Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit? (CinemArt)

bourec

Na film sem se těšil,kvůli jménu Lawrence.Bohužel jen pár minut stálo za to.Jinak je to ucajdaný,trochu bizární,bez pořádný akce,a za to ,že film je sledovatelnej,může hlavně jennifer,protože jinak to moc velká zábava není.50%. ()

Rocky88

Ačkoliv se na film dá koukat a více než dvouhodinová stopáž uteče relativně rychle, divák nedostane to, co úplně očekává. Málo špionáže, málo napětí, málo akce, castingové nesmysly (Lawrence je z baletky rázem superšpionka, Irons a Hinds jako Rusové????!!!). Pokud někdo chce film vidět kvůli lechtivým scénám s Lawrence, je efektivnější sjet pár hesel na googlu a může vidět její frndu rovnou v akci hodiny a hodiny. Na jedno zkouknutí OK. ()

dubinak

Red Sparrow je silný osobitý thriller a po matce! je dalším důkazem toho, že Jennifer potřebuje už jenom velké role. Člověk by mohl čekat něco ve stylu Atomic Blonde. Red Sparrow je ale o něco vážnější, komplexnější, autentičtější a hlavně chladnější kousek. Musím vyzdvihnout veškeré obsazení, protože Lawrence se s výběrem trefil do černého, stejně tak s volbou kamaremana i hudebního podkresu. Filmově a řemeslně je to prostě na špici, ačkoliv chvílemi by se mohlo zdát, že přepálená stopáž je trochu na škodu. Mohlo zde být i o krapet víc akce a nejspíš bych neotálela s plným počtem. Každým snímkem je ale vidět, že Jennifer se nebojí zajít dál za své hranice a postarala se o další případ toho, že snímek stál z 90% na jejím hereckém výkonu. Já tu holku cením a doufám, že jí brzo zase nemine soška. ()

C0r0ner

Logické a pravděpodobné to bylo jako moje čestné členství v českobratrské církvi. Každý donáší na každého, každý o každém všechno ví, a přitom se navzájem všichni likvidují. Nehledě na samoúčelnou erotiku, která nefungovala už vůbec. Ve srovnání s hůř hodnocenou Atomic Blonde (wtf?) průser. 40% ()

necisty

Trošku mě to zklamalo, podle traileru jsem čekal napínavý akčňák a bohužel to chvilkami nebylo napínavé, zas se tolik nestřílelo a dokonce se to táhlo. Ale natočené to bylo dobře a na herce byla radost pohledět. Děj zajímavý, ale takové tahanice, kdo je kdo a za kterou stranu bojuje už jsem viděl na sto způsobů. ... GA Cinema ()

Juto

Začiatok filmu má veľmi zaujal, ale postupom času ma začal nudiť hlavne, tak to si neprestavujem špionážny thriller. Myslím, že problém je v adaptácii scenára, ktorý nie je dobrý a trošku to zachraňuje režisér Francis Lawrence, ktorý je remeselne veľmi zručný. Filmu tiež musím vyčítať z hľadiska technológie v súčasnej dobe, aby špionážne materiály boli na starých disketách je hlúpe. Bol som z toho znechutený ako je ten scenár zle adaptovaný. 5/10 ()

campix

Mám s Rudou volavkou podobný problém jako třeba s Atomic Blonde, jenž je také dobovým špionážním thrillerem, ale oproti Rudé volavce má Atomic Blonde alespoň nějaký styl, koule a jednu z nejlepších akčních scén roku. Kdežto v tomto případě se jedná o veskrze kvalitně provedené řemeslo, ale zbytečně unylé a bez výraznějšího momentu. Jennifer Lawrence není mojí oblíbenkyní a ani tady se to rozhodně nezlomí. Zároveň mě překvapuje její nahota, jelikož dívky se v Holywoodu musí svléknout na začátku své kariéry a ne až poté, co se z nich stane hvězda první velikosti. Celkově je Rudá volavka trošku delší než by měla být, bez výrazného momentu a veskrze průměrná a to ani nemusíme řešit otravný přízvuk všech zúčastněných. ()

Martrix

S R-kovým ratingem, by to byla pecka. Kdyby se nedělaly kompromisy a zašlo se trochu dál, než jen kam to nechali dojít prudérní a opatrní producenti, kdyby se vykreslily metody tajných služeb drsněji, šlo by se víc do povahy hlavní hrdinky... . I když zůstalo jen u kdyby, pořád je Rudá volavka velmi dobře udělaný thriller, ve kterém je Lawrence hlavní hvězda. Pro mě byla doteď jen dost přeceňovanou herečkou z Hunger Games(Matka! nepočítám...to byla haluz) Tady ale ukazuje, že by mohla z fleku nahradit Angelinu v pokračování Salt, nebo být důstojnou protivnicí Atomic Blonde. Nejde o akční scény, těch je konec konců v Rudé volavce poskrovnu(a je to jen dobře, o tom ten film není), jde o to, že dokázala zahrát postavu, které sice možná nefandíte, ale dokážete s ní soucítit a cítíte z ní odhodlání a sílu. Jak už jsem zmínil, je škoda, že se šlo spíš po povrchu a zůstalo jen u jednovrstevného, byť dobře odvyprávěného a nehloupého příběhu o baletce, která se stala agentkou. Spíš příjemné překvapení a po Tomb Rider, které jsem dnes viděl také, i vyspravené oko, protože i když není Lawrence můj typ, občas ten její sex-apeal zasvítil i na mě. ()

