Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Sfinkter

Stejně jako u prvního dílu zde platí, že je více efektní než cokoliv jiného, navíc celá "zápletka" za záchranu závisláků je poněkud kontroverzní a spíše hloupá. Nicméně, malokteré filmy vás spolehlivě baví přes dvě hodiny, a to Vaughn s Kingsmany umí. ()

Helmutek

Mně se to líbilo - stejně jako jednička. Stejně jako u jedničky to ale u mě absolutní záležitostí neni. Je rozhodně sympatický, že film se nesnaží bejt akčňárnou s filozofickym přesahem nebo s nějak promyšlenym dějem, a že si celkem čitelně jede to, co mu jde nejlíp - tu svojí odlehčeně idiotskou linku (jak hezky napsal KNTRFKT). Nadsázky, hlášek a zábavy tam je spousta, zápletka a příběh jsou ale samozřejmě nezajímavý. Za mě to ale obrovskym způsobem zvedá jak stylovej Firth, tak hlavně skvělej (SKVĚLEJ) Elton John - ta parádní, barevná, děsivě roztomilá i přepíčeně přihřátá věc, která nejenže obdivuhodně skvěle hraje(!), navíc je ale schopná dělat si prdel sama ze sebe (někdy i doslova, jako třeba ten poslední vtípek o zadnim vchodu). Elton je můj fakt nejvýraznější zážitek z celýho filmu. Za mě mezi 3 a 4* - protože ale pochybuju, že ve mně za měsíc zůstaně výraznější dojem ještě z něčeho než jen z toho Eltona, tak nakonec stejně jako u jedničky zůstávám na 3* (což je pro mě furt dobrý hodnocení). ()

Qitek

Vaughn jde dolů. A už dlouho nebyl hlavní klaďas takovej nesympatickej slizoun (v jedničce jsme ho nějakým zázrakem bral, tady to nejde). ()

Honzíno

Celý film je celkem fajn přepálená zábava, někdy až překvapivě moc, aniž by to bylo potřeba. Za pokus o větší prokreslení, americké bratrance a silnější emoce též zvedám palec nahoru.. Ale těch závěrečných 40 minut je na Vaughna neuvěřitelně nenápaditých (SPOILER - až na Merlina, jehož brilantní scéna stejně vyjde celkem vniveč), že u mě Zlatý kruh brání tři hvězdičky o prsa keňské vytrvalkyně. ()

MikyAff

Nemastné a neslané pokračování, ze kterého si budu nejvíc pamatovat asi bláznivého Eltona, který byl tak špatnej nápad, že mě v tom svém slepičím kostýmu bude zaručeně budit ze spaní. Určitě mě to nebavilo tolik jako jednička, ale najdou se momenty k zasmání, udivení nebo zděšení. Zděšení z toho, jestli tohle zrovna tvůrci myslí vážně a nebo si dělají srandu. A v tom je ovšem Kingsmanovské kouzlo! Channing hrozně příjemně překvapil, čekala jsem že si spíš zahraje nějakého šaška a přitom mě jeho role bavila skoro nejvíc. ()

T-pack

Pokračování překvapivého hitu Kingsman pokračuje v bourání toho, co je konveční, nebojí se vykročit přes čáru, a akci předvádí ve velmi sexy kamerových úhlech. Co film pořád dělá dobře? Že se s ničím nepáře. Příkladem budiž útok na Kingsmany během královské večeře. Příkladem budiž obsazení současné megastar Channinga Tatuma do role kovboje, který je vlastně na celý film uložen k ledu. Příkladem buď moment, kdy jedna postava šlápne na minu. Ale i ten se řadí naopak ke scénám, které film dělá špatně. Proč…? Proč se to muselo stát zrovna takovým otřepaným způsobem? Školácká chyba, žádné vymanévrování těchhle špičkových agentů. Romantická zápletka, která mi v prvním díle nechyběla, a zde nepřidá o moc víc, než o jednu, dvě humorné situace navíc. A kde první Kingsman parodoval klišé agentských snímků, sequel se jim horko těžko vyhýbá. Máme-li se dočkat třetího dílu, přál bych si, aby to bylo s odstupem několika let. Nechte tu značku trochu dozrát – jako whisku! Takhle je to velmi slabá čtyřka, skoro na hranici trojky. ()

