Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

Trailer 3

Recenze (1 020)

Enšpígl

Musím říct, že při cestě na novýho Termouše se mně trošku podlamovala kolena, protože předchozích několik Termíků bylo na úrovni velbloudího hovna a bál jsem se, že si jdu pro vebloudí přídavek z druhýho hrbu. Hned na začátku je vytvořen zajímavý prolog, kdy jsem si říkal, tak to jsem tedy zvědav. Pak už akční seznamka s novou drsňačkou,navíc Mackenzie Davis je sexy i když věřím, že ne každý pojme můj názor. Nový Termík se jmenuje Rev 9 a tady hned první chvála, protože Rev je nezničitelný hajzl k pohledání. Dokázal do mě napálit stejný pocity jako kdysi dávno při jedničce, jak se tohohle „kovovýho čůráka“ (cituji Sarah Connor ) zbaví, protože na Revkovi se tvůrci pokud jde o schopnosti opravdu vyřádili, díky čemuž na mě působil nezničitelně, zabijácky a s buldočím tahem na bránu resp zabíjení. Velkolepé povedené akční antréé tady má Sarah Connor. Ono vůbec, pokud jde o akční složky filmu nemám jedinou výhradu, skvěle nasnímaný, výborně promyšlený chorea a i když mám někdy dojem, že leccos by nepřežil ani Putin natož hlavní křehká dívenka, neřeším to, protože se na mě vysypala skvělá akce a toho si cením víc než fyzikálních zákonů. Někdy cca na poslední necelou hodinku do hry vstupuje, ten na kterýho drtivá většina čeká, ano, ano jeden nejmenovaný chlapec původem z Rakouska, velmi překvapivě to je jediná postava, která nemá ve filmu akční antré, ale o to víc ho má vtipné a díky dialogům a scénám se Sarah nám obstarává i nejemotivnější části filmu. Hodně se mě líbily různé narážky na přechozí díly (brýle, dům, ale i velký náklaďák, atd. ) Trošku mám problém pokud jde o myšlení tvůrců, nechápu jednu věc kolem skynetu, psychologický myšlenkový posun Terminátora v tomhle díle považuji vysloveně za blbost, pokud jsem jí tedy dobře pochopil a jak stroji můžou růst fousy je taky na zamyšlenou, ale tím si skutečně zážitek s dobře udělané práce, příběhu, který možná nemá nepřetržitou akci, ale nenudí ani na chvíli, protože má tempo, cit pro postavy a navíc nás velmi překvapí s tím kdo se vrátí a kdo se nevrátí a že je to za lidstvo i terminátorstvo krásně fungující team work. ()

Tom Hardy

Jednoznačně nejlépe napsaný a obsazený Terminátor od trojky, která si v rámci narativu (vzhledem ke svým kvalitám) ignoraci nezaslouží, ale tvůrci pro to mají sakra dobrý důvod. Duchem se to originálním dvěma dílům blíží, jak jen to jde a osobně mám vlastně jen dva problémy, díky kterým nemůžu mluvit o maximálním uspokojení. V prvé řadě se Tim Miller extra nevytáhl. Není to tak, že by nějakou akci vyloženě zazdil. Ale současně jí nikdy nedá nic s opravdu wow efektem, ani jí nevyšperkuje takovou dynamikou, aby to bylo jedno. Když to člověk porovná například s posledním Šíleným Maxem, je Temný osud "jen" solidní řemeslo. No a pak kamera. Na můj vkus zabírá až příliš často detaily, takže akce není zdaleka tak přehledná, jak by mohla být. Noční scény navíc mají svým zabarvením takový ten laciný nádech, který je smutnou připomínkou toho, že dnes už se akčňáky na film netočí (úplně stejně mě to rušilo v posledním Rambovi). Cíl se každopádně povedlo splnit - konečně je tu film, který má šanci (a i si zaslouží) odstartovat novou trilogii. Tak snad to tentokrát vyjde. 70% ()

Lima

T-800 žije s rodinkou na chajdě u lesa, je odborníkem přes dámské záclonky, chová a hladí pejska na verandě, a prostě se z ničeho nic rozhodne (naprogramován, nenaprogramován, je to jedno), že bude konat dobro. Zkrátka takové terminátoří Velmi křehké vztahy . Do toho ještě na sílu naroubovanej dnes tak módní girl-power element (teen holčina metr padesát vysoká dělá vůdkyni odboje) a v poslední půlhodině přeplácanej digitální bordel. A ani jedna zdejší akční scéna nemá náboj čehokoliv od Camerona. Je smutné, že nejlepším - a vlastně jediným dobrým prvkem celého filmu je stárnoucí Linda Hamilton, která si to při své karierní bídě posledních 20-let očividně užila a bavilo jí to. Jinak strašný provar a celá mytologie, kterou tak pečlivě dříve nastínil Cameron, je úplně v hajzlu. A jak tak koukám na zdejší čtyřhvězdy, lidé buď už úplně zblbli, nebo jim stačí málo. A mimochodem, v kině jsme na tom s kámošem byli v prázdném hlavním sálu úplně sami dva, ve večerním vysílacím čase, stopadesátitisícovém městě Liberci a čtyři dny po premiéře. I to o úpadku kdysi tak slavné frančízy něco svědčí. ()

POMO

Sloučení starých známých i nových postav je zde vymyšlené sympaticky a Arnoldovy hlášky lechtají bránici. O to více zamrzí ta předigitalizovaná, zbytečně over-the-top wanna be akce (nejvíce ta v letadle), kterou si slušně rozjetá zábava fatálně podrazí nohy. Méně by bylo více, když už tedy nešlo utratit za lepší digitál dalších $100 milionů. A nová mladá terminátorka Mackenzie Davis sice drsňačka, ale nezajímavá a asexuální. ()

verbal

Slizká lesba, testosteronová mužatka a prudce nehrající cigánská barbína, to je prostě neporazitelné genderově diskriminační komando, před kterým sebevíc vytuněnému Téčku prostě strachy steče amorfní polymerová břečka z vysokomodulové karbonové kostry. Takže i nejnovější verze 9.0, Juan Antonio Rematar, uplácaná další apokalyptickou multikulti umělou demencí, je již předem odsouzená k sešrotování, a já velmi doufám, že následující ze řetězu utržený algoritmus bude bezvýhradně korektní, načež si pro dalšího světospasitele, žlutého geje, přijde verze 10.0 v podobě tekuté černé feministky! Nicméně není to zdaleka tak špatné jako Guvernátorova angličtina, má to i své klády, a ty jednoznačně vítězí nad globální debilitou, dírami v sýru a tendenčním pohlavním útiskem. Tou největší je samozřejmě Karel, prodavač závěsů a vyhlazovač v robodůchodu, který z toho udělal totální nostalgické retro a po čtyřech parazitických sračkách i něco, co se alespoň trochu přiblížilo legendárním T1 a T2. Už jen jeho jedinečná replika o vhodnosti květinkového či motýlkového vzorku, pronesená obvyklou dickcí Obersturmbannführera Weissenbleicha, je naprostý kult a automaticky napálila filmu tři hvězdy. A ta čtvrtá je za opravdu kulantní akcičku a pro klasická Téčka typickou přímočarost děje. Prostě poctu vzdávající, v premise hloupé, ovšem v detailech rozkošné dvouhodinové intenzivní honění, tentokráte prosté zacyklovacích časoskoků a ajronmenovské mentálofyziky pro ožužlávače leporel. A proto se to některým těm kokůtkům, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct slabikovačům bublin a pětkovačům Mrvelu tolik nelíbí. Nemá to fylozofyckou hloupku omalovánek, dyznejofskou logyku, kozmickou bubuhlavu, Tetanus ani Spájdrgeje. ()

• V čase 1:02:47, kdy je Sarah Connor (Linda Hamilton) spoutaná s rukama za zády, odváděná do samostatné cely, dojde po vyhlášení požárního poplachu k souboji na schodišti. V momentě, kdy Sarah skopne jednoho pohraničníka ze schodů, je na malý okamžik vidět, že má ruce volné. V následujícím střihu, při souboji s agentem v obleku, se navíc pravou rukou odstrčí od zdi. (Globus_Jirka)
  • Film se odehrává v letech 1998, 2020 a 2042. (kesinaa)