Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří. (CinemArt)

klukluka

Nemůžu tomu upřít jisté kouzlo, ale je to film o nezralé, nevyhraněné, nezajímavé americké dceři psychicky labilních rodičů věčně se potýkajících s finanční nedostatečností a kromě výše jmenovaného už tady vážně není nic dalšího a podle mě je to hrozně málo a vlastně moc nerozumím tomu, proč dávám 3 pecky, když by mohly klidně stačit 2 nebo 1. Snad za tu neokázalost a jakoby skromnost, za tu snahu poukázat na to, že naše životy se ve skutečnosti ve většině případů skládají z drobností, prkotin a spousty chyb, kterých se dnes a denně dopouštíme, za odraz reality, což tenhle malý film odlišuje od ostatních bijáků, ve kterých se něco děje, ale neděje se to skutečným lidem, ale filmovým postavám, které podle toho vypadají, jednají a díky tomu jsou pak mnohem rozhodnější, pohotovější, chytřejší, atraktivnější než my diváci, zatimco Christine Lady Bird byla opravdu kromobyčejná a její život byl za všech okolností normální. ()

charlie_ando

Lady Bird je malý "obyčejný" film, který boduje díky své opravdovosti a uvěřitelnými dialogy. Naše hrdinka Christina McPherson (Saoirse Ronan) je silná dospívající osobnost a cítí se tak trochu jako "snob". Přála by si ve svém životě prožít něco velkého a hýčká si svůj sen o tom jak opustí rodné západní pobřeží a půjde studovat prestižní uměleckou univerzitu do New Yorku. Jenže její sny narazí na realitu nelichotivé finanční situace jejích rodičů, kdesi na omšelém předměstí Sacramenta roku 2002. Lady Bird (to je totiž její přezdívka, kterou si sama dala...) je v posledním ročníku katolické střední školy a snaží se zviditelnit díky roli ve školním muzikálu. Režisérka Greta Gerwig nám ve svém filmu vypráví příběh o nesnesitelné lehkosti dospívání, který se dostane do nevyhnutelného střetu s realistickou milující matkou Marion (Laurie Metcalf). Prostý film o dívce měnící se v ženu a její první lásce, zklamání a přátelství, nic víc a nic miň. ()

EKLEKTIK

"Odpanili jsem se navzájem." Sedmatřicetiletý Eklektik určitě nebude patřit mezi cílovou skupinu diváků tohoto filmu, ale tu stejně tvoří pouze rodilí Američané. Tento snímek je totiž tolik americký, že evropského diváka prostě naplnit nemůže, aby tím opět poukázal na stále větší rozdíly mezi americkým a evropským vkusem. Příběh tohoto titulu tak divákům nabídne jen problémy současných Američanů, jakými jsou bigotnost katolických škol, kde výuka probíhá v homogenních třídách za neustáleho dozoru jeptišek, strach ze střelných zbraní ve státních školách, homosexualita mladých irských katolíků, boj proti potratům nebo rozdílný životní styl různých společenských vrstev, zatímco se hlavní hrdinka vehementně snaží přijít o panenství. Celé toto vyprávění navíc působí jako povinná školní četba, kterou lze slovem komedie, definovat dost ztuha. Třetí hvězdičku snad jedině za Alanis Morissette. ()

Hanys_

Tuctová indie blbinka o dospívání a hledání svého místa v životě. Saoirse správně protivná, nicméně v tomhle žánru jsou k najití i lepší kousky. ()

jakeer

Tak veľmi som tomu chcel dať dobré hodnotenie, dokonca až plné. Nebyť toho záveru, ktorý absolútne skazila akási nutnosť dať filmu morálne ponaučenie a to dosť prvoplánové. Až som si spomenul na Krok za krokom. Inak výkon hlavnej predstaviteľky výborný, Zlatý glóbus jej právom patrí. ()

Sayko

Mě se to líbilo. První polovina filmu byla energická, plná hudby a radostí na střední škole Christine "Lady Bird". Druhá polovina už byla zaměřena spíše na Ladyinu změnu, kdy si začínala uvědomovat, že jde na vysokou a za chvíli jí bude osmnáct. Každopádně jako celek na mne film působil tak rozpolceně. Někdy jsem si říkal, že rejža našel v kapse kopírku na filmy a chtěl jí dopotřebovat, ale někdy to zas bylo originální, pěkné, ARTové. Trochu mi to připomíná TheEndOfTheFuckingWorld, hlavně hl.postava.. Herecké výkony nejsou nijak epické, ale mě se na tom ta amatérnost líbí. No.. spíš se mi líbí Saoirse Ronan, ale tak to je vedlejší... ()

caffelina

Vďaka tomuto milému filmu som sa na chvíľu vrátila do mojich teenage čias a musím sa priznať, že som sa v rebelskej a divnej Lady Bird aj videla :) Veľmi prirodzené, neokukané, vtipné a skvelé herecké obsadenie. ()

buzzwoody

Nenápadné a příjemně dobrosrdečné komediální drama o problematické, leč citlivé dospívající dívce ztvárněné skvělou Saoirse Ronan, které utíká jako voda, splní účel trefného zachycení života náhodné teenagerky a díky krátké stopáži zase s brzy s lehkostí odpluje svou cestou. ()

valasek.m

Velmi zvláštní film, po herecké stránce úchvatný, bohužel po té dějové celkem nic moc. Jo a můžete mi vysvětlit proč je zde v žánru napsané komedie? Jako komedie mi to teda nepřišlo vůbec, spíš takové romantické drama s komediálními prvky. Opravdu musím vyzdvihnout herecký výkon Saoirse Ronan, která se rode Lady zhostila bravurně. Je to velmi talentovaná, mladá herečka. ()

mclenin

Príbeh o sekvencii mladého života, keď sa končí stredná škola a lúčenie so "starým" zažitým spôsobom dennodenného žitia strieda očakávanie a spoznávanie niečoho nového, (nielen v podobe vysokej školy) so všetkými vzťahovými nuansami, ktoré k tomu patria - zaľúbenosť, láska, hnev, strach ... Nie je to ničím výnimočné, z radu vytŕčajúce dielo, tento punc mu dáva skutočnosť, že sa film objavuje medzi nominovanými na filmové ceny za rok 2017, no je to dobre natočené, dobre zahrané (Saoirse Ronan a Laurie Metcalf), s dobrou hudbou a vlastne sa na to celkom dobre pozerá. ()

filipvrbik

Saoirse Ronan se mi líbí, hlavně v Hostitelovi (asi by si i zasložila Oscara), ale celkově je film velmi nudný bez špetky fantasie-prostě takový příběh puberťačky, vůbec mě to nechytlo....40% ()

Patrik256

Rozpočet_ 10 miliónov dolárov // Tržby_ 78.6 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 230 683 KČ // Diváci v ČR_ 1 590 // Tržby v USA_ 48.9 milióna dolárov ()

PetkaW.

Trailer vypadal velmi slibně a dobrý zážitek slibovala i herecká jména. A S. Ronan opravdu nezklamala. Ta holka zkrátka umí, to jí asi nikdo nemůže upřít. Ale jinak... čekala jsem ránu do žaludku, kterou tyhle rádoby nenápadné snímky umí někdy divákovi nečekaně uštědřit. Tady na ni ale nedošlo. Film nemá žádný silný moment, který by se vám vryl pod kůži a kvůli kterému byste si řekli to "Jo!". V případě Lady Bird dojde jenom na "Hmm...". Nevěděla jsem, co si z filmu pořádně vzít, jak ho uchopit tak, aby to bylo správně. Nějaké dobré scény se tu našly, ale bylo jich méně, než jsem čekala. Takže 3* a víckrát se asi na snímek nepodívám. ()

Rozjimatel

2,5 Ničím výnimočná, ale pomerne zábavná jednohubka. Téma dospievajúcej rebelky (rebela) je riadne ošúchaná, bola tu už mnoho krát a aj lepšie spracovaná. Potešil herecký výkon Saoirse Ronan, výkony ostatných hercov trochu zaostávajú. ()

Mimomisu

Druha pulka dela ze slusneho indie dost nadprumerne indie a jak jsem se puvodne bal, ze tady to oceneni vrchem spodem padaji hlavne kvuli autorce scenare a rezie, tak ano, ale z uplne jineho duvodu ve vysledku. Nejsem si jisty, jestli by tohle chlap napsal nebo zreziroval takhle a je to z toho citit. Velka skoda prvni pulky, kde tenhle cit neni moc poznat a jede si to jen hodne zamenitelnou nezavislou notu. Mit to silnejsi sceny a trochu i pribeh od zacatku do konce a nespolehat se tak casto na efekt, byla by to jeste vetsi pecka. P.S.: Vykon Laurie Metcalf je moc fajn, na takovy hype v ramci cen za vykon mi to zas tak neprislo, ale to je malickost. Ronan je vyborna na druhou stranu, prehravani toho muzikanstkyho fracka to dost shodilo. ()

qxkamo

Statisticky naplnena kvota na nominacie dram (cca 50%) musi byt, hoc je nominacia akokolvek trapna a tento nudny film je toho dokazom. Film vysielatelny na DOMA alebo JOJ plus, ale ma to jedno velke ALE. A tym je fantasticky vykon Saoirse Ronan, ktorej rola neuveritelne sadla a u mna je momentalne favoritkou na zisk Oskara. Len vdaka nej som na 2,5*. ()

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce