Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Krnac

7/10 priemerný príbeh, začiatok nemal logiku, páčilo sa mi však ako zakončili sériu, že vysvetlili prečo v Deadpoolovy boli väzenia pre mutantov a celkový odkaz filmu o tom čo sa dialo predtým je dobre zvládnutý, k tomu ešte emocionálna stránka super len som mal pocit že ich mohli nechať postupne zomierať (nie všetkých ale možno takých 2 alebo 3), určite by to tomu pridalo, ten siedmi bod za ktorý dávam 4.* predsa len dám. ()

Stinger78

My ze 4.B X-Menů po patnácté... Jak je člověk od Marvelu zvyklý a rozežraný na kvalitní filmy, tak tohle byla slabota, že i nepovedené snímky od DC by to předběhly o vesmír... Nuda nuda, šeď šeď a nenapravili to ani Fassbender, ani kukuč a hruď Sophie Turner... ()

Hunnemia

Co to tu vidím za negativitu? Já jsem si to teda užila strašně moc! No dobře, drobná podobnost s Captain Marvel tam je, ale to mi teda fakt nevadilo. Navíc, celou dobu se díváte na pěkný fajn lidi. Sophie – podle mě krásná, Jessica – sice albínka, ale prostě Jessica, Jennifer – víc zrzavá než obvykle, ale film to nějak nenarušuje, Hoult – roztomilý jako vždy, no a Fassbender s McAvoyem – nejhezčí filmová dvojice všech dob! ()

Bogrant

Najväčším problémom X-Men: Dark Phoenix je Dark Phoenix, nakoľko sa celý dej točí iba okolo tejto absolútne nezaujímavej postavy, ktorá navyše ani nie je bohvieako dobre zahraná. V skratke by sa dalo povedať, že tvorcom išlo zrejme len o rozlúčku s hlavnými postavami, ktoré už ani ich samotní predstavitelia nechcú hrať, nakoľko celá táto séria má rapídne klesajúcu tendenciu na kvalite či serióznosti, kde chémia je nulová, efekty otrepané a scenáre umierajúce za pochodu. Nebyť záverečného vlakového rozkvetu nápadov, bol by to ešte väčší prúser, keďže tu pomôže už len ultimátna prerábka celého univerza, alebo poriadne dlhá pauza. ()

Mukade

S odstupom 2 rokov je ten film, pre mňa, ešte lepší lebo sa vytratilo všelijaké očakávanie a porovnávanie s Avengers a bohvie-už-nepametám s čím... Takže sa jeho vnímanie o dosť zobjektívnilo. Taakže, je to sssuper film! Zvyšujem zo 4 na 5**. ()

Colomba666

Trošku velký průser na štítu Marvelu, neřku-li jeden z největších průserů, kterých se kdy tato společnost dopustila. Nejsilnějším mutantem je opět překvapivě ŽENA! Tady s tímto námětem by se měli jít zahrabat, jelikož je to totální kravina, a už mně ten všudypřítomný feminismus začíná celkem brutálně s*át. O speciálních efektech se rozepisovat nehodlám, jelikož na to, že se jedná o relativně nový film, jejich kvalita odpovídá snímku z počátku tisíciletí, velká bída. ()

Rebel24

Úplne jednoduchý príbeh azda záverečného filmu série X-men s McAvoyom a Fassbenderom ma množstvo logických dier, no nemožno mu uprieť dynamiku a ťah na bránu. Očakávania fanúšikov boli aj vďaka predošlým filmom vyššie, ale oproti Apocalypse ide o veľmi porovnateľný film, miesto poloboha tu máme iba mimozemšťanov, no akcia v Dark Phoenix je natočená násobne lepšie. Ústredná postava Jean Grey je vrámci scenára zvládnutá v pohode, celkovo ide v hĺbke skôr o pokus zachytiť co môže spraviť veľké ego takého mozgu ako je Charles Xavier, kedze film je hlavne jeho maslo. Je škoda ze sa tvorcovia nepustili do možných následkov pre postavy, keďže nejaký ucelenejsi záver tu len ťažko hľadať. Hans Zimmer si požičal motívy z Interstellar a v posledných rokoch sa akoby hľadal, často sa opiera o svoju vlastnú minulú tvorbu. 72% ()

66pepo66

Pamätal som si tento film alo najslabší zo série. Hodnotením tak na 2 z 5 najviac. Videl som to raz, no v rámci x-men maratónu som si to od premiéry pustil znova druhýkrát. A úprimne, nerozumiem svojmu predchádzajúcemu hodnoteniu. On ten film vôbec nie je najhorší. Je to trocha iné ako predchádzajúce filmy, ale dobré. Človek môže meniť názor a ja to využijem. 4,5* ()

Tom10000

Zhlédnul jsem tento film už mnohokrát, ale až nyní k němu přidávám komentář. Sophie Turner v roli brilantní a mocné Jean Grayové je úžasná. Zpočátku, jako dítě, ji hraje sice jiná herečka, ovšem tu brzi vystřídá právě ona. SPOILERY: Poté, co se na palubě raketoplánu stane nehoda, jsou X-Meni v čele s profesorem Xavierem požádáni o pomoc. Tehdy se sice všechno pomalu rozjiždí, ale už to má své grády. Jean je zasažena silnou kosmickou mocí (tehdy si všichni mysleli, že jsou to jen erupce), a zdá se, že i když měla zemřít, je jí ještě lépe. Cítí se mocnější, silnější. Avšak brzy se vše zvrtne, když ji začne pohlcovat jak její nový dar, tak i touhy, chtíče, vztek, zloba. Charles jí jako malé pomohl zvládnout trauma, ale též jí zatajil přežití jejího otce, s nímž (a s matkou) se jako malá vybourala. Začne být naštvaná, a vyrazí za svým tátou. U něho se ale vřelého přijetí nedočká. Zloba sílí,Jean ztrácí kontrolu, a v tomto okamžiku se skutečně začnou vyjímat Sophiiny herecké schopnosti. Dokáže vše geniálně procítit. Děj plyne, ani u Magneta se jí nedočká vlídného přijetí. Po příjezdu X-Menů za ní a jejím otcem je Jean nechce ani cítit. Jenže i přes všechno přemlouvání, a přes světlou chvíli, kdy zase získá svoji kontrolu, jí její moc zaplaví a ona jí opět podlehne. Zabije jednoho z nich a odlétá pryč. Poté, co je odehnána i od Magneta, se uchyluje do hospody, vyhořelá, zoufalá: Tam narazí na jednu z příslušnic mimozemského kmene. Ten, v čele s ní, prahne po moci, jíž nyní Jean oplývá. Rozhodne se ji a její křehké nitro využít ke svým záměrům. Sama má totiž strach, že by jí tato moc zničila, jako její planetu, a jako vše ostatní. Nejprve jednoduše posedne lidské tělo, a poté ji sleduje. Právě v hospodě na ni narazí. Ukáže jí nezměrné možnosti. A ona je chce okusit. Jenže (zase), Charles a ostatní jsou ochotni ji pomoci. A Jean není až tak zlá, aby propadla temnotě. A nebo ano? KONEC SPOILERU. Výtečný, geniální film. Mnoho z těch, co ho komentují, nemají sebemenší tušení, co vlastně viděli. A nebo nebyli s to snímek pochopit. Brilantní herečka Sophie Turner a její postava Jean Grayová dodala X-Menův novou krev. Kéž by na ně bylo pokračování. Zatím to však na nic nevypadá. Škoda. Jean by si zasloužila (POSLEDNÍ SPOILER: už jako fénix) další film, tentokrát třeba pojaté jako skutečnost, že se může i nadále vtělovat do lidského těla (hraného Sophií Turner, opět). 100 procent, doporučuji. A nenechte se oklamat zdejšími recenzemi! ()

Updated_Cake

Ještě horší než předchozí film a dost velké zklamání. Člověk si říkal, že předchozí film byl jen škytnutí a bude to v pohodě. Ne, X-Men universum jede po zadku dolů neskutečným tempem. A já se upřímně bojím, jak na tohle ve finále doplatí třeba Deadpool, protože jestli se vyprodukuje nějaký podobný propadák i s ním, pohřbí to tuhle část universa. A to už vůbec nemluvím o tom, že Marvel hodlá X-Meny spojit filmově s MCU. Po tom, co z nich poslední dobou leze, se toho dost bojím... Komiksový svět na plátnech umírá. ()

A.lexii

Dát tak nízké hodnocení mě neskutečně mrzí. X-men jsou moje srdeční záležitost a od doby, co je tam James McAvoy, ještě o to více. Tohle bylo ale zklamání. Hlavní "hrdinka" neskutečně nedůvěryhodná a nesympatická. Divák si k ní nemůže udělat žádný vztah a už by ji najednou měl litovat. POZOR SPOILER: Mystique jsem nikdy neměla moc v oblibě, ale na to, že s námi byla ve všech dílech, zemřela dost divným a nedůstojným způsobem, kdy její nevlastní bratr skoro ani nezaplakal... Záporáci jsou jako z Béčkového díla z 90. let a bohužel to nezachránili ani James a Michael. Toto dílo by bylo lepší nevidět. ()

HSGID

Hudba akcia niečo geniálne no bohužiaľ príbeh nič moc a to mi je ľúto keďže je to ukončenie sagy. Mohli si stym príbehom viac pohrať. ()

ArchAngel_

Kdyby nebyly MARVEL filmy, a nezvykli bychom si na jejich produkční kvalitu, asi by tenhle film prošel hodnocením velmi slušně. Doba se ale hodně posunula. Protože víme, jak dobře se dnes dají udělat komiksové filmy, je tu problém. Jako vyvrcholení jedné éry a epochy, je tenhle film opravdu hrozný. Je na něm příliš vidět, jak se hodně věcí se při jeho vytváření dodatečně měnilo, předělávalo atd. Výsledek je přesně takový, jak se dalo očekávat. Nefunguje. Několik dobrých momentů nevyváží to hrozné všechno ostatní ... vedle kvalit a stylovosti LOGANa, který uzavíral kapitolu jedné z nejpopulárnějších X-men postav, je Dark Phoenix hrozný film bez atmosféry a stylu. Ve srovnání s posledním AVENGERS, který je stylově velmi podobným filmem a vyvrcholením série, ale dělá všechno skvěle, je Dark Phoenix naprosto nepřijatelný a dělá všechny chyby, které lze vůbec vymyslet, zejména vzhledem k tomu, kolik stál. Dávám 1 hvězdičku za Hudbu (parádní), překvapivě za Jean (a to nemám rád S.Turner, přijde mě velmi nesympatická jako člověk, ale tady jí to sedlo) a také přidávám tu 1* za těch pár povedených scén. Všechno ostatní je FAIL! Znudění herci, mizerný scénář a většina dialogů, nelogické a navíc to v mnohém kazí solidní originální předlohu. Ano, do tvorby tohoto filmu zasáhla politika ale nic z toho neomlouvá "kvalitu" tohoto díla. Můžeme jen děkovat, že je konec a čekat na restart pod vedením mnohem schopnějších fandů žánru .... je to smutné. Pro mě Xmeni skončili LOGANEM a mělo to u toho zůstat. Dark Phoenix film nemá absolutně žádný důvod existovat, ztráta času, sil a prostředků pro skoro všechny zúčastněné. Ušetřete si ty nemalé peníze, na tohle do kina nechoďte, budou lepší filmy ... Hodnocení: 30% ... Aktualizace: A dopadlo to jak jsem čekal, jeden z největších Box Office propadáků, nechápu, jak tomu mohl někdo dát 4 nebo dokonce 5 hvězd, tyhle recenzenti to musí být vážně trollové. ()

SHERLOCK5443

malo to našliapnute stáť sa najlepším filmom zo série....no potom to trošku začalo kulhat...každopádne to bol podľa mňa veľmi dobrý X-Men film...vizuálne mi to pripomínalo comics...James McAvoy ( Charles X) to veľmi dobre zahral a taktiež Michael Fassbender (Magneto)...ale tak kedy on niečo nehrá dobre...musím vyzdvihnúť ale z celého filmu....SCORE...Hans Zimmer sa určite vybláznil a bolo to vidieť...najlepšie ost z celej X serie...neustále som si klopkal nohou a hltal každú scénu kedy hrala jeho hudba...určite top 5 najlepších score od Zimmera...period, vfx tam bolo super a pestré, kamera bola v niektorých scénach úplne super...veľmi sa mi páčila scéna s Quicksilverom (Evan Peters) ktorá sice nebola dlhá a ani tak vynaliezavá ako iné no mali sme ju dvakrát...taktiež musím povedať že postavu Nightcrawlera (Kodi Smith - McPee) napísali dobre a dali mu dosť priestoru vo filme čo ja osobne oceňujem pretože je to zaujímavá postava....oh, a Nicholas Hoult (Beast) konečne dostal trochu viac priestoru na ukazanie hereckého talentu. Vseho vsudy 4/5* a to jedna hviezdička je za OST ()

EYO EYO

Tak fajn ,dosť dlho som na tento film čakal ,mal som nesmierne očakávania ,ktoré sa mi nevyplatili ,prvá tretina filmu asi najlepšia ,prvých 10 minútach bolo iba to čo bolo v trailery ale potom sa to rozbehlo ,prvá záchranná misia veľmi dobra ale potom to šlo dole vodou -mega nuda ,a potom sa to zase viacej rozbehlo ,ta posledná bitka vo vlaku asi najlepšia a najviac som si ju užil z 3D zvukom v kine ,ale aj tak som čakal niečo viac ,čakal som že vyjdem z kina prekvapený a z spokojnosťou že to prekonalo moju najobľúbenejšiu APOCALYPSU ,ale nestalo sa ,Simon Kinberg to mohol dať aj lepšie a postarať sa aby sa to viac venovalo záporákovi ,ak by tam nehrala moja obľubenkyňa Sophie Turner tak na to ani nejdem do kina. Tak iba lepši priemer a som z toho smutný/75% videl v kine ()

DobraVila

Vychádza mi to na 3,5* ale dám 4, lebo nechcem byť zbytočne zlá a prísna. Nie je jednoduché hodnotiť film, na ktorý sme tak dlho čakali, a teraz keď sme sa dočkali zrazu nevieme čo s tým. Keď sa od všetkého odosobníte a pozriete si to len ako film, ako obyčajný film bez prequelov a sequelov, tak má všetko, čo by takýto akčný sci-fi film obsahovať mal. Je celistvý, dobre vystavaný, dialógy nie sú na zahodenie, herecké obsadenie je tiež v poriadku. Má to napätie aj prekvapivý koniec. Avšak. Vo filme nastane fakt niekoľko šokujúcich momentov, ktoré nikto neočakával - a tu nastáva problém. Chápem fanúšikov, ktorých niektoré skutočnosti nahnevali. Nerešpektuje sa nadväznosť ďalších príbehov, postavy, ktoré sa objavujú v pokračovaniach znenazdajky umierajú, od začiatku do konca vám niečo nesedí, nechápete čo sa deje a prečo sa to deje a potom prídete na to, že si to tvorcovia chceli natočiť po svojom, odviedli dobrú robotu, len im nedokážete odpustiť čo pre to obetovali. A v tomto bode sa dostanete na rázcestie a filmu, ktorý vo svojej podstate vôbec nie je zlý, by ste najradšej dali "odpad!" a pritom si to vôbec nezaslúži. Je pravda že Marvel si dáva záležať viac na MCU než na X-menoch, a niektorým fanúšikom skutočne vadí čo sa v posledných rokoch s X-menmi deje, avšak ja mám rada obe tieto universá a nevidím dôvod sa teraz hádať a nadávať na dobrý film, ktorý len doplatil na tvrdohlavosť niektorých fanúšikov. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu