Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Merenre

Překvapivě nízké hodnocení, přitom jde o poměrně standardní x-many. Tahle partička mě nikdy moc nebrala, i když se z povinnosti vždycky podívám. Tohle můj názor ani nezlepšilo, ale ani nezhoršilo. Prostě jednohubka bez přidané hodnoty ()

aannemer

Hmmm... Nebyl to žádnej kdovíjakej zázrak, což jsem po tisíci předchozích zkušenostech s mainstreamovými USA filmy posledních několika dekád ani nečekal, ale rozhodně se mi to líbilo mnohem víc, než Logan: Wolverine, který tu má aktuálně 83%. Jen mi vadí, že u těchto prequelů je stále častěji popíráno to, co bylo k vidění ve filmech starších, které dějem na tyto prequely "navazují". Tady teda popřeli už skoro všechno! ()

Hellhajzl

πčovina...efekty dobrý, ale to má dnes každá americká srajda, co opustí bránu Halivůdu... Příběh - jakoby se původní filmy nestaly. Herci a postavy - no comment. Prostě zbytečný film, na který jsem se musel podívat jen proto, abych se ujistil, že to opravdu bude tak špatné, jak jsem očekával. ()

Kushina

Oproti starým X-menům, na které jsme zvyklí z minulých let to bylo trošku slabší, ale stále to mělo něco do sebe. Příběh byl trošku jednoduší, ale smrtí jednoho z x-menů to celé začalo, vlastně se ztrácím v tom, že je začátek co střed a co konec. Každopádně, zde je konec takový pochmurně dobrý a navazuje na díly z minula. Jen mě mrzí, že nebylo víc vysvětlené, co se té síly týče a kdo byli ti mimozemšťani. Každopádně to nebylo špatně, ale ani nikterak extra dobré a tak dávám lepší střed. 60% ()

Lukrat

Dark Phoenix není nejhorším X-men filmem. Bohužel se najdou scény, efekty a dialogy, při kterých si říkáte, jestli vůbec film dokoukáte. Záporáci nemastní neslaní a rádoby (opět) boj mezi X-meny celku nepřidá. Nahodilé smrti, jen pro "wow" efekt a protože je dneska in zabíjet hlavní postavy. McAvoy a Fassbender jsou skvělý, i když mi přijde, že byli oba pánové rádi, že je to naposledy. Ovšem, film má dvě hodiny a ani chvilku nenudí. Vedlejší postavy jsou skvělé a jejich využití dává vcelku smysl. Nejhorší X-meni to nejsou, ale za týden nebudete vědět, o čem vlastně byli. ()

panki9922

Za tri, ale len vďaka skvelej Zimmerovej hudbe a záverečnej zhruba 30 minútovke. X-menov mám rád, ale už v Apocalypse chýbal omnoho lepší scenár, inak tomu nebolo ani v Dark Phoenix. Sophie Turner sa snaží, ale ani zďaleka nie je tak výraznou herečkou aby tento film potiahla - to naopak ako obvykle musí zachraňovať Fassbender. Škoda, s touto "starou" gardou X-menov som si užil a takýto záver si nezaslúžili. ()

bonovox

Nakoniec to naozaj nieje taká katastrofa ako tu mnohí píšu. Akcia, hudba a aj niekoľko momentov v príbehu sú super. Horšie je to celkovo so scenárom, ktorý je oproti predchodcom dosť uspechaný a priam až detinský. Vidno že nakoniec Singer v projekte výrazne chýba. ()

tomino28

S X-Meny je to tak nějak pořád dokola (s jednou výjimkou v podobě Logana) a nejspíš nebudu jediný, kdo se v tom ztratil. Rovněž význam tohoto filmu mi tak nějak uniká a přijde mi poněkud zbytečný. Ale žijeme v době, kdy vznikají nové a nové příběhy zaběhnutých ság, a v momentě, kdy se nepříliš hluboká studna nápadů vyčerpá, dojde k celkovému rebootu. V případě této série to platí dvojnásob, rozhodně můžeme další kousky očekávat na plátnech kin, uvidíme, jestli to všechno nebudou jen zapomenutelné a generické jednohubky jako tato. ()

imaginer21

Plitký digibordel, který s původní ságou spojují už jen jména postav a prostředí. Příběh je (díky nové časové lince) alternaci na špatný, ale o dost záživnější Poslední vzdor. Jen tu chybí jakákoliv silnější emoce (a že se nabízejí důvody). Ukázka toho, jak dokonale pohřbít někdejší legendu. Jediné, co stojí za přetrpění tohoto příběhového nic, je jako vždy fantastická Zimmerova hudba. ()

kolly13

Udivuje mne nízké hodnocení kolegů. Řemeslně a technicky je film nadprůměrný, scénář odsýpá a sice Turner je uměle vytvořená hvězdička, přesto jsem se bavil. Škoda příchodu Chastain, ta snad nebavila nikoho. ()

belinko

Zatiaľ čo Marvel točí superhrdinské filmy pre dospelých, X-Meni sú pre deti. Alebo skôr pre teenegerov. Vezmite im superschopnosti a máte kvázi rovnakú blbosť ako highschool musical a podobné teensračky. A to je najväčší kameň úrazu. Nie tak tie vtipné a predvídateľné dialógy, ktorých je tento snímok presratý, nie tie úbohé herecké výkony (magnetka)... eagh!! Aj keby bol scenár skvele napísaný, aj keby ich tam pomrelo viac, alebo menej, aj tak by to na mne nezanechalo sebemenší znak dojatia, pretože som ostal voči postavám a ich hereckým výkonom úplne chladný. Dej ma nezaujímal, nebavil, postavy ma srali a ich milostné vzťahy na úrovni “Hannah Montana” bolo niečo, pri čom som to už takmer vypol. Dopozeral som to len s veľkou dávkou prehovárania sa a opakovania si “...veď je už skoro koniec, to už dám”... nie, fakt - bolo to strašné. A som rád, že z toho nie je dvojfilm, ako z posledných Avengers. A nie - nemyslím si, že neúspech snímku spôsobily premiéry známejších snímkov - za tento prúser si film môže sám. 1* za Sophie Turner, na ktorú sa dobre pozeralo aj v tejto bezduchej blbine. ()

Scaevola

Po tom, co předváděli X-Men v posledních svých počinech, se opakovaná zápletka s temným Fénixem vlastně povedla. Herecky je sice nevýrazná a S. Turner svým jediným výrazem bohužel neutáhne hlavní roli, ale přímočarý příběh bez odboček cílevědomě směřoval k závěrečnému boji, jenž byl zcela zbytečný, ale pěkně natočený. A jinak nic, takže je pravděpodobně dobře, že se značka vrací zpět ke svým stvořitelům. ()

nanamarak1

Doufám, že feministky a Social Justice opruzoři budou spokojení, že domrdali jedinou komiksovou sérii, kterou jsem měl rád. Neříkám, že se na to nedá koukat, ale oproti ostatním dílům je to slušný proser. ()

Hopeman

Tak od půlky sem čekal že se tam začne recitovat poezie...nebo že v nejnapínavější chvíli se tam objeví tančící Voleverýn a celý se to jako změní na muzikál, nebo na nějakou velkou bžundu, jenže to by to mělo alespoň nějaký koule , ale toto mělo nejblíž tak k chomáčku řitních chloupků....a tohle mělo být zakončení xmenů? to voé velký špatný....škoda....pod Singrem teda lepší. ()

esmoke

Většina filmu se odehrává v roce 1992, ale herci v něm vypadají stejně jako ve filmu X-Men: První třída (v roce 1962). Horší než X-Men: Poslední vzdor. (CZ dabing) Rozpočet: $200 miliónů, Tržby: $252,442 miliónů. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Tomko87

A takto som sa lúčil s mojou obľubenou frančízou. Debilne spískaná nuda, ktorá ani nedava v kontexte s xmenami zmysel. Ako oukej, finále bolo výborné, ale to bolo asi všetko. Sophie Turner by aj bola dobrá Žín Grej, ale to by musela mať inakšie xmenské herecké schopnosti. Chcel som povedať, že som zvedavý na MCU xmenov, ale zhľadom na to v akom stave je MCU, tak radšej nič. ()

chozze008

Připomíná časy, kdy to Marvel teprve rozjížděl a byl přeci jen o něco vážnější než když začal s kokotinama kolem Avengers. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu