Léta normalizace. Pekárkovi je na přímluvu z vyšších míst přidělena Volha a nastupuje do redakce humoru a lidové zábavy. Ve víru televizních estrád, sexuálních dobrodružství a hromadění finančních bonusů jako by zapomněl nejen na rodinu, ale i na svůj faustovský úděl. Laxní spolupráce s StB mu neprochází, a tak musí přitvrdit. Opatrně začíná udávat své spolupracovníky. Ale ani on nezůstane bez škraloupu a je degradován na vrátného. Je mu jasné, že zpátky do sedla se dostane, jen když někoho obětuje. Režisérka Válová je první na řadě. Standa má vlastní omluvu: „Stejně to jsou všechno blbci, co se akorát nad nás, pracující, povyšujou.“ (Česká televize)

yntelygent

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celkom slusne sa to zacina hybat.Znovu smekam pred vypravou,pretoze jak sam K.Hadek v jednej televiznej relacii venovanej natacaniu serialu povedal,bolo neskutocne tazke hladat realie , kde by nevytrcal nejaky novodoby mrakodrap v zabere...to uznavam , ze musela byt docela fuska.A nech mi vlezu vsetci znalci a slnieckari,novodobi demokrati a podobna sebranka na zada...v kutiku duse sa neda nefandit tym akoze zapornym postavam....hlavne krasne vykresleny utlacany disident a ozrala s plnou hubou kecu vozici si prdel v saabe...koniec koncov jeden taky ochlasta a zvanil sa stal neskor nasim prezidentom,ten bol tiez akoze "umelec". V tejto casti odznela aj jedna hlboko pravdiva veta v zmysle: vsetci ti umelci maju plnu hubu protistatnych a prrotisocialistickych kecu a potom v akcii su sami cest praci soudruhu....kolko trafenych husi by sa v tom spoznalo este aj dnes z vtedajsej kulturnej fronty...tento serial docela slusne "nastavuje zrcadlo"... ()

kingik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle soudruh udává, tahle soudružka (ne)má podprsenku. Rok se s rokem sešel a už se píše datum 1972. Standa Pekárek je udavačem na "plný úvazek", čerpá výhody a vymoženosti té doby a klátí kdejakou soudružku. Nově vnadnou sekretářku s bujným poprsím (Aneta Krejčíková). Dostává prestižní Volhu a zakotví v HULIZU, redakce humoru a lidové zábavy. Estébáky ale jeho nedostatečně důležité zprávy příliš neuspokojují a jeho kariéra informátora tak může skončit dřív než vůbec začala. Navíc je po nemilém incidentu na pracovišti degradován do funkce vrátného. Kryštof Hádek se podruhé převtěluje do role informátora StB a roztáčí kolotoč hlášek a životních peripetií v době normalizace. V předchozí epizodě už se divák seznámil s většinou postav kolem něj, takže už je mu přibližně známa jejich charakterizace. Žádná z velkého počtu postav nejde tentokrát do popředí, minule takto kupříkladu excelovala Klára Melíšková jako jeho máti, takže Standa Pekárek má prostoru nemalé množství. A pozor, přišly další vulgarismy prvního stupně. Máte-li vedle sebe osobu nezletilou, buďte připraveni na sled šťavnatých nadávek hustého kalibru a v záběru se objeví také Hádkova holá zadnice a Krejčíková územní televizní národ odhalením pořádně vyvinutého poprsí. Druhá epizoda jede v kvalitě po všech stránkách. Herecky, scenáristicky a režijně se držíme stále na vysokém stupni, kdy je třetí epizoda vyhlížena s velkou netrpělivostí. 8/10 ()

nudlis

A tímto mě to přestalo bavit. "Sledovat osudy" jednoho vychcanýho, prospěchářskýho, udavačskýho, sukničkářskýho hajzlíka víc než 30 let po revoluci a mělo by mě to "pobavit"? Za komárů bylo takovejch habaděj, tak nemusím koukat na seriál o jednom z nich. A taky už mě nebaví ta "lidová moudrost" Hádkovy postavy. Takovejhle styl vyznával jeden šáša (vtipům ríkal bonmoty), o kterým už snad nikdy neuslyším. A až si o něm zas někdy přečtu, doufám, že to bude o tom že upažil. Dano, mělas pravdu, že to stojí za prd :-) Škoda, od pana Pachla jsem možná čekal trochu něco jinýho, jeho seriál Rapl a dvoudílnej Gangster se mi líbili a považuju je za velmi solidní počiny na poli českejch kriminálek a gangsterek posledního desetiletí. ()

William_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takhle to má vypadat! Ve druhém díle se toho stalo tolik, že jsem si ani nevšiml že už je u konce jak rychle to uteklo, což je největší rozdíl oproti 1. dílu, kde jsem se doslova nudil. Standa Pekárek je klasickej hajzel, který využívá všechny a každé nasktynuté situace. Slovník naprosto koresponduje s dobou a místem papalášů v tehdejší ČST. ()

FOCKE_WULF

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už jsem se nějak sžil s antihrdinou Hádkem, jeho primitivismus a vtipy o nachcané klouzačce už mne neiritují. Atmosféra socialismu perfektně vystižena - chlast, zaprané záclony a pohlavní styky v sešeřelých zasedačkách. Omlouvám se herečce Kláře Melíškové, že jsem o ní napsal, že má kuní ksicht; měl jsem pocit, že je jí teď všude plno. A v obličeji mi připomíná ondatru či surikatu. ()

• V této epizodě, která se odehrává v letech 1971–1972, se dvakrát objeví veřejný telefonní automat MPM90. Ten však byl do provozu nasazen až po roce 1980. (JSy)