na tajtrlíkování pestrobarevných charakterů (i ta Pinky Pie, která platí za jakousi stálou humornou vložku, tu působí celkem rozpačitě). Pochvalu si vedle nijakého českého dabingu, který mi připadal zoufale neprocítěný (což je vzhledem k jinak velmi vysoké laťce české lokalizace u jiných animáků průšvih), nezaslouží ani písně, jež byly spíše otravné, rozmělňovaly děj a neměly žádný výraznější motiv, který by utkvěl v paměti. Člověk si musí smutně povzdechnout hlavně při pomyšlení na písničky u Disneyovek, které nejdou z hlavy klidně i několik let (ano, narážím na Let it Go z Ledového království). A že srovnávám nesrovnatelné? Ano, možná. Ale stejně jako u čehokoli jiného vynikne to špatné nejvíce při srovnání s dobrým. A ohánět se mantrou, že je to přece film pro děti nic neomlouvá. Právě naopak. Předpoklad že děti neocení kvalitně natočený film, je úplně mimo. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-my-little-pony-film-2017/(18.10.2017)

Karneval barev, rychlých sledů, různého blejkání, blikání, padání a létání, spousta vykradených postav, žánrových klišé a stokrát opakovaných zápletek... Ale jako rodič jsem to přece jen vydržel a dětem se to líbilo...(21.10.2017)

Pokud jste holčička ve věku tak 5 let a bohyně vašeho bytí a žití je princezna Twilight Sparkle a její úžasné kamarádky... asi se vám to líbit bude... mé IQ však tenhle film těžce nepobralo...(8.10.2017)

Jako fanoušek My Little Pony jsem se na film dlouho těšil. My Little Pony: The Movie jsem navzdory svému prvotnímu úmyslu zajít si nejprve na český dabing do kina viděl v originálním anglickém dabingu pár dní před premiérou. Jakýsi promítač v Německu film totiž zveřejnil na internetu a já neodolal se podívat dřív. Příběh je dle očekávání plný klišé, chování a vlastnosti některých postav se příliš podřizují příběhu. Fluttershy je opět brečící ustrašená bytůstka a Spike archeotyp nešiky, ale má ještě vůbec cenu stěžovat si, že je takhle scénáristé napsali? Hlavní záporák Storm King je nezajímavý, škoda. Naštěstí to zachraňuje jeho služebnice Tempest Shadow, která je mi velice sympatická. Tvůrci ji obdařili zajímavým osudem a prostými, smysl dávajícími, pohnutkami. Na rozdíl on Storm Kinga má charakter Tempest hloubku a není černobílý, svým vzhledem jako by se vzala z fanouškovského projektu Midnight Mares. Osamělá jednorožka s mocnými magickými schopnostmi a zlomeným rohem je romantickým typem hrdinky, což krásně kontrastuje s přátelstvím Twilight a jejích přítelkyň. Další nové postavy nejsou špatné, jejich potenciál se projevuje zejména při zpívání - ostatně soundtrack je jedním z hlavních taháků filmu. Všechny písničky zní dobře, zapamatovatelné a vyčnívající jsou pak "Off To See The World" od Lukase Grahama a "Rainbow" od Sii. Na nový vizuál se dobře kouká a ačkoliv bych našel pár drobných chybiček, je animace určitě jedním z taháků My Little Pony: The Movie. Jako fanouškovi poníků by se mi film pravděpodobně líbil, i kdyby byl o trochu horší - i proto jdu na český dabing do kina. Kvalita českého dabingu originálu bohužel zdaleka nedosahuje a film tak v našem jazyce ztrácí jeden z hlavních nosných pilířů - dobrý soundtrack. Pokud nejste malé dítě a chcete filmu dát šanci, berte českou verzi s rezervou. EDIT: Česká verze je navzdory mému očekávání snesitelná. Třeba písnička "buď boží" zní poměrně dobře. Překladatelé se navíc rozhodli nechat sklatby od Sii v originále, což je chvályhodné.(13.10.2017)

„Why are you saving me?“ „Because this is what friends do.“ Rovnou pro začátek poznamenám, že jsem Bronísák jak vyšitej. A že primárně jim je film určen. Zbytek obyvatelstva nejspíš nepochopí, co že to má vlastně před sebou. Zejména animace v tomto bodu prohraje určitě. My jsme se ale na film těšili už od druhé řady. A je nejspíš lepší, než jsme kdy mohli doufat. Aspoň já teda žebříček pohádek budu muset zase trochu zpřeházet. Jistě, vytknout se tomu dá ledacos. Zejména fanoušci Fluttershy pocítí tu samou hořkou pachuť, jakou obdivovatelé Legolase při Návratu krále. Ale tak se to má se spoustou postav. Znalý divák se hold musí smířit s tím, že někomu je předurčena maximálně vteřina (zdravím Starlight Glimmer) a že spousta postav se nedostaví vůbec. Přitom takový Discord by váhu sil rychle obrátil. Prim, kromě těch pár nejhlavnějších, hrají postavy nové takže i divák, který sedm (!) sezón předtím nakoukáno nemá, by se neměl ztrácet. Osobní neduh vidím zase ve stopáži. Těch patnáct minut navíc tam klidně být mohlo. Aspoň by se trochu rozbila ta jednoduchá příběhová přímočarost, co vlastně počítá jenom se čtyřmi písmenky/zastávkami v abecedě, aby se za rychlého oblouku vrátila tam, kde to všechno začalo. Film tak ze všeho nejvíc připomíná čtyři navazující epizody, v nichž ubylo ostrých hran a přibylo pěkných barviček. A co se soundracku týče, inu, všechny pěkný písničky nám skončily po třetí řadě. A žádné Equestria Girls či novější série mě nepřesvědčí o opaku. Na druhou stranu, co se kladů týče, vím kde začít určitě: u Tempest Shadow. Teď se zase budeme honit za její figurkou... Tak dobrý záporák, který při honu na hlavní hrdinku z kolemjdoucích vymlacuje informace a sundává vzducholodě, protože se posádka pokusila pronásledovanou ukrýt, tu na animovaném poli dlouho nebyl. O to víc mě překvapil závěr, který ale předkládá poněkud zvláštní ponaučení a sice, že záporák, jehož příběh a motivy známe - a jsou smutné, politováníhodné - si zaslouží odpuštění, kdežto padouch, o němž jsme se nedozvěděli nic, si může klidně umřít. A že jsou to klaďasové, kdo musí udělat první krok. Pro seriál, který se vždycky zabýval přátelstvím založeným na věrnosti a pochopení, poněkud nepochopitelný krok a popravdě si myslím, že i v budoucnu se bude hlavně překecávat a přetahávat, než po zásluze likvidovat. Na druhou stranu zde fanoušci najdou plno památných scén: ochránci Equestrie poraženi za pět minut (bez Elementů harmonie jste nahraní, co?), hrdinky jen krůček od smrti nebo Twilight Sparkle, která ze samého zoufalství zradí. A těch pár fórů taky ušlo na to, jak moc mě infantilní začátek vyděsil. Překvapivě jsou hlavně od tý upištěný růžový. Takže abych to sesumíroval. Silou poníků byla vždycky harmonie, s níž dokázali uklidnit i v reálném životě. Zejména mě tedy dostali až k maturitě. A za maturitu. Film o tohle kouzlo nepřišel. Kdo si potřebuje odpočinout, vydechnout a k tomu má doma děti, tomu jsou brány Equestrie zase jednou otevřeny dokořán. P. S. pro kolegy. Fakt nechápu, proč Spike ve druhé řadě element věrnosti neovládl. V nejtemnější chvilce totiž opět jako jediný zůstal do konce.(26.10.2017)