Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Zmrv

Přestože se lehkému zklamání nemůžu ubránit, tak nakonec druhý Kingsman dopadl docela dobře. Z kvalit prvního dílu zůstává humor, perfektní akce a hlavní trio Strong-Firth-Egerton (kterého začínám mít velmi rád). K zahození není ani drogový boss Poppy v podání Julianne Moore, ačkoliv její původ není pořádně vysvětlen. Téměř nevyužiti zůstávají i američtí bratranci Kingsmanů Statesmani s čestnou výjimkou Pedra Pascala jako agenta Tequilly, ale i ten je jen velmi povrchní a nedostane tolik prostoru. Navíc vybavení Statesmanů (elektrické laso, alfa-gel) spolu s roboty ve službách Poppy film zbytečně posouvají do sci-fi sféry. Matthew Vaughn by sice asi udělal lépe kdyby se držel svého pravidla nedělat sequely ale špatně to taky nedopadlo, takže to vlastně nevadí. Druhý Kingsman sice na prvního ani zdaleka nemá, ale pořád je to velmi kvalitní akční komedie. 75% ()

SpaceOdyseus

Zklamani. Jaka byla jednicka pecka, tak je dvojka kvalitni ale nudne pokracovani. Zapletka se Statesman by mohla byt potencialne super, kdyby jejich nejzajimavejsi postava dostala vic screentimu a kdyby si odpustili ten zbytecny twistik. Zaporacka by nemusela byt jen slabsi kopirka zaporaka z posledne. ALe kdyz to vezmu kolem a kolem, tak to je po remeslne strance skvele odvedena prace, prudce stylova. Jen mohla byt ucelenejsi po pribehove strance. ()

kukuuuc10

70% Kino. Oproti prvnímu dílu méně zábavné, méně nápadité, technicky vyspělejší, ale příliš přeplácané. Zatím to zní, jako bych druhého Kingswooda hejtoval, ale užil jsem si to, protože každá role měla svůj šmrnc, byla pestrá a velice akční. ()

Eraserhead

První Kingsman byl zjevení. Druhý sice trpí běžným syndromem dvojek (více téhož a wow efekt je pryč) a S.L.Jackson byl zábavnější záporák než Julianne Moore, ale pořád se jedná o parádní akční jízdu, která mě za celé dvě a půl hodiny nestihla nudit. ()

Fary

Velký zklamání. Čekal jsem akci a zábavu ve stylu jedničky, ale je to něco úplně jinýho. Hloupý, nablblý, nechutný a stupidní. Pár vtipných momentů i dobrých akcí tam je, ale jedničce to nesahá ani po kotníky. :-/ ()

Stružák

Chrochtal jsem blahem! 🐷 Dvojka je totiž možná ještě lepší než jednička. Sice se dost pomalu rozjíždí, ale o to větší rychlost nabere ve druhý půlce a hlavně závěru. Oproti jedničce je navíc určitě "komiksovější" (hlavně jakýkoli souboje!), srandovnější, ale i napínavější. Herci tu jsou pak na jedničku úplně všichni (mj. skvělá Julianne Moore, charizmatickej Pedro Pascal). Do plnýho hodnocení furt ale zbejvá trošku lepší scénář (děj je místy děravej, nelogickej), ale furt se jedná o skvělou podívanou. Takovejhle film sedne do letního kina jak prdel na hrnec. ()

Hanys_

Zklamání asi ne, jen to prostě neštrymuje tak jako v jedničce (které jsem dal za 4). Hvězdní Statesmani hrají druhé housle, záporák trapný, odejití pár postav divné a hlavně je to strašlivě dlouhé. I přesto ale Vaughn zase sype nápady a hlavně akce je přehledná a skvělá. ()

eagle-eye

Po opicach další BB v TOP 3 za 2017... Bavilo mě to možná o něco měné než jednotka, ale Julča a Elton byly k sežrání...:-) ()

