Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

blondboss

Nič také zásadné sa v tomto ukončení série neudialo a možno aj preto je tento snímok miernym sklamaním, lebo posledné diely X-Menov boli celkom dosť nadupané. Škoda, chcelo to podľa mňa viac využiť potenciál a pohrať sa so všetkými postavami, keď už sa máme rozlúčiť s jednou érou. Každopádne pre milovníkov týchto superhrdinov je toto povinnosť. Ja som sa na jednej strane celkom bavil, na druhej som ale očakával niečo viac, preto u mňa len priemer. 55 % ()

blazma

Musím souhlasit že se jedná o jeden ze slabších snímků ze série X-menů. Trochu mi to připomíná Civil War od marvelu, kde se dvě strany mezi sebou perou dokud nezjistí, že nepřítel je někdo jiný a musí se pak zase spojit. Tento příběh o Jean Grey se prostě moc nepovedl, snad to příště bude lepší. ()

vodkasesemte

Jo, to byla Jessica! Já koho mi připomíná. Ale nepíchali jsme spolu, aby se mi zapsala do paměti. Who are we? Are we simply what others want us to be? Are we destined to a fate beyond our control (Boží plán/rebelové)? Or can we evolve (to je součástí - jejich plánu)? Become something more? Člověk je dokonalý takový, jaký je, jak jej stvořil Buh - ve své puvodní podobně, od které jsme se značně vzdálili. 1975. Special is just a nice word for weird. What you choose to do with your GIFT, thats entirely up to you. You think you can fix me too. No, bcs you are not broken.1992 (Endeavour). You know you can do anything you set your mind to. The women are always saving the men around here. You might wanna think about changing the name to X-Women. To sou držky. To nemohli vybrat lepší komparz? Z labutě vyrostlo ošklivé káčátko. Ta opice snad hraje svoje mladší já, nepoznám to. The MIND of a psychic is a fragile thing. It takes only the slightest tap to tip it in the wrong direction. Další osobnosti. Subpersonality. Není jediná. Aktivují se ve správný okamžik. A pak začne peklo na zemi. I had to make adjustments to her mind when she was young. Scaffolding, walls around to keep out all the trauma. Get out of my head. What did you see? Shes all desire. All rage, all pain. Podívej se do hlavy mně. And its all coming out at once. Tak aspon to má dobrej námět. If we can control her power, we can RESURRECT our race. Begin again. Padlí, už jsou mezi námi, loyální svému pánovi. Jasný, on z ní měl strach, čurák. I protected her. From the truth. Stay away from me. We are going to get through this together. This is what FAMILY does. We take care of each other. Tvl, ta se vylíže ze všeho. Tu neřeš. Zabili ji snad v každém díle. Sometime you want to believe ppl are something that they are not. And then, by the time you realize who they are, its too late. Charles, just admit you were wrong. You messed with the mind of an eight year-old girl. You pushed out all that pain and anger. Where do you think it’s going to go? Zase vinu svalují na někoho jiného - třeba jen to, že se sami nedokáží vyrovnat se smrtí svý přítelkyně. Najdeš si jinou mutantku! A lepší, zelenější, která zaplní to prázdné místo ve tvém srdci. Nebo si adoptuješ kočičku z utulku, kdyby tě žádná jiná nechtěla (mě nechtěj ani ty