Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

ssarka

Takže pro IGAT a ostatní opravdu debilni jedince zde....to KU..A NENÍ retro....TO BYLA REALITA kreténi...zkuste si něco zjistit o té humusacke době a chování lidí a pak se zde vyjadrujte,melete hrozný kraviny a nevíte nic ...perfektní a jde mi z toho mráz po zádech ()

Berta

Ano, doba taková byla, taková doba je a bude. stejně tak jako lidé a situace takové byly jsou a  v obměněných podobách budou. Je otázkou našeho  pohledu na svět, život a lidi jak je vidíme a jak životními situacemi procházíme. Nevidím v tomto seriálu nic komického. Spiš absurdně bolestivého pro ty, kteří mají v sobě nezahojené jizvy, ukřivděné ego, nebo se chtějí né léčit ale spíš zviditelnit na jevišti dnešní doby.  Ano žilo se takto, žije se tak a bude se tak žít dál. Lidské ctnosti ,a v tomto případě nectnosti, jsou staré jak lidstvo samo jen mění svojí podobu a kulisy  Naštěstí většina lidí v takovém systému života  nejede. A je mi lito těch, který takto svět vidí, kdo takto svět žijí, píšou o něm, režírují a kdo v tom jejich bolest musel hrát. . Jednu hvězdu za hádka a kulisy, maskéry a pro sběratele aut. ()

Kekik

To by mě zajímalo, kteří rodiče propůjčili své dítko na natáčení. Až je mi malého herce líto. Chudinka. Ale jinak je to za mě parádní podívaná. Měla jsem od Volhy jistá očekávání a hned prvním dílem byla překonána. Skvělá kombinace černobílých záběru s barevnými. Skoro jako by herci z Rodinky byli na place. Jsem zvědavá, s čím přijdou další díly. Klára Melíšková mě opět překvapila. Poprvé jsem se s herečkou setkala (respektivě poprvé jsem ji zaregistrovala) v seriálu Čtvrtá hvězda a zařadila ji do kolonky skvělá herečka, abych ji následně u seriálu Dabing Street zase ze seznamu vyjmula, a chytala se za hlavu s tím, že vůbec neumí hrát, a jak mě vůbec mohlo napadnout ji označit za skvělou herečku. Tak to vypadá, že do seznamu zase naskočí. Zřejmě to s ní mám stejné jako s Marthou Issovou. Někde mně sedí, někde ne. ()

Metuje

Jako gen-Z mě trochu překvapilo, jak postavy v seriálu mluví, jak se chovají a jak se šoustá na každém rohu, ale potom mě zdejší starší ročníky uklidnily, že se jednalo o tehdejší standard. Hádek je sice fajn, ale zatím neměl moc prostoru, Melíšková si to užívá :3 ()

IGATY

To chcete jako říct, že se v té době jen hulilo, šou*talo a mluvilo sprostě? Jako retro zatím hodně nepovedené, woe! ()

v.pohode

Jako knížka je knížka. Úplně mám před očima jako tenkrát v ČST muselo vypadat. Prostě děvky chlast a chlebíčky ! ()

Takaru

Trefa do černého, tohle beru všema deseti. Přesně ten typ programu, který chci v neděli večer vidět. Jednoduché, přímé, přitom díky vážným odbočkám (záběry z potratu) a hlavnímu tématu (spolupráce s režimem) to nespadá do kategorie pouhé všelidové "mrdkozábavy" pro dementy, ba právě naopak.  Ani se nedivím negativním reakcím, které určitě přijdou, neb tato nadstandartně zdařilá zábava nastavuje nejedno nelichotivé "zrcadílko" všem podobným zmrdečkům, kterých je všude stále plno a kterým se bohužel daří vždy a všude. Kritika lidských a společenských nešvarů v apartním a velmi lákavém kabátku. A "kozatky" všech věkových kategorií jako bonus, mňam. ŘEMESLNĚ PAK BEZ CHYB. Tak co bude dál.  Volha, give me more!!! ()

Wolv3rine

Ta atmosféra pecka, za to rozhodně  hvězda navíc, fakt sem netušil, jestli koukám na dobový záběry nebo ne. Estébáci, interupční komise, je tam všechno. Jinak sem rád, že se konečně někdo nebál a hovnuje a  voluje se tam o sto šest, žádný přiteplený Vyprávěj, kde všichni mluví jak absolventi filozofický fakulty UK. Takže zatim **** ()

Stingray

Tak tohle je dobrý! Hodně dobrý! Syrovější než Vyprávěj. A jestli se někdo pohoršuje nad mluvou..tak takhle se mluvilo a pozdějc v osmdesátkách ještě hůř. A takhle to mezi lidma fungovalo.. moc hezká ukázka naší minulosti. ()