Igorovi (Bela Lugosi) se podařilo oživit Frankensteinovo monstrum, ale potřebuje pomoci. Nedaří se mu totiž obnovit monstrum v plné síle, a proto požádá o pomoc Ludwiga von Frankensteina (Cedric Hardwicke). Ten je posedlý myšlenkou získat pro monstrum dokonalý mozek. (topr harley)

LeoH

Teprve tohle je první film, ve kterém stará frankensteinovská série Universalu nepřidala do světové popkulturní pokladnice lautr nic nového a místo toho začala rozpačitě přežvykovat vlastní ocas. Kromě nápadů vymizel i humor a expresionistická stylizace, herectví se až na čestné výjimky vrátilo k divadelnímu deklamování a hudba k nekontrolovatelnému hřímání. Nejste-li vysloveně odhodláni osobně zhlédnout každou životní peripetii Frankensteinova monstra, můžete si tu hodinu své vlastní existence ušetřit bez obav, že byste o něco přišli. ()

filmmovier

Bela Lugosi je výtečný a svého Ygora si užívá a pokud jde o Monstrum, tak si myslím, že je úplně jedno, kdo se kymácí pod maskou. Setkáváme se s dalším členem rodiny doktorů šílených vědců Frankensteinů. Celá zápletka je jako ze zábavného filmu. Ygor zjistí, že Monstrum žije a vydá se s ním za juniorem, aby mu dal nový mozek. A samozřejmě má svoje úmysly, o kterých monstrum neví a které se mu vymstí. První polovina byla taková správně zábavná, druhá už byla spíš směšná, ale bavil jsem se u ní taky. Délka je tak akorát, takže začít nudit to nestihne, dokonce se tam skutečně objeví Frankensteinův duch, což je vlastně z celého toho příběhu ta nejsměšnější část. Atmosféra je pořád super, a i když mi to furt přijde lepší, než původní Frankenstein (tedy první díl ságy), pořád je to průměrné i na tehdejší dobu. Jen ten Lugosi je bezchybný. Viděno s CZ dabingem. 65%. ()

Han22

Tahle série mě začíná připomínat Pátky třináctého. Monstrum znovu ožívá (uchované v ztvrdlé šíře) a s ním i Igor, který je prostě asi nesmrtelný. A protože otec Frankenstein je mrtvý a syn musel do exilu, objevuje se jako deus ex machina druhý syn, který je sice v jiné vesnici psychiatr, ale čistě náhodou také majitel pochmurného hradu s tajnými chodbami a laboratořemi. Jeho plánem pak není nic menšího, než dá monstru lepší mozek. Stále je to zábavné, leč už opravdu poněkud stupidní. SPOILER - tomu že monstrum opravdu zemřelo v plamenech při požáru hradu už tedy rozhodně nevěřím. Horor roku 1942. ()

TERRORDROME

Je to opäť kratšie a údernejšie, akurát scenár je tak strašný brak že sa stáva sám sebe paródiou. Monštrum aj Ygor samozrejme prežili svoju smrť ( a Ygor sa tým ešte chváli, že má v sebe stále Frankensteinove guľky ) a vydajú sa za druhým Frankensteinovým synom, ktorý je psychiater. Okrem toho má zámok plný podivných prístrojov čo bzučia, pískajú a vyjú, plynovú komoru na chodbe a tajný dungeon v podzemí. Čo by ste chceli, je to predsa Frankenstein a to všetko je jeho prirodzenosť. Monštrum zas podľa svojho zvyku tropí neplechu a tak neprekvapivo skončí v base, ale Ygor ho z toho vyseká a plánuje svoj vrcholný kúsok a síce dostať svoj mozog do tela monštra. To samu nakoniec podarí, ale kvôli inej krvnej skupine oslepne a tak sa rozhodne radšej nežiť vôbec. Dejovo je to paškvil plný nezmyslov kde každý pozná každého bez toho aby sa niekedy videli, monštrum ( ktoré už nie je Karloff, ale Lon Chaney ) sa tvári kyslo akoby zožral bedničku citrónov a úroveň dvíha v podstate iba Bela Lugosi ako slizúň Ygor, ale aspoň to utečie. P.S. Frankenstein a ten jeho druhý kolega doktor sa na seba tak podobajú, že som mal miestami problém identifikovať ktorý je ktorý. ()

Romanka89

O něco slabší než předchozí díly, v nejlepším by se mělo přestat...je to přehnané, jak Ygor a monstrum znovu ožívají a Karloff mi tam prostě chybí. Ale 3* si to myslím zaslouží :) ()

Pitryx odpad!

Už jen a jen opakování kolem dokolečka jako na kafemlejnku. Nic nového, kromě několika postav, ale jinak se to drží zažitého. Dokonce i to s tou malou holkou už tu bylo. Takže je jasné, že se tohle točilo jen kvůli zisku. Snímek jako takový však již nestojí za zlámanou grešli. ()