Já, Simon

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

• rejpal

Neuvěřitelné, jak je téma LGBT stále nevyčerpatelné. Člověk by si řekl, že jich snad ani nemůžou být jen ta 4%. :DD Už jen snad chybí, aby naše havloidní bratrstvo v ČT zafinancovalo novou verzi Křemílka a Vochomůrky, aby bylo možné naše dítka přes spaním "vzdělávat" ve jménu sexuálně menšinových a euro-hujerských světlých zítřků. Bohdalku by z toho asi ranila mrtvice. :D Soros možná skrze svoje havoidní nohsledy v neziskovkách taky něco přispěje.(16.6.2018)

Tak dost zklamání .Nic extra tohle dílo zapadne do průměrnosti ostatních takových filmů i když námět slušnej výsledek už ne .(22.6.2018)

Naprosto perfektní. Od samého začátku jsem si tento snímek zamilovala. Senzační myšlenka skvěle zpracovaná a bezvadným hereckým obsazením zahraná. Měl by to vidět každý, kdo má neustále nějaký problém s lidmi, kteří byť jen trošku vybočují z toho, co někdo označil za normální. Takže za mě jedno velké ano, a určitě jsem to neviděla naposledy :)(23.6.2018)

Skvělý feel-good coming-of-age film. Není sice ničím přelomový a originální, ale příjemně se na něj dívá. Postavy jsou sympatické, uvěřitelné a v celém filmu není moment, který by působil nepatřičně. Linka hledání totožnosti spřízněné duše je v podstatě velmi jednoduchá, ale výborně funguje jako ústřední linie filmu a vygraduje v netradiční finální scénu. Při ní divák podobně jako v kriminálce čeká na odhlení tajemné postavy, se kterou si Simon celý film psal. Mnohé může od filmu odradit tematika homosexuality, ale právě tento aspekt je podán velmi civilně a uvěřitelně. Troufám si tvrdit, že by snímek fungoval obdobně, i kdyby vyprávěl o heterosexuálovi. Film může být místy pro někoho až moc americký (tleskání a velká gesta), ale já ten den měl zrovna chuť na sladké. Už dlouho jsem z kina neodcházel tak pozitivně naladěn.(26.5.2018)

A je to tady. Po romantických young adult filmech podle knižních předloh Johna Greena se dostáváme k filmu Já, Simon. Film, který určitě spustí lavinu filmových adaptací s tématem LGBT. Ale víte co? Je to vcelku fuk, protože tenhle film má přesně ty správné ingredience, aby se z toho hned nestal patos a jedno velké klišé. Emoce tu fungují, vtipu tu je na rozdávání a jestli chcete, můžete stejně (třeba jako já) hádat, s kým nakonec Simon sdílí své tajemství. Jo... a dá si někdo Oreo sušenku?(22.5.2018)

Pohodových feel-good filmů není nikdy dost. A toto film Já, Simon splňuje. Tématem mě to moc blízké není, ale je to natočené moc pěkně, že jsem si film dokázal užít a bavil jsem se. Režisér Greg Berlanti odvedl dobrou práci a krásně prodává obyčejný příběh, tak aby byl zajímavý a udržel pozornost. Dále se mu povedlo to, že film není kýčovitý a netlačí zbytečně moc na hranu, co se týče orientace, a vlastně se místy drží příjemně při zemi. Velkou zásluhu na tom mají herci, kteří hrají velmi dobře. Nick Robinson je v této roli dost dobrý, a podal opravdu velmi slušný výkon. Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, ti všichni hrají parádně, a jejich herecký projev mě sedl, a dobře se na ně kouká a těm postavám to věříte. Já osobně jsem měl problém s Loganem Millerem, jenž mě moc nesedl, ale je to spíše kvůli postavě kterou hraje. Bavil mě výkon Josh Duhamela a Jennifer Garner, který je přesně takový jaký měl být, jsou tam cítit emoce, láska, radost a porozumění. Sedlo mě tempo filmu, a ke konci to krásně gradovalo, a bylo to dojemné a v jistém smyslu slova i hezky romantické. Trochu mě nesedly některé postavy a jejich chování, a taky některé scény, které byly trochu zbytečné. Za mě je Já, Simon velmi povedený film, jenž mě pobavil a docela i překvapil.(3.6.2018)

Pětihvězda může zazářit i ve filmu, kde se středoškolák na rasově vyvážený střední utkává s coming outem. Stačí nasadit do hry postavy, co nejsou nechutně stereotypní (kór táta Joshe Duhamela je čistá výhra) a vyladit přesně tu feel-good atmosféru, v níž u podobnýho filmu tajně doufáte. Simon totiž není o homosexualitě. Je o ❤. A to je jeho největší přednost.(8.6.2018)

• Wancohoff

Ako film to bolo fajn, ale nic ma nepresvedci ze buzny su fajn. Film som pozeral len kvoli herecke Langford...(5.6.2018)

• Dm1tr1j

Hraničiace s odpadom. Nie preto, že ukazuju buzerantov ale pre tie dementné reakcie. Predvidateľný charakter hlavnej postavy a neskutočne nudné dialogy. Je to ako pozerať sa na kopu hovien ako z nej uniká metán.(10.6.2018)

• Critic

Žijeme v krátkém historickém období, kdy filmy oslavující homosexualitu již nejsou tabu, ale zatím nejsou mimo, protože už to nikoho nezajímá. Kromě toho, že film zapadá do dnešní atmosféry hystericky propagované rovnosti pohlaví, sexualních orientací a nevím čeho všeho, tento film nemá absolutně co nabídnout, je to prostě homosexualní kýč. Zavěrečná scéna kde celá střední škola tleská, že konečně Simon zažil svůj první polibek na Ruském kole, je míň uvěřitelná než Pacific Rim.(13.6.2018)

Velmi pozitivní film, který má solidní tempo, vtip a dobře se na něj dívá. Pohádková love story, kdy jsem Simonovi držela palce i u nohou. 70%(22.6.2018)

Mrzí mě, že velmi milá knížka byla tak průměrně zadaptovaná. O to smutnější je, že si film pro sebe ukradnou dvě vedlejší postavy a to JG a JD alias Simonovi rodiče. Přeci jen je znát, že jsou tam kde jsou právem. Hlavní postavy včetně Simona jsou velmi ploché a předvídatelné a myšlenka filmu je upozaděna za klasické pubertální drama. 65%(1.5.2018)

Gay tématika mě vždycky v nemalé míře odpuzovala a filmům, které na ní stavějí, jsem se vyhýbal. Love, Simon ale jakožto obyčejný teenadult film podle další knižní předlohy, oblíbené především u děvčat, obletěl svět s takovým propagačním rozsahem (počítám i doporučení od známých), že jsem si tak oslavované drama prostě nemohl nechat ujít. A nebudu zapírat, že mě nalákalo i obsazení, které sice vypadá jako vybrané z lacinných televizních filmů od Disney Channelu, ovšem pokud každého ze zúčastněných znáte již alespoň z jednoho jejich předchozího kousku, je vám zřejmé, že vás v Já, Simon nezklamou. Jako striktní heterosexuál, který při líbání dvou spřízněných mužských duší zavírá obě oči, rád prohlašuju, že mám chuť dohnat jiné filmy o homosexualitě. Ale nelze slíbit, kdy se zase dostanu k obdobně úžasnému příběhu jako v případě Já, Simon.(10.6.2018)

Príliš nalinkovaný návod pre málo odvážnych. Ale dobrý scenár a fajn herci.(19.6.2018)

Nedivila bych, se kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10(30.5.2018)

S filmem je to jak na tom kolotoči... jednou nahoře, podruhé dole. Začátek paráda a potom bum - zápletka s vydíráním a manipulací přátel naprostý nesmysl. Pak se to zas zlepší, když se Simon začne smiřovat s nečekaným coming outem. Vypadá to všechno slibně a najednou prásk ho, hloupá scéna s kolotočem, kdy bych se vlastně ani nedivil, kdyby na něm zůstal Simon sedět sám, protože by se někdo přece nechtěl "vyoutovat" před hromadou puberťáků, kteří stojí pod kolotočem a výskají jako idioti. Casting neurazí, mladí jsou fajn, ale rodiče s učiteli nezůstávají pozadu. Soundtrack skvělý, ale to bývá u podobných teen lapálií už pomalu pravidlem. Objektivně asi na tři, ale čtvrtou tomu dávám navíc za.. nevím, třeba za tu hudbu.(30.5.2018)

Velmi krásný film, tato tématika je mi velmi blízká, a proto za každý film s touto tématikou jsem velmi vděčná. Dokonalý, hned od samého začátku, žádné klišé, žádné obehrané téma, prostě super.(5.6.2018)

• Jadro

Až v kine som sa dozvedel, že o čo ide v snímku, keďže som chcel polovičke urobiť radosť. Snímok je spracovaný veľmi dobre, človek by tomu aj uveril - ale: ČO VÁM TO ÚPLNE "KÚRUJE" VŠETKÝM??? NÁJSŤ NORMÁLNY FILM O NORMÁLNEJ LÁSKE V SÚČASNOSTI JE AKO STRETNÚŤ GEORGA CLOONYHO NA BRATISLAVSKEJ ŽELEZNIČNEJ STANICI - a do popredia sa dostávajú samé zvrátené motívy!!! Keď to pozerá nezaradený neskúsený mladík, tak ako napríklad v našom bankovníctve, ho hneď "charakterní" kolegovia zoberú na nezabudnuteľnú párty... Dozrieva doba LGBT a onedlho načnú filmy o tragickom zaľúbení pedofila......(10.6.2018)

Neviem či je teraz v móde robiť filmy podla kníh a nechať v nich len základ a väčšinu toho pomeniť ale nevadí, tu mi to nevadilo tak ako v RPO. Za mňa filmová adaptácia Love, Simon dopadle úžasne. Kásting je na jednotku, herecké výkony jedna báseň a kamera ani nehovorím. Za mňa plný počet hviezd a spokojnosť.(11.6.2018)

"I'm not a casual type of person" Milej film s vybornym obsazenim. Je mi na chvili zase sedmnact a usmivam se jeste ted. 4,5*(22.6.2018)