Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

schizmo

Miluju tyhle sterilní sračky, člověka to pak donutí vážit si těch dobrých filmů. Rád bych si myslel, že je rok 2001, když maj autoři tolik odvahy vypustit něco tak umělohmotného, protože od první minuty je vidět, že se to celý mastilo před zeleným plátnem. Tady je jasně cítit nesoudnost nebo hluboká kapsa, protože ten vizuál je fakt tragickej. Do toho dost podobně sterilní příběh, kterej vám bude podezřele povědomej a dost nesympatický obsazení tomu taky úplně nepomáhá. Pohádka o domestikaci vlka tak vyznívá úplně na prázdno a dost se divím, že to šlo u nás do kin, když spousta mnohem lepších věcí má prostě smůlu... Zakázat tyhle bakelitový slátaniny! ()

ledzepfan

Pokus je to sice krajně sympatickej, ale ve výsledku je to kýč kterému se vyrovnají snad jen obrázky z jehovistických letáčků a který minutu po minutě selhává na každém svém kroku. ()

Vxxx

Film potřebuje trochu víc, než jen hlas Morgana Freemana, aby působil reálně. A tenhle film působí bohužel hrozně neautenticky. Je to takový Revenant pro děti, které nepřemýšlí. Alespoň, že je tam ten hafan. Je na co koukat. Jinak nic moc. 2* ()

MICHAEL73

V podstatě, co čekat? Jsou lidi, kteří by od toho očekávali akce ve stylu Avengers, ale to budou zklamaní. Alfa je film s jednoduchým a standartním příběhem. Musím, ale pochválit moc pěknou kameru - záběry na nebe ve dne, v noci, jsou pastvou pro oči. Výprava také moc pěkná, vžil jsem se do prostředí 20 000 let staré Evropy. Příběh je, ale standart a nic neobvyklého, což většina lidí nepředpokládá a to je špatně. Já jsem očekával jednoduchý příběh a ten jsem dostal na hezkém podkladu krásné kamery, CGI a výpravy, takže si téměř nemůžu stěžovat. ()

Sidonka

Svým způsobem hezký, ač jen průměrný film ( nejzajímavější je vztah člověka s vlkem, to bylo dojemné, navíc líbivě zobrazovaná příroda). Převládá spíše pozitivnější dojem, i když místy trochu tlačí na pilu. Výhrady? = Na mě trochu drsné momenty ( lovení zvířat, zranění, nemoci, slabost) a pomalé tempo zážitek z filmu znepříjemňovaly, musela jsem proto ve filmu přeskakovat. Další ze superhrdinských filmů, kde hlavní postava přežívá nemožné (například scéna na skále, četná zranění, nedobrovolné vykoupání vyhladovělého, polozmrzačeného, nachlazeného a promrzlého člověka, který se propadl pod zamrzlou hladinu jezera). Fyzickou odolnost filmových hrdinů bych fakt chtěla mít. :) Podruhé už se na to nekouknu, ale rozhodně od "Náčelníka" ani nikoho neodrazuji. ()

Tony.cs

Málo propracované ( a i poměrně vtipně rychlé a místy i vtipně vtipné) sbližování s vlkem to vyloženě kazí. Digitál je takový hodně zvláštní a v některých místech až zaostalý a příliš "herní". Emočně je to také nedotažené. Čekal jsem mnohem více. Přesto všechno, díky některým momentům si to možná někdy pustím znovu. ()

slunicko2

Pohádka pro malé děti. 1) Komiksoidní trikový přebarvený snímek z kanadské Alberty vyžaduje od diváka vskutku velkou toleranci. Logické dějové kiksy, nevěrohodné chování československého vlčáka, anachronické pojmenování postav, o českém překladu dialogů ani nemluvě ("plané" sliby) a další nesmysly (např. oblečení) působí typicky americky. Tvůrcům neuvěříte ani tu digitální Evropu před 20 000 lety._____ 2) Vyrostl jsem na Štorchových příbězích z pravěku. I jejich filmové ztvárnění Na veliké řece, Osada havranů a Volání rodu (Lovce mamutů nikdo zatím nenatočil) považuji za vcelku zdařilý pokus přiblížit tehdejší dobu dnešnímu divákovi. Ve srovnání s Alfou mají všechny zmíněné snímky výrazně lepší atmosféru a přes nesrovnatelně nižší rozpočet působí daleko věrohodněji._____ 3) 22letý zkušený dětský herec, Australan Kodi Smit-McPhee se mi na rozdíl od mnohých jiných diváků líbí. Je sexy a herecky OK._____ 4) Vtipný koment: verbal***, krásné vyznání pejskaře: Big Bear*****. ()

TominoLa

Nečekal jsem moc a přesto zklamání. Hlavní hrdina by přežil úplně vše. Kam se hrabe Leo v Revenantovi. Vypisovat co vše mě iritovalo by bylo na dlouho. I přátelství s vlkem nebylo nějak emoční. Vzpomněl jsem si u toho na Tanec s vlky a to je jiná síla. Tam mám i po letech slzy v očích. Pánové se měli rozhodnout zda chtějí dělat snímek pro děti nebo pro dospělé. Je to možná přísné, ale nemohu jinak. Vždyť už od začátku jsem si přál závěrečné titulky. Není scéna kterou bych si chtěl pustit znovu. 3/10 ()

JohnMiller

Ide síce o veľmi jednoduché a prázdne (rozumej čisto remeselné) filmové dielo, no tým, že téma doby ľadovej a obdobie desať tisícov rokov pred našim letopočtom nie je ešte v kinematografii obkukané, pozeralo sa na to celkom vďačne. Ani konkurovať táto snímka nemá s kým, na nič obstojného si nedokážem momentálne spomenúť. Takže sledovať niečo čo sa podobá na moju celkom obľúbenú pc hru (Far cry: Primal) nebolo najhoršie. Inak je to však dosť nereálne, takmer fantasy o tom, ako začal človek krotiť zvieratá. Vedel by som si predstaviť, že by išlo o chladnú drámu, vážnu, krutú na nič sa nehrajúcu. To by bolo niečo. Takto je to film iba na jedno pozretie, bodka. ()

dom156

Tenhle film vypadá dobře ve světle shlédnutého traileru. Bohužel jako celek dostanete velmi průměrné dílko bez aspirace na cokoliv lepšího. Prvních 15 minut je úplně mimo, poté aspoň nějaká potrava pro mozek se přeci jen ukáže. Velmi vtipné je vidět lidi v době ledové oblečené do bund s kapucemi. Průměr..a průměr. ()

Trevor

Kedže filmy podobného žánru nie sú produkované na bežiacom páse ako Avangers či iné komiksy tak tvorcom určite odpustíme umelé prostredie aj banálny príbeh a vyberieme sa do vzdialenej epochy ľudstva za síce jednoduchým, napriek tomu príjemným príbehom. Čas od času takýto film pohladí dušu aj myseľ a štáty dokážu vyprodukovať aj film bez politickej korektnosti a preto som zvažoval plný počet hviezdičiek. Na tie však by však náčelník musel predsa len ponúknuť o čosi lepší príbeh či reálnejšiu prírodu a tak ostaneme niekde na hranici 80%. ()

corona

Vždy ma potešia pri filme z praveku komentáre typu: takto to predsa určite nebolo, či takto tá krajina určite nevyzerala a som rada, koľko archeológov so zameraním na gravettien a s úzkym dôrazom na domestifikáciu psa tu hodnotí. Máloktorá téma dáva takú možnosť popustiť uzdu fantázii. Filmy z B.C. mám veľmi rada a jej ich neskutočne málo, tak im mnohé prepáčim. Hlavne, pekných pár rokov mi doma úspešne ničia nervy zdegenerovaní, mierne retardovaní potomkovia Alfy, takže nie je podstatné ako ale že sa to "veľké dobrodružstvo" vôbec stalo. ()

radektejkal

Dětství a četba prvních knih, samozřejmě Eduarda Štorcha, jehož "mamutí" příběhy - jako všechno co je "první" - formují nejen pojem "příběh", ale i jeho začlenění do "sociální sítě", nejspíš důkladněji než Twitter nebo Facebook. Příběh o přátelství psa (hrajícího alfa vlčici) a hocha (syna náčelníka na iniciační cestě) zcela odpovídá štorchovským dimenzím, navíc kompaktní vizualizace ho přibližuje mladší generaci asi víc než mě. Zajímavý je zde i pokus "zlidštit" někdejší dobu a podsunout jí city, které tehdy měly zřejmě jinou kvalitu, a přenést tím typ příběhu do sféry pohádky. Pozn.: Kritickou recenzi POMO ** beru rovněž za bernou minci a uvědomuji si meze tohoto filmového přístupu. ()

ilemas

Pěkný příběh z doby před 20 tísíci lety o přátelství chlapce a vlka v podmanivé přírodě. Neseděli mě ušité kostýmy s luxusními kapucemi a spousta dalších věcí, ale dá se to přejít. Být tam více napětí a dobrodružství tak by to bylo za plný počet. ()

M.i.k.e

první půl hodinu nuda k uzoufání.Zbytek stopáže pak standardní a nic nového nepřinášející příběh o putování za rodinou a sbližování zvířete a člověka.Ani ten vizuál mi tu nijak neučaroval...40% ()

Havaj8

Příběh o přežití a návratu domů v době pravěký. Dle mýho škoda tak krátký stopáže, protože to pouto mezi ním a vlkem nestačilo dostatečně vyzrát, abych pak na konci mohl procítit stejný emoce. Nevím, jaká doba uběhla na cestách, ale o spoustu podstatnejch věcí jsme určitě byli ochuzeni. Ale i tak to výprava byla pěkná, fandil jsem jim, konec byl taková třešnička, ale citově mě to až tak nedostalo. ()

Rocky88

Banda neandrtálců se táhne přes celou Evropu za masem, který pak stejně nechají pod skalkou, a navíc ještě přijdou o Kopčema. Jeho cesta zpět spolu s jeho novým hundem připomíná spíš vyhlídkovou vycházku než boj o přežití, takže z nedostatku napětí je potřeba všímat si umu pánů za PC displeji. Na jedno zkouknutí OK, ale i přes krátkou stopáž je to chvílemi nuda. ()

Nach

Pokus o nového Revenanta říznutého s 10 000 př. n. l. S tím rozdílem, že je to výrazně horší než Revenant a na stejné úrovní s druhým snímkem. Alfa má nádhernou přírodu, vlastní domorodý jazyk a krásnou kameru. Žel i když jde o pochvalu, nic z toho není tak dokonalé jako u zmíněného Revenanta. Zde bohužel si přidejte horší počítačové efekty a vcelku předvídatelný děj. Suma sumárum jde o snímek, který se vyplatí vidět. Ale více než jednou mu svůj čas zřejmě neinvestuji. 65% ()

bourec

Tohle od Hughese.Neměl sem vůbec pocit nějakýho příběhu.Tohle byste vecpali do deseti minut večerníčku,kam by se rozhodně svoji přístupností hodil nejvíc.Natočit to Poledňáková tak budiž.Ale jinak úplně vodfláklá,uspěchaná práce na jedno zívnutí.40%. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz