Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

hero_bk

King měl dvě možnosti jak to pojmout - buď jako atmosferický klaustrofobický horor s lidmi, kteří neví co se venku děje a nebo jako pseudoakční béčko, i kterého se více smějete než bojíte. Bohužel to King pojmul tím druhým způsobem, čímž prakticky utopil jednu z jeho nejlepších povídek. Dokážu si živě představit, že kdyby to pojmul tím prvním způsobem, vznikl by majstrštych podobný Mlze. ()

topi80

Záměr natočit béčko splněn do puntíku. Při sledování náklaďáků obkličujících benzínku jsem se docela bavil, ale filmu přecejenom chybělo něco k tomu, aby to byla buď větší sranda nebo brutálnější (v nadsázce) krvák nebo ještě věší béčko. Naopak světlým bodem byla muzika od AC/DC. ()

Knor

Absolutní šílenost mistra hrůzy a napětí. Stephen King se ujal režisérský židle a zkusil si to, no a žádná sláva, totálně béčková hovadina s bolestivě tupým scénářem. Mě to moc nesedlo, i když musím přiznat, že některý tý scény byly hodně vtipný např. útok automatu, parního válce nebo elektrickýho nože. ()

celticek

Ze začátku to bylo i chvílemi vtipné. S přibývajícím časem ovšem větší a větší trapárna. King měl zůstat za stolem a psát, ne režírovat. Pozitivem je hudba od "Elektrikářů" AC DC. ()

Elegnor

Tak tenhle film jsem si pustil pro odreagování a musím říct, že má očekávání splnil na 100%. King se nezdržuje zbytečnou logikou a navíc vše - od úvodního zpravodajství o komětě přes dialogy a všechny mrtvoly - působí směšně. Většina věcí je předvídatelná, Emilio Estevez je nejdrsnější ze všech, AC/DC řízně hrajou, náklaďáky mají krásnou schopnost demolovat, ale vážně bych potřeboval vysvětlit, proč se nezbláznily taky auta. To je snad jediný vroubek, který jsem na tomhle geniálním béčkovém skvostu našel. Shrnuto a podtrženo: chci ještě! ()

Paesant

Na můj vkus až zatraceně moc dlouhej videoklip k písním AC/DC..a vedle tun hardrocku, trucků, explozí a obarvenejch mrtvol by tam jeden čekal taky víc osmdesátkovejch chlípností a sexu...a ono nic! To bylo pravděpodobně jediný překvapení z filmu. ()

wlk1

Hledal jsem tenhle film asi od svých desíti let a když jsem to konečně našel dostal jsem všechno co jsem čekal. Parádní Béčko jaké už dneska nikdo nenatočí. ()

Stejšn

To je tak NESKUTEČNĚ BLBÝ, až to mlátí dveřma. Nejen že námět sám o sobě je samozřejmě totálně imbecilní, ale navíc jsou tu příšerní herci, naprosto - ale fakt extrémně - otřesný dialogy (podpořený v mojem případě vícehlasým simultánním českým dabingem) a celkově se jedná o propadák naprosto zasloužený. Na tom filmu je v podstatě dobrý jen název a to ještě jenom v originále. Ale docela by mě zajímal účel toho vozejčku s lehkým kulometem, to je nejneuvěřitelnější ozbrojené vozidlo, které jsem kdy viděl a to jsem už viděl i kočárek s rotačními kulomety. ()

horor2

Hodně mi vadila hudba při vraždění od AC/DC, která trochu ničí kouzlo. Nápady to má místy hodně slušné. Emilio Estevez taktéž kvalitní, jak jsem u něj zvyklý. Příjemně plyne, ale přesto cítím trochu zklamání i po letech, co to vidím znova. ()

Blazkowicz

Tak jsem se těšil, že si to zopáknu, když je to zrovna rozebrané v Ch&P. Jenže verze, kterou jsem si obstaral byla proti. Český dabing to sice má (při prvním shlédnutí byly titulky?), ale co to do pytle bylo. Dabing se překrývá s původní anglickou stopou a to navíc často úplně mimo. Dabéři si mluví kdy chtějí, někdy třeba vůbec a překlad je úplně špatně. To vše navíc bez jakéhokoliv náznaku intonace! Takže jsem znechucen, ani jsem to nedal do konce. Hodnocení nechávám, i když radši slabší tři, protože po dobrém úvodu to potom je jen samý kamión. A příště radši s titulky. 3-* ()

mrclTV

Neviem, čo si mysleli tvorcovia, keď si zobrali tento očividne slabý námet na film, ktorý by ledva obstál ako krátky 20 minútový mini počin, tak tu to máme natiahnuté na 100 minútový celovečerák...Nie je tu napätie, nie je tu poriadny dej (skôr len sled scénok, medzi niekoľkými postavami, ktorým by sme mali asi fandiť, aby prežili), nie je tu nič zaujímave (teda okrem technického spracovania, pripraviť toľko techniky na diaľkové ovládanie muselo dať práce) a celkovo táto idea zostarla prakticky hneď od vydania.... Nefunkčný bizár, ktorý je aspoň miestami vtipný, keď už nič iné (sprostý podomový predavač Biblie a podobne...). PS: Ale soundtrack bol presne podľa môjho gusta! ()

u

vzpomínka na mládí. Naprosto nechápu,proč si lidé myslí,že tento fim,od krále světového hororu,stephena kinga,je špatný.to že film nebyl úspěšný,neznamená,že byl špatný,právě naopak. Výborná hudba,myslím i námět-četl jsem i povídku,podle které king si to natočil-povídka se jmenovala náklaďáci a vyšla ve sbírce povídek od kinga s názvem noční směna-. a to že Emilio estevez už není obsazovanán do zajímavých a úspěšných filmů,jako to bylo v 80.letech minulého století,je věc druhá. Pro mě tato klasika zůstane navždy klasikou a úvodní scéna se samotným kingem,před bankomatem,se mi vryla do paměti,že na ni nikdy nezapomenu.Stejně jako na zbytek filmu. ()

MartyMcFly89

Ah! Kultovní klasika, tedy alespoň z mého zaujatého úhlu pohledu. Skupinka lidí obklíčena na benzínce divokými trucky toužících po lidské krvi ? Pane Kingu, perte to do mě. ()

djbarrel

Abych pravdu řekl tak fakt nic moc. Začátek se dobře rozjíždí, ale ve chvíli kdy se přesouváme na benzínku se děj hrozně vleče a film už postrádá grády a dost jsem se nudil. Chtěl jsem se podívat na šťavnatý osmdesátkový béčko, ale dostal se mi jen takový odvar. 35% ()

arcy666

Děsné béčko, které je šíleně nelogické, ale zato má několik zásadních plusů. A to sice skvělou hudbu od ac/dc, zábavný scénář od mistra hororu a velké hlučné naštvané trucky s nárazníky od krve. Rozhodně pošušňáníčko. ()