Reklama

Reklama

Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (40)

 • Tržby ze severoamerických kin činily 62,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 261,1 mil. (NIRO)
 • V České republice film v kinech navštívilo celkem 84 695 diváků. (hrumsrt)
 • V červenci 2019 se vynořila informace, že si Edward Furlong zopakuje roli Johna Connora, kterého ztvárnil ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Nakonec byla pouze použita jeho podoba, která byla nasnímaná pomocí technologie "motion capture" a poté dokopírována na tělo hereckého dubléra. (lundgren86)
 • Ve scéně, kdy Grace (Mackenzie Davis) brání v budoucnosti zraněnou Dani (Natalia Reyes), střílí na Terminátory Rev-9 z hodně upravené futuristické pušky. Podle závěru při střelbě lze poznat, že se jedná o upravený samopal vz. 58. (UncleMorty)
 • Vznik časoprostorové bubliny doprovází rapidní snížení okolní teploty. Tento jev nebyl v prvním, druhém ani třetím díle zobrazen. (dickens)
 • Arnold Schwarzenegger (T-800) měl vlastního kaskadérského koordinátora Billyho Lucase, který v jiných filmech vystupoval jako Schwarzeneggerův kaskadérský dublér. (Rominator)
 • Rev-9 (Gabriel Luna) má mimo pevného endoskeletonu i tekutou vnější vrstvu z kapalného kovu. Stejně jako T-1000 (Robert Patrick) ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991) takticky využívá ke splynutí s lidmi podoby členů bezpečnostních složek. Nejdříve se maskoval jako člen pohraniční stráže, aby pronikl za Dani (Natalia Reyes) do detekčního střediska v Texasu, a poté, co vypátrá policejní vrtulníky, na sebe vezme podobu policisty, kterou používá během stíhání a boje v letadle. Při závěrečném boji u elektrárny využívá kamufláže jako člen letectva. (kesinaa)
 • Film se odehrává v letech 1998, 2020 a 2042. (kesinaa)
 • Gabriel Luna (Rev-9) se vyjádřil, že jako Terminátor ve filmu nikdy nemrká, a to ani když střílí z automatických zbraní. (kesinaa)
 • Legendární hlášku „I'll be back“ („Já se vrátím“) v tomto filmu Arnold Schwarzenegger (Carl / T-800) nepronese (vysloví ji místo něj Linda Hamilton – Sarah Connor). Schwazenegger tentokrát naopak řekne: „I won't be back“ („Nevrátím se“). (Rominator)
 • Stejně jako první Cameronovy filmy ze série má film rating R, zatímco předchozí dva díly měly rating PG-13. Tim Miller uvedl, že film má rating R, protože "fanoušci si to svým způsobem vyžádali". Původně byly některé scény natáčeny ve dvou verzích – jak pro rating R, tak pro případný rating PG-13. Cameron ale prohlásil, že je to ztráta času. Tvůrci tak od této metody upustili a definitivně se rozhodli pro film s ratingem R. (CinemaRanger)
 • Toto je třetí film Paramount Pictures od Pepka námořníka (1980) a Drakobijce (1981), který byl mezinárodně distribuován společností Walt Disney Studios Motion Pictures. (rakovnik)
 • Producent James Cameron ohledně návratu Sarah (Linda Hamilton) uvedl, že zatímco mužští hrdinové nezřídka zabíjejí davy padouchů i v padesáti, šedesáti či sedmdesáti letech, podobný příklad ženské postavy až dosud neexistoval – přestože by prý měl. (CrypzzXD)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Reklama

Reklama