Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (Cinemart)

sugythesugar

Klobúk dole. Dostal som plnokrvný triler kombinovaný s osobnou drámou a heistom a som veľm ispokojný až nadštandatne spokojný. Pomaly ale zároveň svižne rozprávané úseky životov troch zničených žien a k tomu ďalší tucet postáv, ktoré elegantne zapadnú do celkovej mozajky. Silný zážitok! ()

chelseaman22

Vdovy jsou ubohým počinem, který si hraje na něco ve stylu Dannyho parťaček se Sandrou Bullock. Problémem filmu je však akt, že hlavní hrdinka je asi tetou Venus Williams ergo to vypadá, že každou chvíli někoho zbije nebo mu vezme svačinu. Ostatní herečky jsou podprůměrné do té míry, až jsem chvíli uvažoval, že si někde seženu voodoo panenku s vizáží scénáristy filmu, kterou prošpikuji hřebíky stejně jako bych prošpikovával hovězí slaninou. 14% Celosvětový příjem k 20. 2. 2019: $75,821,048, což je 1,81 násobek rozpočtu ()

Triple H

Odsýpa to, baví, herci dobrí (i keď kombinácia Neeson - Davis je dosť mimo), ale figúrok na šachovnici je toľko , že McQueen sa nestihne poriadne venovať ani jednej. Nadhadzuje sa zbytočne veľa motívov - zlatokopky, politika, zločin, vyrovnávanie sa so smrťou partnerov, vyprázdnenosť pragmatických vzťahov, rodičovské komplexy, kríza stredného veku, prepojenie cirkvi a politiky, rasovo zmiešané vzťahy, smrť dieťaťa a určite som na niečo zabudol. Buď to chcelo niektoré vedľajšie dejové línie a motívy vyškrtať (Farrell a Duvall, Lukas Haas), alebo pridať aspoň 30 minút. Finále je ale akosi málo úderné a príliš komorné, neviem si ho predstaviť ako vrchol trojhodinového eposu. Proste ten film nefunguje na sto percent ani ako thriller, ani ako dráma, ani ako analýza vzťahov, ani ako sociálny komentár, ani ako krimi, ani ako female empowerment (je trošku paradoxné, že herecky najlepšia a najpôsobivejšia scéna je medzi Duvallom a Farrellom, vedľajšími postavami). Skrátka neviem čo mala byť v tomto prípade pointa a režisér mal evidentne ambície povedať viac než dokázal do dvoch hodín zmestiť. Každopádne kvalitne spravené a pozerateľné, ale príliš veľa vecí naraz. Z hercov najzaujímavejšia Elizabeth Debicki, podobne strhla pozornosť na seba aj v Cloverfield Paradox - tipujem, že ju budeme vídať do budúcna viac a viac. ()

Johnny.ARN

Stretne sa cigánka, Poľka a Mexičanka v Šikááááágu a idú spraviť lúpež. Ako začiatok vtipu si myslím že obstojné, ale ako dejová linka pre viac ako 2-hodinový film teda ni. V tom filme nefungovalo absolútne nič. Od nasilu akčného a "strhujúceho" úvodu, cez hlavné postavy, ktoré mi boli ukradnuté, ich konanie až po to, že ten film nemá absolútne žiadne tempo. Záver? To je niečo medzi "dochádzajú nam peniaze" a "musíme to nejak zavrieť". Ale čo je to za film, keď vás viac baví sledovať vedľajšie postavy a ich interakcie medzi nimi ako tie hlavné? Tu by mali vracať vstupné, tak vám poviem. Takže, kašlite na to a cho´dte sa za tie peniaze radšej najesť alebo čo. 1 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Trenslation

♀️💰VDOVY - Je málo filmů, které byste měli ještě do konce letošního roku stihnout v kině na velkém plátně. Snímek Vdovy, od režiséra Steva McQueena, (Stud, 12 let v řetězech) ale je určitě jedním z nich! Proč? 👉 Bad ass trio ovdovělých manželek v čele se skvělou Violou Davis, hudbou od Hanse Zimmera a záporáckými rolemi Colina Farrella, Liama Neesona nebo Daniela Kaluuyi z Get Out. 👉 Temnou atmosférou Vdovy připomínají filmy Město (The Town) nebo Nelítostný souboj (Heat). 👉 Dáte si v kině napětí, které jste už dlouho v sále nezažili namísto toho, abyste šli počtvrté na Bohemian Rhapsody. ()

Liznic

Po střízlivých ohlasech, jsem se odstřihl od jakýchkoliv očekávání, abych si nepokazil zážitek a i přesto to tam prostě nebylo. Dlouhý, ty twisty jsem nežral a špatně napsaný. Herci super, režie dobrý, střih mě občas dost s*al, ty dlouhý záběry zbytečný a nefunkční (zdálo se mi to nebo jednou ta kamera málem vrazila do zaparkovanýho auta u silnice!?), ale heist na konci jsem si užil. ()

viperDavid

A věřili byste tomu, že se mi to docela líbilo ? Steve MacQueen - podoba jména je čistě náhodná, se ujal jednoduché, nicměně zajímavé jednohubky. Zasadil do něj ovšem také velmi velmi schopné herce a díky tomu vznikl velmi poutavý film. Můžu doporučit ()

Jizni Tlapa

Vata jako blázen prvních 90 minut by dávala alespoň naději ke grande finále, které se ale nekonalo.. a tak lehce nadprůměrně za myšlenku, námět, těch pár stříleček včetně super záporáka.. ps: Neeson je už dědeček ()

rudeboy

Steve McQueen inak ako ho poznáme doteraz. Ľahší žáner, ľahšia téma, no stále skvele zrežírované a výborne zahrané. Inteligentne napísané s dôrazom na detail. Plné poctivej filmárčiny sebavedome balansujúcej medzi vážnym a vtipným. McQueenovi sa podarilo minimalizovať samoúčelné scény na únosnú mieru a aj napriek dlhšej minutáži vtiahne do deja svižným tempom a prekvapivými momentmi. Dostatočne inteligentné kino. ()

Bobik9

Steve MxQueen mě asi nikdy neohromí, jako ohromuje ostatní. Vdovy jsou nudné, feministické a trapné. Viola Davis je totální zkáza celého filmu. Bez ní by to možná nebylo až tak zlé. Protož jinak je ten herecký ateriál super. Michelle Rodriguez, Colin Farrell, Lukas Haas, Jon Bernthal, Robert Duvall a Liam Neeson! To je skvělá nálož. Navíc Elizabeth Debicki je velmi zajímavá. Je to přesná kopie dnešní doby v Americe. Tohle tam prostě letí. Drsné holky, co vám nakopou. Blbost. Nikdy bych tohle nedoporučil. ()

elanius

(35/2019) / Tak v prípade Steva McQueena boli samozrejme očakávania vysoké. Prešlo 5 rokov od jeho posledného filmu čo je dosť dlhá doba. Trošku mám pocit, že samotný materiál nebol už pred sfilmovaním nejako moc oslnivý. Nič špeciálne, v zásade obyčajný heist movie. Až na pár viac či menej samoúčelných scén sú Widows až privelmi obyčajný film, ktorý sa vlastne ani o moc nesnaží. Čo sa týka hercov tak o prvú ligu sa snaží len Viola a Colin Farrell, inak prekvapivo slabota. Pán McQueen by sa mal rýchlo pustiť do niečoho velkého a zachrániť si reputáciu. (6/10) ()

Pavlínka9

Vlastně jsem dost čekala co z toho bude a příjemně mě to překvapilo. Violu David mám ráda a její zhrzenost (od určité části filmu) a zároveň nas*anost se mi dost líbila a byla jsem ráda, že ji využila ke svému prospěchu. Celé je to "temné", nepříjemné a dost negativní, ale samotná část plánu se mi dost líbila, protože tam nebyli zbytečné pindy a jen probíhal ten plán... ()

hroubek

Steve McQueen přichází se svým nejpřístupnějším filmem a já u toho nesměl chybět. Na film jsem byl dost zvědaví z několika důvodu. Ty důvody jsou, režie Steve McQueen, spoluautorka scénáře je Gillian Flynn, parádní herecké obsazení a v neposlední řadě zápletka. A poté co jsem viděl trailery, tak jsem neměl nejmenší pochybnosti. V první řadě by bylo dobré zmínit, že film hodně klame tělem. Naštěstí pro nás, v dobrém. Díky trailerům jsem měl o filmu nějakou představu, ale realita je jiná. Více reálná, dalo by se říci. McQueen s Flynn rozjedou velkou partie, kde je spoustu postav s jasně danou motivací a pevně vytyčenými cíli. A z této cesty neuhnou. A tady se ukazuje největší slabina filmu. Těch zápletek a zajímavých postav je zde opravdu moc, a ne všechny se daří uspokojivě prodat. Každá druhá vedlejší postava si svým charismatem říká o více prostoru, a ten bohužel nedostane, jelikož stopáž filmu není nafukovací. A je to obrovská škoda. Fakt jsem si přál, aby byl film delší, a my měly možnost poznat další postavy a nebo se mohly více propracovat vztahy mezi hlavními hrdinkami. Tomuto příběhu by slušela seriálová stopáž, kde by na všechno bylo o trochu více času, a rozhodně by nebyl tolik uspěchaný. Ale jak už jsem se zmínil, tohle jediná velká výtka, jinak všechno funguje, tak jak má. McQueen s každým filmem režisérsky roste, a to co zde předvádí, na to se prostě kouká jedna báseň. Realistické pojetí, netradiční záběry, přesah, parádní práce s postavy a se scénářem. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě výborná kamera od Seana Bobitta, hudba od Zimmera, a Flynn na scénáři. A v neposlední řadě skvělí herci od hlavních po vedlejší role. Davis, Rodriguez, Debicki, Farrell, Neeson, Kaluuya nebo Duvall. Velmi potěšila Cynthia Erivo, kterou jsem zaznamenal nedávno. Hodně se mi líbil výkon Lukase Haase, Garretta Dillahunta nebo mladičké Molly Kunz, která si ukradne jednu skvělou scénu pro sebe. Prostě kvalitní herci na každém rohu. Dost mě sedlo, že má film pomalejší tempo, dobře dávkuje zvraty, a parádně pracuje s napětím a atmosférou, a nebojí se sociální kritiky a politické kritiky. Ten přesah z filmu přímo sála, přesto se s ním pracuje v rámci příběhu, než aby doslova bil do očí. Takže já jsem hodně spokojený a těším se až to někdy uvidím znovu. Vdovy je zajímavý a chytrý film, který toho nabídne mnohem více, než se na první pohled zdá. ()

JohnSmith

Lehce nadprůměrný thriller, který neurazí, ale že bych z něj byl paf taky říct nemůžu. Nápad to nebyl špatný, bylo to i dobře napsané, ale strašně roztahané. Ty dlouhé nic neříkající záběry byly až moc často. Na druhou stranu, hrdinky byly fajn, ale nějak mi na Neesona neseděla jeho role. ()

Sany33

Z filmového hľadiska bol film vynikajúci, herecké výkony boli vysoko nadpriemerné a na kameru a strih bola veľká radosť sa pozerať. Keď sme však zapojili sedliacky rozum, uvedomili sme si, že veľa rozhodnutí, ktoré vo filme boli, boli maximálne nelogické a v reále by sa to asi stať nemohlo. Colin Farrel aj keď mal iba vedľajšiu úlohu vedel na seba strhnúť pozornosť a aj keď to bol parchant mali ste s ním súcit lebo to jednoducho dokonalo zahral. Hlavné hrdinky mi bohužiaľ boli maximálne nesympatické, to ale nič nemení na tom že to zahrali výborne. Jednoducho to zhrniem tak, že sa na to dalo pozerať ale druhý raz si to už asi nezapnem, lebo jedinú zápletku deja, ktorá stála za to si asi zapamätám a teda ma film do budúcna nemá už čím prekvapiť. 61% ()

VanTom

Kdo se těší na fikanou komplikovanou loupež, ten si počká přes hodinu a těžko bude odcházet uspokojen. Vypracované "emancipační" psychologicko-kriminální drama se totiž rozjíždí hodně zeširoka, když zevrubně seznamuje s prostředím a především se skvěle napsanými a zahranými postavami, a to i těmi zdánlivě nesouvisejícími, jejichž zapojení se teprve ukáže. Výborná režie nikam nespěchá a má film pevně v rukou, snad až úplný závěr mi přišel mírně zbrklý a zkratkovitý. ()

blackJag

Standardní. Nadstandardně zahrané, ale jinak standardní ve všech ohledech (všiml jsem si tak dvou-tří slušných filmařských nápadů). Zápletka mi přišla dost odbytá, sice odpovídající naturelu hlavních hrdinek (do akce se pouští amatérky a dělají to amatérsky), ale z hlediska gradace příběhu jde o nepřirozený vývoj. 60% ()

mkubalikova

Pomalé tempo spoustu lidí odradí, ale Steve McQueen ví, co dělá. Po rozestavení figurek na šachovnici přeřadí na nejvyšší rychlostní stupeň a prostě jede. 💰💰 90% ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)