Reklama

Reklama

Drazí běloši

(seriál)
  • USA Dear White People
Trailer
USA, (2017–2021), 20 h 41 min (Minutáž: 22–39 min)

Tvůrci:

Justin Simien

Hudba:

Kris Bowers

Hrají:

Logan Browning, Brandon P Bell, DeRon Horton, Antoinette Robertson, John Patrick Amedori, Ashley Blaine Featherson, Marque Richardson, Wyatt Nash (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Černošští studenti se vyrovnávají s přehlížením a nejasnými pravidly života na vysoké škole Ivy League, která se s rasovými rozdíly nevypořádala tak, jak si myslí. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (4)

Bachy 

všechny recenze uživatele

Strašně strašně málo. Respektive - pár ohromně důležitých momentů s apelem utopeno v postavách bez náboje. V postavách, které samy o sobě jdou jen po načmárané lince "ten je tam proto, aby". ()

Víteček 

všechny recenze uživatele

Opouštím po 1. epizodě 3. řady. Chápu, že někdo nechce ustrnout a posunout se, ale to je potřeba dělat nějakým přirozeným vývojem. Nemůžu změnit chování většiny postav a příběhové linky jen tak, z ničeho nic a ještě si z toho utahovat a opakovaně přímo v ději odkazovat na to, jak to přeci není 3. řada seriálu na Netflixu. Postavy se mají vyvíjet nějak přirozeně, ne střihem mezi řadami, kdy se všechno nuceně promění jen proto, aby si to udrželo zajímavost, ne proto, že by to vycházelo z děje. Už v tu dobu jsem byl u toho seriálu na pochybách, ale tohle ho pro mě úplně zabilo a neměl jsem sebemenší touhu pokračovat. Do té doby jsem z toho měl víceméně podobné pocity, jako zmiňuje Bachy, ale tohle to srazilo ještě níž. ()

Reklama

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Woke bez servítků. Nejvíc nabíhá žíla na čele všem těm zastávajícím se nekorektního humoru a svobody slova, ale komu zvoní hrana? Komu máslo teče až do bot? Některé epizody vypadají nudně, než vás nemilosrdně konfrontují s tím, že to, že nejste rasista a máte černý kamarády, nestačí na to, abyste někdy prostě nedrželi hubu a krok, protože na vás policajt na studentském večírku nikdy zbraní mířit nebude. čsfd: „Ideologistická propaganda tohodle ražení nemá co dělat na globálně dostupné platformě typu Netflix. Opravdu velice ubohý a znepokojivý počin.“ kukkik, 3.5.2022  „No, na to, že ještě nedávno pobíhali po plantážích by mohli bejt trochu méně asertivní. Po 3 dílech mám jako běloch pocit, že za vše špatný můžem my a zároveň abych se pomalu bál koupit si čokoládu a nebyl označen za rasistu. V reálu je to totiž možná ještě utaženější než v seriálu.“ grizly007, 24. 6. 2019 „Afektovaně angažovaný seriál o rasové otázce, který by mohl vzniknout jedině dnes, v době přílišné politické (ne)korektnosti. Obdoba kampaně #oscarssowhite, jen v desetidílném televizním pojetí.“ mcb, 8. 2. 2018 ()

Galerie (446)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo na kalifornskej univerzite v Los Angeles. (ShortyIC)

Reklama

Reklama