Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Marze

Ilustrovaná příručka pro děti od 12 let o tom jak začalo přátelství lidí s vlky s modelovou situací sám v divočině. Hlavní hrdina není superman a hlavní roli přenechává vlkovi. Půl hodiny seznamování, poučky buby s počítačovým přestylizovaným pozadím s mnoha kostýmy a maskami (srovnání se Štorchem hrůza...).Jako béčkový kostýmní horor. Děj je předvídatelný a na mě vůbec emočně nefungoval. ()

Chrustyn

Pěkný film s neobvyklou vizuální stránkou, který vypráví neobyčejný příběh chlapce a vlka na cestě domů. Film jako celek funguje, má napětí a potěší realističtější pojetí. Bohužel mi zde chyběly nějaké pamětihodné scény, které by filmu přidaly větší hloubku. Filmů na podobné téma ale moc nevzniká, tak si jich važme. ()

Jirka_Šč

Mám rád dobu kamennou, ale toto béčko mohlo být udělané líp. Možná se časem podívám s dětmi a zvednu o jednu hvězdičku. ()

marhoul

Prostý příběh chlapce, který si nevšiml, jestli jeho hafan zvedá nohu nebo čupí. Však co stojí za trochu zájmu, je posledovat jaké švihácké hadry nosil člověk 18 tisíc let před Kristem. Na bundách s kožešinovými kapucemi, doplněnými slušivou šálou a praktickou pánskou koženou kabelkou, je zřejmý overlockový steh, místy i coverlockový, střiženo je to tak důmyslně, že ani dnes by se člověk nehanbil takto vyrazit na zimní štaci kupříkladu po Islandu.. K tomu kalhoty na míru, hezky propracovány, beztak i s kapsami na prdeli a ještě obuv. Tak ta byla vymakaná a nakombinovaná barevně přímo ke kapuci. Ve scéně "koupání v řece" zase můžeme spatřit velmi praktickou mikinu. Hezky sedící v ramenou a i délka rukávu je: pintlich. Takže i za kostýmy srážka. Doporučení tvůrcům: "To víte, doba ledová, je doba ledová." - pusťte si Macha a Šebestovou a něco se dozvíte. A doporučení divákovi: do poslední řady a zapnout na mobilu hru. I nejblbější Tetris bude velmi osvěžující záchranou. ()

Flego

Príbeh plný odvahy a rodinnej súdržnosti odohrávajúci sa v dobe ľadovej. Podmanivé pohľadnicové obrazy vypilované do najmenších detailov sú síce okúzľujúco krásne, ale nadmerným používaním počitačovej animácie môžu pôsobiť kontraproduktívne. ()

Othello

Porovnáme-li sólovou tvorbu dvojčat Hughesových, tak si všimneme, že zatímco Albert vyšel do světa s tímto, Allen již před pěti lety s realitvně soustředěným a civilním Broken City. Na mysl se tak musí vnutit představa, jak spolupráce těchto dvojčat na filmech Dead Presidents, From Hell či Book of Eli musela vypadat. Za mě asi tak, že pomalejší brácha Albert tam maloval obrázky a chodil obtěžovat kameramana, zatímco Allen to po něm opravoval a se zbytkem štábu pomrkával, že se to prostě udělá jak se domlouvali ráno, když byl bráška ve fitku. Alpha je totiž naprosto jedinečný filmový omyl, kde všechno jako by snad úmyslně chtělo, abyste ani na chviličku nepodlehli iluzi té doby. Neandertálci z barbershopu s perfektníma zubama ve zpomalených záběrech útočí na digitální skot, hrdina najde žížalu uprostřed holých skal a když potřebuje, kdesi ve stepi, kde není od horizontu k horizontu žádný strom, najde klacek. Otevřené rány a zlomeniny zde jdou do dne rozchodit. Pračlověci zde během sedmi dnů projdou čtyřmi ročními obdobími a pěti podnebnými pásy. Do toho je celou dobu zřejmé, že před kamerou je pouze pět metrů skutečné akce, zbytek je obligátní CGI a to ještě hodně špatné. Navíc je to strašná nuda pro pejskaře, která staví veškerou svou snahu napojit diváka na film skrze vztah digitálního čokla a nejnesneitelnějšího herce současnosti. Navíc u čísla padesát mě přestalo bavit počítat záběry proti nízkému večernímu slunci, čimž mě čekalo ještě padesát bezútěšných minut strašně špatného úvodního videa k béčkové videohře. Nerozumim. ()

ARI50

Upřímně mě to teda dvakrát neoslovilo, učení přežití a drsné prostředí mě sice lákalo, ale příběh nebyl dvakrát dobře uchopen. Herci vcelku v pohodě no řekl bych že větší dávky adrelinovych akci s šel bych nahoru. ()

evapetra

Coby milovnici psů mě samozřejmě film o tom, jak to mohlo být s domestikací vlka hodně nalákal, takže za toto téma a záběry krásného vlčka jsem byla ráda. Ale zase jako čtenářka Štorchových knih o pravěku a obdivovatelka Burianových kreseb jsem si pravěké obyvatelstvo vizáží i chováním představovala přece jenom trochu více do gorilovata, takže jsem se s takovýmto zpodobněním jaksi nemohla srovnat. Připadalo mi, jako by se za pravěké lidi namaskovali žáci na školní představení.Těm bych ovšem za takovéto převleky upřímně zatleskala. ()

luka4615

Bezduchá, nudná a šablonovitá záležitost, jež je zabalena do slušivého vizuálního hávu. Nic víc, nic míň. „Raise your head and your eyes will follow.“ ()

JASON_X

Blízce příbuzný 10.000 B.C. byla zábavná relaxační pohádka/haluzní hlína (jak kdo chce), která mě nadchla svým vizuálnem i infantilně dobrodružným dějem. S Alphou jsem ovšem měl od prvních záběrů dva zásadní problémy - 1)nevtáhl mě do děje, protože 2)nevěřil jsem mu. Nevěřil jsem ani za mák jeho hercům, nevěřil jsem jim jejich chování, jejich dialogy, jejich kvazipravěkou klingonštinu, jejich účesy, jejich nevěrohodně vystajlované pravěké ohozy. A jemnocitný křehotinkový hulibrk Omega v hlavní roli byl nejmíň věrohodná postava ze všech a ze všeho, totálně tragický casting. Exteriéry byly sice meditativně krásné, ale z přemíry CGI zároveň i sterilní, neživé, bezduché. Nevěřil jsem jim. Pokud byl záměr film pojmout s jistou surreálnou artovou nadsázkou, třeba s takovou s jakou byla vykreslena stará bájná Hellada v Immortals, minulo se to u mě účinkem. Jestli to měl být filmový kýč pro pubertální týnky (které jistě budou děsně žrát hlavního holkokluka) nebo pro homouše se zálibou v hošanech v kožených oblečcích hrajících si na pravěké lovce, tak to teda jóóó... Vlastně ne. Ale skončím smířlivě - Omega utrpením zmužní a dotáhne to nejmíň na Epsilona, z vlka vyrobí čokla, no a pro děti okolo 10 let bude tenhle biják určitě žůžo. ()

Morholt

Vzpomněl jsem si na Schmidtovo zpracování Štorchových knížek. Jasně, tohle bylo kapánek o něčem jiném, ale ten klukovský duch tu je a trocha nostalgie zafungovala. Jenže už dávno nejsem dítě školou povinné, takže ten kýžený efekt to nemělo. Ale i tak se jedná o milé dobrodrůžo o přátelství chlapce a vlka, které sice mířilo na jinou cílovou skupinu, ale i tak jsem si ho docela užil. Jen mi tady chybělo víc mamutů. 65% ()

mm13

Nebude zo psa slanina, ani z Hughesa (toho či onoho) dobrý režisér. Inak by aj, napríklad v rámci produkcie pre mládež, mohlo byť. ()

Lucasion

Asi jsem měl moc přehnaná očekávání. Ale já si od Alfy sliboval hodně. Grafický styl, hudba, příběh a hlavně československý vlčák v hlavní roli. Kdo by ta očekávání neměl že? Aspoň tedy ne vlkofil jako já. Každopádně se mi film ve výsledku líbil. Grafický styl je jako u 300 (2006), hudba tématická a Vlk v mnoha scénách není digitální. Příběh je takový klišovitý a přes opuštění, hledá chlapec cestu k rodině. Aneb jak před dvaceti tisíci lety vzniklo pouta člověk a pes. Tedy vlk, samozřejmě. Mě vlastně ani nevadí, že to nepadlo o moc lépe. Já si film užil a mnohokrát jsem si nad scénami scenérií a především hlavního zvířete ukníkl. Příběhu trvá skoro půlku filmu, než se dobere, tam kam chce. Ale když už je to tam. Tak vlastně je vše v pořádku. FInále možná málokoho dojme, ale u mě si to srdce našlo. Navíc jak už je z textu poznat. Já stejně celou dobu koukal na tu krásnou fenku čsvčka. PS: Palec nahoru, že lovci nemluví anglicky. (70 %) ()

malylada

Alfa patří k zatracovaným projektům roku, přitom si to úplně nezaslouží. Příběh ala mladý „Revenant“ dokáže v první polovině důstojně konkurovat těm nejlepším survival filmům. Studio se rozhodlo Alfu zpřístupnit i menšímu publiku, takže v druhé půlce zapojí vlčího přítele a pojítko se snaží až příliš tlačit na city. Dějová linka se následně až lehce rozvijí naproti hrdinům a oba koncepty k sobě nějak nepasují. Vizuálně Alfa nadchne, což úplně z trailerů nevyplynulo a po této stránce není prakticky co vytknout. Za mě jako rodinný film obstojný počin……. 6/10 ()

