Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

Colonist

Napínavý film s parádním hereckým obsazením. No a ten konec! Pro jistotu už nikdy nebudu spát v blízkosti květináče :) "Carrying two passengers, type H. Repeat. Type H." ()

Trevor

Ani Donald Sutherland v hlavnej úlohe nevytiahol tento remake z biedy, oproti pôvodnej verzii z roku 1956 boli lepšie iba efekty, tie však súviseli iba s technickým pokrokom, ktorý samozrejme zlepšil aj svet kinematografie. Pochmúrna atmosféra pôvodnej verzie sa vytratila, pri scéne s rozvozom autobusov, keď sa Matthewova priateľka zľakne opičky a načnú ich "zmenení" ľudia naháňať film pripomínal grotesku. Myslím, že hodnotenie by bolo podstatne nižšie, ak by ľudia videli aj pôvodnú verziu, pretože remake nie je ani z polovice tak dobrý a skľúčujúci ako pôvodná verzia. ()

Sheldra

Představa emzáků jakožto obřích oslizlých kytek je sice zajímavá, leč k vyplnění dvou hodin stopáže to prostě nestačí, ani kdyby se Donald Sutherland přeměnil sebevíckrát. Míň prchání, víc inteligentních dějových zvratů a méně imbecilní reakce hlavních hrdinů by rozhodně nebylo ke škodě. Nakonec jediný, kdo měl všech pět pohromadě, byla taková ta herečka, co v Čarodějkách z Eastwicku zvracela pecky z třešní. Celkově to ve mně zanechává dojem, že si tu invazi všichni docela zaslouží. ()

gumli

Film nie je o nič horší ako pôvodný film z roku 1956.Aj sa drží pôvodnej schémy starého filmu.Rozdiely sú zanedbateľné,len záver filmu sa nekončí happyendom,práve naopak.Tento film je ale viac mrazivý a aj dlhší ako pôvodný.Ale je to skôr taký sci-fi thriller ako horror.No a ten koniec filmu,tak ten nemá chybu. ()

lioncel

moc dobře si ještě i dnes pamatuji ten podivný pocit .. ve své době jsem byl docela pěkně vyklepaný .. tyhle příběhy mají na rozdíl od některých jasně jalových nápadů mnohem blíže k možné realitě .. a to na mě zabírá .. navíc tenkrát u videa už bylo dávno po půlnoci a Donald Sutherland byl tak sakramentsky dokonale hodně dobře přesvědčivý … ()

Joe321

Klasický sedmdesátkový scífko. Hlavně budovaná atmosféra v první polovině je slušná. K závěru film trošku zvolňuje, aby na konci zabodoval. Herci se podařili. Mladý Donald 'Mustache' Sutherland, pěkná Brooke Adams, Goldblum a Spock spolu dobře klapou. -"Come. Sleep, Matthew." ()

Martin741

Malokedy sa stane ze rymejk je lepsi ako Siegelov original z roku 1956. Mimozemstania zobrazeni dobre, herci na urovni, dialogy tiez. Asi pre mna aj najlepsi film od rezisera Kaufmana . 70 % ()

honajz2

Už od začátku ten film má zajímavou atmosféru, díky které mě ten film bavil, ale čím blíže konci to bylo, tím víc ta atmosféra slábla a konec to nijak nezachránil. Navíc mi to přijde takové moc nevyužité, dalo se s tím určitě pracovat ještě víc. I tak to ale celkem fungovalo, herci tam hrají dobře, ani mi to nepřišlo zdlouhavé, jenom nevyužité. Na slabé 4* to ale je, jelikož mě to v nějaké atmosféře drželo a napětí to mělo, navíc tu hraje samá hvězda, třeba Nimoy nebo Goldblum. ()

Jino

Mrazivý, atmosférický a působivý film u kterého jsem se jako malé děcko hodně bál... teď z něho takový strach nemám, ale rád jsem si vychutnal tu tíživou atmosféru, kde nemůžete věřit nikomu a jen prcháte a prcháte. Výborně zakončené a ke všemu hudební doprovod působí taky dobře, takže jsem si odnesl pěkný zážitek z filmu.90% ()

bogomira

Tohle bohužel neudrželo mojí pozornost až do konce, někde půl hodiny před koncem jsem se začal nudit. K těm trikům s luskama, mě teda moc povedený nepřišly, zvlášť když si všichni uvědomíme, že jenom rok po tomhle filmu vzniknul Vetřelec, a to je teda úplně jiná triková liga... ()

MrPierc

Tomuhle musím dát 5*, protože tak dusnou atmosféru jsem pár lez nezažil ("Stalo se" mělo sice podobnou atmosféru, ale oproti tomuto filmu je to jen čajíček z vysypaného pytlíku čaje). Hudba je opravdu famózní. Po čase již nevíte jestli ten tlukot z filmu je vaše srdce nebo jen hudba. Ten film mě překvapil i efekty. Sice 3/4 hodiny od začátku nic nevidíte, ale ta skrytá hrozba je opravdu mrazivá a udrží vás u filmu až do konce. ()

Nautila

Výborná poutavá atmosféra, neobvyklá kamera a skvěle vybraní herci. Přesto tomu chybí nějaký drobek k nezapomenutelnosti. Jen kousek a bylo by to dokonalé. Ovšem, i přesto člověk vydrží koukat do konce se zatajeným dechem. Ps: Nevím, jak je to s původním filmem a vím, že tohohle tématu je sci-fi horror plný, ale i tou atmosférou a některými scénami mi film připomněl povídku od P.K. Dicka - Otec, ta věc. ()

DruidKarel

1315. hodnocený film: Hodně zajímavý film na téma duplikace lidského těla, kdy dotek květiny a následný spánek vyvolává právě onu duplikaci lidského těla a následné zabití člověka. Skvělé herecké výkony a obzvláštně parádní výkon Donalda Sutherlanda, nicméně jsem byl zklamanej, protože mi film přišel celkově nedodělanej a je v něm až příliš mnoho hluchých míst. Myslím si, že si tvůrci filmu mohli více pohrát s myšlenkou setkání obou jedinců (člověk - duplikát) či dát filmu lepší hudbu. Nicméně 3* jsou pro film kvalitním ohodnocením, a tak jej můžu doporučit. 3* ()

dubinak

Hodně fajn věc, kterou jsem měla v plánu dohnat už snad sto let, protože je to nejvíce odkazovaný sci-fi horor sedmdesátých let a mě vždycky štvalo, že nejsem v obraze. Chtěla jsem začít spíše s touto verzí, ale tu původní možná taky ještě doženu, ale myslím, že efekty a atmosférou by tahle mohla vítězit. Koukala jsem se na to zrovna sama doma potmě a vůbec jsem při tom neměla dobrý pocit a několik scén mi úplně hnulo žaludkem, například psa s lidskou hlavou už asi nikdy ze vzpomínek nevymažu a ta finální scéna byla taktéž totální šok. Samozřejmě byly super i herci, ale udělala jsem tu chybu, že jsem si dala verzi s dabingem, třeba postava toho psychologa se nedala poslouchat. Příště už jen v origoši. ()

sulimo

Původní film jsem neviděla, ale za sebe mohu říct, že se mi to líbilo hodně, takovou atmošku by tomuhle filmu mohl závidět kdejaký současný počin, a to dokonce i s těmi příšernými efekty jak z ....no prostě sedmdesátejch let. Kdo viděl Invazi a vysoce ji hodnotil, měl by se nejdřív podívat na tohle, protože pak budete horko těžko hledat důvody, proč tomu dávat víc ja tři hvězdy. Zoufalé, skvělé a hlavně ten konec byl luxusní. ()

Martrix

Závěr sedmdesátých let byl ohledně sci-fi kousků velmi pestrý. Lidi se rádi nechávali strašit a bavit, takže nebyl problém zafinancovat i velmi dobré trikaře. A to vše je v Invazi lupičů těl vidět. Po technické stránce nijak nezaostává a stále má co nabídnout. Jenže je dlouhý a místy nezáživný. Přesto je Invaze lupičů těl lepší, než Invaze, která je klasicky zbytečným remakem. Ovšem stejně jako u ní platí...sci-fi je to mizerné, thriller dobrý. Zajímavý je i kontext té doby...představte si, že ve stejném roce sestoupil z hvězd o něco přátelštější Superman, rok před tímto filmem natočil O. Lipský Adéla ještě nevečeřela a své fandy polapily první Star Wars a Blízká setkání třetího druhu, rok po něm pak vtrhl do kin Vetřelec. Z pohledu fanouška sci-fi, to byla vzrušující doba. PS: Veronica Cartwright má velmi zajímavé zářezy. Ptáci, Vetřelec, Invaze lupičů těl a dokonce i její remake Invaze. ()

Juto

Jeden z najjemnejších a najneobvyklejších amerických hororov, Kaufman vyrába scénky s textúrou, bohaté na emocionálnu a objektovo zameranú hmatateľnosť, ktoré spôsobujú, že sa naše hlavy ležérne krútia očakávaním a hrôzou. Tento film veľmi odporúčam. 8/10 ()

kosta73

První polovina filmu je prostě fantastická. Drží diváka v trvalém napětí tím, že není jasné kdo je kdo a prostřihy na všední dav spolu se zvukovou složkou vytváří skutečně paranoidní atmosféru. V druhé půli jsou občasná prázdná místa, která si uvědomíte ale pouze proto, že první půlka nastavila laťku zatraceně vysoko. Za zmínku stojí též nevšední ( to jest špatný ), ale naprosto logický konec. ()

Los

Vcelku kvalitní film, který ale dle mě nedosahuje takových kvalit, jako předloha z roku 1956. Na škodu je dlouhá stopáž, některé záběry jsou zbytečně protahované. Kdybych film neviděla den po shlédnutí předlohy, možná bych měla jiný názor. 7/10 ()

Nivenx

Na rok kdy Invaze zlodějů těl vznikla velký hit a velice povedený film, ale dnes už je to drobet něco jiného. Místy hodně dusná atmosféra, ale místy velká nuda a většinou se nic moc zvláštního neděje. Rozhodně nejde o žádný brak a ani o nějaký zázrak. 55% ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)