Reklama

Reklama

Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (1 078)

ClintEastwood odpad!

všechny recenze uživatele

Po kolosálním průšvihu s názvem Genisys, jsem si říkal, že jsem s touto značkou nadobro skončil, ale přítomnost Arnolda Schwarzeneggera, jehož jsem velkým fanouškem, mě přemohla a na Temný osud jsem se ze zvědavosti podíval. Co na tuhle ohavnost vlastně říct? Je to stále jedno a totéž, dávno pryč je nějaký příběh, chybí napětí, atmosféra nula, triky působí až směšně, všechno se poněkolikáté recykluje a na každou půlhodinu povídání, je zhruba jedna akční scéna. Stejná, ne-li větší bída, než výše zmíněná limonáda z roku 2015 (Terminátor loučící se s rodinkou, je absolutní dno). P.S. Všimněte si, kolikrát během filmu Rev-9 dostihne hlavní hrdiny, aniž by byl aspoň jednou úspěšný. Takhle nemožný Terminátor snad ještě v sérii nebyl. P.P.S. Mám stejný problém, jako u Genisys, tzn. po pár dnech mi tahle sračka dozrála v hlavě a musím snížit hodnocení. Promiň Arnie, níž už však není kam jít. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Fajn, já se teda přiznám. Nechápu Terminátora. Ve smyslu nerozumím vnitřní logice toho světa. Zaprvé se to už šest filmů nikam nepohlo, zadruhé je cestování časem v tomhle univerzu hrozně frustrující, protože se ignorují celkem zásadní věci, a zatřetí... prostě ne. Jediný díl, který se mi vlastně líbil, protože byl pojatý jinak, byl Salvation. Dark Fate se ale vrací k té struktuře zbytku série a byť je to ve finále lepší než trailery, má to solidní herce, a v úvodu i povedenou akci, stejně mě to na konci nechalo naprosto chladným. Strejda Arnold promine, ale zlatej Vetřelec. 6/10 ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Na začátek něčeho opravdu nového a samostatného příliš stejné jako klasická jednička, s nedostatečně sympatickými či prokreslenými novými charaktery. O Sarah jsem se svého času bál od prvních minut, Dani mi až do konce byla takřka jedno. Nepomáhá ani podivně nevyhraněná nálada, která mě nechytí ani za jeden správný konec. Drahně moc totiž musí zachraňovat dvě nejznámější tváře celé značky, při jejichž libovolné konfrontaci jsem se potutelně usmíval, ale nebýt jich dvou, kdoví, zda bych v kině seděl až do konce. Zvrat z úvodní scény mi totiž přijde fatálně špatný. Přijít s takovýmhle retconem film, který nemá námět rozjetý samotným Cameronem, měl by hodnocení minimálně o třetinu níž, protože některá pošlapání se zkrátka neodpouští, nehledě na to, že dějový vzorec, po kterém se pak v důsledcích jede, v ničem od původní šablony nevybočuje, jen si dobrovolně ubírá jeden prapůvodní časový paradox. Mrzí mě, že právě očekávaný Temný osud pro mě zůstává jednoznačně nejslabší terminátoří kapitolou, ale vážně bych se raději vracel do neutěšené budoucnosti Salvation nebo do akčně-komediálního Genisys, jakkoli právě to by si svým blázněním s historií vysloužilo podtitul Legends, aby bylo jasno, že tady už se nevypráví původní sága. U obou těchto světů bych si ale i dnes milerád dal původně plánované trilogie, zatímco Dani nebo Grace nikdy víc. Třetí hvězdu zachraňuje nekonečně gradované finále, které statečně vystřídá snad všechna prostředí i dopravní prostředky. Což je fajn výsledek u řadového sci-fi, ne u značky z nejslavnějších. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mno, takže zase prý další to jediné a pravé pokračování T1 a T2. No to už tu bylo a perfektní trojka se pořád kdoví proč ignoruje jako by nevznikla. No na předchozí paskvil Genysis jsem se i těšil a pak byl nemile překvapen. Tady jsem nic nečekal a taky ani nedostal. Podobně jako u posledního Predátora je strašně lákavý to zhejtit, ale já na to nemám čas a navíc už asi fakt stárnu. Takže v kostce? Akcí nabitej popcornovej biják nuda to není to netvrdím na akci se dá koukat. Potíž je v tom, že už tu není nic víc což je vzhledem k potenciálu celého univerza trestuhodné. Uvodní scéna prakticky shodí logiku prvních dvou dílu a pak už film jenom recykluje to co jsme viděli V T1 a T2 a dokonce jsou tu odkazy i na T3 jehož existenci popírá. Co se postav týče tak mužatka nudná a nevýrazná aspoň úplně nesere jako Courtney. Linda si párkrát vystřelí a zahláškuje a to je vše co je v jejích možnostech. A sorry, ale Rev-9 s ksichtem Mexickýho modýlka mě fakt neděsil. Zajímavě dopadl Arnold. Takže jak skončí Terminátor když splní úkol a nechcípne? Založí si rodinu a zpytuje svědomí! Jo aha.50% ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Obstojné (nič viac, nič menej) pokračovanie prvých dvoch častí, všetky ostatné to ignoruje. Má to kus tej pôvodnej "ide po nás cyberkiller a zaboha mu nevieme uniknúť, ani ho zlikvidovať" atmosféry. Herci fajn, Linda viac ako fajn, Arnold úplne super, hlášky úderné ("Som zábavný spoločník."). Nie je to žiadna pecka, ale pre fanúšikov série povinnosť a možno aj spokojnosť. Ale hlavne je tam veľa strong female characters! ()

Galerie (70)

Zajímavosti (40)

  • Film se odehrává v letech 1998, 2020 a 2042. (kesinaa)
  • Vznik časoprostorové bubliny doprovází rapidní snížení okolní teploty. Tento jev nebyl v prvním, druhém ani třetím díle zobrazen. (dickens)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Reklama

Reklama