PavelVanekArt

Nic extra. Čtvrtka filmu celkem ok, až na prdel Lawrencové. Pak už to byla jen nic nedávající změť špiónských intrik a kravin. 3* a.k.a 45% ()

Pajky3

Jennifer Lawrence v jednom z těch špionážních filmů, na které strašně rychle zapomenete. A kdyby se tam často neproducírovala ve spodním prádle, tak by se mu dostalo ještě mnohem méně pozornosti než kolik nakonec získal. Příběh není překvapivý, i když je pravda, že to nakonec měla Dominika všechno pěkně promyšlené. ()

mortak

Špatný přepis docela solidního knižního špionážního brakového pulpu. Matthews jako bývalý operativní pracovník CIA totiž dokázal na skoro pěti stech stranách dodat absurdní béčkové zápletce dostatek reálných detailů. A víc ho zajímá celá ta mašinérie špionáže a tak se v knize hlavní hrdinka často upozaďuje ve prospěch komplexního pohledu na americká a ruská špionážní centra. Jenže film vznikal jako "vehicle" pro Jennifer Lawrence, která nevyleze ze záběru. To sice potěší její fanoušky, ale příběh tím dost trpí, protože nikdo mimo Lawrence tu nemá dostatek prostoru pro rozehrání čehokoliv dalšího. ()

animaxis

Rudá volavka je opravdu drsným chladným thrillerem s hutnou atmosférou. Vůbec nesází na akci a často ani na napětí a z pohledu v podstatě obyčejné dívky ukazuje jakým vlastně až odporným způsobem jsou světové mocnosti řízeny a drženy pohromadě. Občas se tu vyskytne krvavá scéna, ale většinou je tu násilí zobrazeno spíš psychologicky, což je v tomto případě ještě mnohem horší. Předem ale neočekávajte, že vám bude nějak extra záležet na hlavních postavách. Film je i natočen chladně, což dodává právě onu hutnou atmosféru, ale někdo by mohl říct, že tím ve výsledku trpí postavy. Asi bych ještě mohl upozornit na to, že film asi není úplně vhodný pro slabší povahy. Loňský Wind River se mi sice líbil víc, ale Rudá volavka může na diváka dopadnout ještě tvrději. Oba filmy také poukazují na nějaký problém, který by jinak lidé nejspíš přehlíželi, což oceňuji. ()

KajusaK

Skoro za 5*. 140 minut zábavy, napětí. Nejsem fanoušek Jennifer Lawrence ale tady byla lepší než v Hunger Games. Chvilka s úžasnou Mary-Louise Parker. Krásné filmařské lokality. ()

majo0007

Americký herci koktajúci angličtinu s ruským prízvukom, aby to vyzeralo, že sa dej odohráva v Moskve. To mi asi tak jediné utkvelo v pamäti. Pri pohľade na nahú Dženifer sa mi vybavili jej nedávno leaknuté fotky, na ktorých mala rozdrapenú pukaňu a ksicht okydaný semenom. To je herečka! ()

dr.fish

Začátek a konec dobrý, prostředek nuda. V rámci žánru asi celkem dobrá práce, obrazově promáknuté na úkor obsahu. jinak je ten film tak nějak podivně studený, na nikom mi tam vlastně nezáleželo....Není nutno asi vidět podruhé. 70% ()

Deyw

Dobra smirovacka s JL - prekvapil joel..dobrej konec..kvalitne zvladnuty remeslo, gore potesilo, ruska/us propaganda taky...jenom je to proste hrozne dlouhy, zbytecne dlouhy a je to takovy suchy.. :( ale na poprve dobry ()

vnimatkrasu

Když je ve 140 minut dlouhým thrilleru zdaleka nejvíc napínavý, jak hlubokej bude mít Jennifer Lawrence příště dekolt, je zřejmě něco blbě. Perfektní soundtrack ve filmu o lidech bez emocí, u kterýho si budete připadat jako oni. Bez emocí. 😶 ()

chelseaman22

Každý muž má slabost pro Jennifer. A každý by chtěl, aby byla jeho volavkou. Film je prakticky dokonalý do okamžiku, kdy je Jennifer odhalena, ale přesto je opět vypuštěna, aby svým klínem mátla kapitalistické nepřátele. Od tohoto okamžiku se z Jennifer stává agent 007 v sukních, který dokáže cokoliv a kdekoliv. A to divák vidět nechtěl. 86% Celosvětový příjem k 31. 7. 2018: $151,491,593, což je 2,2 násobek rozpočtu ()

PF 2018

PF 2018