Plán útěku 2

Escape Plan 2

Akční / Thriller

USA, 2018, 93 min

• kingik

Tohle prostě není reprezentativní akční snímek současných možností a vymožeností filmových tvůrců. Na rok 2018 slušná bída. Škaredě a levně nasnímané, odehrané v levném designu a nezajímavě podané. Do kina krajně nevhodné. Je sice chválihodné, že mistr Stallone chtěl po pěti letech vyhnat elektronické pavouky z vězení, z kalhot, z podpaždí, z čaje, z vězeňských misek, prostě z každého koutu své neskonalé invence a mega originálních nápadů, k nimž je dobré mít copyright, jenže Schwarzenegger už na pomoc nepřišel a tým okolo Stallona má šanci jen na chvost druhé ligy. A to ještě může být rád. V popředí je čínská akvizice jménem Xiaoming Huang, který není žádným tahounem příběhu, a pobytem i jeho kopy v supermoderním vězení dokáže uspat. A zbytek herců je k smíchu. Nápad s vězením Hádes, z něhož je únik nemožný, je podáván značně nepřehledně, nezáživně, bez emocí. Takže jsem zíral na tu píčovinu, která se režijním stylem, kamerou a veškerými technickými atributy vyloupla z jakési kabelovky, jinde bych se ji totiž neodvážil pustit. Pokud se toto fakt ocitne v kinech, beru to za jediný vtip, ačkoliv film samotný občas má tendenci hláškovat a vtipně se koulet. A dokonce příběhem občas probleskne i jakýsi náznak/pokus o invenci. A přijde i zajímavý zvrat. Ovšem vše řídí režisér nevalných kvalit. Stallone neměl Stevena C.Millera vůbec angažovat. Chudák Willis se nemůže tohoto klíštěte zbavit, tak jej akčně nacucané zřejmě poslal Sylvestrovi. Po akční stránce je to hotová mizérie, nemusí to být akčně až tak vyšperkované, ale aby film tvořily desetivteřinové bitky, to fakt ne. Podvodem na diváka je to, že pokračování láká na Stalloneho a Bautistu. Druhý jmenovaný je úplně zbytečný, ten part mohl odehrát kdokoliv. Stejný scenárista jako u jedničky, výsledek je ale zcela odlišný. Vzniklo podřadné cosi, co bylo chybou napasovat k delikátnímu prvnímu dílu. A Stallone zůstal kdesi v pozadí, s jednou slabou bitkou na závěr. A samozřejmě pootevřená vrátka pro další pokračování v samotném závěru. 4/10(26.6.2018)

• Rominator

První šok přijde v momentě, kdy si divák uvědomí, že Sly Stallone se v prvních dvaceti minutách objeví pouze na tři minuty. Jak Sylvester Stallone tak Dave Bautista nedostanou v příběhu tolik prostoru a hrají pouze důležité vedlejší postavy. Escape Plan 2: Hades (2018) je levný film se špatným příběhem, otřesnými triky a nudnou akcí, kterou nezachrání ani zběsilý střih. Hey, Breslin... Good to be back? No, it’s bad to be back.(16.6.2018)

No a co by kdo chtěl, že... Vždi´t jde vlastně o Pilot/ test, jestli se vyplatí dělat levný filmy pro Čínu. Vznikají tu čínský béčkový vosumdesátky...:-)) Stallone to produkuje, Bautista se stále ještě hledá, navíc z toho bude mít určitě nějaký ty procenta a moc rád by chtěl, aby na něj chodili hordy vypatlanců stejně jako na "The Rocka". Wes Chatham se předvedl v The Expanse, takže proč by nezačal s filmmama jako je tenhle. A zbtek je v podstatě jen stafáž, která třeba časem začne hrát normálně a v něčem normálním. Furt mi ale ty "mlaďasové" seděli ke Stallonemu více, než ťi co se s ním pokoušeli hrát v Postradatelných 3. Věděl jsem do čeho jdu, takže sázím pohodovou slabou 3*(29.6.2018)

• Lukoboss

Tak si to shrneme: Arnold už tady nehraje a dělá dobře. Zato Sly do toho šel a udělal chybu, navíc se tam objeví jen párkrát. D. Bautista je tam naprosto zbytečnej, urval si pro sebe snad jen tři scény. A proč má potřebu se "podílet" na něčem takovým 50 Cent, to už vůbec netuším. Ti ostatní včetně hlavního "Xiaomi" hrdiny jsou nemastní neslaní, záporák nudnej a vězení nezajímavý. Efekty působí zastarale a o nějakým příběhu tady mluvit nelze. Po relativně slušným béčku v podobě jedničky přijít s něčím takovým, navíc až po pěti letech, to je na facku. A nejhorší je, že nás konec připravuje na další díl. Uff! Jak řekl Stallone na konci: "I´m sick of this shit!" Musím souhlasit.(16.7.2018)

• Xmilden

"A tyhle filmy vám poradil pane Stallone kdo?" Neříkej Sylvestře, že jsi byl na pivko se Seagalem a ten ti ukázal jak vydělávat peníze v akčním žánru i po sedmdesátce. Druhý Plán útěku by udělal nejlíp kdyby vůbec nevzniknul, protože radost nedělá opravdu nikomu. Pro Stallonovy fanoušky nepříjemné zjištění, že by se mohl zaplést do rumunských průserových "céček". Závěr bohužel ukázal jistou možnost případného třetího dílu, ale lobuji za jeho nevznik. 20%(17.6.2018)

• - Film bol natočený za 19 dní. (Paldiny)

• - Roli jednoho z vězňů si zahrál UFC welterweight champion Tyron Woodley. (coffeeblack)