terunka003

Pokračování, plné agentů, akční, vtipné, dobrá kamera, umělecký dojem. Zlatý kruh je mnohokrát lepší než jednička, z té si totiž beztak moc nepamatuju. Děj je dobrý, zápletka klasická. Zdvihám ceduli s 10 body za umělecký dojem při choreografii rvaček a precizních pohybů sladěných s kamerou. To mě teda opravdu nadchlo. A vidět ve filmu Eltona Johna "přítel" spolu se šviháckým Pedrem Pascalem, to už byla jen třešinka na dortu. Sice delší stopáž, ale ta nebyla na škodu. ..děcka, tady vidíte jak to dopadá, když berete drogy.. ()

noriaki

Ani jednička se mi moc nelíbila. Dvojka je ve všem rozmáchlejší, rozvernější, akčnější a pochopitelně i trochu horší. Naštěstí přidala pár zajímavých nápadů a Matthew Vaughn točit nezapomněl. Takže za mě je to pořád průměr. Zlatý kruh je trochu klopotný a občas vyloženě na pár facek, ale přesto chvílemi zábavný a občas chytlavě ulítlý. Jenom ten pubertální humor se k němu vůbec nehodí. Parodická příchuť naopak hodně. ()

mikestiff

Film se bere ještě méně vážně než jednička, což už bylo místy na pováženou, ale stále je to svižná neotřelá sranda. ()

yeniczek

Přepálenou stopáží a humorem hnaným opravdu na kraj ztrácí pokračování Kingsmana svoje kouzlo. Ale díky své ústřední trojici dokáže po celou dobu spolehlivě zabavit a člověk se prakticky těší, co se stane dál (protože to většinou bude ještě šílenější). Překvapivě se ve filmu nacházejí prakticky jen tři (TŘI) akční scény, takže pak už záleží jen na divákovi, jak mu budou připadat zábavné konverzační eskapády mezi nimi. 8/10 a trojku bych si dal, jen bych rád, aby se asi trochu ubralo ze šílenosti (ať je tohle přání divné tváří v tvář jedničce jak chce). Jedna scéna byla už tak moc WTF a popravdě se mi vůbec nehodila ani k Eggsyho postavě/povaze - trapně (najednou) ztichlé kino mi dává za pravdu. ()

hroubek

První Kingsmani se mi velmi líbili a mám je hodně rád. O to více mě mrzí, že se dvojka nepovedla, tak jak jsem čekal. Režisér Matthew Vaughn měl všechny trumfy v rukávu, volnou ruku a navíc "skoro" obsazení snů. Co všechno se může pokazit?? V ideálním případě velmi málo věcí, v reálném dost. A to se bohužel stalo. A všechno je to vina scénáře, který je přepálenější, než kdy dříve a z parodie se stala sebeparodie. A znovu zdůrazním, že mě to mrzí. Fandil jsem Vaughnovi a chtěl jsem, aby natočil skvělý film. Z textu je značné, že mě film zklamal, ale na druhou stranu se o žádnou velkou tragédii nejedná, jen očekávání a ambice byly někde jinde. Moc dobře chápu, o co Vaghnovi šlo a jakým směrem chtěl druhý díl posouvat. Jen to prostě nejde udělat, tak jak to udělal. Zatímco v jedničce se vtipně odkazovalo na bondovky, tak zde se z nich doslova paroduje(celá linka se záporačkou). Naštěstí pořád jde o film od Matthewa Vaughna který špatné filmy nedělá. Takže film vypadá vizuálně zajímavě, má hravé akční scény a parádní dialogy a v neposlední řadě obsazení snů. Taron Egerton si to mnohem více dává, ale v prvním díle byl zajímavější. Colin Firth je opět parádní a rozhodně každá jeho scéna stojí za to. Mark Strong znovu dokazuje, že je skvělý herec a zde je skvělý a hlavně scéna, kdy zpívá patří k tomu nejlepšímu z filmu. Bylo velmi příjemné po dlouhé době vidět Halle Berry v dobrém filmu a v roli, která jí sedla. Channing Tatum nemá tolik prostoru, ale rozhodně je v každé scéně velmi dobrý. Pedro Pascal mě velmi příjemně potěšil, jelikož svojí postavu zvládl velmi dobře a rozhodně bylo na co koukat. Dvojice Julianne Moore a Jeff Bridges jsou fajn, ale čekal jsem od nich trochu více, nejvíce mě mrzelo, že se vůbec nepotkají. I zbytek vedlejších herců je dost dobrý, jen je škoda, že některé jejich linky jsou trochu nedotažené, nebo působí jaksi zbytečně. Co se bezesporu Vaughnovi povedlo jsou akční scény, které nemají chybu. Všechny jsou skvěle natočené a nechybí jim důvtip a hravost. Totéž platí i o humorných momentech a dialogových výměnách. Rozhodně jsem si užil několik nečekaných scén Eltonem Jonem, s mlýnkem na maso, s důchodci a nebo se zavádění sledovací štěnice. Navíc je u filmu cítit i jistý sociální podtext, ale to je taková třešnička na dortu. Jen si sami musíte určit jak vám tento dort chutná. Kingsman: Zlatý kruh je dobrý film, ale rozhodně jsem od něj čekal mnohem více. ()

VasaX

Nový Kingsman je skvělá akční komedie, velkolepě vypadající a vlastně velmi zábavná oddechová záležitost. Bohužel se snaží překonat jedničku ve veliksoti všeho, a tak pak působí dojmem přepálenosti a tím i kýčovitosti. A velmi lehce se přehlédnou ty jemné zábavné nuance, ve kterých mě jednička moc bavila a které Kingsman odlišují od jiných spy-akčních-komedií. Tak či tak, jedná se o parádní podívanou, která nabídne dvě hodiny dvacet zábavy, a přitom pocitově rychle uteče. ()

Mishqo

70-75% ... Na jednotku to teda nemá, ale stále je to vtipné, nápadité a svieže i keď tentokrát trochu premrštené. ()

VanTom

Šíleně přepálená / přeplácaná "bondovka" (resp. již parodie) si hraje s tím, že je v ní všechno možné. Až to není hezké, ani vtipné. Nejtěžší kouli na noze pro ni jednoznačně představuje totálně nezajímavý, nezáživný, rozklížený příběh, který mi byl 80 % času fuk i se všemi 'Statesmany', otrávenou taneční drogou či robotickými psy nedoceněné retro padoušky. Natož emotivním vývojem přátelství, lásek, kolegiality Kingsmanů. Těch pouhých 20 % pak zastává úžasně dravá, dynamická komiksová akce narvaná kamerovými nápady, která to na slabé 3 * taktak vytáhne. ()

Brain-D

Nemůžu si pomoct, ale mě to bavilo prostě o něco víc než předchozí jednička. Jak hledám, tak hledám, tak nemůžu najít nic negativního. Jak řešení celosvětového problému s drogami, řešení vztahů, kamarádství, důvěry, akce, efekty, inspirace a hudbu. Bomba a po králi Artušovi další letošní překvapení !! ()

bizz_mjc

Vlastně opět zábavné (místy), dynamické (příliš) a se spoustou cool (přepálených) momentů, ale všeho moc škodí. Ňák mě tyhle papundeklový digitály pro mládež začínaj nebavit, představám totiž mít pocit filmu, jak ty se čím dál víc posunují k hernímu pojetí. Kdybych věděl, jakej Kingsman 2 je, radši bych si dal Limonádovýho Joe. ()

Timak

Vůbec mě to nebavilo. A nějak jsem se nemohl přenést přes to všechno bahno. Taneček v podání Channinga byl skvělý. Dokázal však povznést na jednu *. Nevím, proč nenechali Harryho "spát" a vlastně, proč natáčeli tohle stupidní pokračování. Takového plejtvání mnohdy skvělého hereckého potenciálu jsem neviděl už hodně dlouho. Jestli tohle mělo být první pokračování Vaughna, jaké kdy natočil, tak to teda potěš pr*el. To si mohl nechat na něco lepšího. ()

lykan9

Od Matthew Vaughna se jedná o nejslabší film, který jsem od něho dosud viděl. O to víc jsem zklamaný, že se jedná o pokračování úžasného Kingsmana. Zlatý kruh není vyloženě špatný. Akční scény jsou stále skvělé a postavy jsou zajímavé, ale ve srovnání s Tajnou službou jde o velký propad. Na můj vkus je mnoho věnováno osobním problémům místo toho, aby dali více prostoru třeba J. Moore, která v roli záporáka excelovala. jinak klaním se siru Eltonu Johnovi, který mě přesvědčil, že má úžasný smysl pro humor. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal