poster

K smíchu (TV seriál)

 • USA

  Kidding

 • Austrálie

  Kidding

Drama / Komedie

USA, 2018–2020, 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvůrci:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Hrají:

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park, Bernard White, Danny Trejo, Conan O'Brien, Jennifer Sun Bell, Riki Lindhome, Orson Chaplin, Omar Maskati, Lacey Hannan, Daniel Moncada, Keith L. Williams, Tara Lipinski, Joel Swetow, Katherine Willis, Tice Proctor, Louis Ozawa, Dorien Davies, Alex Raul Barrios, Zackary Arthur, Jayden Bartels, Karen Malina White, Dan Martin, Grace Su, Evan Alex, Dorian Martin, Austin Zajur, René Mena, Ariana Grande, Taka Arai, Dick Van Dyke, Rich Fulcher, Julitta Scheel, Marcelo Tubert, Myra Turley, Coda Boesel, Michael Yama, Megan Kathleen Duffy, Ryan Wicks, Frank Bond, Christine Papalexis, Annie Korzen, Juliette Jeffers, Ashleigh Morghan, Eric Roberts, Andy Milder, Marie Osmond, Sharon Osbourne, Shahaub Roudbari, Elayn J. Taylor, Reginald C. Hayes, Louis Lombardi, Dave Holstein, Gregory B. Waldis, Stacy Keach, GlennThomas Cruz, Scott Cargle, Sala Baker, Mig Macario, Annette O'Toole, Michael Fairman, Cheryl Lynn Bowers, Mariana Paola Vicente, Carl W. Crudup, Rachel Boston, Shane Francis Smith, Joyce Guy, T'Keyah Crystal Keymáh
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (54)

 • Malarkey
  ****

  Tento seriál má několik důvodů, proč by je divák a milovník filmů, potažmo v tomto případě seriálů, měl vidět. Jedním je tvůrce a tím je Michel Gondry a druhým je hlavní role, kterou si tu užívá Jim Carrey. Pokud totiž filmy, potažmo seriály a filmový Hollywood obecně trošku sledujete, tak víte, že Michel Gondry ujíždí na efektivnosti a anti-hollywoodském absurdistánu. No a Jim Carrey? To je herecká postava, která prostupuje celým mým životem, takže zde důvod vidět jeho v čemkoliv absolutně postrádá důvodu se obhajovat. Nicméně u výsledku bych byl trošku rozporuplný. Pokud totiž znáte práci Michela Gondryho, tak můžete počítat s tím, že zde to jiné nebude. Na druhou stranu, Jim Carrey tu hraje trošku sebe a nemůžu se rozhodnout nad tím, jak moc sebe hraje. Jeho postava je totiž hodně smutná a místy tak depresivní, že ona deprese prostoupí až do vašeho vědomí. Možná ale proto mě ten seriál tak moc zajímá. Jim a deprese? Že to nejde k sobě?(14.11.2018)

 • Radek99
  *****

  V Kidding je snad nejlépe popsána ta nezřetelná hranice mezi genialitou a bláznovstvím, Mr. Pickles je naprostý psychopat a zároveň odzbrojující dobrá duše, milující manžel i stalker v jedné osobě, těžko se to zamotané klubko jeho charakteru rozplétá... Žánrově je to chvílemi komedie s naprosto černým humorem a chvílemi až tragicky vyznívající silně depresivní drama. Humor však vítězí...depresi a bolest nepřebíjí však úplně, jen ji milosrdně zacloňuje. Zvláštně smutnodivnočarokrásně neuchopitelné...prostě Gondry... :-)(18.11.2018)

 • novoten
  ***

  1. série - 70% - Dlouho jsem žil v přesvědčení, že půlhodinové dramedy od stanice Showtime zůstaly nenávratně zamčené nějakých deset let zpátky. Dave Holstein (ne náhodou jeden ze scenáristů skvělého kousku Weeds ze stejné televizní stáje) se rozhodl, že tuhle díru na kabelovém trhu zaplní, ale vzal to snad až moc velkou silou. Hořkých chvilek je totiž daleko víc, než těch sladkých, hranice mezi zvláštním a divným se celou sezónu povážlivě třese a několikrát i zlomí. Tak jako se několikrát odehraje scéna, o které jsem nikdy netušil, jak moc jsem ji potřeboval vidět, mnohem častěji se objeví nějaká, kterou jsem rozhodně vidět nepotřeboval a nechtěl. S hodnocením si moc nevím rady, protože i přes výtečného Carreyho a moje oblíbence Judy Greer a Justina Kirka ve vedlejších rolích je to se sympatiemi k ústřednímu chlapíkovi slušně na štíru. Stoupající intenzita jeho epizod a zmatků zneklidňuje, čekání na pořádný zlom slušně napíná, ale po posledním díle (jakkoli perfektně vypointovanému) nějaká moje část proti všem seriálovým zvyklostem ani nechce pokračovat dál.(25.8.2020)

 • B!shop
  ****

  Divak se musi na tenhle serial naladit, ja jsem zkouknul prvni dil v ocekavani klasickyho Carreyho humoru, kterej se tady nekona a byl jsem rozhodnutej, ze na takovou sracku fakt nemam chut koukat. Jenze nejak nebylo casem do ceho stournout, tak jsem zkouknul druhej a treti dil a u tretiho jsem si zacal rikat, ze to tak spatny vlastne neni. No a pak jsem to s chuti dokoukal az do konce. Nicmene je pravda, ze humor tu je hodne specifickej, navic je to spis smutny/dojemny drama, nez vylozene komedie a vsechny postavy jsou krapet mimo, samozrejme v cele s Carreym, kterej to ale hraje skvele. Takze nakonec docela fajn serial, ale musi se mu dat cas, jsem zvedavej na druhou serii.(26.12.2018)

 • choze
  ****

  Skvěle napsaný a Carreym zahraný hlavní hrdina se v průběhu první série dostává z těžké melancholie pod až drtivý tlak a pocit blížící se katastrofy je téměř hmatatelný. Celé to oplývou výraznou gondryovskou poetikou a vtipem. Rozhodně jedna z nej seriálových novinek roku 2018.(9.1.2019)

 • Sarkastic
  *****

  „To vás baví být pořád za dobráka?“ Kým je hlavní hrdina? Panem Picklesem, veřejností milovanou a obdivovanou postavou z pořadu pro děti? Nebo Jeffem, o kterém se dá říct téměř přesný opak? Jsou to 2 tváře téhož člověka, který v soukromí truchlí nad smrtí syna, potýká se s rozpadem manželství a vrávorá nad propastí šílenství, aby před kamerou dál rozdával smích a naději. Kidding je zvláštní seriál. Je těžké ho zařadit, jakkoliv ho můžete odbýt označením „tragikomedie“. Dojímavý, úsměvný, infantilní, vážný, fantazijní, zábavný, depresivní, mimózní…a všechny tyhle stavy se mnohdy mění během okamžiku. Skvělý Carrey jednoznačně táhne celý seriál, ale kupř. i Gondryho příležitostnou režii rozpoznáte, ačkoliv v 2. sérii už méně často. Vůbec je druhá řada dokonce ještě podivnější. I po ní zůstávám na slabších 5*. „Jmenuje se Vivian.“ - „Pěkný jméno pro pěknou holku. Jsem napnutej jak kšandy!“ - „Je o něco mladší.“ - „To nevadí, pokud teda neprodává skautský sušenky.“ - „Krásně se směje.“ - „Ty klikaři!“ - „A doktoři jí dávají 6 týdnů.“(14.7.2019)

 • NinadeL
  ****

  20/20 Jim Carrey a Michel Gondry pořád umí velké věci. Nikdy nebylo tak emočně náročné navštívit zákulisí dětského pořadu. Herecky to celé stojí na Jimovi, který na to pořád má. Skvěle mu sekunduje Frank Langella (před 50 lety skvělý Dracula) nebo Catherine Keener. I v hostovačkách se tu a tam objeví zajímavé tváře. Intenzivní zážitek.(16.8.2019)

 • JohnnyD
  ****

  Skvelý cringe sitcom, ktorý strieda neskutočne vtipné a riadne nepríjemné scény, odohrávajúci sa v gondryovskom svete obskúrnych bábok a s bohovským Jimom Carreym, ktorému je táto rola zjavne písaná úplne na telo, až sa zdá, že niekedy hrá sám seba. Len škoda, že posledná scéna prvej sezóny je pomerne prvoplánová. 9/10(20.11.2018)

 • Aky
  ****

  Zajímavý seriál z obecně neznámého prostředí vzniku nekonečného dětského seriálu. Neustálé prolínání "absolutního" dobra s "absolutním" zlem a překračování a mísení jejich hranic občas zcela překrucují pravidla logiky a pohříchu i etiky.(2.11.2019)

 • DJ Obelix
  *****

  Kidding je seriálové překvapení dost možná nejen tohoto roku, ale i dekády. A ač epizody nejsou kvalitativně vyrovnané (čti: nejsou vždy na 100% hodnocení, ale nikdy nespadnou do průměru), nejvýraznější části si nezadají s nejkvalitnějšími dramaty velkého plátna. Michel Gondry neztratil nic ze svého pověstného snílkovství, které převádí i na obrazovku, nicméně je potřeba vzdát hold především tvůrci Daveu Holsteinovi, který celou tuto unikátní podívanou vymyslel. Postavy jsou takřka bez výjimky skvostné. Trochu jsem měl zpočátku problém s mladým Willem, ale i ten mi nakonec přirostl k srdci. Prim ovšem hrají především Frank Langella a samozřejmě Jim Carrey. Pokud si tento seriál neodnese řadu ZASLOUŽENÝCH ocenění, budu zklamán. Zní to sice jako otřepaná fráze, ale Kidding rozhodně není pro každého. Pokud si ovšem k němu najdete cestu, čeká vás nesmírně silný zážitek.(21.11.2018)

 • DwayneJohnson
  ****

  Velice vtipný a hlavně inteligentní seriál s výborným Jimem v hlavní roli. Takový malý, nenápadný pohlazení na duši. Měli by jsme se dívat, poslouchat a taky naslouchat, někdy je to vážně moc a moc potřeba, protože někdy stačí málo a pak už je pozdě. Za mě fakt všema deseti a jinak platí, co jsem napsal v předposledním komentu, možná mi něco uniká, ale vážně nechápu, proč nejde u některých seriálů komentovat a hodnotit celou sérii, když už jsou všechny díly na světě. Budu se na to asi muset zeptat otce zakladatele- napraveno 13.11.(13.11.2018)

 • Marze
  **

  Jednotlivé dějové linie se utápějí v klišovitě znázorněné životní mizérii a měl jsem pocit, že jsem to mnohokrát viděl. Připomíná to tragikomické ságy o disfunkčních rodinách. V dialozích se objevují se přechytralé nepřirozené hlášky. Postava Jeffa je napsána jako přecitlivělý umělec s přebujelou imaginací, s ambivalentní unikavou povahou.(24.12.2018)

 • rikitiki
  ***

  Pozorujeme hroucení hlavního hrdiny v přímém přenosu. Jim Carrey musel být rád, že má roli, kde předvádí víc než jenom škleby, a tak HRAJE. No, a podle mě přehrává. ____ Postupně vysvítá, že všechny postavy jsou vlastně nesympatické, zlé, sobecké a nepříjemné. Mě takový svět nebaví a ani nevěřím, že takový skutečně je (aspoň ne kolem mě). Dala jsem jen první řadu, další už nepotřebuji. A ani ten dětský pořad, ve kterém se to odehrávalo, nebyl sympatický (snad až na komikoně a možností, jak toho kostýmu využít). SHRNUTÍ: Deprese a deziluze.(26.5.2020)

 • Janek
  ***

  Velké velké sympatie ke Carreymu a k tomu, o čem seriál je. Bohužel většina linek není extra zajímavá a tak by formátu slušel spíše televizní celovečerák.(15.11.2018)

 • Kaluž
  ***

  Jako oukej, na jednu sezónu asi dobrý (koukal jsem čistě ze zvědavosti, bo starší gondroviny já tuze rád), ale že bych s tím chtěl utloukat čas i za rok, to fakt ne. Pravidelná instantní dávka maňáskové deprese s tu a tam dobře mířeným fórem, většinou však spíše jen papundeklová tvůrčí křeč bez hmatatelného pulzu.(12.12.2018)

 • marhoul
  *****

  Reálně-absurdní, hořko-sladký, mrazivě-hřející, temně-barevný, optimisticko-pesimistický, nadějně-beznadějný, láskyplná krutost, snová radost, přes všudypřítomnou bolest. Ne každý skousne Gondryho fantazie. Ne každý má rád Jima. Já můžu oba. A Jima? Toho pokládám za jednoho z nejlepších protagonistů, kterého jsme měli možnost poznat. Jeho Muž na Měsíci je jedna z nejkrásnějších rolí, která vznikla a tady mě dostává opět. Jak často říkám: obsadit excelentního komika do vážné role je teprve biják, který chytí za srdce. V těchto případech je vidět, jak jsou mnozí, (divákem často shazovaní) komikové talentovaní a výjimeční. Ať už je to Robin Williams v Čas probuzení, Adam Sandler ve Volání o pomoc, Bolek v Zapomenutém světle, Bohdalka ve Fany nebo Jim Carrey ve K smíchu.(21.10.2019)

 • tom88
  ***

  Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%(3.1.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  smutné,tragikomické,bizarní,přesto ale zvláštně Gondryovsky milé a hravé.Není to seriál pro každého,ale ta kombinace a to jak je vše zahrané a podané je přitažlivá natolik,že těch 10 dílů uteče jako voda.Carrey extrémně zestárnul,ale zahrál to tak přesvědčivě,že jsem s ním prožil každou minutu.Všechna ta bolest a deprese je místy až hmatatelná...70%(12.11.2018)

 • Yoda sama
  *****

  Gondry sa podieľal na produkcii a réžii jedného z najdepresívnejších, no zároveň najmilších seriálov roku, Carrey si v ňom, v úlohe napísanej na telo, ide pre Emmy a prekvapivo sa o tom nehovorí tak moc, ako by sa malo. Teší ma a desí ma, že finále len naznačuje, že bolesti ešte pribudne.(12.11.2018)

 • vyfuk
  *****

  1. série: Kidding nastolilo laťku někam do neznáma. V jistém slova smyslu i tím, že nevíte jestli se máte smát a nebo zírat v tom jak vás seriál svou jednoduchostí dokáže geniálně překvapit. I když ne vždy víte, co se vlastně děje. Je to prostě k smíchu. 2. série U Kidding jsem měl takový zvláštní pocit, že jsem jasně věděl, o co půjde. Alespoň v rámci mé subjektivity, že se mi seriál bude líbit, i když jsem po první sérii nevěděl skoro nic, o co vlastně šlo. Jak čas běžel došlo mi něco a zjistil jsem, že jde přesně o styl bizarního humoru, který miluji, a který hledám. Nevím jestli jsem byl dříve skeptik nebo suchar, ale přijde mi, že ve druhé sérii už byli tvůrci vypuštěni plně z řetězů. A plus k tomu vydali ze sebe to nejlepší v oblasti provázanosti děje, absurdity a geniality v jednom. Těžko se to popisuje, zvláště, když se stále seriál nezbavil divným a skoro nelogických momentů, které někdy zbytečně kazí naprosto dokonalou atmosféru. Tento návrat skvěle vyšel. Ale uvidíme, co bude dál... já jsem pro. "Svět je plný magorů, kteří věří, že svět je plný magorů."(6.2.2019)

<< předchozí 1 2 3