Učitel - Série 1

(série)
Polsko, 2016, 9 h 10 min (Minutáž: 55 min)

Kamera:

Marian Prokop

Hudba:

Atanas Valkov

Grzegorz Damięcki, Piotr Głowacki, Cezary Łukaszewicz, Maciej Stuhr, Mateusz Więcławek, Malwina Buss, Magdalena Cielecka, Katarzyna Dąbrowska (více)

Epizody(10)

AndyDarcia

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*. Seriál má dobrou atomosféru, ale v mých očích jej sráží ne vždy logické chování hlavních i vedlejších postav a zklamal mě i konec. Ani ne tak označení konkrétního pachatele, i když to byl můj první tip, jako spíš způsob odhalení. Na principu Deux Ex Machina. Nicméně prostředí, atmosféra a některé herecké výkony byly velmi dobré, takže nakonec jsou z toho silné ***. ()

hony23

Polská tvorba je na vzestupu a tento seriál je toho důkazem. Po filmařské stránce na nejvyšší úrovni, samotný příběh sice vykazuje nějaké nelogičnosti, ale je atraktivní a po celých 10 dílů nepřinesl nudná místa. Učitel pátrající po vrazích studentky, zkorumpovaná policie místními mafiány, dealování drog ve škole... za mně dobrý. ()

Kozlowski8

Čekal jsem trochu víc. Hlavně scénář a herecké výkony mne moc neuspokojily. Příběh je roztěkaný, neuspořádaný, místy působí vyumělkovaně, je bez nápadů a mezi postavami jsem neviděl jedinou, která by svým profilem či hereckým ztvárněním vynikla - včetně té titulní. Maciej Stuhr mi v té roli úplně nesedl. Lepší průměr. 65%. ()

Elisson

Až na ten koniec....mierny SPOILER (bez mien) zničiť niekoho len preto, že závidí a trochu ohovára nemá zmysel..z najperspektívnejšej postavy z mestečka plného alkoholikov, mafiánov, feťákov a blbov spravili úplnú socku a bezdôvodne...a áno zas je tam množstvo rodičov, ktorí zanedbávajú deti...kto nechce poznať ako skončí dotyčná postava, nech nepozerá druhú sériu. ()

DrifterSoul

Velmi dobré. Rychlý spád, napínavý děj, překvapivé rozuzlení. Navíc, docela realistické znázornění univerzálně platných "pratypů obyvatelstva" a vzorců jejich chování. Snad i druhá řada (z Wroclawi) bude mít stejnou úroveň. Třeba se i naši tvůrci podobných seriálů (tentokrát i od Poláků) něco konečně přiučí - když už to zatím nestíhají od Norů, Dánů či Švédů. ()

Awer

Opět se to neobejde bez těžce funkčních zkratek, celé je to spíš divadelní zkratkovité zpodobnění toho, co by se mohlo stát... Ale má to gradaci a dobrou vypointovanost, takže většina nedostatků prominuta. ()

dauby

Nic moc. Děj je poměrně rozvleklý a rozuzlení v posledním díle (viděl jsem jen první sérii, stačilo) není moc pravděpodobné. Lepší dvojka, ke konci jsem se docela nudil. ()

radecc

Polskou tvorbu nesleduji, viděl jsem jen kdysi Sexmisi a ta na svou dobu nebyla vůbec špatná. Vůči Polsku mám však všeobecně jakési předsudky, ale tento seriál mě mile překvapil. Svou kvalitou se přibližuje ke skandinávským krimiseriálům, dokonce bych řekl že se jim vyrovná. Děj je udržován celkem v přehledné rovině, což si myslím že je v dnešní době docela přednost. Jde o to, že někdy v obdobných seriálech v koncových dílech začínáš mít zmatek v hlavě, jak to tam na tom počátku vlastně bylo. Nevím, jestli druhá řada dokáže udržet krok s tou první, ale už se na ni těším. ()

bighead

Jak píše Chrysopras:Skandinávie to sice není,tak já říkám,že je to lepší než lecjaká Skandinávie,tím spíš,že prostředí je nám blíž,krásně vykreslená realita doby, kdy peníze jsou nade vše,zkažení rodiče nevychovávají zkažené děti,drogy na pochodu,vše eskaluje v násilí,podrazy,vraždy,taková je lidská společnost,ale i spravedlnost může občas zvítězit,velice dobrý seriál,dávám za pět. ()