Já, Simon

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 110 min

Mě se příčí a je mi trochu trapně sledovat tyhle filmy, i když se to jednou vlastně může stát a projevit u vlastních dětí... No nebudu o tom přemýšlet. Nedivím se vysokýmu hodnocení, naopak ho chápu. Filmek o Simonovi byl slušně a vtipně natočenej. Robinson zřejmě zatím životní role a určitě obstál na jedničku. Naposledy jsem se takhle divně cejtil u Zkrocené hory a to tady ani nemusel nikdo nic vytahovat a zasouvat ve stanu...... 55%(22.11.2018)

Áno, áno, áno. Prečo je heterosexualita defaultne nastavená a iba LGBT+ komunita musí "vyliezať zo skríň"? Prečo keď to od nás vyžadujú, nerobia tak aj oni? Alebo ešte lepšie: Prečo by sa vôbec niekto musel priznávať k svojim romantickým/sexuálnym preferenciám? Je to niečo, čo keď človeka dobre poznáš, zistíš bez toho, aby to musel formálne vysloviť. A keď už, tak nám nikdy neberte právo na coming-out; je to naša voľba kedy, kde a komu to chceme povedať! ... Jo, film bol pekný a v mnohom mi hovoril z duše.(3.6.2018)

Těsně po zhlédnutí jsem dal čtyři, ale co se mi film uležel v hlavě, tak mi došlo, jak vyumělkovaný vlastně byl. Paradoxně nejopravdověji na mě působila linka s Martinem, který se alespoň choval jako opravdový, nevyrovnaný člověk, a vůbec byl asi nejoriginálnějším a nejzábavnějším prvkem celého filmu. Už fakt, že šlo vlastně o "záporáka", který mi ale ve finále byl i celkem sympatický, je úspěch. Kdyby takhle plasticky byly ztvárněny i další postavy, bylo by to asi na plný počet. Jenže ty působí jen jako figurky, jejichž reakce odpovídají potřebám příběhu, nikoliv jejich osobnosti. Dobrý příklad uvedl VincentB. ohledně Simonovy nejlepší kámošky, která se po 13 letech překvapivě rychle dá do kupy. V reálném světě by asi konec sotva byl tak růžový. A právě v tak pozitivně laděném filmu, který se tváří, že každý má právo na lásku, nejvíc zamrzí ten ošklivý detail, který jsem prvně prošvihl, protože jsem na pár vteřin nesledoval obraz a až díky komentáři J*A*S*M jsem se o něm dozvěděl. A to sice ty znechucené ksichty na fanoušky Game of Thrones a jejich záměrně dost stereotypní výběr. Takže během obhajoby homosexuality zesměšňujeme jinou skupinu, těžko říct, jestli "nerdy" nebo zkrátka neatraktivní lidi. Spíš bych ale byl pro tu druhou možnost. A upřímně nesnáším, když se někdo povyšuje nad druhé skrz vzhled. V realističtějším filmu bych to bral zkrátka jako součást charakteru, ale u filmu, který se očividně snaží hlásat toleranci a rovnost, to považuji za neodpustitelné. Co si z toho asi odnese řekněme 14letý gay, který si pomalu uvědomuje svou sexualitu a vypadá uprostřed puberty jako jeden z tamtěch GoT fanoušků? V gayích přece jen asi vlastní vzhled vyvolává větší nejistotu než u většiny heterosexuálů, takže tento malý, ale podstatný detail, může paradoxně ve skupině, na kterou je to nejvíc cíleno, vyvolat dojem, že láska je jen pro krasavce a způsobit pocit ještě většího odcizení. A na pachuti povrchnosti nic nezmění ani poněkud kýčovité prostředí. Věřím však, že knížka si s danou problematikou mohla poradit s mnohem větší přirozeností.(11.6.2018)

Příjemná oddechovka s gay tématikou, kterou bych ráda vychválila do nebes, ale brání mi v tom spousta věcí. Předlohu jsem četla a stejně jako u ní, mi dělalo problém navázat hlubší vztah k postavám. Přestože Nicka Robinsona naprosto žeru a tady byl k sežrání jako vždycky, tak vzhledem k tomu, že hrál homosexuála, zde moje naděje značně klesly. Čekala jsem kolem hledání Bluea trošku víc napětí, jenže kdo se za ním skrývá, jsem prokoukla už od začátku. A i když jsem po zhlédnutí filmu měla dobré pocity a hlavou mi kolovalo trochu toho sluníčkovství, přes noc se ten feeling nějak vypařil a čekám, že během pár týdnů a měsíců, si na to skoro nevzpomenu. Chodil jsi se mnou, protože vypadám jako kluk? -- Ne, nechal jsem tě, protože nevypadáš jako kluk.(13.6.2018)

Docela dobry, i když přece jenom prostředí středoškoláků je pro mě už pryč. No a na konci líbačka kluků to opravdu vidět nemusíme, sice takové decentní ale 4x! Ovšem ty obří luxusní baráky se zahradami a všechno, to snad není možné. Před domem samozřejmě 3 nablýskané káry a každý patnáctiletý fracek má vlastní auto, kterým si jezdí do školy. V takovéhle pohádce neexistují reálné problémy, ale řeší se takové nesmysly jako že někdo na facebook napíše, že je gay. Asi American Dream.(14.6.2018)

Režijně to místy stálo za to a i emoce kupodivu fungovaly, akorát to strašně sráží scénář, který mele to samé, co už člověk viděl v padesáti jiných filmech. Dnes už prostě průběh děje ve formě klasické řecké komedie nemůže obstát, a proto je pro mě Já, Simon pouhý průměr. 55%(3.6.2018)

• Johnny.ARN

Toto bol knižný bestseller? Ďalšia uplakaná buzno-dráma? Keby tam nehral Duhamel a Jenniferka tak to ani nezapnem a spravil by som lepšie. Prečo sa ja tak trescem niektorými filmami? ODPAD!(9.6.2018)

Nenáročná teenage pohodovka, která namísto “fekálního humoru” řeší citlivá lidská témata. Bohužel ji strhává poněkud patetický konec. Celkově palec nahoru(23.6.2018)

Nikdy bych neřekl, že se mi film o gayovi bude líbit. Příjemně vyladěný příběh se sympatickými postavami a porozuměním. Člověk může být jakýkoliv, aby mohl milovat a normálně existovat. Dávám 75%(14.7.2018)

Těch filmů o těžkém dospívání a objevování homosexuality je poslední dobou nějak moc. A na tom by možná nebylo nic špatného, kdyby dokázal každý ten film dokázal být přesahovým a velmi dobrým a ne jenom běžnou rutinou. Je to vlastně fajn. Ale jenom fajn. Ten děj utíká jelikož se v něm pořád něco děje a vlastně je i zajímavý. Spíše než o sondu do života 16-letého homosexuálního chlapce se spíš ale jedná o rutinní příběh pro mladé plný nevýrazných klišoidních postav splňující kvóty: Moc hezká kamarádka, vtipný kamarád, podivín.... a tak je to vlastně se všemi postavami v tomto filmu. Kategorií sama o sobě je postava zástupce ředitele v podání Tonyho Hale který tam vlastně je jenom proto aby chodil po chodbě, snažil se být hrozně cool, dělal pubertální vtípky a při tom dokázat být všem pro smích. Je vlastně fajn, že Já, Simon vzniknul- produkovali ho Foxové a stává se tam dost možná první homosexuálním filmem o teenagerem který neprodukuje žádné malé studio jako například: Annapurna-Call Me By Your Name. Dobře, palec nahoru Foxům! Ale nemůžu se zbavit pocitu, že z toho šlo vykřesat víc. Natočeno podle knihy kterou jsem nečetl (od Hvězd nám nepřály jdou jakékoliv teenage-adult knížky mimo mně) a je tak možné, že v knize to vše funguje líp. Tady mám jenom ale 110 minutový film, který je fajn, neurazí, dost možná se na něj půjde jednou za rok kouknout na odpočinkové dny a především vysvětluje, že jsme každý člověk ať už radši máme ženy či muže. A to asi stačí. O Já, Simonovi se nedá vyloženě říct nic špatného ale ani vyloženě nic pozitivního. Je to milý pohodový good-felling film, který neurazí a dost možná i někoho potěší. A je úplně stupidní si myslet, že bych si ten film užil víc kdybych byl homosexuál. Takhle to prostě nefunguje.(14.6.2018)

Film je sladký jak žvýkačka. Ale propojuje humor a emocionální napětí plynoucí z tajemství hrdinovy homosexuality. Ten je velmi pozitivní, stejně jako jeho školní prostředí a rodina. Tedy klasická přívětivá idyla středoškolské komedie. Proto osvěží dokonalý padouch. Ve filmu je hodně odkazů na středoškolské popkulturní ikony. Zkoumání a hledání anonymního partnera trvá příliš dlouho a nudí také děj zobrazovaný na displejích. Ve finále hromada vysvětlování a omlouvání.(4.9.2018)

Love, Simon má důležité poselství a neskutečný společenský význam. Bohužel je to zároveň ale jen průměrná teen komedie, kde jsou dialogy, situace i herci často prkenní, gesta teatrální a konflikty vyhnané ad absurdum. Přesto vás ale ty upřímné okamžiky dokáží dohnat k slzám.(28.5.2018)

• grizly007

Zkrocená hora je proti tomuhle porno pro heteráky. Není to drama, ani komedie a horko těžko se tohle klišé dalo dokoukat. Závěrečný globální oteplování na ruským kole už bylo přes čáru. Samozřejmě všichni mládežníci jsou zde hrozně chytří a dospělácký. Třeba by po tomhle filmu mohli J*A*S*M a verbal dostat odvahu a sejít se na Matějský.(2.6.2018)

Teenagerský film se vším všudy, který se ale celkem zdatně naviguje odpadními vodami tohoto žánru. Nic velikého, spíš průměr, ale citově se to táhne na ten lepší průměr. Plus výborný soundtrack. A umí Katherine Langford hrát něco jiného než “Hannah?” Doufejme.(25.6.2018)

Milý film zpracovaný na motivy totálně boží knížky. Ale tak už to bývá. Myslím, že v rámci možností film zachycuje atmosféru a poselství knížky přesně. Hrdinové jsou sympatičtí (dokonce i ten hrozný vyděrač Martin), i když v jednu chvíli chudákovi Simonovi dávají pořádnou čočku, kterou si nezasloužil. Konec prostě hollywoodský doják. Doporučuju!(15.5.2018)

Přiznám se, že jsem se bála, že film bude moct artový. Ale tohle je asi nejvíc sweet love story, kterou jsem viděla za poslední minimálně rok. Bavilo mě hádání, kdo je na druhé straně počítače a že skoro až do finále to vypadalo nějak, a pak je tam trochu plot twist :) Nádhera se na takovéhle filmy dívat.(30.5.2018)

Taková milá geyantirasistická agitka, kde máme možnost nahlédnout do ideální Americké rodinky a uronit teplou slzičku.(10.6.2018)

• Hanys_

Další dost slabá teen dramedy. Sice ozvláštněná tím gay tématem, ale prostě mi u těch 16 letých nesedí ta jejich sofistikovanost a životní nadhled protkaný řadou zkušeností.(14.6.2018)

Moc fajn film. Herecky je příjemné obsazení. Atsmoféra z filmu je výborná, žádné zbytečné vyhrocení. Pěkně drží člověka v napětí až do konce. Film jsem si moc užil. 80%(21.10.2018)

Jo, tyhle americké dramedy kousky já hodně můžu. Love, Simon je na pohodu film ze střední školy, který určitě nijak neurazí. Utíká to fajnově a nechalo to ve mě docela depku, takže správná dramedy. Nick Robinson je v pohodě, Katherine Langfort je hezká, musím někdy dohnat 13RW a rodiče ve složení Josh Duhamel a Jennifer Garner působí jako fajn rodiče. Taková klasická emerická rodinka. Nebýt místy zbytečně vynucené romance, tak jsem tomu asi i 5* vrazil. 75%.(30.5.2018)