kočky). Nikdo není dokonalej a Chuck udělal jen to nejlepší, co bylo v jeho silách. Nicméně, pokud by chybu opravdu udělal, musel by si ji nejprve sám přiznat, aby se z ní mohl poučit, a hlavně - ted narážím na předešlou větu - mu mohli opět znovu začít duvěřovat - dát mu druhou šanci. Třeba se tímto směrem příběh vyvine, nebude to jen o tý krávě, co si nerozumí a hledá sama sebe. Všichni se o ní starali, dali jí to nejlepší, a ona se ted rozsype, protože jí tatínek neměl rád. Pochopil bych, kdyby ji v osmi letech píchal do zadečku, to dokáže s dětskou psychikou zamávat. Ale na to x-meni nemají koule. I přesto se jim vždycky musí přiznat určitá hloubka, protože to nikdy není jen o partě buzerantu v barevných elastákách, co se honí po obloze a zachranují svět. Bcs its so much easier to understand your language when you are not screaming. I lived with VENGEANCE my whole life. Killed whatever I thought would make the pain go away. It didn’t. No matter how many souls I sent under. Podle mě pěkně kecá. Vím, jak je to příjemný, osvobozující pocit, když nějakýmu kriplovi zabiješ čokla. A hlavně bych o tom neměl problém mluvit na věřejnosti. Co teprve zkrouhnout nějakýho pejskaře v temným podchodě? A co nakonec je odblešit z povrchu země všechny? To musí být hotové orgie. We are here for a girl, who gave us those rights when she attacked a squad of police officers. Ne, oni zautočili první. Srali se do něčeho, do čeho jim bylo hovno. A na jejich rodiny sere pes. Postřílel bych jim je před očima. Jak se tadle verbež, která odpadla od Boha, muže zaklínat vlastníma mrtkama, ze kterejch - kdyby nebyl konec - vyroste stejnej sajrajt jako jejich rodiče? Konečně někdo, kdo se s tím nemazlí. Doufám, že taky poteče krev. Vy idioti si asi neuvědomujete, jak je tendle svět zvrácenej. Prase si taky neuvědomuje, že je špinavý. Attacked police and military personel - jak brečí všichni. Ve skutečnosti žijete na dluh. Brzo se budete střílet v ulicích jako prašiví psi - včetně těch zkurvenejch fízlu, co vám do ted utírali prdel. Budete kvičet, ale nikdo vám už nepomuže, nikam se nedovoláte, budete sami čelit vlastnímu osudu. You are the girl who everyone abandons (ne Buh). You afraid of it bcs you think it makes you bad, EVIL. All the words you have been taught to keep you in line. Words created a very long time ago by men with very little minds. They cant begin to comprehend what you are. Even your X-Men. Tady se trefila. A co teprve malá česká svině, co se peleší v posteli se zvířaty? Ravens dead. Oni si to rozdaj spolu. Další uplakánek, kterej mimochodem likviduje ostatní. Byla to nehoda, ty čuráku! Neměla na ni sahat. Varovala ji. Ona neposlechla. Muže si za to sama. A stejně se mi nelíbila. What entered you in space was not a solar flare. And it was not an accident. It was drawn to you. A pure and unimaginably powerful cosmic force. Its the spark that gave life to the universe and flame that consumed my world. You can harness that power to create whole new worlds (ale ty ne). Turn dust into water, water into life. Its your destiny to become into something greater, to evolve into the greatest force in the galaxy. I told