F.W.Colqhoun

Thats the first decent shit in three years...(poops) 1)Golden Circle postrádá čerstvé nadšení a erupce drzého navazování na Moorovu éru bondovek z jedničky. 2)Trochu to čpí Vaughnovou nadějí, že narazil zlatou žílu a že tímto startuje vlastní frančízu - s komerčním potenciálem bondovek zhruba Mooreovy éry. Možná proto je to... 3)...místy šílené daleko přes čáru, přes tu špatnou čáru - na rozdíl od moorovek. 4)Má to snad ještě horší CGI než Moonraker, nejspíš v duchu "udělejme toho za stejné peníze daleko víc". 5)Jestli chtěli vrátit do hry Colina Firtha, měli přijít s lepším způsobem. 6)Málo Channinga Tatuma. 7)Moc Eltona Johna: Elton Gone. (Vlastně ne.) 8)Málo využitý záporák jinak celkem dobré Julianne Moore, obsazené jistě nejen kvůli příjmení. 9)Jestliže chtěl Vaughn nakročit k rozjetí frančízy, měl možná rozmyslet, jak nezavírat vrátka, což je riziko, na které balancují mimo jiné poslední bondovky. Rozhodnutí jako vraždění M a vyhazování do povětří budov s ústředími vedou ne vždy šťastně k prequelům :-) 10)Když už se Vaughn rozhodl bavit publikum 141 minut, mohl si ušetřit vystřihnutí těch dalších osmdesáti; vyšlo by to nastejno. Prince: Let's Go Crazy ()

bloodline

What the f*ck? Zatiaľ čo pri jednotke moje filmové srdce plesalo ako roľníkovi z KĽDR po úspešnom jadrovom teste a vyťahoval som kalibre typu najlepší film roka, tak dvojka to nadšenie sfúkla ako nádeje na uznanie arménskej genocídy. Kvalitatívny prepad o dve triedy nesmierne bolí. Všetky tie finesy a lahôdky prvotiny v zlatom kruhu tápu, stratili tvár a dôstojnosť impotentným humorom, žalostnou akciou a totálne pripečeným námetom. Ostrieľaný pionier Vaughn s toľkými hereckými esami (z toho štyri oscarové!) pomaly prešťal aj Avengerov, ale nevyťažil ani uncu zlata v podobe ikonických scén alebo dialógov. Sklamanie roka. ()

Janega

Tentokrát táto nabušená akčná jazda stačila len na 3 stars. Nemá to v sebe už niečo novšieho originálnejšieho či nejakú zapamätateľnú scénu (masaker v kostole z jednotky je fakt neprekonateľný). A oživovanie postáv nemám rád. ()

Warle

Matthew Vaughn si prostě jede svůj vlastní styl a je to jenom a jenom dobře. Nový Kingsman sice rozhodně není dokonalý a v porovnání s prvním dílem mu hodně škodí fakt, že se jedná o pokračování, ale funguje jako fajnová akční komedie, která se absolutně s ničím nesere. Ve filmu je strašně viděl absence silného záporáka, ale nahradit naprosto famózního Sam. L. Jacksona bylo téměř nemožné. Julianne Moore je tedy jedna z nejslabších článků z celého filmu. Nic se o ní v podstatě nedozvíme a její postava tedy tak nějak vyšumí do zapomnění, což je určitě škoda. Základní duo Taron Egerton a Colin Firth (na jeho resurekci nečekejte nic šíleného, ale zapadá do filmu výborně) funguje na jedničku a to je hlavní. Propojení Statesman a Kingsman ve filmu moc extra nefunguje, což je také docela škoda. Ale jinak to je klasická Vaughnovka, tedy jedna stylová akční řežba za druhou (na které je bohužel občas vidět levnější cgi), hromada klasického Vaughnovského sprostého humoru (!!! Elton John ultimátní !!!) a celkový drive, kdy 140 minut uteče jako voda. Pokud se chcete bavit a zároveň si odpočinout, tak je Kingsman trefa do černého. Vypadá to, že z Kingsmana bude dost dlouhá série, ale zároveň tak trochu doufám, že se Vaughn trochu rozhlédne a natočí něco nového a svěžího. 85%. ()

xmatysekx

Po prvním díle, který mě šokoval svou velkolepou dekadencí a dekadentní velkolepostí, jsme se s dvojou drželi spíše při zemi: Na tom jsme se s kolegy shodli. Žádné scény v kostele ani vybuchující hlavy se nekonaly. Teď když bych pokračoval za sebe, tak jsem žádné vybuchující hlavy nepotřeboval. Ani Samuel L. Jackson mi nechyběl. Roli hlavního padoucha si vzala na starosti Julianne Moore. Zvládla to na výbornou, i s tím pitvořivým vystupováním. Nepotřeboval jsem ale ani scény v kostele. Dostatečně mě v napětí drží (oproti jedničce) trošku vážněji naladěná atmosféra plná odhalování starých i nových agentů. Některé kroky postav jsou v rámci detailů maličko nelogické, což ve výsledku nijak nenarušuje - ba možná naopak - gradující vývoj. Linka je prošpikovaná referencemi na jedničku, některé zábavné, jiné méně, ale přesto potěší.
Velmi zajímavá mi ale připadá ta zpráva, kterou má (možná ne prvoplánově) film přenést. A tím je legalizace drog. Jakási komparace tvrdých drog a například alkoholu či dokonce cukru a postoj pana prezidenta vůči uživatelům. Na konci si vlastně říkáte, zda opravdu Kingsmani jsou ‘ti hodní’. Nebo možná neříkáte, ale mohli byste se nad tím zamyslet. Chci tím jen říct, že možná na první pohled tuctová akční buřtárna může mít i vyšší cíle, jen se nad tím zamyslet. ()

factoryBrick

Já se na to TAK těšila! Možná proto hned na začátku koukáte a hltáte každý detail a snad i hledáte chyby? Nakonec ale jediné, co bych vytkla je snad ta přehnanost s některými prvky, nesmyslnými, občas jsem nevěděla, zda se koukám na Rychle a zběsile, nebo jsem stále u Kingsmana v krejčovských službách. Naštěstí převažují kladné stránky. Herecké obsazení, vtip, akce, myšlenka a půvab. Všeho, všech. Jo a Tarona Egertona chci za muže! ()

orkadimenza

Matthew Vaughn neumí točit špatné filmy. Ovšem pochybný trailer na Golden Circle mě nechával na rozpacích, co se ze druhého Kingsmana vyklube. Nemůžu uvěřit vlastním očím, že i tentokrát se to Vaughnovi povedlo! Začátek se nesl na vlně krize (nejen ve filmařině, ale i v příběhu) a přehršelé akce a stále mě nechával na vážkách. Vůbec nevím, kde nastal zlom, ale postupem času se mi Kingsmani v nové formě začali zamlouvat jako v jedničce, přestaly mi vadit detaily pro rejpaly a film jsem si užil až do konce. Tam jsem si srovnal v hlavě, že tenhle film opravdu stál za to. Kingsman save the world! Nechápu, jak to Matt dělá, ale ten jeho vypravovací styl je nesmírně originální, dokáže proložit vtipné, akční i emotivní scény, podpořit je vkusnou hudbou a člověk přestane při sledování vnímat čas. Pokud bych měl srovnávat s jedničkou, tak mi sice trvalo déle, než jsem přijal režisérovo tempo a občas jsem měl problém s daleko dimenzionálnějšími vychytávkami ve vybavení, ale na druhou stranu se mi daleko více zamlouvala dějová linie (nejen spojení se Statesmanem, ale i princip proč chce záporačka zničit svět), větší vztah k postavám (princezna, nový Harry, Merlin i Eggsy) a hlavně emoce! Na scény se štěnětem a West Virginia rozhodně nezapomenu a dohromady s originalitou filmu to dává podívanou, kterou řadím o něco níž než jedničku, ale za skvělý zážitek ode mě také dostává plné hodnocení. ()

AndrejBB

Skvelá zábava, super akcia, trochu hra na city, strhujúci soundtrack... a Elton John. Nový Kingsman síce prebral námet z jednotky a tým stratil trochu na originalite, ale napriek tomu ide o vynikajúci film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

buzzwoody

Zlatý Kruh je prakticky Tajná Služba přes kopírák, pokud by se přidalo mnohem více over-the-top akce, digitálních efektů a známých tváří. Navzdory ostatním lidem mi to rozhodně nevadí a 140 minut mi uteklo jako voda. Herecky nejvíce exceluje Colin Firth a příjemným překvapením je i Pedro Pascal, jenž si skutečně krade každou scénu pro sebe. Jeden z mála záporů je trochu slabší záporák (šišlajícího Sama L. Jacksona je těžké překonat Julianne Moore, i kdyby se snažila sebevíc). Stejně jako v jedničce je tu příjemné množství zapamatovatelných scén (honička s taxíkem, pěvecké číslo a vlastně většina akčních scén) a to je přesně to, co od filmu chci. A ještě pár dní si asi budu zpívat Johna Denvera. :) ()

filipvrbik

Ještě lepší než jednička- jak brácha poznamenal bylo to tak přehnaně přehnané až to bylo super. Každopádně skvěle natočený film, vynikající komedie, skvělý prezident (parodie Trumpa??? asi ne , ale byl boží). Julianne Moore je doslova démonická záporačka. U nás to bohužel nešlo ve 3D v kině, protože některé scény byly fakt super, hlavně scéna s lanovkou byla doslova dokonalá, ale zklamalo mě nevyužití komediálního potenciálu Channinga Tatuma...90% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal