Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Danny F.

Co zafungovalo v prvním díle už se tady jen opakuje v rámci nehorázně nepochopitelných záběrů. Film je svižný, akční (až moc) a zábavný. Ovšem o nějakém ději se ani nebavme, jde o tolik proprané téma až to začíná nudit tak jako samotné "akce". 80% ()

Nyck

Neúnosně dlouhé pokračování, kterému chybí svěžest a neotřelost prvního dílu. Vizuální stránka je vskutku vychytaná, ale proč se stejné péče nedostalo i hlavní záporačce, o níž absolutně nic nevíme, když už ji hraje Julianne Moore? Proč nakonec tak malé využití Statesmanů? Robopsi, vážně? Na Zlatý kruh přesně platí, že čeho je moc, toho je příliš. ()

Sany33

Spojenie UK Kingsmana a USA Kingsmana sľubuje nezabudnuteľný akčný zážitok na dlhé večery strávené pri dobrom filme. Herci sú aj naďalej sympatický a vypĺňajú dobre príbeh ktorý má divákovi vždy čo povedať. Nie je to typický akčný film ale má niečo spojené s Rkovým ratingom čo neviem presne špecifikovať ale celkom sa mi to pozdáva. Čo sa mi na druhú stranu nepáči je oživenie niektorých postáv, toré boli v jednotke zabité a naopak ma naštvala smrť niektorých postáv, ktoré by som prijal v ďalšom pokračovaní. Julianne More ako hlavná záporáčka ma brutálne uchvátila lebo som si popravde nevedel predstaviť ženu jej kvalít v zápornej úlohe s takou eleganciou a bolo mi aj dosť ľúto keď jej to nevišlo ako si želala. Popravde neviem si predstaviť kam by sa mohol svet záporákov v Kingsmanovi uberať však po Jacksonovi a Moore by musel prijsť na scénu snáď už len Hopkins. Ale palec hore a v blízkej budúcnosti si to strihnem ešte raz aby som si oživil hlavné premisy, ktoré sú vďaka prvej časti ľahko prekrývateľné a tým zabudnuteľné. 71% ()

sskrblik

Vždycky si říkám, že pokračování filmů je svým způsobem recyklátem původních dobrých nápadů a že kromě nafouklé bubliny v podobě více akce, více všeho, více pruhů Adidas nemá už co jiného nabídnout. Zde jsem ovšem takový pocit neměl a myslím si že se jedná o důstojné pokračování při jehož sledování jsem výše popsaný dojem vůbec neměl. Naopak mě to navnadilo na další díl. Je to originální, zábavné, krvavé a stylové. Jen houšť filmů podobného typu. Se*te to do mě... ! ()

fabecc1222

Dalo by se říci taková klasická dvojka, která přebírá všechny fungující aspekty jedničky, zdvojnásobí je, aby bylo všechno, větší, bombastičtější, efektnější... A k tomu přibalý obrovské množství hereckých hvězd ve vedlejších rolích, kdy vlivem jejich počtu se většina ohřeje jen na pár scén. Humor ("Vykuř mě, nebo vykouřím já tebe" Super sebeparodie od Eltona) i akce (Výborně nasnímáne bláznivé přestřely dalece přesahující hranice reality) jsou opět výborné, ale zároveň nepřínáší až tak moc nového proti jedničce. Záporačka v podání Julienne Moore je opět správně megalomanská (robopes, ARMageddoon) a šílená (lidskej hambáč) jako ve starých Bondovkách, ale také nedostává až tolik prostoru, a její odstranění je asi tou nejslabší části filmu. Taky mě v závěru naštvalo zabítí agenta Whiskeyho, kterej sice byl ve finále záporák, ale určitě si nezasloužil až takhle strašlivý konec, jelikož jeho cesta byla poháněna vcelku pochopitelnou a správnou motivací. Take me home... ()

Tft

Matthew Vaughn tak trochu nepochopil co z jedničky udělalo ten snímek, kterému se dostal velký ohlas jak ze strany kritiků tak i široké divácké veřejnosti. Rozhodně to nedělá z Kingsman: The Golden Circle vyloženě špatný film, ale pochybuji že se bude opakovat fenomenální úspěch prvního dílu. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi že všechno funkční ve filmu je recyklováno z prvního dílu a zbytek je tak trochu nepovedená snaha navodit kouzlo a šmrnc, který jednička měla přirozeně bez násilného snažení. Asi největší problém mám s výstavbou děje, druhý díl by se měl podle mě buď vydat novým originálním směrem nebo postavit na základech prvního dílu logické pokračování. Kingsman: The Golden Circle volí cestu tak nějak obojetnou a to je ten největší průšvih, na začátku totiž doslova rozstřelí ty zmiňované základy jedničky a následně se k nim pořád neohrabaně vrací. Některé postavy jsou tu nesmyslně představeny a pak nevyužity (Channing Tatum), některé postavy z jedničky jsou tu zase ukázány proto, aby mohli být rázem smeteny z povrchu zemského (Sophie Cookson) a dalo by se takhle pokračovat dál. Naštěstí se objevují i postavy kvalitní a nové (Pedro Pasca, Halle Berry, Jeff Bridges) a herecké kvalitní jádro Kingsmenů stále funguje. Taron Egerton je jako Eggsy vhozen do role přítele švédské princezny a zároveň agenta co má znovu zachránit svět, film se tak především v první půlce nesmyslně kolíbá z jedné strany na druhou , místo toho aby nabral správný drive. Dvacet minut by se z celé délky filmu dalo osekat a možná by to fungovalo mnohem lépe. Julianne Moore je roztomilá, šílená záporačka, jejíž plán a důvody proto být padouch jsou trochu směšné, ale v komiksovém světe Kingsménů nic příliš neobvyklého a její únos Eltona Johna je tak blbý vtip až je dobrý. Matthew Vaughn se opravdu snažil přijít s něčím co znovu zarezonuje po celém světe, tentokrát ale narazil už při psaní scénáře a tak trochu se do toho zašmodrchal. Zábava to sice je slušná, ale trochu moc vyumělkovaná. 68% ()

LizianShaw

Místy se to podobá Secret Service (záchrana světa), ale je to o dost lepší. Skvělý humor a hlavně kulervoucí akce, to se Vaughnovi opravdu povedlo. Akce opět spoléhá na technické vymoženosti, předtím to byly noho-mačety, teď robotická ruka a elektro-laso. Casting se opět povedl na výbornou Sama L. Jacksona nahradila brutální provokativní "american mom" Julianne Moore. A to není všechno, hlavně mě zaujali američtí Statesmen, jejich kovbojské vystupování, přezdívky chlastu, zbraně přinesli něco nového do světa suchého britského Kingsmana. Halle Berry, Tatum, Jeff Bridges ale hlavně Pedro Pascal (!!!), lepší lidi snad nemohli najít. Škoda, že Tatum měl ve filmu asi jen jednu scénu, a Pascala pojali trochu jinak, než jsem si představoval. Mark Strong má také skvěle zapamatovatelné části. Každopádně vůbec jsem se nenudil, byla to pořádná pecka, tak už čekám na Kingsman 3. 9/10 ()

vyfuk

Pro mnoho lidí zážitek o řád níž. Jsem schopen chápat, jelikož k těmto lidem cítím jistou empatii, jelikož sdílím jejich poznámky. Nicméně téměř žádná z nich by nebyla taková, že bych si nějak uvědomil, že toto byl špatný film. Ve skutečnosti naopak. Lidem je trnem v oku ona stopáž, což v celku chápu, přeci jen já kdybych si nevšiml něčeho, že je něco delší a neupozornil bych na to, nebyl bych to já. Viz drtivá většina Netflix materiálu. Mnoho scén by mohlo být redukováno, o tom není pochyb. Tím ale bych asi uzavřel negativní okénko. Pozitiva? Film je opět mega vtipný. Začal jsem po zhlédnutí filmu bez konkurenčně milovat Eltona Johna, jelikož jeho scény jsou totální strop. Záporačka jako Julianne Moore je až překvapivě skvělá a hlavně originální. Krom toho, i když víte, kdo ve filmu všechno hraje, tak stále když se díváte na film pořád vás překvapí kdo všechno se na plátně objeví. To je asi taky chyba, že herců je zde hořký přehršel, což není problém, ale takový můj velice oblíbený Jeff Bridges ve filmu dostane pramálo prostoru. Ale přeci jen... kolik prostoru dostal M v bondovkách? Pár procentní. Když už jsme u šéfů, mohlo se lehce mluvit více o originu nového hlavního Kingsmana, ale ve výsledku by to bylo zbytečné, ale chybělo mi to. Nepočítám to, že tvůrci dle mého udělali zásadní chybu, že do traileru vpustili Colina Firtha. Jeho comeback, mohl mít bez náznaků, či ukázky, kulervoucí účinky. Když už se ale dostaneme do varu, tak to jede. Agent Peña vytáhne v baru svůj bič a vy víte, že zde bude na co koukat. Hlavně já osobně, když jsem si uvědomil, že Kingsman a Statesman budou spolupracovat, tak jsem opravdu byl ve svém živlu. Ve výsledku ten film kombinoval vše, co mám rád na Kingsmanovi a nebo celkově na až řekl bych "superhrdinovských" filmových formátech. Akční scény odvádí svou práci skvěle se správným hudebním podtónem. Scéna v kostele sice zůstane nezapomenutelná, ale když v "Dineru" začal hrát cover na Word Up, tak jsem se už jen vezl na tý skvělý vlně. Hudba v tomto filmu udělá v podstatě všechno. Když Mark Strong propukne ve zpěv Johna Denvera, tak jde o jednu z nejemotivnějších scén vůbec. Není co dodat. Budou zde odpůrci, budou zde fanoušci. Já jsem druhá skupina. Hrdá druhá skupina. Čekám na třetí epický díl a taky na třeba spin-off ve stylu Statesmana. Rozhodně mají taky co nabídnout. ()

blackJag

Jednička byla super a dvojka si všeho v dokonalé okázalosti nakládá dvojnásobně (naštěstí kromě stopáže, která nabobtnala jen nepatrně). Možná by bylo lepší pouštět si to po částech, jako Rkový večerníček, aby z toho mysl jednoho nebyla tak unavená :-) Nekorektní zábava pro mladé a... a mladé (aspoň svou myslí), tohle pro páprdy není. 80% ()

JoseBenes

SPOILER: Pedro Pascal je takový nový Sean Bean, akorát v hardcore verzi, kdy musí umřít nějakým mimořádně krutým a trýznivým způsobem. ()

svobik

Silné tři hvězdy, čtyři to nejsou jen proto, že jednička je přece jen o něco lepší. Zlatý kruh nemá pořádného záporáka, nemá onu lehkost prvního dílu a je velká škoda, že vzhledem ke stopáži má vcelku málo akčních scén (pokaždé jsou ale maximálně natřískané) a i vtipy jsou rozředěnější. Hlavně mu ale chybí onen moment překvapení, ze kterého jednička tolik těžila, což některým hodnotícím zatemňuje mysl. Já se bavil velmi dobře, Vaughn to za mě ustál naprosto se ctí. Druzí Kingsmani jsou zkrátka oběti přemrštěných očekávání, kdy každý čekal přelomovou dvojku typu Temného rytíře a nakonec dostal jen "more of the same", které je však o mnoho úrovní lepší než zpackané sequely, které se tvůrcům úplně rozsypaly pod rukama (Spider-Man, Piráti z Karibiku a spol.) ()

mkubalikova

Country roads, take me home. / To the place I belong. / West Virginia, mountain mamma. / Take me home, country roads. 🤠 80% P.S. Fuck you, Elton John! ()

JohnSmith

Je to o něco slabší než jednička, ale stejně jsem se výborně bavil. Styl zůstal stejný, jen ubyl humor a akce a zbytečně se to natáhlo. Snad se z toho Vaughn poučí a případná trojka bude lepší. ()

drackula

Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je tak úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10-15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava. 70% ()

Guzo

Podstatně slabší než první díl, přesto nadprůměr. Nejhorší ze všeho je počáteční honička v autech, která má naprosto příšerné efekty i kameru. Myslím, že leckterá in game videa v Need for Speed jsou zvládnutá lépe. Pak se film postupně ustálí a i tady jsou určitě zapamatováníhodné scény. Bohužel jich není tolik jako v minulém filmu. 6/10 ()

Pedross800

Oproti jedničce ubylo údernosti i toho humoru, ale pořád jsem se tlemil celkem dost a hlavně jsem naprosto, a totálně ujížděl na té nabušené slow-motion akci!! Nebylo jí ve filmu zas tak moc, ale když už se zjevila, tak to fakt stálo za to. Často jsem si to přetáčel zpět jak jsem se té dokonale zpomalené a nápadité akce nemohl nabažit.Fakt parááááda. Takhle zajímavě natočené a nasnímané akční scénky jsem asi ještě neviděl. Takže spokojenost a brzo hurá na další crazy dobrodrůžo Kingsmani. ()

dragon94

Po vlažnějších ohlasech jsem se druhých kingsmanů poněkud obával, ovšem zbytečně. Film je od začátku do konce nabitý akcí, vtipy, hláškami a obrovským počtem dějových zvratů. Když do toho připočtete parádní hudební doprovod a opět vynikající herecké výkony, vznikne perfektní akční blockbuster, který i přes svou délku, mě ani na momentík nenudil a udržoval mě v napětí po celou dobu jeho sledování. I když je třeba přiznat, že film bohužel plně nedosahuje kvalit prvního filmu. Obzvláště pak záporačka je největším negativem tohohle filmu. Přesto však sem si film dost užil a rád se na něj kdykoliv podívám znovu. Slabších 5* 78% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal