Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

luxik007 odpad!

Nevím, proč... ale vždy když chčiji krev, tak si melancholicky postesknu nad panem troškou a jeho Strašidly, zejména pak nad Hejkalem, co hejká jako Maria Šarapovovovovová bez komfortního tampónu a nad Vodníkem Volšovečkem, co chytá v Jižních Čechách sveřepý syfilis. (*českých režiséru by mělo být o trošku méně...) ()

honajz2

Ale jo, ono se to docela dá, pár věcí pobaví, ale rozhodně to není nic extra. Líbí se mi vybrané prostředí a i některé postavy jsou celkem zajímavé a osobně mi přijde, že tady na tom hledá většina uživatelů kdejakou kravinu, hlavně aby mohla dát odpad, protože většina komentářů s odpadem se skládá tak max z dvou vět. On ten film není úplně špatný, ale není ani dobrý, i tak ale strčí do kapsy dost českých filmů. 2* ()

M.i.k.e odpad!

úplně upřímně...Strašidla nejsou ani zdaleka takový průser jako třeba poslední Kameňák,divák si během filmu nemá tendenci umýt oči mýdlem a koukat se na to dá bez větší psychycké újmy...na druhou stranu je to ale strašná nuda s množstvím tolika hloupých dialogů že to až zavání ordinací.Nějak si navíc nejsem schopen utřídit jestli to má být komedie či snad pohádka...nebo snad dokonce oboje?Za mě to není ani jedno...nudil jsem se,odzíval jsem,zapomněl jsem...0% ()

rakovnik

Film jsem viděl ne vlastní vůlí asi napětkrát, moc jsem se nebavil, ale žádná hrůza se nekonala. Troška zklamal i nezklamal, podle toho, jak se na jeho tvorbu díváme. A protože já jej mám celkem rád, neměl jsem předsudky a film klidně reprízuji. ()

William_

1/10. Až budu chtít někoho umučit k smrti, pustím mu film strašidla na primě a s nepřeskočitelnými reklamními bloky. Dřív ten Troška ty pohádky aspoň uměl, tohle je prostě odpad! ()

bourec

Už mě ani neba pořád psát jak je to hrozný,a přitom na to čumim.Asi vim co vod Trošky čekat,a vlastně vod něj změnu ani čekat nelze.Takže je to plný nesmyslů,podivnejch herců,ale mě to přišlo s přimhouřenym vokem sledovatelný.30%. ()

zette

Nemyslim si, ze by to byla zase takova tragedie, aby se tu seslo tolik "odpadu", ale jasne, natocil to Troska... Zajimave zpracovani celkem pitomouckeho pribehu, ktery je misty skutecne vtipny. Pekna vyprava, stopaz mohla byt vzhledem k zanru kratsi. Mou nerozhodnost zaokrouhluji smerem nahoru. ()

pakobylka

Strašidla, strašidla ... co s vámi ? V první řadě si musíme ujasnit, že jste se neocitli v klasické vyprávěnce pro děti. Měli byste se tudíž tvářit alespoň o netopýří fous dospěleji - a nepředvádět klasické pubertální skopičiny, ze kterých je zřejmé, že vlastně nevíte, kam patříte, že teoreticky ani prakticky vůbec netušíte, jaké vás Zdeněk Troška stvořil (bez ohledu na to, co původně zamýšlel). Musím konstatovat, že do rodinky Addamsových máte HODNĚ daleko, na druhou stranu si nevedete úplně špatně ... přes všechny ne zcela šťastné amatérské přešlapy, jichž se opakovaně dopouštíte. Jste prostě a jednoduše zábavná, milá strašidla, to se vám musí nechat - a co se mě týká, jste dokonce nadprůměrně zábavná, takže mi nedělá problém přidělit vám 3,5* ()

Sabrewulf odpad!

Viděl a slyšel jsem dobře? Vážně se v rodinném filmu/ pohádce řešilo znásilnění? To už je fakt tenhle svět tak odporně zdegenerovaný? ()

otík

Osobně mi tento film vůbec nevadil. Sem tam jsem se zasmál, sem tam pousmál, ale rozhodně jsem se necítil trapně tak jako při sledování Kameňáků nebo Babovřesek. Dokonce bych to nazval inovativní pohádkou, která sice pobaví spíš dospělé, ale děti to také dají. A nakonec nutno konstatovat, že jako úplná troškovina to nevypadá a má to podobnou kvalitu jako Doktor od jezera hrochů. ()

Skuby47

Rozverná pohádková komedie, rozhodně ne pro děti. To je škoda, protože téma nabízelo řadu humorných možností ve stylu Dívky na koštěti. Život strašidel v dnešním světě nabízel také řadu komických motivů. Režisér chtěl zřejmě přitáhnout do kina všechny generace a nějak se mu to zvrtlo. Dcera šla na film s vnučkou a v kině nudou usnula. Ani já jsem při televizním vysílání nevydržela do konce. Jako televizní snímek to celkem ušlo, ale jen na jedno shlédnutí a to díky kostýmům a slušné výpravě. Jinak to byla fakt nuda. A znásilněná kočka, to bylo už fakt přes čáru. ()

mo cuishle odpad!

Mě by jenom zajímalo co pan Troška těm hercům slíbil, že v tom dobrovolně hrají. Pan Postránecký,Hádek... nechápu že to mají zapotřebí. Hrůza děs a pan Troška je vážně psychicky nemocný.... ()

SimpanzJi

"Slavnostní" jihlavské předpremiéře, jíž jsem 11.8. navštívil, předcházela autogramiáda tvůrců (B. Kotiš, M. Hádek, P. Šimčák a rejža), kterou moderátor stihnul za 45 minut asi 30x pojmenovat jako filmovou delegaci. Zmíněná třičtvrtě hodina byla prokládána stupidními soutěžemi typu udělej strašidlo nebo vyjmenuj tři filmy Zdeňka Trošky, načež velmi originální soutěžící s nevinným úsměvem na rtech odpovídá "Slunce, seno, jahody", "Slunce, seno a pár facek" a "Strašidla". Jako výhru si pak vybírá propagační tričko. Po 30 minutách se radši přesouvám do sálu, abych už delegaci neviděl. Za pár chvil do sálu k mé radosti znovu vstupuje delegace, aby nám zopakovala to, co už třikrát řekla předtím. Všichni se tomu znovu smějí jak pominutí. Film začíná. Úvodní lekačka vyděsí 90% sálu (protože 90% sálu jsou děti) a všechna dítka si nutně musí sdělit, jak se strašně lekla. Příjemným hereckým překvapením je Vladimír Polívka, který ztvárnil městského úředníčka, který přinutí strašidla k práci a lidskému životu. Takže vodník Bubla (skvělý Jirka Dvořák) začíná pracovat v prádelně, jejíž majitelka se pro něj stává velkou láskou. Jitřenka (Sara Sandeva) dostává práci v místním divadle, kde společně s otcem Hejkalem Adámkem (Broňa Kotiš) hrají v jedné pohádce. Celý film zdobí skvělá a trefná scénografie, hudební stránka i nasnímání je dost dobré. Baví i Carmen Mayerová a její kocour Bedna. Po Babovřeskách a Kameňácích celkem příjemné osvěžení. Asi nejlepší film Zdenála Trošky. Sice za to nebudou žádný sošky, ale neurazí. Troška překvapil. 55% ()

LadyPupu

Částečně recyklovaná Addams Family s všudypřítomným product placementem. Do půlky to jde, člověk se i baví (zvlášť když je mentálně nastaven na primitivnější druh zábavy), jenže pak se to celý posere, přijde křeč a jde to do hajzlu. ()

Johnny.ARN

Dva dôvody, prečo sa oplatí film vidieť. Sara Sandeva je na zožratie a pokiaľ neviete, čo je to "hejkal". Inak klasická, uletená troškárčina, kde sa to začne zamotávať pomerne neskoro, ale s príjemným feelingom. 2 z 5 ()

Lachtaan

Kdo již pochopil Troškův styl podávání pohádek českému obecenstvu, neudělil by ani Strašidlům hodnocení ve formě odpadu. Samozřejmě jsem hodně přivíral oči, když jsem osobně zasadil do zdejšího hodnocení průměr, avšak až na téměř pedofilní podtext, který vytvářelo pouto Polívka & Sandeva, jsem se u filmu nikterak nenudil a na české poměry v produkci televize Prima jsme nedostali špatný rodinný film. ()

Kri-kri odpad!

Recept na tento film: vezmeme velký kus Babovřesek, přidáme "Hardyho Fotra" (tlučhořologové chápou), špetku dr. Mráčka, to vše dlouze podusíme v hrnci českého kapitalismu, nakonec dochutíme kořením z oplzlostí a nevkusu. Servírujeme s bandou současných (ne)herců z Ordinace, Rodinných pout a dalších nekonečných kravin. A máme navařeno, příjemné zažívání. P. S. Komu tyto ingredience schází, může vzít zavděk šaratici, účinek vyjde nastejno a ušetříte si čas, v případě návštěvy kina či koupě DVD i peníze. Opět se potvrdilo, že jediné Troškovy komedie, které za něco stály natočil ještě za socialismu. 0% ()

Ryuuhei

Troška se rozhodl natočit něco mezi Kameňákem a pohádkou. Takovou českou verzi Addamsovy rodiny, čímž se (díkybohu) netají a dokonce na ni hned ze začátku přímo odkazuje (prý ti příbuzní, co se odstěhovali do Ameriky). Jinak jde bohužel o klasickou troškovinu: Nemá to pořádný příběh, hloubku, skáče to od jedné postavy k druhé a k mému ne moc příjemnému překvapení má tendence občas zapojit i nějaké ty kaměňákovské oplzlosti. Chápu, je to mířené i na dospělé, ale film výhradně pro děti se dá natočit dobře i bez zbytečností navíc. Na jednu stranu si nemyslím, že to je až takový hrozný odpad, jak líčí zdejší hodnocení. Na druhou... Ano, je to blbost, s dobrými pohádkami z dob minulých se to rovnat nemůže. ()

noriaki odpad!

Sara Sandeva je fakt pěkná baba. Tím by mohl výčet kladů skončit, protože zbytek je bída kombinovaná s trapností. Děj šel naprosto mimo mě. Scény se postupně střídaly, objevovaly se mizerně napsané postavy a sem tam se scénář pokusil o cosi jako humor. Nebudu ale Troškovi křivdit. Možná to vůbec nebyla komedie. Možná to pitvoření a zoufalé přehrávání mělo nějaký specifický účel, na který jsem bohužel nepřišel. Pokud ne, tak je mi z herců - a nejen dospělých, ale hlavně dětských regulérně smutno. Jestli chcete vidět všechny neduhy české kinematografie na jednom místě, pustit si Strašidla je dobrý nápad. Vida, takže i druhý klad mají. ()