Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

warha

Sansa se naučila za celou svoji hereckou kariéru 2 výrazy a to je na hlavní postavu sakra málo. Blbé dialogy, kdy mi bylo stydno i za dabéry..."přišli si pro tebe, ty jim to nesmíš dovolit!", co? Doufal jsem, že film bude za něco stát, ale někde ze začátku jsem usnul a probudila mě až smrt jedné postavy. Tuhle tragédii by nezachránily další hambaté fotky Lawrence. ()

marekspanel

Údajná katastrofa se nekonala, ovšem ani žádná sláva. Poslední díl je jakýmsi důstojným zakončením, ovšem s příliš rychlým dějem. Znamená to, že jsem se sice vůbec nenudil a to je lepší než 2 hodiny proseděných prázdných tlachů nebo DC patlanin, nicméně několik věcí by zasloužilo více vysvětlit a ukázat. Tak jsem si nakonec přišel ochuzený o podrobnější vyprávění. Snímku by tedy jistě prospěla delší stopáž, hned by to bylo lepší. Herci by měli více co hrát a nemuseli by do toho hodit nesmyslnou smrt, aby se někdo pomstil a pak zase otočil..bla bla..scenáristický kýč. Quicksilver ke škodě hrozně nevyužitý, sám dělal v předchozích dvou dílech skvělou show. Chyběl tomu vtip, který xmeni nikdy moc neměli, ale aspoň trochu. Škoda, že s tak silným příběhem z komiksu, kde se z Jean stal Dark Phoenix přesně jako ve filmu, tedy věrnost předlohy ok, udělali film, který jako konec oné velké a úspěšné xmen ságy dává silně najevo, že to chtěli mít už vše rychle za sebou, zamknout a zahodit klíč. Apocalypse teď ve srovnání zpětně působí jako epická stylovka. Nezbývá mi než si z nostalgie pustit první díly a pak občas První třídu nebo Budoucí minulost. Doufám, že Kevin Feige tomu dá nový náboj a konečně to bude mít vše logickou návaznost vlastní časové linky, protože tady se s časy a teoriemi skáče z filmu do filmu jak je to zrovna napadne. ()

HellsAngel

Aj keď nesúhlasím s tvrdením, že ide o suverénne najslabší článok celého univerza, nedá sa ubrániť dojmu, že tieto celoplanetárne hrozby jednoducho X-Menom nesvedčia. Tušil som to už po 3 roky starom Apocalypse, no aktuálny Dark Phoenix mi to definitívne potvrdil. Jednoducho povedané, ak mutantov postavíme proti všemocným protivníkom, veľmi rýchlo sa vytratia najsilnejšie aspekty celej značky - trefné paralely na reálny svet plný predsukov, filozofické rozpitvávanie protichodných ideológií a súboje odšlišných skupín fiktívnej spoločnosti. Presne to je problémom aj najnovšej snímky, ktorá uzatvára mutantiu ságu pod dohľadom štúdia Fox. Žiadna postava, s výnimkou Profesora X, si neprejde akýmkoľvek zmysluplným a dostatočne prekreselným vývojom, a v podstate tu všetci sú len preto, aby slečna Greyová mala potrebný komparz, na ktorý môže hádzať svoje novoobjavené "hormonálne problémy". Aj s prihliadnutím na tento neduh ide ale stále o lepšiu adaptáciu Jeaninho príbehu, než sme mohli vidieť v Ratnerovom Poslednom vzdore. Záverečná sekvencia je peknou ukážkou súčasných trendov komiksovej akcie a finálna pointa je relatívne uspokojivá. Škoda len, že vzhľadom na akvizíciu zo strany Disney a potenciálnom budúcom začlenení mutantov do MCU, pravdepodobne úplne irelevantná. ()

clint123

Načo zbytočne veľa písať o x-menoch, každý kto ich pozná a videl predchádzajúce diely, tak ho tento až tak neprekvapí. Jednoduchšie, kratšie, akčnejšie, temnejšie - mne sa Dark Phenix páčil. ()

