kikuka

K dobru slúži, že sa ako tak snažili udržať si ideu príbehu. Na druhej strane, nechápem, ako sa im podarilo toľko vecí tak dokafrať. Jackie im tam dovliekol taký pekný šíkmácky ensamble, nehovorím už o tom britskom, či amíckom. No dobre, aj rakúskom. Jeden múdry ujo povedal, že ked dáte nakopu veľa klišé, tak si vytvoria vlastný svet a je to vlastne celé fajn a cool. Tak sa zamýšľam, či ich v tomto prípade bolo primálo, alebo priveľa. Lebo tu som veru nemala pocit, že by sa klišé spolu skomunikovali a vyčarili dúhu. dfffffffffwesSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS (to nacupkalo miestne tigríča, čo tu labzuje). Ale čínske titulky dodali šmrnc. [v autobuse z Fuzhou do Shanghaia] ()

Turiec

Celkom príjemný dobrodružný film s primeranou štipkou humoru. Môžeme tu nájsť romantiku, dobrodružstvo, bojové umenie Jackieho Chana aj verneovskú posadnutosť vynálezmi. Zo všetkého trošku, zabalené do príjemného rodinného filmu bez snahy o hĺbku, moralizovanie, alebo vykreslenie psychológie postáv. Nesnaží sa robiť umenie. Ide o číru zábavu. ()

Adman

Opravdu více méně povedený rodinný film pro celou rodinu. Mě osobně se film líbil více než jsem čekal, a to že jsem od něj čekal tak málo, tím více mě (kladně) překvapil. Ve filmu jde o to co již zajisté všichni znáte z pohádek a seriálů a Willy Foggovi a jeho přátelích. Opravdu horlivý vynálezcepan Fogg se čirou náhodou setká s číňanem, který byl navrátit své vesnici čest a ochranu pomocí jedné sošky kterou jim odcizili a odvezli do Londýna, kde to samozřejmě vše začíná ale i končí :) ...Pan Fogg si vezme nového přítele jako sluhu a pomocníka, že s ním bude provádět pokusy. Jednoho dne se vydalí na akademii věd, kde se dostane do sporu s hlavou akademie že dokáže být za 80 dní okolo světa zase spátky. A tady se to teprve rozjíždí... následuje boj (bitva) s časem a prostorem !!! Mezitím však prožívají spoustu vtipných scén, u kteerých se opravdu nestydím se zasmát... Při cestování je použito nádherně malebných animací, které opravdu polahodí lidskému oku. Příběh je opravdu skvělý, no není se čemu divit, není to nic originálního. Hudba je průměrná a nikde jsem si nevšiml, že by se s ní snažili nějak radikálně povzbudit atmosféru filmu (která je bez tak opravdu "znamenitá"). Film ke mě moc hluboko nepromluvil, je to tak na volný čas a trochu na pobavení, ale roznodně si u toho nezabrečíte ani nic podobného. ()

Korbitch

Chyťte jééééé!!! Zabte jéééé!!!! Arnold, jako rozmazlený princ Habibo totálně rozsekal moji bránici! JInak povedený průměr. ()

Rosana

Jackie Chan to zachraňoval, ale jinak to moc nedávalo smysl, Vernera to vidělo z rychlíku a místy to byla nuda. Bylo na tom vidět, jaký prachy v tom jsou utopený. Možná to bylo českým dabingem - někdy na to juknu s titulema. ()

Greg

Slušná odpočinková komedie na "nedělní odpoledne" se skvělým Jackiem Chanem v téměř hlavní roli... ()

Tayen odpad!

Nechápu, jak někdo může s původním příběhem zacházet tak ohavným způsobem a nemít špatné svědomí. Phileas Fog, ten váženy gentleman, aby se proměnil v potrhlého vynálezce? Kde je indická vdova zachráněna před hranicí (podle mne jedna z nejsilnějších prvů příběhu) a proč je nahrazena jakousi promiskuitní trhlou francouzkou, která se akorát hodí do nějakého kabaretu? Arnie v roli samolibého prince a Jacie Chan, co rozdává rány? To snad ne. Pokud tvůrci chtěli natočit pošahanou komedii, proč nesáhli po něčem jiném a dotýkali se tohoto klenotu? Nesahá ani po paty byť jen stejnojmenému animovanému seriálu. ()

JJ.Gibson

Průměrná komedie s velkým obsazením známých herců. Arnold jakožto turecký princ byla opravdu vtipná vložka. Bohužel scénař byl trochu splácaný a nedotažený. Připadalo mi jako kdyby Chan a Coogan hráli ve dvou rozdílných filmech. Jeden je Foggovi a jeho cestě kolem světa a druhý o Jackie Chanovi a vrácení sošky do Číny. ()

Sandiego

Skvělá oddychovka na sobotní večer, jež je sice hodně přitažená za vlasy a hodně utržená ze řetězu, ale i tak nápaditá, svižná a dokonce i nenásilně vtipná. Zprvu jsem se zděsil naverbování Jackieho Chana do hereckého týmu, ale jeho scény se rázem staly tím nejlepším, co tento milý film může nabídnout. A navíc zde hraje Kathy Bates královnu! ()

MikO_NR_1909

Nemám rád Chana a jeho "hereckú choreografiu" a že vzal rolu v Ceste okolo sveta za 80 dní ma absolútne neprekvapuje. Zachrániť to mohol len Coraci, ale ten sa spolu s produkčným tímom len spoliehali na inkaso. A konečne naň neprišlo! ()

Vojcl

Bohužel se musím připojit k názoru, že tenhle kousek komerčně propadl po zásluze. Jackie se sice snaží jak může, ale přibývající roky už jsou na něm viditelně znát. Ostatní herci v hlavních rolích jsou poměrně nesympatičtí a nic zvláštního nepředvádí. Naopak příjemně překvapí zmiňovaná camea, zejména Arnold v paruce je naprosto geniální! Nemyslím si, že by to byl úplně špatný film, děj má spád a sem tam se najde i nějaká ta povedená akční scéna či vtipná hláška. Prznění Verneovy knihy mi také nevadilo,neboť tento příběh byl zfilmován už tolikrát, že tato upravená verze působí daleko lépe, než kdyby se tvůrci snažili držet předlohy. Scénář je ovšem strašně klišovitý a zbytečně překombinovaný, škaredé vizuální efekty a naprosto nic co bychom už neviděli jinde. Ano, trochu mi to připomíná starší, podobně přeplácaný snímek Wild Wild West. Pokud je vám kolem deseti let nejspíš si to užijete,ale já, i vzhledem k potenciálu jaký to mohlo mít, nemůžu dát víc než 40%. ()

pevico odpad!

Typická ukázka toho, jak dokážou Amíci pohřbít výborný příběh. Ostuda obsadit do klasického příběhu Julese G. Vernea herce typu Jackie Chan!!! Režisér asi trpí zatměním mysli a měl by s tím začít něco dělat. Tohle nemá s Verneovkou vůbec nic společného, byla to ubohost! HANBA!!! Ještěže se toho spisovatel nedožil... ()

blackrain

Jackie Chan ten nemůže zklamat nikdy. Trochu bláznivé, ale zábavné. Zapomeňte na knihu, nesrovnávejte s ní, jen se bavte. Ono vám totiž nic jiného nezbyde. ()

Bat55

Dejovo je film slabučký,myslel som,že ak to má byť Cesta okolo sveta za 80 dní,tak aspoň s poriadnymi dejovými zvratmi.Film je komediálne naladený,Jackie Chan vo svojom živle bojujúceho komorníka na dobrodrúžnej ceste.Ukecaný vedec stvárnený Stevom Cooganom mal svoje kúzlo,všetko dokonale zbabrať.Scéna v Číne s ninjama a bojovým klanom bola fakt vydarená rovnako ako ďalšie akčné momenty.Celé mi to teda pripadá ako detská rozprávka,možno je to tak dobre.Naprosto najlepší okamih v tomto filme je,keď cestovatelia prídu do Turecka,kde si tureckého princa naposledy zahral Arnie:-) Stráviteľná pohodová komédia pre zlepšenie nálady. /70%/ ()

kaylin

Jackie Chan bude produkovat novou verzi klasické knihy Julese Verna a navíc si zahraje jednu z hlavních rolí. Docela šílená věta. Asi byste nevěděli, co si máte myslet o člověku, který by vám něco podobného před pár lety řekl. Ono se to však skutečně stalo. Jackie Chan se rozhodl, že bude spolu produkovat film podle knihy "Cesta kolem světa za 80 dní". "Cesta kolem světa za 80 dní" byla nádhernou knihou, která dokázala mladým i starším čtenářům představit svět na několika desítkách stránek. V době, kdy lidé Zemi ještě neznali tak, jak ji známe my, to bylo doslova snové. I dnes je kniha zajímavým čtením, protože je prostě dobře napsána. Jules Verne byl mistr dobrodružné literatury i sci-fi. Když se podíváme na film "Cesta kolem světa za 80 dní", musíme se smířit s tím, že postrádá jakoukoli exotiku. Ano, a to i přesto, že se odehrává v předminulém století, vystupuje zde hongkongský herec a francouzská kráska. Je to jen vyprázdněná adaptace, která se zbavila původního příběhu a nechala jen klasickou zápletku, kdy se Phileas Fogg vsadí, že zvládne cestu kolem světa za 80 dní. Ostatní je už o úplně něčem jiném. Scénáristé si vymysleli vlastní příběh, který asi víc seděl jejich potřebám, vsunuli do toho mistrovské kousky Jackieho Chana a ještě Arnolda Schwarzeneggera, který asi hodně dlouho seděl v solárku. Jeho role je naprosto příšerná. Hlavní představitel Fogga se mi nezamlouval, protože jsem si ho rozhodně nepředstavoval jako zakřiknutého ňoumovského troubu, který má víc štěstí než rozumu. Samozřejmě má i své divné vynálezy. Z "Cesty kolem světa za 80 dní" se stala kostýmní komedie, což je škoda. Pokud budete chtít tuhle klasiku vidět ve filmové podobě, raději zkuste španělsko-japonský kreslený seriál "Willy Fog na cestě kolem světa". To je dětská klasika a je to mnohem lepší a zábavnější. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

rt12

Musím pominout, že je to jelo v rychlíku okolo Vernovi ,,Cesty" . Takže film beru jako něco jiného se shodným názvem a tím pádem mě to pobavilo. ()

YURAyura

Nadmiru zabavna komedoska, skoda jen, ze z meho milovaneho detskeho autora udelali humory. Ma to spad, ma to smrnc, Jackiemu to kope jako za mlada... ()