you, they could never understand you. And what they dont understand, they FEAR. And what they fear, they seek to destroy. Druhá strana sklouzla k patosu, kde se nepřítel jejich nepřítele stává jejich přítelem - kvuli jedný mrtvý čubce. Doufám, že ta bitka aspon bude stát za to. You are always sorry, Charles. And theres always a speech. You cast me out. Now you come here to kill me? And you couldnt even do that? Let me show you how. Shes not your little girl anymore. You can do anything you set your mind to (nd). So show me. Walk to me. What are you (it/demons)? She cant be helped. Shes a lost cause. As long as theres someone to care for her, who believes, then theres still HOPE. He just showed you your past. Follow me into your future. I never asked for this. Than take it. Free me. Your lives mean nothing. Your world will be ours. A celkem po právu. You will kill us all. A tak se i stane. Zvláštní, že si v minulosti s komandem mutantu uměli poradit během pár minut, a v budoucnosti z nich mají takovej strach. I should never have lied to her. I was wrong. I have no desire to fight you. I get that a lot. I had a change of heart. I was trying to keep the PAIN away, but… you just buried it. I m so sorry for what I did to you (přiznal chybu - muže mu odpustit). I know you did what you did out of love. I forgive you. You want this power? You gonna get it. Your emotions make you weak. You are wrong. My EMOTIONS make me strong. Zach 11/17 (podruhý - poprvý v zrcátku po bouračce). I am not destined to a fate I cant control. I evolved beyond this world. This is not the end of me or the X-Men. Its a new beginning. Slow down, safety first (ohrožená skupina). Fancy a game? Ta bitka na konci fakt stála za to (nikoli ta mezi x-meny). A hlavně hodně dobrej hudební doprovod, kterej podkresluje celej film. A ještě bych chtěl něco napsat: Jste čuráci! Myslím, že je zbytečný, aby se nějaké další filmy vubec točily, když je divák ani nedokáže pochopit. Kolik poselství bylo v posledních blockbusterech sděleno, kolik jste si z toho odnesli domu? Přečetl jsem si vaše komentáře a nikdo se nezmínil o tom, že to bylo o duvěře. O duvěře, kterou mužete znovu získat, ale jen pokud připustíte vlastní chybu. Pak vám muže být odpuštěnou, zasloužíte druhou šanci a posunete se společně na další level. Nikdo z vás zmrdu todle v životě asi nezažil a tak to ani ve snímku nemuže vidět, nebo patří jen do té kategorie, která si o druhém dokola namlouvá, že je lepší, než ve skutečnosti je, a znovu padá do stejné pasti a nikdy se nepoučí. Přitom to nebylo mezi řádky a nikdo to nezohlední! Co bys chtěl, malý český prasata, co žijí na hromadě se zvířaty - protože nikdo jinej jim nerozumí. Jinak bez mimozemštanu by tam nebyla žádná záporná postava, žádná super energie, žádná famozní bitka na závěr. Bez humoru - debílci. Jmenuje se to Dark Phoenix! Jste ho snad v minulých dílech neměli dost? Když vám někdo zkope čokla, tak se mužete zbláznit, a to je teprve švanda. Dávám plnej počet, přestože tam bylo hodně nesympatickejch postav, ale mělo to hloubku a nikomu z debilu na databázi se to nelíbilo. V celkovém vyznění možná lepší než Logan. () (méně) (více)

