Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (více)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

Kothy

I přes několik zpracování je to pořád dobré. Líbily se mi efekty i skvělá atmosféra. Donald Sutherland se jako hygienik v San Franciscu snaží spolu se svými přáteli bojovat proti této invazi mimozemšťanů, která krade lidská těla a nahrazuje je dvojníky. Nemají to ale vůbec jednoduché, protože protistrana je v přesile. Podaří se jim utéct z této noční můry? Hraje tam i mladý Jeff Goldblum a Leonard Nimoy. Jedna z klasických sci-fi. "Nejsme vaši nepřátelé." ()

Campbell

Tak je asi na čase se k něčemu přiznat. Ani jedna verze IOFBS se mi moc nelíbí. Nevím proč, podle hodnocení a toho že se jedná o klasiku jsem doufal že se mi budou líbit víc(v jeden den jsem viděl tuhle+verzi z 56). Nepočítám herce kteří mi přišly výborní(jen Goldblum mi připadal strašně divnej). A i atmosféra fungovala na výbornou. Ale prostě mi nesedl ten divnej postoj k filmu, nebo jsem prostě vybral špatnej den na shlídnutí. Protože i když ten film má kvality tak mi nesednul. ()

Slartibarkfast

Tak tohle je pěkný příklad toho, jak se to dělá. Pravda, poslední půlhodina už je spíše nudná, ale ta atmosféra by se dala krájet. Taky závěr je podle mého gusta pěkně frustrující. Takhle by se měly točit pořádné horrory. Jen děsit a paralyzovat strachem. Ne nechutně vylekat diváka litry krve, jak je tomu v dnešních slátaninách. Tenhle film se do vás zakousne. Solidní počin co si zaslouží svých 75% ()

Tomco

Obľubujem sedemdesiate, respektíve osemdesiate roky a vyžívam sa v podobných námetoch. Tematika UFO ladená do atraktívneho scifi kabátu - naviac obohatená o zaujímavé herecké obsadenie, to je chutný pokrm samo o sebe. Fajnové scenárové prvky, to už beriem len ako čerešničku na, už aj bez toho, vydarenej torte. ()

klerik

Predošlú verziu som nevidel... Ale toto je slušne odvedená robota - na dobu vzniku. Z filmu cítiť atmosféru katastrfických filmov tej doby. Pár scén je skvelo zrežírovaných, jedno rozsekanie hlavy mi doknca vyrazilo dych (inak nečakajte nejaké krváčiny). Je to ale taká pozvoľná záležitosť, že som úplne chápal tvorcov INVÁZIE z roku 2007, prečo z tak sľubného námetu spravili podstatne mrazivejší film (ktorý ma zase ale iné chyby). V podstate klasika, ktorá premyslene dávkuje informácie, slušne deprimuje hudobným doprovodom a má veľmi dobré finále... ()

SeBig

Taková hodně protažená smíšenina Thing, They live a Faculty.. námět, masky, hudba, vizuál a herecké výkony super, ale film mě celkově moc nebavil..hlavně to bylo zbytečně dlouhý. ()

Chrustyn

No, docela zklamání. Na film jsem byl dost zvědavý ale nakonec mě moc nenadchl. Ne, že by byl špatný to v žádném případě. Má velice dobré herce v čele s výborným Sutherlandem, povedenou kameru a skvělou hudbu. Jen mi přišlo, že film plyne až moc pomalu a dost často jsem se nudil. Ale konec mě dostal. ()

Ghoulman

Skvělá atmosféra paranoie a bezmoci, mlaďoučký Goldblum s odstávajícíma ušima a napětí smíchané v precizním poměru s nejistotou propůjčují tomuto snímku zaslouženou patinu kultu.... ()

VenDulin85

Moje první reakce byla- týjo, Donald Sutherland zamlada.. :-) Ovšem pak už tak moc překvapivého nepřišlo, krom té pěkné emzácké kytky, co zrobila vaši repliku během doby, kdy jste si zdřímli.. naposled. Podle zdejšího hodnocení se mi to zdá být poněkud přeceňované, mě Invaze neunudila k smrti, ale sem tam jsem zašilhala po hodinách, takže dáme zlatý průměr a.. jo, ty replikanti vřískali trošku jako nazgûlové. ()

anais

U původní verze z roku 1956 mi ani tak nedošlo jak moc téma reaguje na tehdejší studenou válku, jak moc je protisocialistické - lusky se snaží vymazat jakoukoliv individualitu, postavit mezi všechny na světě rovnítko. I když mi tohle plně došlo až při sledování Kaufmanovi verze z roku 78, nedá se říci, že by tento remake tak jasně reflektoval nějakou konkrétní politickou nebo společenskou situci. Kaufman natočil především kvalitní horor, film nasáklý depresivní atmosférou, která ve vás ještě dlouho bude rezonovat. Neživotnost, nevýraznost duplikovaných lidí je podpořena kamerou, která ve své plíživosti a jakési strohosti vyvolává pocity úzkosti a chladu. ()

jonyyy

No originálu se to nevyrovná, ale na remake neobvyklá kvalita. Mám pocit, že jsem dokonce zahlídl hlavního hrdinu původní verze v malé roli (můž na kapotě Sutherlandova auta, co řve: "jsou tady, utečte"). Nejděsivější byl pro mě úplně poslední záběr s výborným Sutherlandem. 80% ()

GigaPudding

Normálka jako v každém městě, ale během dvou dní se začne na ulicích objevovat čím dál víc lidí, co divně koukají stylem jako když jedete v kostýmu na maškarní šalinou. Za chvíli ani donald sutherland neví jestli je princezna na hrášku nebo z hrášku a když si na něj celé okolí ukáže prstem a začne děsivě vřískat, tak ví aspoň, že je zle. Do toho se pak dá spousta napínavých scén, čekaně nečekaných hybatelů děje, dvě strašidelné honičky, jeden jeff goldblum, jeden spock, pár navnadění na konec, který ale pokaždé nepřijde a nakonec jeden extra strašidelný opravdový konec a je z toho Invasion of the body snatchers. :) ()

Pítrs85

Invaze zlodějů těl určitě patří do skupiny hororů, na kterou se dá připlácnout visačka kultovní, mě to však docela těžce minulo, přitom ingredience k tomu, aby to chutnalo po čertech ostře, to má, přísady jako kvalitní herce (Sutherland a hlavně Jeff "jsem skvělej v každé své roli, ale za svůj ksicht fakt nemůžu" Goldblum), dobrej scénář, mrazivou atmosféru a znepokojující hudbu, všechno to tady je, navíc z vyloženě výběrových surovin. Ale jako by to celé zůstalo někde na půli cesty (někde mezi hltanem a žaludkem). Každopádně průjem ani podobné radosti z toho nehrozí, ale že bych si na tomhle hororovým guláši pochutnal, tak to fakt ne. ()

eraserhead666

Je otázkou, zda to je remake o dvacet let staršího stejnojmenného černobílého filmu, nebo jen nové filmové zpracování novely „The Body Snatchers“ Jacka Finneyho. Na začátku se dozvíme, jak se „zloději těl“ dostali na Zemi, a oproti staršímu snímku to má trochu jinej konec. Tohle zpracování bych označil za čisté sci-fi, trochu moc dlouhé a poměrně slabé, určitě by prospěla kratší stopáž. Trikově nic moc (to verze z roku 1956 mi připadala trikově mnohem zajímavější), i když přeměněný pes se docela povedl. Dost mě bavil Sutherlandův účes, ten snad ani nemůže být přirozený :-) ()

Karamanlis

Znepokojivejšie, kvalitnejšie a hororovejšie, ako dve ďalšie filmové spracovania tohto Finneyho románu, ktoré som videl (1993, 2007, odľahčenú Rodriguezovu Fakultu nepočítam). ()

Othello

Kaufman zde hodně připomíná sedmdesátkové exploitační režiséry v tom, jak hýří unikátními vizuálními nápady, které ho ale zjevně nikdo moc nenaučil spojovat dohromady. Invaze vystřídá několik formálních jazyků, ale skoro žádný tam nemá narativní účel. Polovina záběrů je až nepohodlně dlouhá, protože se bezdůvodně zapomínají včas ustřihnout. Vedení herců pak buduje samostatná vtipná intermezza ve scénách, které mají být naopak vážné a dramatické. Pokud se tedy dokážete na onu exploitační vlnu napojit, užijete si strašně zábavnou zhůveřilost, kde jedna švihlost střídá druhou a vám je dobře. Všechny ostatní přístupy vedou ke zklamání, neštěstí a pomalé smrti. ()

Beastmaster4 odpad!

Tak tuhle břečku jsem musel dát na dvě půlky a i tak nebyla síla to dokoukat do konce - asi 20 minut před koncem muselo přijít nevyhnutelné a to s úlevou zmáčknuté STOP, vymazání blu-ray z disku a následně odpad! na ČSFD. Tohle se nedá ohodnotit ani s úctou ke stáří filmu nebo později známějším hercům. Horor, který spíš vypadá jak nepovedená komedie. Skřeky a zvuky, které musel dělat snad někdo pod vlivem drog, děsný scénář, strašná - nervy drásající hudba. Nejvíc obdivuhodné jsou takové ty záběry, které mají vypadat napínavě a vážně a po pár vteřinách napjatého očekávání vyprsknete smíchy nebo si plácnete do čela. Tohle pustit na filmovém maratonu, tak odpadnou všichni po půl hodině :-D..a vlastně tam by se to hodilo, to by byl test pozornosti :-D ()

ancientone

Obraz lobotomickej spoločnosti, temný a ukážkovo pritiahnutý za vlasy (korene) pohltil aj mňa. Bez námietok, bez protestu. Mrazivá botanická symbióza hororu a sci-fi bez k nevôli nekrotizujúcich rastlinných orgánov. ()

JASON_X

Po působivé úvodní scéně s meziplanetárními 'láčkovci', která mě hodně navnadila, přišlo bohužel nejdřív mírné zklamání. Protože co je platný výborný příběh (námět), když je jeho zpracování trochu nešikovné. Kostrbatý scénář má zpočátku dost prapodivnou stavbu (že by brutální finální střih?) a k tomu se ještě párkrát trochu rozdovádí ruční kamera, která byla v osmasedmdesátém možná originální a inovativní, ale nekoukatelná je úplně stejně jako skákavé kamery dnešní. Ovšem nakonec musím dát nadprůměrně spokojenou čtvrtou hvězdu, třeba za duplikační scénu z noční zahrady, za příšerného lidopsa, za nečekaně mrazivý závěr(!) a taky za všechny hlavní herce; třeba očima koulející mladý Jeff Goldblum je roztomilý, Brooke Adams hezká a sympatická a hodně zajímavá je třeba i Veronica Cartwright, která se do roka a do dne proslaví jako nervově labilní navigátorka Lambert v prvním Alienovi. ()

mm13

Fajné, a ak by ako dátum vzniku figuroval začiatok a nie koniec sedemdesiatych rokov, dám plný počet. Nie že by to bolo omeškané, ale ani vizionárske - núkajúci sa posunutý podtext sa vytráca a vzápätí chýba. Inak super. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)