MoiJe

Scenar by som popozmenovala, ale vizualne pekne a cloveko-psie puto je vo filmoch silne same o sebe, nie to este ked trpia chudaci. ()

vurhor

Je to hrozný kýč. Ale zase hezký. Po vizuální stránce učiněná lahůdka, navíc s velmi sympatickým hlavním hrdinou a pěknou hudbou. Po přečtení popisku k filmu už v podstatě budete znát dopředu 90% děje, nicméně i tak na diváka čeká podívaná, která je sice opravdu dost předvídatelná, ale stále dokáže být i vcelku podmanivá. Rozhodně lepší film než Emmerichovo "10 000 př.n.l.", není tak utržený ze řetězu, dává si na čas, plus člověk se do onoho jednoduchého příběhu hezky ponoří. Rozhodně to nepoloží na zadek, ale na klidný sobotní večer je to naprosto ideální příležitost. Lepší 3* ()

corpsy

BOJ O OHEŇ a trebárs aj taká AYLA Z KMEŇA MEDVEĎOV, sú míľniky v tvorbe pravekej fantasy. Prečo fantasy? Pretože aj napriek obrovskému vedeckému pokroku a objavom, sme stále len na úrovni dohadov. Nikto tam nikdy nebol. Emmerich a jeho megalomanské 10 000 B.C. si preto mohlo vyšľapať vlastnú cestičku. ALFA si ju šľape takisto po svojom. Snaží sa zapojiť do príbehu určitú realističnosť, ale CGI stránka veci ( a to aj vo chvíľach, kde naozaj nieje potrebná ), tá to proste reálnou príliš nerobí. Ako komerčný dobrodružný snímok obstojí, len nie pre každého. J.J. Annaud totiž pred takmer 40timi rokmi natočil niečo, čo malo look tej pravej výpravy do minulosti. ()

curunir

,,ŽIVOT JE IBA PRE SILNÝCH. MUSÍŠ SI HO ZASLÚŽIŤ! NIE JE TO DAR." __ Keď skončil boj o oheň nastala domestifikácia. Keby som mal 12 rokov, bol by pre mňa ,,Alfa" jednoznačnou diváckou topkou. Najväčším problémom tohto sympatického dobrodružstva je jeho divácke zameranie. Film bol evidentne mierený hlavne mladému publiku, avšak ťažko povedať, nakoľko by sa odchovanci súčasných komiksových superhrdinov, dokázali so záujmom stotožniť s predkladaným ,,klasickým dobrodružným príbehom" (s nadsádzkou á la J. London), zvlášť keď nám už mnohé napovedajú výsledné tržby. Film má svoje muchy, ale tie mi vo výsledku prišli pomerne malicherné. Hlúpo akurát pôsobí úvodný lov na bizóny odohrávajúci sa bohvie prečo týždeň pre začiatkom udalostí. Dialógy/ resp. monológy s vlkom beriem ako akúsi samozrejmosť pre lepšiu zrozumiteľnosť narácie, a hoci ich mohlo by miestami pomenej, vo výsledku pôsobia omnoho lepšie než keby boli všetky v ,,pravekčine". Hádam ostáva dodať, že svojím vyznením je ,,Alfa" - ako už bolo zmienené - akýsi ,,Teen-Revenant" s pozoruhodne súdržnou vizuálnou stránkou, s efektami miestami omnoho lepšími než bol hociktorý diel z 5x tak drahého ,,Hobita". Vcelku milé prekvapenie, ktorému vo výsledku odpúšťam aj snahu o naturalizmus bez kvapky krvi. (4515. hodnotenie, 268. komentár k filmu) ()

FFilipCZ

Na můj pocit z toho asi moc okatě smrdělo CGI a dost mi to rušilo celkový dojem z filmu. Ne že by mi CGI vadilo, ale tady bylo opravdu dost amatérské. To, že se bude jednat v podstatě o kopii 10 000 BC jsem čekal, tudíž mě to ani nepřekvapilo. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz