Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (CinemArt)

Eleanor05

Welcome to Russia... vítejte v zemi, kde se i na povolání prostitutky studuje škola. :D Náhodou, docela dobrý film, ze začátku trochu přemrštěný a trapný, později se to však srovná a pointa je dobrá. Snímek je navíc po celou dobu zábavný a Jeremy Irons je výborný jako obvykle. Čisté 3*. ()

VanTom

Tahle staromilská špiónská historka sem propadla ze studených osmdesátek - pokaždé mě při pohledu na moderní auta a notebooky (s disketami!) překvapilo, že se vlastně odehrávala ve 201X. Proto také působily ponižující sexuální výcvik Volavek či nelítostné mučeníčko agentů až úsměvně, zcela mimo dobové mantinely. Jennifer se mi líbila (je to kočka) a jednou dokonce ukázala prsa, nicméně ambiciózní a 100% vážně se beroucí scénář si bohužel svou naivní hloupost (a nevsadil bych ani na jeho zvratovou koherentnost) vůbec nepřipouštěl. ()

sskrblik

Fór mawa raša! O tom, že šicí špióni a bezpečnostní agentu jsou WCové (čti hajzlové) bylo vyřčeno již mnoho, takže celkem nepřekvapí praktiky jaké se používaly. Ve filmu je jedna hnusná scéna a několik minimálně lehce šokujících, něco obnaženosti a kdož chceš vidět Dženifer Lórencovou nahatou, tak nechť se podívá. Co ovšem pokulhává je autentičnost a scénář je jak se lidově povídá nemastnej, neslanej. Chtěli z toho bezpochyb udělat něco extra, ale je vidět spíše neustálé snažení se o šokování a tím díru do světa tento film rozhodně neudělá. Zkrátka a dobře, jednou vidět stačí a není důvod vidět vícekráte či doporučovat jako ukázkový film k danému temátu. ()

Sany33

Červená volavka je film mapujúci životný príbeh ruskej primabaleríny Dominiky Jegorovovej (Jennifer Lawrence), ktorá po zlomenine nohy mohla zabudnúť na svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru a s chorou mamou na krku musela hladať alternatívne riešenia na prežitie. Ako na zavolanie sa v jej živote objaví jej strýko (Mathias Schoenaerts) a ponúkne jej dobre platenú prácu v tajnej ruskej službe. Oceňujem, že je film zarazený do terajšej doby. Teda informačná vojna medzi Putinovým ruskom a celým neprispôsobivým západom. Ďalej oceňujem že sa autori filmu nepokúšajú o klišé, ako je nájsť dvojitého agenta v súperovom tábore lebo to tu už bolo veľa krát. Za to mapuje pekne dominikin spracovný život od tréningu až po pomstichtivú mrchu. Do cesty sa jej ešte pripletie jeden americký agent (Joel Edgerton), ktorého by film sám o sebe asi aj oželel ale potom by to nemohli hrať na romantiku a to by bola škoda. V podstate je Červená volavka solídne natočený film s dobrými hereckými výkonmi ale miestami s deravým scenárom ale to už je chyba väčšiny filmov tejto doby. 71% ()

mkubalikova

Jennifer Lawrence je přesně tak nečitelná a nepředvídatelná, jak úloha žádá. Nečekala bych, že jí tu špionku budu věřit. Zajímavě vystavěný příběh, kterému by slušelo trochu sestříhat. Ale bavilo mě to. 🗡️ 70% ()

Pedross800

Není to tak dlouho co jsem mohl oči nechat na jiné blonďaté špionce a už tu máme další! Z dob "studených" se přesouváme do současných, ale praktiky špionážních her se nemění. Věřit nelze nikomu nic, lze se jen nechat unášet krásou nahé Jennifer, zajímavým výcvikem ruských děvoček a na rozdíl od zmiňované atomické agentky vcelku uvěřitelnou a umírněnou akcí i zabíjením s jednou chuťovkou v podobě stahování z kůže. Mě tahle rudá a chladně smyslná špionážní volavka zblbla, takže dobrý i když bych asi svou vůli a sebeovládání měl potrénovat, aby to se mnou neměly příště tak lehký. ()

Jaro.Krafcik

Začiatok pomerne jednoduchý na spôsob čiernej labute. Ale hneď sa to zmení na Ruskú špionážnu drámu. Erotické chladné scény chceli zrejme pridať kvalitu. No skôr boli strata času a len take oživenie aby sa diváci nenudili. Čakal som aj viac akcie no bolo jej ozaj málo. Celkovo to bolo strašne natiahnuté a skoro nič sa neudialo. Podobný film ako Atomic Blondie, len s tým rozdielom že tu je aspoň lepšia herečka 3* ()

drackula

Keby sa to trochu osekalo, film by určite získal na dynamike. Napriek tomu, sa mi tento špionážny film páčil. Ak by sme sa príbehu venovali veľmi ostrým skalpelom, asi by sme našli kopu chýb, ale Jennifer je v tomto momente dostatočné odkládanie pozornosti. Oceňujem zábery na Istropolis alebo Rozhlas. A ako rusom z tohto filmu vyhadzuje poistky je fakt vtipné. 70% ()

klima777

Černá labuť, strnadec liščí, rudá volavka. Samí divní ptáci... (2,5 hvězdy stachanovsky přitažené za vlasy). ()

Autogram

Špionážny thriller tak trochu iný, lebo je výlučne o jednej postave a s minimom akcie. Ale tá postava je Jennifer, ktorá je vo filme ukrutne sexy a naviac múdra, ako sa ukáže na konci. Možno naivné, nereálne, ale ja som to celé zožral. Koniec od odhalenia s celou scénou výmeny a nechronologickým zostrihaním je lepší, ako som čakal. Silné štyri hviezdy. –––– Cítim, že neodídeš. Ty si pre toto stvorená. –––– Prečo sú ruské ženy také sexy, a muži také ropuchy? ()

Hollohlaway

Neuvěřitelně nudné,neuvěřitelně neuvěřitelné. Nevěřil jsem Jennifer ani tu Rusku, ani celou tu omáčku okolo, která se snaží být drsná a přehnaně brutální. Pár nahých scén to nezachrání, ruský přízvuk a rádoby vlastenecké řeči z toho špionážní nervák neudělají . ()

Hugo01

Jennifer Lawrence už jsem s konečnou platností vzal na milost, a tak jsem si Red Sparrow mohl náležitě užít. Dostal jsem vcelku dobrý thriller, sice si myslím, že podobný film Salt s Angelinou Jolie, je o kousíček lepší, ale tady jsem se taky bavil. Joel Edgerton je taktéž v pohodě. Dohromady nic přelomového, ale určitě stojí za to vidět. ()

Arkanoid

Dve dejové linky v prológu sú zostrihané spôsobom, ktorým nevyvolávajú emócie, len napätie a šok. S vyvolávaním emócií má problém aj zvyšok filmu. Ak sa prenesiete cez naivný príbeh s veľkou dávkou náhod, kde medzi postavami chýba chémia, dokážete si užiť manipulácie, sebaobetovanie, sem-tam brutalitu, spoľahlivú výpravu a kameru a nejaký ten kvalitný herecký výkon. Vše vysvetľujúci záver je skôr na škodu. Kino tomu nesmierne pomáha, formálna stránka totižto dokáže občas plátať diery scenára. ()

herr_carter

Nesmírně pitomý, nezáživný a nelogický film, kolem 50.minuty jsem to jednoduše vzdal, když jsem si začínal uvědomovat stále větší absenci nehtů a mozkových buněk. Ve zkratce jde o to, že si takhle jednou J-Law, toho času prímabalerína, zláme na dvanáctkrát haksnu a jelikož má strejdu v tajné službě, matka mele z posledního a nacházíme se v Rusku, okolnosti jí donutí postoupit děsivý výcvik v ústředí ruské tajné služby (volně přeloženo bývalý bordel předělaný na ....bordel). A tak se nám během chvilky změní naše baletka (která je jinak na začátku filmu prezentována jako vystrašené děvčátko) v levnou šlápotu, která nejde pro šoust a hanbu daleko. Celý ten film (neboli 50minut) na mě působilo dojmem, že si režisér a jeho pomocníci staví na pískovišti písečné hrady a jelikož se blíží největší slejvák, narychlo to uplácají, aby to nějak dopadlo. Radši jsem to vypnul, 50 minut mi stačilo k tomu, abych tento paskvil označil za prvoplánovitý, amatérský a otravně-laciný........... ()

Soweek

U tohoto filmu hodně záleží na tom, jak moc mu zápletku budete věřit. Režie i herecké výkony jsou téměř bez chyby a je to právě příběh, který se pohybuje někde mezi dokonalým špionážním thrillerem a zároveň hroznou fraškou. Mně nakonec film přesvědčil a mohu mu dát s klidným svědomím 4,5*. ()

Maynard.

Tenhle rejža mě neustále utvrzuje v tom, že nedokáže z celkem hodně slušných scénářů vytvořit něco víc, něco extra zapamatovatelnýho. Vrchol byl, jak dojebal Hunger Games posledníma dvěma díly, tak slušnej námět a takle se to zazdí. Tohle je to stejný, špionážní film ze současnosti z ruskýho prostředí je neokoukaný téma, ale tím jak je to natočený, je to celý v pytly. Jediný, na co si vzpomenu za pár dní, tak je nahota Jennifer a taky vyslíchačský metody rusáků a vlastně i amíků. Asi každej člověk nakonec musí podlehnout tý bolesti, když ti strouhaj po plátcích maso z těla, bléééé. Jennifer dobrá, ale na svou velkou roli si ještě taky bude muset posečkat. Vidět už to nepotřebuju. A navíc du dneska na Deadpoola 2, takže mi tohle bleskurychle zmizí z hlavy :o) ()

Sdoom

Po zhlédnutí Rudé volavky prohlašuji oficiálně Francise Lawrence za vrchního uspávače hadů. Málokdo "umí" točit sice řemeslně ok, ale dějově tak strašně nudné a plytké filmy. Nebýt posledních řekněme 20 minut, tak je to skoro odpad (no dobře, jedna hvězdička za Jennifer). Ty přinesly aspoň trochu oživení a dramatu, ale jinak fakt bída. Tvůrci absolutně nedokázali vytvořit nějaké napětí, kdy by člověk aspoň na chvíli zapochyboval o motivacích postav nebo vývoji děje. Vše je jasně nalinkované a veskrze černobílé. Škoda, dostat to do ruky někdo schopnější, mohl by to být docela fajn špionážní thriller. (HD, orig.) ()

PF 2018

PF 2018