kyrysar

Tak tohle jsem už viděl před lety. Totální nuda, nějaky divnopříběh s vycucanými zvraty. Záporák nezáporák. Hlavní postavy všichni a nikdo. Je to prostě takové nemastné neslané. Na to jak to začalo neuvěřitelně První třídou, tak to tímto velmi neslavně končí. Sophie Turner prostě nemá na to charismatem, aby utáhla takovýto film sama a vlastně tam ani moc nebyla. Největší esa McAvoy, Lawrence, Fassbender, Hoult a Chastain bez potřebného prostoru, neukočírované a vlastně i účelově napsané. I ten Evan Peters jako Quicksilver (ač málo) působil dobrým dojmem a to i Cyclops Tye Sheridana, který si svůj velký filmek (Ready Player One) utáhl už před tím sám. I když to může být i kvalitnějsím režisérem. Ještěže takto nekončil Hugh Jackman s Wolwerinem! Buďme proto rádi, že se X-meni nakonec vraceji pod křídla Marvelu, kde Kevin Fiege ví přesně jak má popkorn blockbuster vypadat. ()

chup44

Na to, že film sprevádzali toľké ťažkosti (pretáčky, odklady, už popredu veštená katastrofa), to dopadlo relatívne dobre. Akčné scény super, dej pokulháva, to treba priznať, ale bez problémov strávená komiksovka. 3,5 hviezdy, uvidim po pozretí v lepšej kvalite. ()

Sharlis

"Your emotions makes you weak"... dalsi diel X-Men originalny ako dedove papuce. Toz pokial niekoho bavi divat sa ako sa biju modra a cervena farba, tak dobre. ()

Aechato6

X-meni mě vždycky bavili. Přišli mi o dost zajímavější než třeba Avengers. Starou trilogii jsem kdysi jako malý hltal a až na pár vyjímek se mi líbili i novější filmy se staronovými postavami. Po Apoclypse se ale dostavilo jisté vyčerpání a přehlcenost a proto mě Dark phoenix vlastně už vůbec nezajímal a podíval jsem se až několik měsíců po premiéře. No a dostal jsem přesně to co jsem čekal že dostanu. Naprostou sračku. Dialogy prázdné a o ničem. Herci (z naprosté většiny skvělý profesionálové), podávají příšerné výkony a ani to score se tentokrát Zimmerovi zase tak moc nepovedlo. Jednu hvězdičku dávám za povedený vizuál a druhou za dvě skvělé akční sekvence. Vlastně jsem rád, že X-meni už, v tomhle provedení, končí. ()

halberdier

Dark Phoenix je labutí písní celé x-menovské série, určitě konec celého hereckého ansáblu a X-Menů jakých je známe. Hodně toho pokazila už Budoucí minulost (ač pořád dobrý film), tím že udělal v celém x-menovském univerzu velký guláš. Následovala silně průmerná Apokalypsa, která si navíc komerečně nevedla příliš dobře, New Mutants jsou zatím odložení na neurčito a Dark Phoenix byl ohlášený jako poslední film, po kterém licence poputuje k MCU. Produkci Dark Phoenix provázely problémy, muselo se přetáčet, režisér je debutant - to nevěstilo nic dobrého a diváci o Dark Phoenix přestali mít zájem a to se promítlo i na katastrofálních tržbách. Přítom výsledný film po tom všem dopadl nakonec celkem dobře a určitě je lepší než minulá Apokalypsa. Už úvodní scéna ve vesmíru je dobře natočená a potěší i ta (přetáčena) závěrečná. Plusem jsou výkony starší generace (McAvoy, Fassbender), bohužel výkony veškeré omladiny nestojí za řeč a je tak zřetelný propastný rozdíl oprotí staré gardě, u které mně přece jen trochu mrzí, že ji už nejspíš nikdy neuvidíme. Příběh Dark Phoenix bohužel není příliš objevný a místy je hodně zkratkovitý, je vidět že byl koncipovaný na dva filmy, protože např. záporáci jsou ještě méně výrazní a propracovaní než ve většině MCU filmech. Na závěr lze napsat, že si X-Meni zasloužili určitě lepší rozloučení, ale na to čím si Dark Phoenix prošel to nakonec ještě dopadlo celkem dobře (což se nedá říct o tržbách) a je vidět, jak moc v Apokalypse a Dark Phoenix chybí postava Wolverina. (7/10) ()

HNTR

Musím říct, že mě Dark Phoenix přijemně překvapil a asi mě bavil i víc než poslední vzdor... Nikdy není nad to, počkat si a udělat si svůj názor... ()

Franki69

Po shlédnutí zůstal dost rozpačitý dojem. Pokud by byl tenhle film ze světa X-men první, tak celou sérii pohřbí. Analyzovat své spíš nelibé pocity nedovedu, vadilo mi prostě, jak se bere strašně vážně, bez špetky humoru. Všichni zamračený, John McAvoy při každém proslovu skoro mramorovatěl. Kéž by se režie ujal James Gunn, Waititi nebo Matthew Vaughn…Ale tohle byl jen nablýskaný, samožerský CGI patos s tak nezajímavě uvedenými hlavními figurami, že mi bylo v podstatě jedno, co se s nimi stane. Tak alespoň že se vyřádili při finálové konfrontaci v závěrečném train finále. Rozpačitému dojmu také dost vyšel vstříc casting. Sophii Turner (Jeanne Grey/Dark Phoenix) jsem její „osudovost“ nevěřil ani vteřinu, Jessica Chastain (hlavní padouška) bez make upu a totálně na blond bez obočí…ach jo. Maně mě napadlo, proč je v hlavním X-men týmu Storm. Pokaždé vrhne pár blesků, nebo třeba zamlží lokální klima a pak ji stejně někdo uzemní. A v týmu bez Wolwerina. Dávám 40% a jsem rád, že jsem v kině neplatil. ()

kacer4

Ouch. Už Apocalypse bol dosť vedľa. A toto ide ešte ďalej. Prvé 2/3 filmu hrôza. X-Men sa dali považovať za pomerne zrelú a schopnú sériu (okrem trojky a W Origin). Ale už apokalypsou to išlo do kytek. Čo sme tu dostali? Zmätené dievča, ktoré až na dva krát musí pochopiť, že predsa jej len ten Charles nechcel zle (alebo to bolo viac krát?). Mimo to, Eric opäť využitý ako vhodná scenáristická pomôcka. Tuto dokonca prezliekol kabát až dva krát (dobrý-zlý-dobrý, väčšinou to bolo len jedna premena). Ostatné postavy? Otrava, nevyužité. Kde bol Qiucksilver? Kurt mal očividne problémy emocionálneho charakteru, keďže skoro celý film nariekal. A Raven? Jej smrť mala príjsť už minimálne v minulej časti. Jej otravné vlasy, výrazy a názory som už mal po krk. Film zachraňuje krátka scéna vo vlaku, ktorá rýchlo končí a film ide opäť do nezmyslov. Veľmi nedôstojné ukončenie tejto viac-menej podarenej série. ()

BloomGeorge

Očekávání na absolutní nule bo když jsem viděl kritiku a ta většinou sedí, leč poslední dobou u mé osoby, tak trochu kolísavě. Pak jsem koukal a koukal a koukal a ejhle byl tu konec. Mé pocity bych přirovnal k pohlazení na duši. Nevím proč a upřímně je mi to u prdele dostává tento film tak nízké hodnocení. Já mluvím sám za sebe a rozhodně zážitek úžasný. To že komiksově nesedí neberu v potaz u žádného zfilmování. Já osobně nemám tyto srovnání rád. Komiks není film a film není komiks. Je to stejné jako u knížky. Miluji osobně obojí a nikdy nesrovnávám. U čtení funguje fantazie, představivost a jiné, kdežto u filmu hlavně zrak a zvuk aj. Ale nebudu odbočovat. Efekty naprosto dokonalé a nemají chybu. Herecké výkony, když to vemu celkově okolo 90%. No a jelikož u mne dělá hudba u filmu asi tak 50% požitků :-) , tak hádejte proč tento film u mne dostal 5 hvězd. "ANO ANO ANO" Hans Zimmer je naprosto geniální skladatel a zatím mne nezklamal a to ani v tomto případě. Jeho hudba je u mne naprostým balzámem pro mé uši. V některých scénách mi nabíhala i ta slavná a neohraná husina :-) . Za mě super a tu kritiku v takové míře si nezaslouží tento film. ()

daleba

Vůbec poprvý jsem se u X-menů nudil, a hlavně mě strašně sere, že tímhle filmem jsem se v tom Marvel světě úplně ztratil... ()

Dacsus

Sophie Turner by mala ostať maximálne pri rolách umrnčaných pipín - to jediné jej sadne, keďže to má vyslovene v sebe. A keďže nevie hrať, tam jej bude stačiť byť samou sebou. Film samotný je des. ()

Merenre

Překvapivě nízké hodnocení, přitom jde o poměrně standardní x-many. Tahle partička mě nikdy moc nebrala, i když se z povinnosti vždycky podívám. Tohle můj názor ani nezlepšilo, ale ani nezhoršilo. Prostě jednohubka bez přidané hodnoty ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu