Reklama

Reklama

Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (1 078)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nepřiznaný remake. Předchozí 3 díly ať už zkoušely cokoliv, nikdy nedokázaly pořádně navázat na nesmrtelné první dva díly. Neříkam že se to Temnému osudu povedlo, ale Camerona jsem minimálně prvních 30 minut cítil. Škoda že podobné kvality postrádala Trojka, která sice dodala ve své době stále ještě mladého Arnolda, ale zase nám nevrazila ten správný příběh. Casting bych označil od dvojky za nejlepší možný. Pro mě naprosto neznámí herci mě překvapili. Zlý Terminátor je nejen skvěle vymyšlen, ale i obsazen. Jsem spokojený a vlastně smířený, že Terminátor bude velmi dlouhou dobu na odpočinku a nikoho nenapadne, znovu svolávat starou partu k dalšímu dobrodružství. Ono ty příběhy (naháněčka) se opravdu v jednotlivých dílech podobají jako vejce vejci. A zázračný scénář nikdo jen tak nevymyslí. 80% ()

ClintEastwood odpad!

všechny recenze uživatele

Po kolosálním průšvihu s názvem Genisys, jsem si říkal, že jsem s touto značkou nadobro skončil, ale přítomnost Arnolda Schwarzeneggera, jehož jsem velkým fanouškem, mě přemohla a na Temný osud jsem se ze zvědavosti podíval. Co na tuhle ohavnost vlastně říct? Je to stále jedno a totéž, dávno pryč je nějaký příběh, chybí napětí, atmosféra nula, triky působí až směšně, všechno se poněkolikáté recykluje a na každou půlhodinu povídání, je zhruba jedna akční scéna. Stejná, ne-li větší bída, než výše zmíněná limonáda z roku 2015 (Terminátor loučící se s rodinkou, je absolutní dno). P.S. Všimněte si, kolikrát během filmu Rev-9 dostihne hlavní hrdiny, aniž by byl aspoň jednou úspěšný. Takhle nemožný Terminátor snad ještě v sérii nebyl. P.P.S. Mám stejný problém, jako u Genisys, tzn. po pár dnech mi tahle sračka dozrála v hlavě a musím snížit hodnocení. Promiň Arnie, níž už však není kam jít. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Velká škoda, že Arnold dostal dostatek prostoru až ke konci. Celkově však film hodnotím kladně, jelikož zápletka nestárne a tvůrci stále přicházejí s dobrými nápady. Dovolím si však tvrdit, že terminátor půjde do kytek, až v něm přestane Arnold vystupovat. Nejlepší scéna se asi odehrála na samém začátku a onen souboj s kladivem byl podle mě naprosto legendární. 85% a určitě bych řadil mezi ty lepší Terminátory. Mínus dávám jen za scénu s letadlem, která byla zbytečná a vzhledem k ceně scény, určitě ne tak vydařená. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Od příběhů s terminátorem už asi nelze čekat nic jiného, než stále se opakující snahu strojů z budoucnosti změnit minulost. Mně to ale vůbec nevadí, jelikož jsem očekával akci a té se mi dostalo. Pravda, velké akční scény jsou celkem tři, za to třeskuté. Nejbláznivější je jistě potyčka v letadle! Pobavily i odkazy na minulé díly, především první a druhý. Ty černé brýle! Proměna T-800 mě nepřekvapila, anžto ji předpověděl již Karel Čapek v R.U.R. A když Rev-9 v imigračním táboře kydlí vojáky, létají gejzíry krve na všechny strany, což v předchozích díle taky nebylo běžné. Skvěle se své role zhostila Hamiltonová - nakrknutá na celý svět a nesympatická až za hrob. A potěšila mě i androgynní Davisová, které jsem tu proměnu věřil a zkraje ji bral za smrtící stroj. Netušil jsem, že si tuhle jízdu tak užiji! 4,5* ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Při sledování Dark Fate Tima Millera krásně vynikne režijní genialita a preciznost Jamese Camerona. A je jedno jestli hovoříme o stupňování dynamiky příběhu, ikonických momentů a hlášek, temné vize budoucnosti, či snad akčních scén. Momentky z ocelárny z T2 jsou o dvě třídy působivější, než scéna na přehradě v Dark Fate, která působí po x minutách únavně, sterilně a především digitálně. Ne že by snad poslední T neměl své dobré momenty, které se točí především kolem genuine Mackenzie Davis a Lindy Hamilton, ale pořád je to ta stejná generická šablona naháněček dvou robotů, jen jsou víc nápadití, nebo se toho víc rozbije. Sem tam se ukáže Arnold, aby ukázal, že stále umí tekoucímu kolegovi nakopat prdel a zahláškuje nějaké ty svoje klasiky. Těžko chápat kde někdo vzal to, že T Dark Fate je nejlepší od T2 a jediný další relevantní pokračování. T3 mělo působivější souboje a Salvation bylo napumpované kulervoucím vizuálem a dokonalým postapokaliptickým feelingem - škoda toho finále. Směle tedy poslední film můžeme zařadit mezi přispěvky druhé jakosti. Určitě ne nad ně. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (40)

  • Vznik časoprostorové bubliny doprovází rapidní snížení okolní teploty. Tento jev nebyl v prvním, druhém ani třetím díle zobrazen. (dickens)
  • O tom, jestli se do role Sarah Connor vrátí, přemýšlela Linda Hamilton intenzivně asi šest týdnů, protože si nebyla jistá, jestli chce vyměnit svůj tichý, krásný život za patnáct minut slávy a nechtěla, aby to vypadalo, že jde pouze po penězích. V době, kdy podepsala smlouvu, ještě nebyl scénář kompletně hotov. (Rominator)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Reklama

Reklama