Plán útěku 2

Escape Plan 2

Akční / Thriller

USA, 2018, 93 min

• korbitch22

Už jednička byla naprosto obyčejné a průměrné béčko, na kterém byla zajímavá jedině společná účast dua Sly/Arnold. Proč chtěl Stallone za každou cenu natočit pokračovaní něčeho tak obyčejného a to ještě navíc hned dva díly je mi záhadou. Escape Plan 2 působí jako DVD céčko ve kterých se objevuje pravidelně ve vedlejších úlohách Bruce Willis posledních pět let. Co víc, debilitou scénáře si nezadá ani s posledníma peckama od Seagala. Příšerné triky, nudný a předvídatelný děj, příšerný střih a plejáda céčkových herců. Stallone tu působí unaveným dojmem, je celej oteklej a prakticky nic nepředvede. Strašný přešlap vedle a jednoznačně nejhorší film Stalloneho od dob Kočičího zlata a to je dámy a pánové třicet let. Člověk se trochu vyděsí když vidí, že i Sly který si dokázal po comebacku od roku 2006 držet určitý standart dokázal vybrat takhle debilní film a ještě k němu natočit další pokračování. Jestli miluje postavu Raye Breslina těžko říct, rozhodně se ale bojím nového Ramba a o Creedovi ani nemluvím, už jen ta zápletka opět odkazuje na stupidní a brakové náměty ze začátku devadesátých let. Jediné pozitivum je v tomhle filmu obstojný soundtrack a jedna jediná hláška Dejva Autisty, který tady hraje asi tři minuty. Včera jsem se koukal na novinku Van Damma Black Water a Jean může být na sebe hodně pyšný, asi poprvé v kariéře natrhl Slyovi jednoznačně prdel a pokud se stane nedej bože pravidlem, že mírný vzestup Van Damma (čekají nás dva filmy od lepších režisérů) zastíní Stallona, možná nás čeká velký pád jedné hvězdy. Stalo se to Van Dammovi, Seagalovi, Lundgrenovi, Arnoldovi , Willisovi, Kejdžovi a teď to vypadá na pád samotného hřebce.30%.(18.6.2018)

• MrHlad

Sylvester Stallone se vrací v pokračování filmu, o jehož dvojku nikdo nestál. Sly musí ze supervězení osvobodit svého parťáka a u toho zmlátit nebo postřílet spoustu lidí. A je to ošklivé, nudně natočené, nezajímavě zahrané a celkově béčkové. A ne v tom dobrém slova smyslu. Tenhle film nemá v kinech co dělat, nenechte se tedy zblbnout známými ksichty na plakátech.(27.7.2018)

• Kudly4

Na jedničku jsem se tenkrát těšil jako prase a nakonec byla pro mě zklamáním (3*). To co nám je naservírované v tomto pokračování, které šlo u nás do kin tak to mi ale hlava vážně nebere !!! Už ten amatérský úvod, mě tak oddělal, že jsem tomu hodnocení co je momentálně na 31% začínal opravdu věřit. Totálně amatérská, nudná, blbá sračka. Ty triky ?? jako vážně ?? V půlce jsem si začal nudou kousat nehty na rukou, později i na nohou a ve finále jsem měl chuť skočit z okna, jak moc trapně jsem se cítil při sledování téhle sračky. Vidět tohle v kině, tak se zabiju. Escape Plan 3: Devil's Station 2019 - no tě prdel.(10.8.2018)

• filmfanouch

Tak je tu. Čína je už dávno důležitým hráčem Hollywoodu a z nějakého důvodu se rozhodla financovat pokračování amerických filmů, které si v čínských kinech vedli víc než v těch amerických. Měli jsme tu Pacific Rim 2, teď přišlo na řadu pokračování Plánu útěku z roku 2013. S původním Plánem útěku můžete mít jakýkoliv problém musí se ale uznat, že se jedná o nadstandardní akční béčko, ve kterém fungují jak Stallone tak Schwarzenegger a především to vypadalo, že to mělo alespoň nějaký, NĚJAKÝ rozpočet. Čína nyní zaplatila hned dvě pokračování najednou. Upřímně si však pokládám otázku kdo bude po dvojce sakra zvědavý na trojku. Plán útěku 2 vzniká především pro asijské publikum v němž se objeví několik nových asijských herců a místo Schwarzeneggera je tu Dave Bautista. Bautista je přitom minimálně stejně fajn volba jako Schwarzeneger. Bohužel ani Stallone a Bautista neovlivnili to čemu se upsali. Jedničku dělal švéd Mikale Hafstrom jehož předchozí filmy jsem neviděl a ani ty následující protože po prvním Plánu útěku nic nenatočil a z nějakého důvodu se k pokračování nevrátil. Dalo se však minimálně poznat, že je to režisér, který má nějaký vztah ke svému řemeslu a dokázal udělat z pouhého béčka dostatečně šlapající béčko. Dvojku už dělá čistý béčkař Steven C. Miller a všechno je horší oproti jedničce. Dvojka je levnější, ošklivější a především bohužel méně zábavnější. Plakát a hlavní zápletka při tom lžou- Sylvester Stallone se do akce zapojí až v poslední půlhodině a předtím sedí v kanclu. Novýn hlavním hrdinou tak je jeho asijský spolupracovník v podání Xiaominga Huanga, který ale postrádá cokoliv co má Stalloneův Braslin: Huangův hrdina je nesympatický, jeho akční sekvence působí občas jako z nějaké parodie a především nedokáže uhrát vyhrocenější scény. V jedničce bylo pár scén, které Stallone zvládl uhrát jelikož přes všechno to akční pozlátko, je to pořád dost slušný herec. Huangovi nechci křivdit ale nic takového jsem v něm neviděl. Překvapivě nejsvětlejší stránkou je tak Dave Bautista. Nevím jak je to možné ale tenhle hromotluk si dokáže ukrást prostor i v tom největším béčku. Jeho Drax ze Strážců Galaxie je jedním z nejzábavnějších charakterů z celého MCU, jeho padouch z Bondovky Spectre naháněl hrůzu a i v Hotelu Artemis byla jeho postav jedno z největších pozitiv filmů. Tak je to mu vlastně i tady. Stallone sice ve filmu je a je to pořád klasický Stallone, to znamená sympaťák do nepohody je ho ale v celém filmu strašně málo (připomínám, že je na plakátu!) Vedlejší herci jsou pak ale už vyloženě povel- Amy Ryan nahrazuje Jaime King a není o co stát, 50 Cent je pořád 50 Cent a i takový Titus Welliver jako sekundární záporák skončí brzy mimo scénář. Mám vlastně pocit, že kdyby v tom filmu nebyli Stallone a 50 Cent nemuselo se vůbec jednat o sequel ale pouze o tématikou podobné béčko. A možná by tak bylo lépe. Vlastně je mi otázkou proč se dělá pokračování, které vlastně nikdo nežádá. Nebo mi alespoň nepřišlo, že by někdo po Plánu útěku 2 volal. Plán útěku 2 je pravděpodobně zatím nejzbytečnější film roku, který kdyby nevznikl tak by se nikdo nevěšel. Levná čínská zakázka, která pořád dost oukey jedničce plive do tváře a nestydí se za to. Stallone si napraví reputaci Creedem II na podzim a Bautista pravděpodobně další Marvelovkou... a zbytek ať shoří v pekle. Půl hvězdy za Stalloneho, půl hvězdy za Bautistu. PS: Film je mládeži nepřístupný ale z nějakého důvodu jde film do kin s dabingem i když jednička s dabingem do kin nešla. Je mi to celkem záhada a rád bych znal pravý důvod. Body za to, že ale Stalloneho mluví dvorní dabér Pavel Rímský a Bautistu dvorní dabér Martin Zahálka. Dabingové obsazení za 2/5.(29.7.2018)

• silentname

"Escape Plan 2: Hades je presne ten typ filmu, ktorý pôsobí, ako keď si zoberiete dobrý film a urobíte z neho mizernú sériu, kde nás čaká minimálne ešte jeden film. A úplne zbytočne. Myslím si, že keby to porovnám od A po Zet nenájdem jedinú vec, ktorá by na tomto filme bola lepšia proti prvému "Escape Plan". Osobne ani neviem či je to vlastne väzenie, z ktorého je treba utekať, alebo niekto príliš veľakrát videl film "Cube". S tým zabezpečením a všetkými vychytávkami mi to viac pripomenulo asi to. Okrem toho ak ste čakali, že Sylvester Stallone alias Ray Breslin tu bude hlavným hrdinom - SORRY! V skutočnosti je hlavným hrdinom jeden z členov jeho tímu, ktorý tu skončí zavretý. A ten bude hľadať cestu von. Ku koncu sa do Hadesu dostane aj Breslin, no už je neskoro na to, aby ste z neho urobili hlavného hrdinu. Viac-menej je celý čas len ako vedľajšia postava. A čo sa týka výbuchov, efektov a akčných scénok, tak z toho skutočne urobili tragédiu pre oči. Ani jedno z toho nepôsobilo realisticky. Po tom, čo som film dopozeral som sa pozrel, čo režíroval už Steven C. Miller a potom to všetko zapadlo do seba. Nie je dobrým akčným režisérom, nevie pracovať dobre s materiálom, podáva nám klišé, ktoré sme videli miliónkrát a nevie ani dobre film sústrediť na svojho hlavného hrdinu, no miesto toho si nájde iného. Je to pád skoro na dno pre túto sériu. Osobne odporúčam aby ste si pozreli iba prvý film a toto ignorovali. Nestojí to za váš čas. Hodnotenie: D+(18.6.2018)

• - Roli jednoho z vězňů si zahrál UFC welterweight champion Tyron Woodley. (coffeeblack)

• - Film bol natočený za 19 dní. (Paldiny)