Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

Mikino00

Jen slabší odvar z skvěléhé předlohy, tento remake postrádá na atmosféře, je takový méně uvěřitelný a celé to zahalení děje do tmy rozhodně není pro dobro věci. Plus Nimoy vypadá sám o sobě jako mimozemšťan. ()

jilda

Temná a bezvýchodná atmosféra tohoto filmu ve mě zůstala dlouho.Už je to nějaký pátek, co jsem to viděl, ale ty jejich skřeky když potkali člověka co by potřeboval replikovat byly dost děsivé.Také musím vyzvednout výkon Sutherlanda.Škoda, že jsem neviděl původní film a nemám možnost srovnání ()

ursinko

1.11.1997. tv prijímač Merkur, malý čiernobiely stroj. asi vďaka zvláštnej atmosfére u kamoša doma, keď sme so zatajeným dychom tento film sledovali je také hodnotenie. Odvtedy som film nevidel. A nezabudnem na Donalda Sutherlanda, dokonca ho v partii kamošov, s ktorými sme film sledovali niekedy spomenieme. Myslím neprítomný pohľad v očiach a ústa otvorené dokorán....ešte teraz mi je nepríjemne. ()

bolan

Bohužel jdu pozpátku, takže jako první se ke mě dostala Invaze. Nevím jestli to bylo tím, že už jsem tak trochu věděl o co tam jde, nebo stářím filmu, ale vleče se to jako smrad a čím více se to blíží k závěru, tím je to pomalejší. ()

jorgus

neuveritelne zdlouhave..hlavne druha polovina..neverohodne hystericke prehravajici postavy a nulova absence napeti ci dokonce strachu:( ()

Bozvav

Není to špatné, leč poněkud fádně zpracované. S přihlédnutím k tomu, že se jedná o starý film s minimem triků dávám 55%. ()

Filmárik

Už dlho o tomto filme viem ale nikdy sa ku mne nedostal a tým pádom som sa oňho ani veľmi nezaujímal. A to bola škoda pretože Invasion of the Body Snatchers je skvelý scifi horor pripomínajúci mi rovnako skvelú Bradburryho poviedku o gigantických hubách a ich parazitovaní na ľuďoch. Taktiež skvelá minimalistická zimomriavková hudba je na mieste a s výkonom Leonarda Nimoya a Donalda Sutherlanda tvorí zaujímavý koncert. ()

Hapretor

Spíš podprůměrný. Místy docela nudný. Málo napínavý. Myšlenka mimozemských kytek rádoby originální, ale spíš praštěná. Herci málo výkonní. Jediný, co bylo trochu záživný, bylo to jejich divný chrčení - to bylo aspoň trochu vtipný. V rámci sci-fi mě tento film zklamal. ()

MickeyStuma

Remake snímku Dona Siegela ´Invaze lupičů těl´(1956) si vzal do svých režisérských rukou Philip Kaufman, jehož děj se tentokrát odvrací od komunistické hysterie, o čemž byl právě první snímek, a místo toho se nově zaměřuje na dopady psychoterapie na komunitu v San Francisku. Kaufman dobře využívá exteriéry ve městě pro vytvoření děsivé či alespoň strašidelné atmosféry a nevyhýbá se ani některým nezapomenutelným, takříc, šokovým scénám, jako je třeba pes s lidskou hlavou. Ječící výkřiky lidských klonů při odhalení člověka taktéž dokáží vyvolat určitou hrůznou šokující nejistotu u diváka. FInální zvrat, který je ohodnocen jako jeden z nejlepších zakončení, je už kapitolou samo za sebe. Paranoia, napětí, strach. S tím vším se tu pracuje a vytváří v rámci sci-fi žánru téměř neuvěřitelný zážitek. Alespoň na 70. léta, neb dnes je vyprávění takových příběhů přeci jen zcela někde jinde. Mimozemské nebezpečí tedy zase trochu jinak a v rámci kinematografie daného žánru právě 7o. let má u diváků své zasloužené pevné místo. ()

helloween93

Divácky vyloženě nepřívětivý film, který je tak odtažitý, jak jen to je možné. Film je po celou dobu disturbing a člověk z filmu vnímá pocity jako postupná beznaděj nebo paranoia. Režisér Kaufman chytře pracuje zejména s tou paranoiou, kdy se Sutherland snaží bojovat proti skrytému zlu v podobě “body snatcherů”, kteří duplikují nebohé občany San Francisca a postupně přichází o své přátele. Ze zvuků, chování dvojníků, práce s kamerou a toho neveselého závěru opravdu mrazí v zádech. Nejzajímavější je na filmu atmosféra a vlastně i komorní pojetí celé invaze, která působí až znepokojivě reálně. Viděno na MGM. 4* ()

markotter

Překvapivě dobrý ! Závěrečná půlhodina dokonce napínavá, ale i celý film jako celek nadprůměr. Při sledování trikových záběrů jsem se mnohdy pousmál, ale taky jsem si uvědomil, že vůbec nezáleží na formě, ale na obsahu a že mi vůbec nevadily kytky jako z plastelíny, když bylo na co koukat. A porod duplikátu - na to, že je to přes 30 let - smekám. ()

Demonic189

Žiaden odpad, ale veru dosť zlý film to je. Na celom snimku ma zaujal tak maximálne Sutherlandov knír... S takými hereckými esami (Goldblum, Cartwright, Nimoy) sa dalo dosiahnuť určite viac, ak by boli režisér a scenárista omnoho šikovnejší...Dialógy sú zväčša hlúpe (taká je aj záverečná polhodina-demencia numero uno!), mnoho vecí nedáva absolútny zmysel (pol filmu hrdinovia utekajú a oslobodzujú sa, aby sa následne opäť hlúpo prezradili, to nikto nemá žiadne zbrane aby sa bránil? hrdinovia behajú odnikiaľ nikam a nemajú vôbec žiaden plán na vysporiadanie sa s problémom, Sutherland sekerou pretína laná a ničí celú továren :D atd atd), napätie nulové a ta hudba...20% ()

Nocturno culto

Mrazivý film, těžká paranoia. Nikomu nelze věřit a přitom chcete bojovat proti celému světu. Nejhůř mi bylo když Matthew usnul v zahradě a kolem něho se "rodili" náhradníci, včetně jeho samého. Byl jsem nervózní jestli se stihne probudit včas...Jinak Sutherland skvělý, v takové podobě ho moc neznám, mám co dohánět. ()

Likan7

Atmosférou určitě lepší než originál, přesto však úplně stejně nudný, v tomhle případě i šíleně přepálený "horor". ()

Hellknight12

O knihe som počul už dávnejšie a na film som narazil nedávno, takže som sa rozhodol si ho včera pozrieť. Knihu bohužiaľ nepoznám. Horor, ktorý sa snaží hrať hlavne na atmosféru. Musím uznať, že atmosféra sa im teda podarila. Tiež musím pochváliť casting, hudbu a aj kameru. Príbeh sa mi páči a je aj zaujímavý. Neviem prečo ale podľa názvu som čakal trochu iný spôsob invázie, takže som ostal celkom milo prekvapený. Čakal som skôr niečo ako obsadenie mysle danej osoby alebo také niečo. Jediné mínus čo tu vidím je dĺžka 115 min. Miestami to proste už vadilo. Ak by to malo 90 min, tak ok. Predpokladám, že v knihe je toho oveľa viac a je o niečo lepšia. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)