DAPDO

Rozmejšlím se mezi třema nebo čtyřma hvězdama. Dobře natočenej film, ve kterým je akce a ohně míň než mezilidskejch vztahů, ale vůbec to nevadilo. Amíci klasicky na konci hrají na city, u mě ale slzy v očích na konci chyběly, takže za tři, ale i tak hezkejch 69%. Každopádně tihle chlapi byli borci a zasloužej velkej respekt. ()

Hpatrik

Podstatně velkou část filmu řešíme rodinné životy jednotlivých hasičů Granite Mountain, samotná akce tady hraje druhé housle, a je jí s přihlédnutím k délce filmu zoufale málo. Představení důležitých postav je určitě potřeba, ale tady to podle mě trochu přestřelili. Navíc mi vůbec nesedl Miles Teller v jedné z hlavních rolí. ()

misbos

Voe Kitsch není jak fošna - aneb - jak nás dobré herečky a dobří herci před žárem strašlivého dojáku zachránili. Kdyby ubrali reklamních záběrů a víc prošlápli to solidní drámo, dal bych plnej, takhle jsou to silnější tři. ()

tranquill

"Jestli tohle není ta nejlepší práce na světě..." Ne, bohužel není. Film tak nějak probíhal, aniž by mě víc zaujal, ale ten závěr byl opravdu silný, emotivní. ()

Stíba

Po více než čtvrt století od Ohně tu máme další poklonu hasičům jak prase. Silný skutečný příběh, charaktery postav, srozumitelně vysvětlené postupy a emotivní závěr bez dojení jsou tím, co dělají Only the Brave skvělým a poctivým dramatem. 4,5* ()

franzkfk odpad!

Kosinski odvedl zase skvělou práci, ale nedokázal bych se podívat do zrcadla, kdybych tuhle šablonovitou, manipulativní "statut quo" náborovku stvrdil čtyřma hvězdama. ()

Razzor_82

Tým ESO ze Žulové hory je parta správných chlapů. Kosinski vystihl perfektně obsazení okolo bandy hasičů. Vše táhne Josh Brolin a navazují Miles Teller, Taylor Kitsch, Jeff Bridges, James Badge Dale a Jennifer Connely. Výborná kamera, výprava, dialogy a hlavně příběh bez hluchých míst. Poutavě vygradované drama, které končí finální emoční bombou. Film o hrdinech natočený klasicky pro jejich poctu. 9/10 ()

geek.ondra

Řemeslně působivé, herecky přesné a po emocionální stránce neskutečně vyspělé. Velká pecka a obrovské překvapení. 8/10 ()

Maximilianus

Prvá hodinka slúžiaca na spoznanie postáv, vcítenie sa do ich problémov a vzájomných vzťahov funguje výborne. Ďalšia polhodinka ešte prehlbuje tieto vzťahy a rozvíja ich ďalej, čo podľa môjho názoru už nebolo tak treba, alebo aspoň mohla byť skrátená o 10 minút. Zvyšok filmu netvorí hrdinský boj požiarnikov z Granite Mountain Hotshots s nelútostným ohňom, teda aspoň nie tak, ako by si človek myslel. Je to hrdinský boj ľudí, ktorí svoj život zasvätili záchrane lesov a iných ľudí pred neľútostnými plameňmi sužujúcimi Arizonskú prírodu. Posledná polhodinka je veľmi pekná pocta týmto ľuďom a spolu so zvyškom filmu vytvára príjemne vyvážený celok, ktorý zaujme a udrží pozornosť diváka počas celého trvania. 7,8/10. ()

Likan7

Je legrační, že po první polovině jsem to viděl jako náborový film pro hasiče. Nemohl jsem být dál od pravdy. Ve druhé půlce se totiž rozjede neuvěřitelný peklo s neskutečně mrazivým a nefilmovým závěrem, že jsem tomu skoro nemohl uvěřit. Film je založen na postavách, takže když Vám takový Josh Brolin zahraje jak umí, film se Vám líbí. Předvedl to v Infinity War, předvádí to i tady. Josh je nedoceněný herec, který se ale pomalu škrábe v žebříčku nahoru. A Hrdinové ohně mu pomohou. Film o postavách, který díky hercům funguje na jedničku. ()

TomStrom

A kdyby neuhořeli, kolegiálně by na sebe koukali a u toho by tlachali, tlachali a tlachali dodnes. Ale jedna věc je na tomhle filmu pozoruhodná - všichni tihle ti požárníci jsou psychicky zdrclí z toho, že nemají žádné volno a jdou od jednoho lesního požáru ke druhýmu, ale přitom žádné požáry ve filmu v podstatě pořádně neuvidíme. Takovej trolling jsem ve filmu teda už dlouho neviděl, jen co je pravda. ()

netWoor

Špatně se hodnotí něco, k čemu člověk chová úctu. Nicméně se hodnotí film a ne hasiči, takže ... zajímavé, nicméně ... obyčejné, určitě to šlo udělat líp ... ()

LordMysti

Kdo by to byl řekl, že se takto poutavě nechá odvyprávět skutečný příběh jednotky hasičů, jejichž hlavním pracovním náčiním jsou motyky a sekery... Pro mě veliké příjemné překvapení. ()

bearmeedek

Nikdy mě nenapadlo, že 81% může být málo. Absolutně jiný „hasičský“ film, než na které jsme byli dosud zvyklí. Žádné hořící mrakodrapy ani jiné objekty, žádná houkající auta v zakouřených ulicích. Jen parta chlapů, která v přírodě bojuje rukama a hlavou proti hořícím porostům. Na jedné straně se film věnuje i charakterům a osudům jednotlivých postav, na druhé sem nemíchá žádné zbytečné sračičky. Prostě jen život, skoro posedlost prací a oslava chlapského hrdinství. Při čtení některých „nízkoprahových“ komentářů je člověku smutno nebo má spíš vztek. Tenhle film mě dostal v celé minutáži a to, že od začátku víme, že jde o pravdivý příběh, a na konci vám to náležitě připomenou, to, pokud to ještě jde, vás dorazí úplně. ()

Acrobat

I keď hasičský hierarchický systém USA je mimo chápania a logiky ako som to tu mal načrtnuté, Kosinski opäť robí za dosť. Málokedy sa pristihnem že dialógy ma bavia viac ako akcia, ale tzv. vzťahové dialógy hlavne medzi Brolinom a Connelly sú tak reálne vytesané, že som schudol 700gramov len pri ich počúvaní. Film nedoplatil na to, že viete ako to dopadne. Poviem Vám, že porovnaj si spomalený lis vrtuľníka v transformers 2 a ten istý lis tu. Tu sa v osobe zdravotníka odhalí hrôza a des. Filmové remeslo je skvelé ale nemá tendenciu ohurovať veľkoleposťou. Aj tá tragédia vznikla viacmenej ako rutina. Cením si tvorcov, chlapi riziko poznali, Kosinski vedel že je to americký potenciál a ja... sa za nich pomodlím. (videné 01.03.2019, BDrip) ()

deLaFere

Hle, i Hollywood je stále schopen natočit inteligentní snímek bez přehršle digi efektů a patetismu. Dlouho jsem shlédnutí odkládal a nakonec jsem velmi spokojený. Událost je popsaná velmi přesně a hasiči jsou super, mají totiž normální lidské jednání a také chyby, na rozdíl třeba od Hankse ve všech jeho rolích. Brolin s Tellerem bomba, perfektní vhled do práce těchto hasičských jednotek, děsivý konec bez vyumělkovanosti, moc pěkné. ()

PF 2017

PF 2017