Píší se třicátá léta minulého století. Johnny Kovak hledá práci, a tak se přihlásí jako řidič do přepravní společnosti. Jeho ambice jsou ale mnohem vyšší. Zatímco šplhá v hierarchickém žebříčku organizace, jeho metody jsou stále neúprosnější a bezohlednější. Nakonec senátor Madison odstartuje kampaň, v níž chce prokázat Kovakovo napojení na organizovaný zločin. Hlavní roli v politickém dramatu, inspirovaném neprůhlednými životními osudy známého odborového předáka Jima Hoffy, sehrála tehdy čerstvě objevená hvězda Sylvester Stallone. (oficiální text distributora)

Fiftis

Tento film sa odohráva síce v zaujímavom prostredí tridsiatych rokov minulého storočia a so Sylvestrom Stallonem v hlavnej úlohe, ale filmové spracovanie vám dodá dojem nudy, ktorá sa nijako neprekoná. Snímka postráda hudobný doprovod, zaujímavé scény a vlastne by potreboval o štipku zaujímavejšie postavy, okrem Sylvestra, ktorý sa mi v úlohe Johnyho Kovaka páčil. Je to však dosť depresívny film, respektíve v depresívnom duchu, kedy bola Amerika chudobná a človek si ledva zarobil na živobytie. Navyše ľudia sa k sebe priateľsky nesprávali. ()

Han22

Stallonovy filmy jsem jako jeho fanda kdysi cíleně sháněl a cca mezi 1980-2000 jsem viděl všechny, některé klasiky mnohokrát. Jeho štěky, minirole i amatérské pokusy před Rockym už jsem viděl také. Ale dvojice dramat z roku 1978 P.Ě.S.T. a Cesta k ráji byly v éře videopůjčoven nesehnatelné, takže jsem se opravdu těšil. P.Ě.S.T. začíná výborně. 30. léta, chudinská čtvrť, rockyovsky omlácený loser co kouzelně balí svoji vysněnou dívku. A taky všudypřítomné vykořisťování dělníků, továrníci kteří nechápou proč by měli platit nemocenskou či přesčasy a místy aby ustoupili si najmou radši bandu mlátiček. Hrdina s kamarádem zakládá odbory doslova na koleně a vše vrcholí fantastickou řežbou v ulicích. Tady bych dal 4* ani bych nemrknul. Ale pak už to jde jen dolů. Nepochopitelný přesun o dekády dopředu, k tomu úplatky, zpronevěry, kšefty s mafií, zastrašování vlastních členů, senátní komise. Zkrátka typicky české odbory; sympatie k filmu i hrdinovi šly dolů. 3*, nicméně slušně natočené a Stallone dramatickou roli zvládl bez problémů. K tomu nepoznatelný Steiger, slizký Boyle a v menší roli Dennehy. PS SPOILER: A skončí to blbě, což je holt takový trademark filmů ze 70. let, ale tak nějak jsem to od filmu se Stallonem nečekal. ()

dobytek

Rocky Balboa si odskočil z ringu a dal se k odborářům. Začátky jeho kariéry odboráře ve 30. letech byly poměrně zajímavý. Sice nějaký stávkující odboráři nejsou zrovna téma, který by mě přikovalo k obrazovce, ale docela mě to i bavilo. Potom ovšem děj přeskočí někam do roku cca 1960 a hlavně se tam kecá a kecá a kecá. Jinak film je hodně podobnej Hoffovi s Nicholsonem. 50% ()

JohnSmith

Odborářské drama z období 30.let. Už to, že Stallone má hlavní roli mě trochu děsilo. Sice ho mám rád,ale tohle není jeho parketa. Opět je spoluautorem scénáře a opět se jeho postava chová jako naprostej křupan, obdobně jako v prvních dvou filmech o Rockym. Ani Jewison nebyl zřejmě ve své kůži, jeho režie je naprosto mdlá a nezajímavá. ()

Amroth666

Tento film jsem si pustil jen kvůli Sylvesterovi. Film sám o sobě není zase tak úplně v háji co se týče příběhu. Film o cílech, prosazení, korupci, mafii a manipulaci lidí. Když si to ale tak v součtu celé podtrhnete, zjistíte najednou, že je daleko více lepších filmů s podobnými tématy. Tohle je prostě taková klasika z 80tých let. Znovu se na to asi nepodívám, ale třeba si najdu závěrečnou scénu u soudu někde na netu, tu počítám mezi dobré, kdy pěkně deptali Stalloneho, který nakonec stejně zemřel. ____ Zatím nejslabší film se Sylvesterem(viděno 21 filmů) ____ ()

• Snímka má dve verzie. 145 minút dlhá je určená pre americký trh a verzia pre zvyšok sveta má dĺžku 125 minút. (Paldiny)
  • Zkratka "F.I.S.T." znaméná "Federation of Inter State Truckers". (JORDY)

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison