Já, Simon

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Nikdy bych neřekl, že se mi film o gayovi bude líbit. Příjemně vyladěný příběh se sympatickými postavami a porozuměním. Člověk může být jakýkoliv, aby mohl milovat a normálně existovat. Dávám 75%(14.7.2018)

• Johnny.ARN

Toto bol knižný bestseller? Ďalšia uplakaná buzno-dráma? Keby tam nehral Duhamel a Jenniferka tak to ani nezapnem a spravil by som lepšie. Prečo sa ja tak trescem niektorými filmami? ODPAD!(9.6.2018)

Teenagerský film se vším všudy, který se ale celkem zdatně naviguje odpadními vodami tohoto žánru. Nic velikého, spíš průměr, ale citově se to táhne na ten lepší průměr. Plus výborný soundtrack. A umí Katherine Langford hrát něco jiného než “Hannah?” Doufejme.(25.6.2018)

• grizly007

Zkrocená hora je proti tomuhle porno pro heteráky. Není to drama, ani komedie a horko těžko se tohle klišé dalo dokoukat. Závěrečný globální oteplování na ruským kole už bylo přes čáru. Samozřejmě všichni mládežníci jsou zde hrozně chytří a dospělácký. Třeba by po tomhle filmu mohli J*A*S*M a verbal dostat odvahu a sejít se na Matějský.(2.6.2018)

Těch filmů o těžkém dospívání a objevování homosexuality je poslední dobou nějak moc. A na tom by možná nebylo nic špatného, kdyby dokázal každý ten film dokázal být přesahovým a velmi dobrým a ne jenom běžnou rutinou. Je to vlastně fajn. Ale jenom fajn. Ten děj utíká jelikož se v něm pořád něco děje a vlastně je i zajímavý. Spíše než o sondu do života 16-letého homosexuálního chlapce se spíš ale jedná o rutinní příběh pro mladé plný nevýrazných klišoidních postav splňující kvóty: Moc hezká kamarádka, vtipný kamarád, podivín.... a tak je to vlastně se všemi postavami v tomto filmu. Kategorií sama o sobě je postava zástupce ředitele v podání Tonyho Hale který tam vlastně je jenom proto aby chodil po chodbě, snažil se být hrozně cool, dělal pubertální vtípky a při tom dokázat být všem pro smích. Je vlastně fajn, že Já, Simon vzniknul- produkovali ho Foxové a stává se tam dost možná první homosexuálním filmem o teenagerem který neprodukuje žádné malé studio jako například: Annapurna-Call Me By Your Name. Dobře, palec nahoru Foxům! Ale nemůžu se zbavit pocitu, že z toho šlo vykřesat víc. Natočeno podle knihy kterou jsem nečetl (od Hvězd nám nepřály jdou jakékoliv teenage-adult knížky mimo mně) a je tak možné, že v knize to vše funguje líp. Tady mám jenom ale 110 minutový film, který je fajn, neurazí, dost možná se na něj půjde jednou za rok kouknout na odpočinkové dny a především vysvětluje, že jsme každý člověk ať už radši máme ženy či muže. A to asi stačí. O Já, Simonovi se nedá vyloženě říct nic špatného ale ani vyloženě nic pozitivního. Je to milý pohodový good-felling film, který neurazí a dost možná i někoho potěší. A je úplně stupidní si myslet, že bych si ten film užil víc kdybych byl homosexuál. Takhle to prostě nefunguje.(14.6.2018)

Film je sladký jak žvýkačka. Ale propojuje humor a emocionální napětí plynoucí z tajemství hrdinovy homosexuality. Ten je velmi pozitivní, stejně jako jeho školní prostředí a rodina. Tedy klasická přívětivá idyla středoškolské komedie. Proto osvěží dokonalý padouch. Ve filmu je hodně odkazů na středoškolské popkulturní ikony. Zkoumání a hledání anonymního partnera trvá příliš dlouho a nudí také děj zobrazovaný na displejích. Ve finále hromada vysvětlování a omlouvání.(4.9.2018)

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju!(15.5.2018)

Taková milá geyantirasistická agitka, kde máme možnost nahlédnout do ideální Americké rodinky a uronit teplou slzičku.(10.6.2018)

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám.(28.5.2018)

Přiznám se, že jsem se bála, že film bude moct artový. Ale tohle je asi nejvíc sweet love story, kterou jsem viděla za poslední minimálně rok. Bavilo mě hádání, kdo je na druhé straně počítače a že skoro až do finále to vypadalo nějak, a pak je tam trochu plot twist :) Nádhera se na takovéhle filmy dívat.(30.5.2018)

nějaké to klišé tu sice je,ale jinak je Love,Simon povedeným feel good movie,který baví svojí lehkostí a civilností.Hodně těží navíc z toho co poslední dobou provází víc a víc těhle teen filmů...dobrý soundtrack a sympatičtí herci...80%(1.6.2018)

• Hanys_

Další dost slabá teen dramedy. Sice ozvláštněná tím gay tématem, ale prostě mi u těch 16 letých nesedí ta jejich sofistikovanost a životní nadhled protkaný řadou zkušeností.(14.6.2018)

Jo, tyhle americké dramedy kousky já hodně můžu. Love, Simon je na pohodu film ze střední školy, který určitě nijak neurazí. Utíká to fajnově a nechalo to ve mě docela depku, takže správná dramedy. Nick Robinson je v pohodě, Katherine Langfort je hezká, musím někdy dohnat 13RW a rodiče ve složení Josh Duhamel a Jennifer Garner působí jako fajn rodiče. Taková klasická emerická rodinka. Nebýt místy zbytečně vynucené romance, tak jsem tomu asi i 5* vrazil. 75%.(30.5.2018)

Nedivila bych se, kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10(30.5.2018)

Oproti knížce dost upravené, ale pořád celkem pěkné. Věřím, že to mnoha mladým lidem dodá kuráž a třeba i odvahu vyjít s barvou ven a nestydět se za to a prožít život naplno bez skrývání se, popírání sebe sama a lží.(3.6.2018)

• netahlo

Homopropaganda plna bukvic a negru, kterou nezachrani ani pichatelna Katherine Langford. K tomu panoptikum americkych stredoskolaku, coz je snad nejdementnejsi sorta lidi na svete. A ten konec, kdyz se bilej teplous a teplej negr navzajem polibi za aplausu degenerovanych retardovanych kamaradu - to byla uplna laskomina. Uz chybelo jenom, aby se chytli za ruce a spolecne odesli do zapadu slunce. Bezpochyby nejodpornejsi snimek za posledni leta, totalni dno. Ovsem uplne nejhorsi bylo, ze mi uvedomelej ksicht toho buzeranta pripominal Honzu Hippmanna!(1.7.2018)

Málem bych se vsadil, že v tom má prsty někdo z 13 reasons why, ale.. Fanoušky tohoto seriálu ale jistě potěší přítomnost K.Longford (Hannah) a M.Heizera (Alex). Čekal jsem možná ještě trochu víc, ale bylo to celkem originální a koukatelné, až na pár "gay scén" :'D(7.8.2018)

• rotel

Film ktorý sa akože má páčiť každému, všetci sú super, a ten záver - no hotová rozprávka.(2.6.2018)

Snímok, ktorý je napísaný / natočený tak, že samotnú tematiku LGBT som vnímal až na druhom mieste. Na tom prvom sa do popredia tlačí otázka dospievania, hľadania svojej podstaty, lásky ako takej, odvahy byť sám sebou, na pozadí tak trochu klasickej až klišé americkej high-school teenage dramédie, zároveň natočenej veľmi komerčne s čo najširším cieľovým pokrytím. Dobrý výber hercov, fajn humor a žiadne tlačenie na pílu či už emočnú alebo tú LGBT tematickú robia z tohto snímku dobrý feel-good movie, a to bez rozdielu.(4.6.2018)

• rejpal

Neuvěřitelné, jak je téma LGBT stále nevyčerpatelné. Člověk by si řekl, že jich snad ani nemůžou být jen ta 4%. :DD Už jen snad chybí, aby naše havloidní bratrstvo v ČT zafinancovalo novou verzi Křemílka a Vochomůrky, aby bylo možné naše dítka přes spaním "vzdělávat" ve jménu sexuálně menšinových a euro-hujerských světlých zítřků. Bohdalku by z toho asi ranila mrtvice. :D Soros možná skrze svoje havoidní nohsledy v neziskovkách taky něco přispěje.(16.6.2018)