Drazí běloši

(TV seriál)
  • USA Dear White People
Komedie / Drama
USA, (2017–2021), 20 h 41 min (Minutáž: 22–39 min)

Tvůrci:

Justin Simien

Kris Bowers

Logan Browning, Brandon P Bell, DeRon Horton, Antoinette Robertson, John Patrick Amedori, Ashley Blaine Featherson, Marque Richardson, (více)

Série(4) / Epizody(40)

Děj se odehrává na kampusu prestižní americké univerzity. Protagonisty jsou převážně afroameričtí studenti a studentky, kteří ovšem tvoří v rámci školy menšinu. Hlavní hrdinka Sam jako populární moderátorka rozhlasové show Drazí běloši pravidelně komentuje sociální a politické postavení svých spolužáků a spolužaček v nepřátelském, dominantně bělošském prostředí školy. Její pořad je nicméně natolik kontroverzní, že o něm začnou debatovat jak studující, tak vedení školy. Celá situace vyeskaluje soukromou party satirického časopisu Pastiche, vedeného bílými studenty. Každý účastník musí mít při vstupu masku černocha – večírek je tedy mířen přímo na Sam a její pořad. Výsledkem je značně rasistická party, která nakonec vyvolá i konflikt s policií. (Letní filmová škola)

Trailer

Bachy

Strašně strašně málo. Respektive - pár ohromně důležitých momentů s apelem utopeno v postavách bez náboje. V postavách, které samy o sobě jdou jen po načmárané lince "ten je tam proto, aby". ()

grizly007

No, na to, že ještě nedávno pobíhali po plantážích by mohli bejt trochu méně asertivní. Po 3 dílech mám jako běloch pocit, že za vše špatný můžem my a zároveň abych se pomalu bál koupit si čokoládu a nebyl označen za rasistu. V reálu je to totiž možná ještě utaženější než v seriálu. ()

• Natáčanie prebiehalo na kalifornskej univerzite v Los Angeles. (ShortyIC)