Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

NiaWolf

Ať už jste fandové starých X-menů, nebo nových, tak pro vás bude nejlepší, když budete předstírat, že tenhle film vůbec nevznikl. Tenhle film prostě nemá co nabídnout a je tak nudný a prázdný, jako výraz Sophie Turner, která jako Jean stojí (ještě hodně s rezervou řečeno) za kupu slimějšího průjmu. Bohužel se opět objevil nešvar z Posledního vzdoru, kdy se objevují postavy a zase mizí, aniž by měly nějaký smysl. Ani se neobtěžovali jim dávat jména... Režisér si nějak dal do hlavy, že diváci X-Menů chtějí vidět umlé herečky, které se bijí v prsa, jak jsou děsně nad věcí, aby pak ze všech svých problémů obvinili chlapi. Ten Xavier je vážně zvíře, pojmenovat po sobě školu! A dokonce i tým! Co si to jen dovoluje, ten hnusný šovinista! Přitom taková Jean, co vraždí na potkání a místo toho, aby se sebou něco dělala, tak jen běhá od dveří ke dveřím a fňuká, jak za nic nemůže. Alespoň, že jedné kouli na noze se film zbaví celkem brzy, ale i tak vás čeká 90 minut těžké nudy, mizerných hereckých výkonů a mrzačení všeho, co vás na sérii X-Men kdysi bavilo. Marně hledám, za co dá větší hodnocení, ale děj neměl hlavu a patu, efekty byly průměrné, herecké výkon otřesné (čest výjimkám typu Fassbender) a o hudbě nemůže být ani řeč (Co přesně na tom Zimmer dělal? Vyzvánění na mobil?). Proto je lepší místo koukání na tenhle film, ztratit čas hodnotněji, třeba koukání na to, jak reznou hřebíky u plotu... ()

bararich8

Ucházející pokračování, kde se nyní vše točí okolo naší milé Sansy, ještě kdyby tak uměla lépe hrát, ale u ní už to lepší zřejmě nebude. Škoda, že zbylí mutanti už nejsou tak moc zajímaví, ať už charakterově nebo co se týká jejich schopností. Naproti tomu nová rasa je příjemné osvěžení. Akce je pořád pěkně stylová a se závěrem si tvůrci opět pěkně vyhráli. Zbytek je tak ale jakýsi průměr. Ale film mě jinak ve výsledku bavil a měl slušné tempo. Slabší 4* ()

dalziel

Tá Sansa mi skrátka do tých X-Menov nepasuje.Inak napriek nízkemu hodnoteniu a môjmu ešte nižšiemu očakávaniu som nakoniec viac ako spokojný.Za mňa 79%.So Singerom by to bolo isto lepšie.Nuž čo už "You Too" rozdrvilo čo mohlo. ()

Blowler

To, co začalo v Apokalypse, už má v tomhle díle jen dovětek. S X-Meny, kteří začali téměř před dvaceti lety už to nemá nic společného. Možná by ode mě bylo fér říct, že doba si žádá změnu. Že by před dnešní generací staří X-Meni neobstáli. Měl bych, ale neudělám to, protože to tak fakt necítím. A neodpouštím. ()

papaguy

Není to zlý. Alespoň ne v tom stylu, jak jsem očekával. Je tam spousta věcí, které jsou super. A pak dost jiných věcí, které jsou... tak ňák, ňák tak... Záporačka měla víc charismatu, než klaďačka. - Nic proti Turnerce, v Trůnech byla výborná. I tak si ale kladu otázku, co zážitek táhne víc dolů. Jestli představitelka hlavní role, scénář, nebo exekutiva... Kdyby z toho vystříhali chujoviny, lépe využili zajímavé emzáky, o jejichž komunitě, genezi a schopnostech se prakticky nic nedozvíme, mohl to být slušný biják. Mno jo, vždyť jsou to jenom Exmeni. ()

Torgal

Séria X-Men bola rozvrátená už Budúcou minulosťou, ktorá znegovala pôvodnú trilógiu a Apokalypsa na týchto ruinách nedokázala postaviť nič zaujímavé a ponúkla len ultragenerického zlosyna vycucaného z prsta. Dark Phoenix bol teda v mimoriadne ťažkej pozícii získať späť fanúšikov série. A totálne v tom zhorel a obávam sa, že z popola už nepovstane. Prvým problémom je Sophie Turner, ktorá nemá kapacitu zahrať to čo od nej vyžaduje scenár. A keď už sme pri scenári, ten je neuveriteľne nezáživný a celý čas mi bolo ukradnuté čo sa deje na obrazovke. Zachraňuje to aspoň finále vo vlaku, ktoré ma prebudilo z letargie, no aj tak to bola v podstate len prázdna triková atrakcia a na postavách mi stále nezáležalo. Nepríjemne ma prekvapil aj soundtrack, nepamätám sa kedy Zimmer prišiel s hudobnými témami, ktoré by sa mi vyslovene nepáčili. Pri tom všetkom to ale nie je vyslovene zlý film, je len nijaký. Je nevýrazný, matný a nemá ksicht. 5/10 ()

Jakubik

O milion procent lepší ne Apocalypse. Lepší příběh, efekty, a tak nějak to ve filmu prostě všechno lépe funguje. V rámci univerza se o žádný další velký posun nejedná. No dá se na to koukat a X-Meny mám i rád. Vždycky se těším na další díl. I když je pravdou, že díky posledním dvou dílům to těšení není takové, jak bývalo. Přeci jen na komixovém poli je dnes již tolik filmů, že nezapadnout do průměru je hodně těžké. Myslím, že tentokrát jsou tři hvězdy málo a tak dám čtyři… ()

Hpatrik

No tak tohle se nepovedlo. Problém ale nevidím ani tolik v nevýrazné a špatně obsazené Sophie Turner, jako spíš v mdlém a nenápaditém scénáři a v generické, příliš tmavé a nepřehledné akci. Ba ani Zimmerova hudba ničím neoslnila. ()

darkreider

Dáva v tomto filme aspoň niečo zmysel? Kinberg predsa vie točiť, tak čo sa to do svatého stalo? Ak je chyba vo mne, tak si to rád nechám vysvetliť. Ja som presne ten človek, čo mile rád dá mozog do mrazáka a sedí a kochá sa. Tu to ale nešlo. Moja lymfatická uzlina sa cítila dotknutá, keď emzáci rozchodia. že do nich napumpujú plný pás projektilov z 50tky, ale nadšné padnú mŕtvy k zemi, keď im dá nightcrawler s pocuchanými nervami do držky. A ja mám nightcrawlera rád! Ale nie v tomto filme. V tomto filme sú mi všetci u zadku. ()

Komar55

Na to, že chtěl Simon Kinberg natočit zcela odlišný a příběhově promyšlenější film, než byl původní X Men: Poslední vzdor, tak mi připadá, že si zcénářem- i provedením docela protiřečí. To dám teď však stranou, důležitější je jak se film povedl a jestli důstojně zakončil celou X-Men ságu. Na to mám jednoduchou odpověď; ANO. I když to není žádný zázrak a rozhodně se nejedná o nejlepší X-Meny, tak pro mě tento film velice obstojně uzavřel příběhové linky všech vedlejších postav, má jednu z nejlepších akcí a dle mého i nejlepší soundtrack z celé ságy, obstojnou zápletku a emocionální konec, který mě skoro až donutil slzet. I přes tyto kvality má snímek i spoustu problémů a nešvarů z již zmíněných třetích X-Menů. Na mě však zapůsobil dokonale a skvěle jsem si užil velkolepý konec této dlouholeté značky, kterou jsem po boku Star Wars a Raimiho Spider-manů sledoval již od děctví. 8/10 ()

Mouchal

Upřímně ani nedokážu říct, co je s tímto filmem špatně. Jestli úplně všechno, nebo vlastně vůbec nic. Nicméně X-Meni doplatili na několikaletou dominanci Marvel filmů, který jsou prostě stále kvalitní (no, řekněme, že v průměru kvalitnější než toto) a lidi si na tu kvalitu zvykli. X-Meni se postupem času bohužel stali pouhopouhou béčkovou náhražkou a tento film to jen stvrzuje. Po filmu nemáte pocit, že byste viděli finále několikaleté zajeté značky. Dark Phoenix je strašně mělký film, s minimem strhujících momentů a minimem emocí. Záporák se zčistajasna objeví, Jean zčistajasna rupne v bedně. Vše je moc zkratkovitý a osekaný, žádný postupný vývoj. Jean je v jeden moment schopna říct Cyclopsovi, že se k němu vždy vrátí jen proto, aby ho o pár minut dál poslala do háje (a jen tak omylem zabila jeho X-kámošku). Tvůrci stále opakovali, že nechtějí zopakovat chyby Last Standu. Blbý potom je, když potom všem je ten Last Stand kvalitnější film než tohle. Nicméně mělo to i pozitiva. Akční scény byly celkem fajn. Duo McAvoy a Fassbender se snaží ze sebe vypotit každou kapku svého talentu a charisma a jde jim to oběma perfektně. Ani nemůžu říct, že by mě film vyloženě nebavil. V konečném důsledku je to ale jako finále X-Mení ságy vážně slabé, ale nejedná se o ten nejhorší X-Mení film. 60% ()

bearmeedek

Čekal jsem avizovaných + - 60% a šel na film tak nějak z povinnosti. A příjemně mě překvapil výsledek. Že se nejednalo ani tak o klasický komiks, se všemi těmi pozlátky, který by se už jen plácal kolem dokola a hledal nějaké to ukončení. Naopak to byl příjemný akčňák a místy mírně potemnělý a poctivý thriller. Takže i když ne pecka, tak mě to rozhodně bavilo. A spousta akčních scén byla suprová. ()

Maximilianus

No, nebolo to zlé, ale skôr nevýrazné. Bolo vidieť a cítiť, že Jennifer Lawrence už nechce mať nič spoločné s X-Menmi a aj som sa divil, čo tam robí. Prosto tam nepasovala. Sophie Turner je zlá herečka a tu to iba potvrdzuje. Kurt Wagner konečne ukázal niečo zo svojho umu, ale na druhú stranu tú chýba Quicksilverova spomalená super scéna, ktorá bola doteraz skvostom hádam každého filmu. Storm bola celkom slabá, Charles ani nehovorím, ten nerobil nič a v podstate ani Dark Phoenix nič moc nepredviedol. Ako oddychovka a súčasť série fajn, ale bol by som radšej, keby sa vrátili dospelí X-Meni, alebo aby sa trochu upravila séria, prípadne pridali nové postavy, pretože takto to pôsobí detsky, aj keď ani tu už hrdinovia nie sú takí mladí. 6,3/10. ()

Hashirama

Jedna z těch blockbusterových premiér, které jsem se svorně těšil nenávidět, a skutečně k tomu dává spoustu důvodů. Příběh působí jako čtyři náhodně vybrané půlhodiny z dvakrát delšího materiálu, a o gradujícím vedení k nějaké katarzi nemůže být řeč. Výprava a kostýmní řešení vypadá jak z drahé pornoparodie a kromě tradičně fajnových pana Tumnuse a Lófassyho jde vesměs o přehlídku ochotnických žáků třicetileté školy napatlaných modrýma temperkama. V čele této skvadry se vyjímá Sophie Turner, která výjimečně hraje o dva levely nad svůj standard, čili velice průměrně. A pro jistotu, aby se divák až moc nebavil, je Quicksilver coby nejzábavnější postava po šedesáti vteřinách screentimu radši odstaven. Nicméně je tu pár faktorů, které tuhle derniéru vyzdvihují ze Dan žumpy. Například narozdíl od Apokalypsy to nevypadá jak reklama na hračky, v druhé půli se přitlačí na akční stránku, trikové mezery pomalu mizí, využití schopností získává na efektnosti a choreografie je po tom příběhovém martyriu jako balzám na duši. Po tolika produkčních problémech je zázrak, že z toho vylezlo aspoň tohle. Důstojná koncovka to úplně není, ale natržené tenké střevo taky ne. ()

Zahartof

No ty vole. Co k tomu napsat? Totální soustředění na charaktery a jejich duševní vývoj, žádné pičování okolo, ne úplně důležití záporáci (což je dobře), všichni srozumitelní, doplněno o skvělé zabijácké finále. Skvělej příběh, nulový patos a naivita, kterou jsem tak opovrhoval u nesnesitelných Avengers (a i u některých Xmenů, třeba u toho sračkového druhého dílu). Ty detaily (umírající voják ve vlaku), to slovní pomrknutí, kdy se postavy rozhodují ve svých hlavách a nemají zapotřebí se o všem veledůležitě emočně exponovat. Very fucking good. PS: Michael Fassbenderje bůh. Jessica Chastain je píča. ()

vikino1

Ty jo, tak já bych zrovna v tomhle vyloženě průser nehledal. Ono je těžký vydělat kačky na filmu, o kterém se už před premíérou tvrdilo, že kasovně propadl. Po zklamání z Endgame jsem si uvědomil, že X-menovské universum si drží pořád vysoký standart. Chápu, že některým se výkon Lejdy ze Zimohradu nemusel líbit, nepředvedla nic světoborného, ale že by to vyloženě kazila to ne. Co bych pochvállil, tak Fassbenderův Magneto netáhne jen tento díl, ale celou čtyřdílnou serii, naopak McAvoy to od scénáristů to tentokrát docela schytal. Lehce zamrzelo i Quicksilverovo podcenění situace, které ho vyřadilo ze zbytku filmu. Můžu s klidným svědomím říct, že kromě všech originů s Wolverinem (Logan je naprosto boží) se mi všechny díly z tohoto universa fakt líbili. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu