Plán útěku 2

Escape Plan 2

Akční / Thriller

USA, 2018, 93 min

• Fr

„VÍŠ, MLADEJ, TO TI MUSÍM PŘIZNAT. ODVEDLS TU PARÁDNÍ PRÁCI. VYBUDOVALS VĚZENÍ. VYPADÁ, ŽE NEMÁ ŽÁDNÉ SLABINY. ALE VÍŠ TY CO? VŽDYCKY TU JE JEDNA…“ /// Už úvod napoví, že tady nemá smysl vočekávat nějakou inteligenci (filmařů – hlavně…). No a zbytek filmu to mnohokrát potvrdí. Je to jednoduchý, takže to celkem vodsejpá, ale… Sly je tady dědkovitej dědek, čehož si všimli všichni, takže ho nepouštěj do větších akcí. Všude samej Číňan a vůbec všechno to působí jako vodfláklej nákup z asijský tržnice! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že s mozkem a trpělivostí…. 2.) Neznám odpověď na hádanku: Je to starý, ve filmu to působí trapně a není to J-C Van Damme. Kdo je to? 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(13.7.2018)

• Wacoslav1

Nenapíšu nic co se tu už neobjevilo, ale ona většina těch komentářů tady celkem sedí. Zbytečný horkou jehlou spíchnutý pokračování celkem obstojný jedničky která nebyla bez chyb, ale byla ok. Tohle neměl Sly zapotřebí svou (ne)účastí se tu degraduje na úroveň sádelníka, Bautista je tu pak úplně k hovnu. Hlavní rádoby hrdina je ťamanská nula bez charizma i záporák je ubohej trapáček. Když k tomu přidáme i fakt, že příběh nemá ani hlavu ani patu, tak to nezachrání ani skutečnost, že akční scény nebyly úplně nejhorší, ale když máte zbytek filmu v píči, tak je to chabá útěcha. A ten kdo to nacpal do našich kin, ať se nechá vyšetřit.20%(17.6.2018)

• manonfire

Na jednu stranu mi to nepřipadne o nic víc debilnější, než jakýkoliv zde velebený díl Fast and Furious, na druhou to nic nemění na tom, že to debilní zkrátka je. Ať si Vegetol na svou obhajobu scénáristů mrmlá co chce, zkrátka platí, že o jejich uplatnění a úspěchu rozhoduje něco zcela jiného, než fantazie či schopnost přijít s něčím, když už ne originálním, tak aspoň nikoliv tak otevřeně neoriginálním. Pokud bych odhlédl od své osobní nechuti k podobným hi-tech píčovinám -(ano, už první Plán útěku byl kosočtverec s úhlopříčkou)- tak jsem v tomhle pokračování našel několik slibných momentů, kdy to celé vypadalo optimističtěji, než se nakonec ukázalo. Jak ovšem tempo filmu postupně strmě stoupá, všechny logické pokusy o vysvětlení nevysvětlitelných zvratů trpí zoufalou zkratkovitostí. Do toho po vzoru Expendables vstupuje snaha nahustit co nejvíc postav, pro které se budují úplně nadbytečné vedlejší role jen proto, aby si tenhle a tamhleten sympoš se Slyem zahrál. Jenže na rozdíl od Postradatelných zde nejsou žádná jména, která by to mohla alespoň zčásti vykompenzovat. (Neporazitelný Mahuang ať se jde bodnout.) A ta uboze klišovitá motivační a zároveň strategická hesla, co tenhle samuraj po Breslinovi přežvykoval... Ach jo. 30%(18.7.2018)

První půlhodina pro mě byla naprosto nepochopitelná a hodně jsem se rozkoukával. Hned vysvětlím proč. První díl jsem viděl několikrát, mám ho moc rád a před pěti lety to pro mě bylo částečné zmrtvýchvstání osmdesátek a klasických akčňáků. Hades je něco úplně jiného. Je o hodně brakovější, ačkoliv s rádoby moderní zápletkou (resp vězením), ovšem napsanou v osmdesátkách tak, jak by si tehdy představovali rok 2018. Rozhodně nekoukat, pokud máte rádi Slye a Bautistu, oba tu mají vedlejší role a ačkoliv jsou v nich výborní, celé by to šlo vystavět i bez nich. Ačkoliv mě celá první polovina přišla hrozně zvláštní, stejně tu ode mě visí bezprecedentní 4 hvězdy. To je kvůli snadno snesitelné stopáži, u které jsem vydržel na jedno posezení (což by se u naprosté nudy nestalo, to čím dál více přerušuji) a některým akčním scénám, na které se vesměs dobře kouká. A také půl hvězdy za vizuál, sedí mi to takhle více než šedá Hrobka. Celkově ale samozřejmě velké zklamání s obřím cliffhangerem, na nějž trojka příští rok naváže a něco mi říká, že napodruhé už budu poněkud méně shovívavější, pokud dostaneme to samé.(18.6.2018)

• Xmilden

"A tyhle filmy vám poradil pane Stallone kdo?" Neříkej Sylvestře, že jsi byl na pivko se Seagalem a ten ti ukázal jak vydělávat peníze v akčním žánru i po sedmdesátce. Druhý Plán útěku by udělal nejlíp kdyby vůbec nevzniknul, protože radost nedělá opravdu nikomu. Pro Stallonovy fanoušky nepříjemné zjištění, že by se mohl zaplést do rumunských průserových "céček". Závěr bohužel ukázal jistou možnost případného třetího dílu, ale lobuji za jeho nevznik. 20%(17.6.2018)

• - Film bol natočený za 19 dní. (Paldiny)

• - Roli jednoho z vězňů si zahrál UFC welterweight champion Tyron Woodley. (coffeeblack)