otík

Walt Disney se snažil natočit dobrodružný film pro děti a vznikla akční komedie, ve které děj neustále běží dál a dál, bez chvíle strávit to, co nám režisér nabízí. A není toho málo, neboť Jackie Chan opět kraluje filmovému plátnu a jsou ho plné ruce i nohy. Nebýt jeho, film by byl poloviční. Film je totiž směs, která drží dohromady jen díky Chanovi. Příjemnou a sebeparodickou roličku si na 5 minut vystřihl Arnie, jeho neustále se usmívající a žen chtivý sultán je skvělou karikaturou. Z dalších hereckých hostů John Cleese už zaujme jen ztěží, zato bratři Wilsonovi jsou skvělí. Cesta kolem světa je slušná Chanovka, ale jinak velmi průměrná komedie. A to je škoda. ()

E=mc2

Nezabudnutelny zazitok a citlivo natocena rozpravka. Oku lahodiaca Cecile zabavny Steve a skvele bojove sceny a choreografie ") ako vzdy vtipne..Pekne..a nostalgicke..zaroven ;) Tsunami_X = trapadikus trapindis ;) ()

Rockwood

Čekl bych něco většího... lepšího. Dostavilo se spíš jen zklamání. Jako sou tam místama dobré scénky, ale čekal bych něco víc. Už kvůli námětu a kvůli hercům. Tři hvězdy a to se skřípěním zubů... ()

fantoci

Dobrodružná komedie plná zajímavých akčních scének v podání J.Chana a dalších. Trochu střeštěné, ale pokud hledáte pouze uvolnění a ne nějaké zamyšlení je to právě film pro Vás. Nemusíte přemýšlet, ale pouze se dívat. Uvolníte se a v dnešní době si též odpočinete. ()

hans500

Jedinou výhodou oproti verzi z roku 1956 je svižnější tempo, jinak je film o dost horší. Naštěstí to občas zachraňují vtipné scény a hlášky. ()

filmmovier

Pokud to nebudete brát jako nepovedenou adaptaci verneova románu, pobavíte se, protože to je dost povedená neadaptace. Jackie Chan sice zůstává největším tahounem filmu, ale absolutně nejvíc pobaví dlouhlovasý Arnie. Ač byl na plátně jen chvíli, mám z něj největší zážitek. Takže tahle verze se spoustou akčních momentů se celkově dost povedla. Pobavíte se, zasmějete se. prožijete si pěkné dobrodružství. Velmi povedené a fungující, a ačkoliv chápu nízké hodnocení říkám vám: nessrovnávejte s knihou ani s žádnou jinou povedenou adaptací, protože byste byli zklamaní. Pokud to ale budete brát jako normální dobrodružnou komedii, budete nadšeni. ()

UhLee

(5/10). Taková oddychovka v podobě známého příběhu o Phileasi Foggovi. Je mnoho zpracování toho příběhu a toto patří k tomu lepšímu.. Hlavně díky hercům a pěkné bojové choreografii Jackieho Chana. Nejlepší část filmu rozhodně v jeho rodné vesnici v Číně. Nejhorší jsou na tom ty animace při přesunu do jiné země.. Ty jsou docela ubohé.. ()

Lachtaan

Pro mou osobnost nejklasičtější z filmů Jackieho Chana, už asi jen proto, že jsem nevyrůstal v dobách, kdy byly každodenním chlebem jeho ryze hongkongské akční řežby, trochu říznuté komickou nadsázkou. V příběhu, který se mi velmi dobře vryl do paměti kvůli kreslenému Willymu Fogovi, se ale Jackie vedle průměrného Stevea Coogana mihnul opravdu příjemně a dodneška bych se na Cestu podíval převážně kvůli němu. A taky pro všechny destinace, které se ve filmu objeví, ačkoliv se samozřejmě nemůžeme bavit o stejných kvalitách, jako v dobrodružných road movies. Jen postava pro mě navždy přeceňovaného Arnieho je ostudou celé komedie. ()

T-pack

Jakmile vidíte Jackie Chana, o akci a bitky ve stylu okázalých tanců máte postaráno, ale předem víte, že po nějaké hluboké filosofické stránce to bude stát za starou bačkoru. Ale docela to šlo, semtam nějaký ten hlod, nějaká ta hollywoodská hvězda se jako cameo role také objeví, ta francouzská holka s mezerou mezi zuby se taky vyloupla, ale proč tam opět cpou ten balón? Snad ve všech filmech podle knížky Julese Vernea Cesta kolem světa za 80 dní letí hrdinové balónem, ale prolistujte někdy knížku a zjistíte, že tam o horkovzdušném balóně není ani zmínka! ()

lennyd

Život vynálezce není nikterak jednoduchý. Své o tom ví i Phileas Fogg (Steve Coogan), jehož vynálezy jsou Královskou akademií věd neustále odmítány (vše již přece bylo vynalezeno, nic nového nelze vymyslet). Při jedné podobné hádce s ředitelem akademie dojde na vážnou sázku - pokud Fogg objede celou Zemi do 80 dnů, získá křeslo ředitele akademie a bude moci vynalézat jak se mu zlíbí. V opačném případě již ale nebude moci nic vynalézat. Cesta kolem světa nebude jednoduchá, naštěstí má Willy Fog i přátele, kteří jej na jeho cestě podpoří - komorníka Passepartoua (Jackie Chan) a krásnou Francouzku Monique (Cécile De France) ... Oblíbená verneovka se dočkala dalšího filmového zpracování, bohužel tentokrát ne moc povedeného. Skrouhnout tuto výbornou knihu (a známou z několika seriálů) do dvouhodinového filmu znamenalo spoustu ořezávek - návštěvy jednotlivých zemí jsou zkráceny na minimum, na druhou stranu bylo do filmu třeba narvat spoustu zcela zbytečných scén - desetiminutová bitka čínských tygrů (asi aby se mohl Jackie předvést?) filmu nepřidalo. Jako vrchol trapnosti považuji obsazení Arnieho do role tureckého šejka a samozřejmě samotný závěr filmu (celá scéna s královnou) .. Chjo.. ()

uiu

Příjemná komedie s Jackie Chanem, který opět ukazuje své akrobatické bojové umění a do toho starý příběh o Phileasi Foggovy, který se vsadí, že za 80 dní objede svět. Film jsem viděla jak v originálním znění, tak i s českým dabingem a hodně mě rozesmálo to, že se český dabing vypořádal s cizími jazyky tak, že je prostě nadaboval. Pak se baví dvě postavy francouzsky (chápej v dabingu mluví česky) a nepochopitelně pro diváka se pak Phileas ptá, o čem se bavili, jako by jim snad nerozuměl :D Na co nechávat cizí jazyky s titulky, když se to dá předabovat a všichni mluví česky a záhadně si i přesto nerozumí. ()

BoncheR

Mňa tento film nesklamal. Bola to celkom príjemná "podívaná" jedna z takých akým má Jackie Chan na konte už celú hŕbu. Ak veľa nečakáte, veľa nedostanete. Neurazí, nepoučí, poteší možno len trošku (aj to len určité povahy) ale zas pri filme nerozmýšľate. /79%/ ()

YumiOkami

ach ty vzpominky - tenhle film jsem milovala jako mala. porad to ma svoje kouzlo. sice mi vetsinou vadi early 2000s humor, ale tady byl fakt super. i bojovy sceny se jim povedly. moc mi nelibily se mi ty CGI efekty, byly vazne priserny.. ale jinak skvela road-trip komedie. ❝𝘛𝘩𝘪𝘴 𝘪𝘴 𝘵𝘩𝘦 𝘙𝘰𝘺𝘢𝘭 𝘈𝘤𝘢𝘥𝘦𝘮𝘺 𝘰𝘧 𝘚𝘤𝘪𝘦𝘯𝘤𝘦! 𝘞𝘦 𝘥𝘰𝘯'𝘵 𝘩𝘢𝘷𝘦 𝘵𝘰 𝘱𝘳𝘰𝘷𝘦 𝘢𝘯𝘺𝘵𝘩𝘪𝘯𝘨!❞ poprve zhlednuto v roce 2010😎 ()

noriaki

Sympatické herecké obsazení, hravé akční scény a vcelku uvěřitelná romantická linie dávají filmu alespoň nějaké kvality, protože kdyby mělo jít čistě o příběh nebo o dobrodružnou atmosféru, tak by to byla bída. Pocit časového presu i pocit putování úplně chybí, takže Frank Coraci nenatočil Cestu kolem světa, ale sled několika více či méně povedených scének zasazených do různých lokací. Nejvíc se mi pochopitelně líbila pasáž s renesančním princem Hapim v podání sebeparodického Arnolda Schwarzeneggera. Zbytek filmu bohužel podobné kvality nemá, a kupříkladu čínskou epizodu drží nad vodou jen protahované souboje. ()

Ewey

No možná je to jenom barevná slátanina, možná i hanobení Vernovy předlohy ale je to prostě zábava. Celý film vlastně stojí hlavně na charismatu Steva Coogena. Ovšem i Jackie Chan je docela vtipný, pokud zrovna nepředvádí ty své tisíckrát viděné kung-fu kousky. ()