BlondJames

Pro Jessicu Chastain mám slabost, a tady jí to moc slušelo, ale bohužel ani ta a ani můj miláček James McAvoy to nezachránili. Tohle bylo nůďo..Ale za tu poslední akci hvězda navíc, ta mě bavila.Akorát nechápu, jaktože tady Raven umře a pak si tam v budoucnu trajdá jakoby se nic nestalo, chjo. ()

Dejf4

Průměrná rozlučka, ale rozhodně lepší než X-Men: Apokalypsa. A to především díky dobře zvládnuté akci a výborné hudbě. Stěžejní postava Jean je těžce nezvládnutá a Sophie Turner nemá ani pořádně co hrát. Naopak nahoru to tahá charismatické duo Magneto a profesor Xavier. Každopádně vyčerpanost této série je zřejmá již od začátku a je jen dobře, že se za pár let začne od začátku. 6/10 ()

BaronMartin

X-Men: Dark Phoenix. Film, který měl sloužit jako rozlučka, jako poslední sbohem s celou sérii X-Menů. Film, který měl uzavřít devatenáctiletou ságu a dát nám uspokojivý a emotivní konec pro naše milované hrdiny. A strašně moc mě mrzí, že musím říct, že se to moc nepovedlo. Dark Phoenix je totiž prázdný. Naprosto prázdný, bez emocí, průměrný akční blockbuster, který nejenom že nepůsobí jako dobrá rozlučka s milovanou sérií, navíc to není ani nijak extra zajímavý film sám o sobě. Kdybych to měl čistě popsat v pár slovech, asi by padly výrazy jako zklamání, selhání, nuda a podobné věci. Ale pojďme si to trochu detailněji rozebrat. Dark Phoenix bych hodně přirovnal k Apocalypse, která fungovala na dost podobném principu. Film se snaží být dost epický a akční, plný velkolepých scén, ale chybí tomu to srdce, chybí tomu kvalitní scénář, dobře napsané postavy a něco, co by v nás vůbec vyvolalo zajímat se o to, co se děje na obrazovce. Abych začal trošku pozitivně, musím pochválit režii a obecně vizuál filmu. Na to, že se jedná o režisérský debut Simona Kinberga, myslím, že po této stránce to není vůbec špatný. Film má svůj vizuální styl, který je velmi povedený, je zde spousta zajímavých nápadů a pěkná práce s kamerou, film má výrazné barvy, které mu dodávají takový celkem osobitý a zajímavý styl. Pojďme se ale podívat na postavy, jelikož co si budem, postavy vždycky byli asi to nejdůležitější na celé X-Men sérii. A tady přicházíme k tomu největšímu problému Dark Phoenix. Scénář. Doslova skoro všechny postavy jsou totálně nezajímavé, chovají se naprosto hloupě a mimo svůj charakter, nemají žádné zajímavé dialogy ani interakci a je brutálně nudné to sledovat. Začněme rovnou Charlesem. Xavier byl vždycky vykreslován jako rozumný a moudrý člověk, co by udělal všechno pro dobro svých přátel a studentů. A já se ptám, co se s ním sakra stalo v tomto filmu? Charles je ochotný posílat své studenty do akce a riskovat jejich životy, sám přizná, že medaile a respekt od prezidenta jsou pro něj důležité, když následně umře jedna z celkem důležitých postav, Charles vypadá, že je to mu to totálně jedno a navíc, a to je asi ta nejhorší věc na celém jeho charakteru, obhajuje si svojí vlastní nevinu na této smrti. Charles nikdy nebyl někdo, kdo si nedokázal přiznat vlastní chyby. Ale tenhle film ho vykresluje jako sobeckého a egoistického šmejda, který si nechce přiznat své problémy. Ale sakra, tohle Charles ve filmech nikdy nebyl. Co to je za naprosto náhodnou transformaci postavy. Kdyby si to aspoň film dokázal obhájit a vytvořil kolem toho nějakou zajímavou linku, ale to ne, film dělá něco mnohem horšího. Film divákovi dost jasně říká, že Charles má pravdu a na jeho chování není nic špatného. Což je tak strašný pocit, když víte, že postava, kterou sledujete, se chová jako idiot, ale film vám ještě říká, že je to v pohodě. Upřímně, naprosto nechápu, co Dark Phoenix udělal s Xavierovou postavou, ale podle mě je to naprosté nerespektování charakteru a totální zničení této postavy. Doslova, celá ta skupinka Hanka a Magneta, která má být jakože ta zlá, tak je ve finále mnohem sympatičtější, jelikož mají mnohem lepší motivace, jejich emocionální stav dává mnohem větší smysl a na rozdíl od Charlese se nechovají jako idioti. Aspoň, že herecké výkony jsou zde dobré, hlavně Michael Fassbender zde opět dokazuje, že je to asi ten nejlepší Magneto, kterého jsme kdy dostali. Další postavou je tu Scott, který kromě toho, že zde má naprosto tupě vykreslený vztah s Jean, se chová jako puberťácký pitomec, který asi ignoruje to, že jeho přítelkyně někoho zabila a stejně by udělal vše proto, aby ji zachránil. A opět, film divákovi jasně říká, že Scott je na té dobré straně a na jeho naivní a dost jednostranné povaze není vůbec nic špatného. Znáte takový ten nepříjemný pocit, když se postavy chovají jak idioti, ale vy s tím nemůžete nic udělat, ani film s tím nechce nic udělat a vy jste akorát na ty postavy naštvaní a chcete jim dát facku? To jsou skoro všechny postavy v tomhle filmu :D Dále tu máme Magenta, který je asi jedinou opravdu dobrou stránkou tohohle filmu. Je sympatický, jeho motivace jsou pochopitelné, Fassbender je skvělý v této roli a jeho postava je prostě super. I tak s ním ale mám problémy. Kromě toho, že se objeví až téměř po hodině filmu (na to, že to je jedna ze dvou hlavních postav, tak nic moc teda...), máme tu opět takovou tu typickou Magneto linku, kdy je nejdřív hodný, ale pak se něco stane, kvůli čemu se zase dá na zlou stranu. Viděli jsme to asi v každém z těch 4 X-Men prequelů, a tady je tahle celá linka asi nejhůř zpracovaná v celé této sérii. Pak je tu Mystique, u který chci jenom říct, že její vzhled je strašný :D Chápu, že Jennifer Lawrence nechtěla podstupovat to šíleně dlouhé nanášení make-upu a tak místo toho překopali design Mystique, ale sorry, vypadá to hrozně. Ke Quicksilverovi, k tomu chci jenom říct, že je ho tu hrozně málo, nemá tu žádnou zapamatovatelnou scénu jako v předchozích filmech a co hůř, jeho linka s Magnetem, jakožto jeho otcem, načrtnutá v Apocalypse, tu není absolutně prozkoumaná a vzhledem k tomu, že je toto poslední X-Men film, je jasné, že tahle celá dějová linka prostě šla totálně do kopru. Na závěr jsem si samozřejmě nechal postavu Jean, která by měla být jedna z hlavních postav, jelikož celá událost Dark Phoenix se točí kolem ní. A upřímně, dlouho jsem neviděl takhle nudnou, takhle průměrně napsanou, ničím nezajímavou postavu. Její přeměna z Jean na Phoenix je extrémně rychlá, během pár minut začne ubližovat lidem a ničit všechno a je to hrozně uspěchané. Sophie Turner je brutálně necharismatická a když je vaše hlavní postava, váš hybatel děje, nudný a nezajímavý, je to prostě špatné a odráží se to na celém filmu. Upřímně, fakt nemám rád celou Dark Phoenix událost, ani v komiksech, ani ve filmech, ani nemám rád postavu Jean Grey, hlavně kvůli její nezajímavosti. A tenhle film nedělá vůbec nic proto, abych tento názor změnil. Dokonce bych se radši podíval na Poslední vzdor, než na tohle, což už je co říct, jelikož Poslední vzdor byl takový ten X-Men film, do kterého všichni kopali a házeli na něj špínu, že všechno zničil. Ale pořád byl lepší, než tahle nuda. Abychom toho neměli málo, film představuje i jistou mimozemskou rasu a postavu Vuk, a upřímně? Je to totálně zbytečné. Vůbec nechápu, proč tu jsou. Nebo vlastně chápu. Je to proto, aby se z Jean nemusel stát plnohodnotný záporák a aby tu byl ještě někdo, kdo s ní bude manipulovat, aby ve finále nebyla ona ta špatná. K akci, ta je překvapivě relativně povedená. Od naprosto super úvodní scény ve vesmíru, po fantastickou finální potyčku ve vlaku. A co musím uznat, hrozně se mi líbí, jak tvůrci opravdu využívají jednotlivé schopnosti mutantů do maxima a nebojí se ukázat, jak OP můžou někteří z nich být. Jediná trochu horší akce je ta úplně poslední, Jean vs mimozemšťané, protože je to prostě jenom digitální bordel, ale dá se přežít. K hudbě, ta je naprosto skvělá. Hans Zimmer je prostě boží, jeho hudba je energetická, je výrazná a jediné, co mě mrzí, je absence té klasické X-Men theme, včetně úvodní titulkové sekvence. Moje poslední výtka patří, podobně jako u Apocalypse, k tomu, že postavy zde prostě nestárnou. Mezi jednotlivými X-Men prequely je časový úsek 10 let, tudíž např. od První třídy do Dark Phoenix uplynulo 30 let. A stejně, postavy vypadají naprosto stejně. Kdyby se aspoň maskéři trošku snažili udělat jim nějaké vrásky nebo tak něco. Navíc, z příběhového hlediska to taky nedává moc smysl. Mystique zde Charlesovi vytýká, že poslal do akce děti, jako Jean, Nightcrawlera, atd. Pokud ale těmto postavám bylo v Apocalypse třeba 18 let (což tak nějak tipuju, že bylo), tak v tomhle filmu jim je skoro 30 a to už fakt nejsou moc děti :D Na závěr chci ještě odpovědět na 2 otázky. Jak Dark Phoenix funguje jako X-Men film? Upřímně? Hrozně. Chybí zde naprosto typické a ikonické prvky pro X-Men filmy, od úvodních titulků, přes znělku, trošku důležitější využití Cerebra, Xavierova škola tu skoro vůbec není a hlavně, naprosto zmizelo to, jak svět vnímá mutanty, což byl jeden z důležitých aspektů této série. Má druhá otázka je tedy jak tento film funguje jako rozlučka s X-Meny. A opět, hrozně. Kromě finální scény s Magnetem a Xavierem, která je upřímně fakt dobrá, není na filmu skoro poznat, že se jedná o rozlučku a že tyto postavy už nikdy neuvidíme. Což mi přijde jako škoda, mohli to trošku více emocionálně vyždímat. To mimochodem platí o jakýchkoliv emocionálních scénách ve filmu. V celém snímku proběhne pár smrtí celkem dost důležitých postav, ale všechny jsou tak bez emocí, vůbec nic u nich necítíte. Na závěr tedy nějaké shrnutí. Dark Phoenix je strašně obyčejný a nudný film. Není zde vůbec nic zajímavého ani zapamatovatelného, jediné, co tu je, jsou špatně napsané postavy, děj naprosto bez emocí a nezajímavý, a jinak je tu naprosto prázdný film, který absolutně nefunguje jako rozlučka s milovaným světem X-Menů. Nudný příběh, špatně napsané postavy, kterým chybí jakákoliv zajímavost a vzájemné interakce. Nejenom podprůměrný X-Men film, ale zároveň i celkem špatná rozlučka s tímto světem, která navíc postrádá jakékoliv emoce. Hodnocení: 48% () (méně) (více)

Vito_LePour

Nejhorší X-Men film? Každopádně. Těžko říct, co se vlastně pokazilo. Hlavní vinu bych dával příběhu, který prostě netáhnul, byl podivně ukončený, málo rozvedený a plný docela hrozných děr. Zbytek na druhou stranu fajn, ale dobře natočená akce se takovému filmu těžko dá přidat k dobrému, protože to je prostě samozřejmost. ()

Stifmeister

///   Poslední díl z nové X-Men ságy mám za sebou, a musím říci, že zas tak špatné to nebylo, i když vezmu v potaz to, jaké hodnocení má film na tomto serveru. Příběh byl zajímavý, rozhodně lepší než v případě "X-Men: Apocalypse", i když pointa byla prostá, film mi přesto nepřipadal nudný. Čeho se spíše obávám, je provázání na staré X-Men filmy, které na tyto prequely navazují. Přeci jenom v tomto filmu jsme přišli o dvě důležité postavy, a nemyslím si, že bude následně ve starších filmech vysvětleno, že opět žijí a jak přišli k životu. Ale co už, Marvel Multiverse je nekonečný a všemožný. |6/10| ()

Calypso

Bože, chci zpátky svůj čas a peníze. Znáte ten pocit, když od filmu nic nečekáte a jdete na něj čistě ze zvědavosti, a stejně vás dokáže zklamat? Jsem už docela zvyklá na to, že X-Menovky bývají někdy až přehnaně wannabe epic, s hromadou filozofických proslovů a předvídatelným dějem.... na všech ostatních jsem si ale vždycky něco dobrého našla, ať už to byl zajímavý villain, opravdu originální zápletka, ... ale tohle? Sorry, ne. Postavy totálně out of character, villainy si už ani nepamatuju, děj naprosto nedomyšlený,... Nuda, nuda, kecy a zase nuda. (Tahle recenze se netýká posledních cca dvou minut filmu, které aspoň dvěma postavám uzavřely dějovou linku uspokojivě.). ()

MrEdDy

Temnější díl z řady o mutantech a i přes super herecký složení a výkony mě to úplně nebavilo. Občas jsem se rozhlížel po kině a můj doprovod dokonce i usnul :)) ()

BlackAdder87

Docela jsem se toho obával, ale nakonec musím konstatovat, že X-Mení rozlučka je přinejmenším důstojná. Nepřekvapivě ve filmu nejvíc zazářil James McAvoy a kdyby byl celý film o profesoru X mohlo to být ještě lepší. I tak je ale ve filmu pořád na co koukat akční scény se povedly a příběhově film celkem hladce zapadá do nepříliš konstantního univesia. Jediné, co bych tak vytknul je v poslední době stále více se rozmáhající nešvar nevýrazných ba až tuctových záporáků, kteří jsou tu vyloženě jako stafaž a film by se obešel i bez nich. ()

hlava81

Za mě dobrý rozloučení s xmeny. Já se bavil, hluchá místa minimálně. Jasně, nemá to na původní xmeny s wolverinem, ale špatný to taky není. O level výše, než Apocalypse. 7/10 ()

tybro

Skvělé podání vývoje jedné z nejmocnějších bytostí (kosmické entity) Marvelu. Už se moc těším jak (zda) zakomponujou Phoenix do universa. Leč, snad to neodloží. Bylo by fajn vidět ve filmu (filmech) různé stádia Phoenix. No ... snad se k tomu jednou dostane :) ()

MartinReno

Nedal som na tú prebujelú kritiku a krokodýlie slzy hollywoodskych kšeftárov, nuž a spravil som dobre. Film nieje ani z ďaleka tak slabý, ako sa panikári. kvitujem tú priamočiarosť, charizmu v podaní Fassbendera a McAvoya i relatívnu žánrovú triezvosť. Trochu mi tam chýbal vtip, ale to je len moj zlozvyk z Avengersoviek. Veď to bol Dark Phoenix a nie Sout Park Phoenix. Kto má rád X-menov, určite si príde na svoje. Nieje to najlepšie zo série, ale dostojne nadvazuje a uzatvára. ()

BORKLASER

Propadák to nebyl,bavil sem se rozhodně víc jako u Origins a x3 ale nehorazně mě naštavalo co udělali zas s tou timeline..jasně je to poslední X-Men film od Foxu tak i tak nedává to smysl..totální ignorace days of the future past..film samozřejmě táhne jako vždy McAvoy a Fassebender...lepší magneto si myslím že nikdy nebude...Hold uvidíme co nám naservíruje marvel ()

brasek

X-Men už dávno mali skončiť, tieto nové a ďalšie nasledujúce príbehy ktorými kŕmia producenti divákov sú nevkusné blbosti. ()

Willynka

X-meni byli vždy moje pláštěnková srdcovka. Mdlá Sophie Turner, vyloženě divná Jessica Chastain, Jennifer Lawrence se zatím nejhnusnější maskou a tak nějak přiblbý a a sentimentální scénář. Zbytek mladého týmu tak strašně nezajímavý, že mi ani nestál za to si vygooglit jejich jména. Poslední vzdor byl sice taky shit, ale měl alespoň šťávu a fenomenální Famke. Tohle bylo chutné zhruba jako dvakrát převařené kulo. Nebýt scény ve vlaku, tak bych snad dala i dvě. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu