Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Eliska.Kovar

Pánové, tohle prostě nevyšlo. Hodnotím 2*, jednu za dokonalou Sophie Turner a druhou za snahu o velkolepý film. Už od začátku bylo jasné, že s Dark Phoenix budou problémy. Výměna režiséra, odložená premiéra, přetáčky... přesto jsem Kinbergovi dávala šanci. Nevadí. Máme zabitou další filmovou sérii. Pokud jste viděli Captain Marvel, budete se u filmu prostě nudit. Strašně ohrané scény, cringe hlášky, totální whaste of characters. Chyběl mi jakýkoli vývoj děje a postav. Jediné pozotivum na závěr je hudba od Zimmera... a ten konec nekomentuji. Film měl potenciál, ovšem ani zdaleka ho nenaplnil. X-Men Apokalypsa teď vypadá oproti Phoenixovi jako úplný masterpiece... ()

HMTD

Bohužel scénář asi horší než v případě Apokalipse, skoro vše co diváky bavilo na předchozích dílech seškrtali na minimum, a je to hlavně o spoustě akce a asi nic mne tam nepřekvapilo. Je to velká škoda, protože základ nebyl špatný, jen scénář by bylo nutné důkladně promyslet, a doplnit nějaké rozšiřující pasáže, protože některé části jsou prostě moc uspěchané a člověk z nich má pocit, že to chtěl mít někdo rychle za sebou a nesnažil se divákovi dát možnost vžít se do postav. Jsem velký fanoušek X-Menů a nebýt to poslední díl, asi bych nebyl tak kritický, ale zklamání to je. Po shlédnutí DVD: Dnes jsem se podíval znovu tentokrát na DVD, a už s vědomím, že Marvel po té co Disney koupil práva zasahoval do filmu aby se moc nepodobal Captn Marvel. Osobně si myslím že už jim tolik nešlo o to, aby vše pěkně pasovalo. Nicméně na druhé zhlédnutí byl film lepší a pátrání po tom které pasáže byly asi přetáčeny byla zábava. ()

Lares4

Tak mám kino také za sebou a musím říct, že sem čekal větší katastrofu. Asi to je také tím, že sem pročítal před shlédnutím všemožně negativní recenze, tudíž sem od toho příliš nečekal. Ale jako opětovné zklamání, které sem měl z Endgame se naštěstí nedostavilo. Já se nenudil. Ano má to spoustu hluchých mist, jako třeba ta mimozemská invaze, která mohla být trochu lépe vysvětlena. Ale prostě ten čas v kině mi utíkal poměrně rychle, ne jako u Endgame kdy sem neustále koukal na hodinky. Takže já sem byl relativně spokojen. Řekl bych, že je to stejně dobré jako Apokalypsa. Čili Topka to není ale průser také ne. Samozřejmě je to můj pohled na věc. ()

Rikku

Dark Phoenix se svou komorní atmosférou velmi blíží původním Singerovým X-Menům. Po digibordelu jménem Apocalypse příjemná změna. Skvělé a důstojné zakončení série. ()

Monditrade

Bylo takové nemastné... člověk čekal víc.. už z ukázek je člověk odvařený, ale realita byla trochu jiná...akce nic moc.. jen pořád natažený ruce a dělat že se v dálce něco děje.a čaruje :) . je jak kaprfild... po desáte už to nebaví.. také proč to vlastně vše je se moc nedovíme.. odkud a proč se tu vzali? také jak je možné, že najdou dokážou policajti všechny tyto x-many chytit? bylo to hezký...ale znova to vidět nětreba.. ()

Frank2

Já bych tento film tak tragicky nehodnotil. Je pravda, že není ze série nejlepší ale ruku na srdce tak hrozný jak kritici dělají zase není. je poněkud temněji laděný, než ostatní ze série, ale to se mi právě líbí, je to neokoukané. A co mě tedy fakt dostalo byla závěrečná scéna ve vlaku, ta byla bezkonkurenční. ()

Camel91

Podle mě kvalita podobná předchozím dílům ale nejhorší to nebylo. Mělo to své klady i zápory. Přesto podle mě na jednu z nejsilnějších postav v Marvelu předvedla Dark Phoenix úplný hovno a Jean v posledním vzdoru mě přišla nebezpečnější. Storm je Omega mutant který je schopný zničit Zemi a její jediná slabina je boj z blízka ale ani se svou schopností s počasím opět nepředvedla mnoho, poprvé za celou historii filmů s X-meny se mi líbil Cyclops, tak jak fungoval, jak se choval, jeho akční kroky. Občas mě přijde že to ignorovalo předchozí snímky, chyběla mi nějaká vzpomínka na předchozí díly (krom zmínění první třídy), alespoň jsem čekal zmínku větou o Loganovi když už se tam neobjevil...Co mi nějak nebylo jasné bylo opomenutí situace kde Jean jako Phoenix již dokázala zničit Apocalypse na popud profesora v předchozím díle, tady na to náhle zapoměli a nejednou nevěděli co jí je a jak, když vědí co dokáže? Nelíbilo se mi že profesor jako další Omega mutant nezmohl nic proti nikomu, ani proti prezidentovi, ani náhodné telepatce v Magnetovo týmu a ani své zběhlé ovečce Beastovi, každopádně jejích změna vztahu se mi líbila, ve scéně kdy tedy Beast nadává Charlesovi jsem říkal jak si tohle může nechat líbit u sebe doma, mimochodem Beast byl vždy mohutný monstrum a čekal jsem že když od první třídy uběhlo skoro 20 let že bude mít větší tělo a né pořád jen huňatou hlavu.... Čeho jsem se taky dočkal byl sentiment (a co by udělala/chtěla Raven) tak to pojďme udělat a to nesnáším kord v X-menech kde to je každý film, rodinné hodnoty, proslovy apod. opravdu nepotřebuji... Upřímně jestli MCU zfilmuje X-meny tak doufám že si Fassbendera nechají pac ten mě nezklamal ani v jednom dílu a je to nejlepší postava, jen jeho scénář kdy jednou je dobrý, jednou zlý je takový nějaký že tvůrci se pokoušeli znovu o nějaký zvrat přesto to nakonec dopadlo stejně jako třeba v Apocalypse.... ()

LeemaCZ

Efekty - super. Herci - jako vždy super... Až na hlavní hrdinku, protože Sophie Turner ať už je sebevíc hezká jako herečka toho tolik nezvládá. Hudba - není špatná, ale není ani zapamatovatelná a není dechberoucí. Příběh - předvídatelný, plný klišé. Jen ta jedna nejmenovaná smrt mě překvapila - to proto, že nesedí do Days of the Future Past časové linky. Jako zakončení X-Menovské série (nepočítaje New Mutants a dalšího Deadpoola) mohlo a mělo být víc. Co akorát bylo ještě super byly akční sekvence - obzvlášť ta ve vlaku až na to, že doteď ani nevím jak se záporáci jmenují, odkud jsou a o co jim vlastně jde. Špaťnáci tu mají nulový character development. Jo a ani žádný pořádný boss fight tu není. Jako mohli se na konci poprat trochu víc. Ale popravdě - velká očekávání jsem vzhledem k odkladům a přetáčkám neměl. Škoda. Ať už v MCU za X-Meny přeobsadí kohokoliv, Evans, McAvoy a Fassbender mi budou sakra chybět. ()

bigmatko

už úvodné titulky nasvedčovali tomu že je niečo skazené v kráľovstve xmanov. Fúzia rôznych spoločností pri takomto produkte predznamenala problém s uchopením témy a následky boli výrazné badateľné v celom príbehu. čaro mutantov sa vytratilo a nepomohla mu ani sláva Sophie z hry o tróny. Ide o novú dejovú linku, ktorá nemá nič spoločné z pôvodnými dobre známymi postavami z čias Wolverina. Spolupráca postáv nedáva moc zmysel a ich hrdinskosť kríva od samého začiatku v štýle novej fantastickej štvorky. charizma zostala iba u Magneta. Všetci ostatní ma sklamali. ()

CheeseFigure

Nie je to dokonalé ako First Class, dobré ako Days of the Future Past a ani to nemá užiteľného záporáka ako Apocalypse. Ale určite to nie je taká tragédia, ako to podľa hodnotení vyzerá. Akčné scény sú dobré, hudba je taktiež skvelá, postavám nemám čo vytknúť. Začiatok s tým, ako je celý svet z X-Menov nadšený a ako sú braný ako superhrdinovia sa mi páčil, možno by som ale rád uvítal aj nejaké info o ich predchádzajúcich hrdinských misiách. A záporák bol celkom aj zbytočný. Mohli sme ostať pri konflikte X-Men, Bratstvo a zmätená Jean a stačilo by to. I keď treba uznať, že by sme prišli o skvelú bitku na vlaku medzi mutantmami a mimozemšťanmi. Zhrnuto povedané, ide o klasickú letnú popcornovku. Nič viac, nič menej. Ja som si ju celkom užil. ()

Jarv

Dark Phoenix má asi největší problém s tím, že absolutně nedokáže respektovat události předchozích snímků, a také, že vypouští řadu postav. Jediní, kteří mají dostatek prostoru, a jejichž vývoj je zajímavější, jsou samotná hlavní hrdinka Jean Grey a Professor X. Cyclops, Magneto a Beast se též mohou pyšnit slušnou stopáží na scéně, ale jejich chování je strašně klišovité nebo recyklované. Hodně často navíc i účelné, což platí zvláště u posledních dvou jmenovaných. Do Apokalypsy byla rozhodnutí těchto stěžejních hrdinů ještě trochu věrohodná, ale nyní ztratila smysl kompletně. Filmaři se mohou ohradit maximálně tím, že po smrti jedné z předních postav byly ti ostatní zaslepeni hněvem, ale po určité době zpracování a společné delší jízdě ve vlaku, kde jim Charles Xavier vykecal díru do hlavy, jim došlo, že to, co dělali, vlastně nebylo úplně nutné. Čili vše při starém, jen s tím rozdílem, že tentokrát by se ti pitomci už vážně mohli poučit z vlastních chyb. To by jim však scénář musel dovolit. Z dalších účastníků této jízdy - Mystique nevyužita, ale celkem očekávaně jí dopřáli slušný prostor před odchodem, takže fanoušci si alespoň těch 10-15 minut "přijdou" na své, Storm a Nightcrawler potom slouží jako nahrávači a potvora Jessicy Chastain je použita pro špatné ovlivňování Jean. Asi nejvíce zarazila role Quicksilvera, který v obou předchozích filmech hrál velmi hezkou a komickou vedlejší úlohu, kdežto v tomto snímku není vůbec řešen, a jakoby toho nebylo málo, vyskytuje se jen v první polovině jako takové nenápadné křoví, má minimum scén a vtipy téměř žádné. Co musím naopak vyzdvihnout, jsou akční části a hudba. Pospolu fungují na výbornou, dokáží být napínavé i nápadité, a rovněž velkolepější. Jmenovitě potom triky s Magnetem. Noví X-Meni neselhali zcela, ale ublížili sami sobě tím, že ignorovali celou řadu věcí. Jako jeden z dílů série bych je rozhodně bral s větší radostí. Coby finále však rozhodně nestačí. 65% ()

Hejkal_03

No, čekal jsem to lepší. Herecké výkony některých herců byly velmi slabé. Dialogy a projevování emocí, zde také funguje dost špatně a nepřirozeně. Děj zajímavý, ale věřím, že to mohl režisér uchopit lépe. Například nám povědět něco víc o zdejších záporácích. Je to taková popcornovka, neurazí. ()

AmunRa

Na tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Scénáristé si z celého X-men universa vybrali příběh, který už byl zfilmovaný - a ani poprvé to nebyla žádná sláva. Poprvé však měli k dispozici špičkové herce, kteří film udrželi na snesitelné úrovni. Tentokrát se dobří herci ztrácí v davu těch průměrných, případně si odehrají svých pár minut nebo pro jistotu rovnou zemřou než mohou něco předvést. A jako třešnička je tu Sophie Turner, která je sice slavná, ale hrát neumí - jako že opravdu fest neumí. Atmosféra bídná, herci nepřesvědčili a na hromadu řečí o děsivé síle Dark Phoenix ničící planety jsou i triky docela chudé - v Apokasypse se tedy trikaři odvázali mohutněji. Pochválit mohu snad jen Jessicu Chastain v roli záporačky a závěrečnou bitku ve vlaku, která má zajímavou choreografii. Smutné zakončení série. ()

Pavlo

Rozhodne lepší ako X-men 3 s Dark Phoenixom, ale isto má dej i spracovanie na viac. Hold, keď už pri tvorbe na to dlabete, vyjde takýto počin - nemastný/neslaný s veľa divnými skratkami v deji a žiadnou sympatiou s postavami. Veľká premrhaná škoda. Ale aspoň tie efekty stoja za to. :) ()

RoyBatty444

Trochu nezáživné aj keď sa všetci asi snažili, ale chýba tomu iskra. Ani nič také ako ikonický beh Qucksilvera sa nekoná. Jediné čo film urobí tak nám vysvetlí ako prišla DP k schopnosti a, že klamať sa nevypláca. ()

zurivymlok

Bylo to podstatně lepší, než jsem po zděšených recenzích čekal a rozhodně lepší než katastrofální "X-Men: Apokalypsa", které se stupiditou skoro vyrovnalo jednomu z nejhorších hollywoodských nemehel Brettu Rattnerovi. Na druhou stranu, na "First Class" či "Future past" se to nechytá ani náhodou a to je škoda. Film jako samostatný příspěvek celkem jde, ale pachuť z Apokalypse rozhodně nesmazal. Je to velká škoda, že série, která tak skvěle začala, tak mizerně pokračovala a nyní skončila tak nějak neslaně nemastně. Ale tak pořád lepší než "Hra o trůny", kterou jsem ani po skoro čtyřech měsících nerozdýchal. Nicméně ať se na place dělo cokoliv (rozsáhlé přetáčky), režijně výsledek není vůbec špatný. A vše výborně podporuje hudba - Hans Zimmer prostě stále umí. ()

Tomulka

Film celkově působí dost dobře, akorát bych čekal trošku více od Utopie (teda jestli to měla být ona) a taky bych čekal více od temné stránky (Dark Phoenix). V momentě kdy kontrolu nad Jean převzal DP tak měla být (teda aspoň co si pamatuji v komiksu) ztělesněním nekontrolovaných emocí. Takže při scéně před domem otce to mělo probíhat asi jinak. No nic méně když už byl DP tak rozjetý jako tomu bylo v New Yorku v tom domě, tak nechápu proč magneto přežil!? Protože to bylo naprosto nelogické a nemožné! Nic méně asi dle smlouvy Fassbender umřít nemůže. Každopádně, i když byli D-bary nudní jejich představenou Vuk ztvárnila Jessica Chastain naprosto dokonale. Její mimika obličeje naznačující jemné emoce byla dokonalá. Postavy Kyklopa, Kurta či Bouře bohužel hodně trpěli špatným pojetím herců. Naprosto nevýrazným a nudným pojetím. Nejhorší je Tye Sheridan ten byl opravdu tragický. Sice zahrát bez očí není zrovna jednoduché, ale on to pojal opravdu tím nejhorším způsobem. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu