Reklama

Reklama

Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

(více)

Videa (14)

Trailer 10

Recenze (1 076)

tron 

všechny recenze uživatele

„Raz som mal klienta, ktorý chcel dať do izby svojej dcéry jednofarebné závesy. Vravím mu: To nerobte!“ Mne sa páčila aj trojka a Genisys (svojím spôsobom), ale toto je skutočný návrat k bezvýchodiskovej atmosfére T1 a T2. Nečakaný začiatok, dobrý dojazd, plno monumentálnej a kvalitnej akcie. Tej síce trochu ubližuje časté odohrávanie v tme a šere, ale na fabriku, diaľnicu, lietadlo a finálne "všetci na jedného" len tak nezabudnem. K tomu sympatické postavy, na ktorých vám záleží (rozhodne nielen Arnold, hoci je skvelý) a Rev-9 ako nezastaviteľná (dvoj)mašina, proti ktorej hrdinovia nemajú šancu (ani keď je s nimi Carl) a tak musia iba utekať a počas toho premýšľať nad fintou, ktorou by ho dostali. Reťaz! Kino Považan 2019 NMnV ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Mno, zajímavé, že měli tvůrci potřebu se předem distancovat od všech kravin natočených po Tdvojce a navazovat přímo na ni a potom natočili jenom další z těch kravin po Tdvojce. Nakonec oceňuji jen to, že Mackenzie Davis opravdu vypadá a pohybuje se jako bojovnice a taky že design nového zlého Terminátora je proklatě cool. Natalia Reyes je bohužel herecky dost marná. Arnie i Linda jsou hodně vyčerpaní a zvláště u ní mi hodně vadilo to hláškování a mrkání do kamery. (Taková Sára přeci není.) A vlastně bych i ocenila zapracování uprchlického centra do děje a fakt, že mašina používá ostatní mašiny a naznačuje, že umělá inteligence by neřešila všechno pouze hrubou silou, kdyby jenom ten film jako celek měl prostě větší charisma, smysl, opravdovou hlavní postavu a byl prostě... lepší. (Co se týče hudby, tak jsem si snad ani nevšimla, že tam něco hraje, takže další zklamání.) ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Marketingové oddělení Paramountu by mělo dostat padáka. Trailery šestého Terminátora totiž moc nereflektují výsledný film, který je daleko říznější a nabušenější, než by se mohlo zdát. Šestka je (stejně jako první dva díly) velkou a přímočarou honičkou, v níž je padouch vždy jen půl kroku za hrdiny, takže ani není čas na nějaký balast. Miller prostě sází jednu akci vedle druhé, prokládá to tak akorát nosnými dialogy, a i když je tu pořád moc digitálních berliček, razantní eRko to bohatě vynahrazuje. Skloubit staré a nové, zvládnout v tom ukočírovat tři silné hrdinky, a ještě patřičně využít Arnolda, se zdálo jako takřka nemožný úkol. Tim Miller ho ale zvládnul a posílá do kin nadprůměrnou popcornovou jízdu, u níž mě zazděná kampaň (a tudíž nevyhnutelné finanční selhání) začíná nehorázně štvát. (8/10) ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pre mňa skôr prúser, ako hit. Považujem sa za veľkého fandu prvých dvoch dielov a mám rád aj T3, ktoré po tomto Millerovom vlažnom pokračovaní u mňa stále vedie ako najlepšie pokačovanie. Už pri prvej zmienke o novom Terminátorovi som takmer denne vyhľadával nové info na nete, meno Miller v úlohe režiséra ma dosť sklamalo, neveril som mu. Keď som sa dozvedel, že Cameron ako producent bude aj na place, začínal som byť optimistický. Netrpezlivo som očakával trailer a keď som ho prvý krát videl, ostal som v šoku...Preboha čo je to za sračku?? Kde je Arnold?? Prvé recenzie boli celkom optimistické, preto som si to musel ujasniť v kine, ale žiadne prekvapko sa nekonalo. Miller nevie narábať s postavami, žiadne prepracované vzťahy, iba hluché postavy a žiadna atmosféra. Miller si asi myslel, že temnú atmosféru vytvorí tým, že celú druhú polovicu filmu ponorí do šera a tmy...Akcie tu je požehnane, ale ja som sa nudil, navyše často napodobňuje to čo už sme videli v T2. Linda a Arnold držia film ako tak pohromade, ale i tak tam chýba duša, momenty, ktoré vás chytia za srdce, tu nič z toho nemáme. Scenár samotný je dosť biedny, jednoducho príbeh ma neoslovil, podľa mňa šliapli poriadne vedľa. Ta malá krpatá mexičanka ma byť vodcom??, neveril som jej to... Hudba nefunguje, známy motív zaznie len tesne pred záverom. Miller sype akciu za akciou, nevýraznú , nudnú a mne to bolo ľúto hlavne kvôli Arnoldovi, ktorému som prial úspech..Takže aký je nový Terminátor? Výstižne to popísala Linda Hamilton v šou J. Kimmela. Povzdychla a dala "It´s ok..." (5 minúta, 6 sekunda) . Ok je trochu málo na tak očakávaný film, u mňa nevýrazný priemer a popravde nedokážem si predstaviť o čom by mali byť ďalšie pokračovania. Bez Arnieho to jednoducho už nebude Terminátor. Veľmi slabé tri hviezdy, asi z nostalgie a ľútosti nad premárnenou šancou...50%. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Nový Terminátor doslovně reflektuje vývoj společenské situace a kompletně převrací význam Johna Connora. Hlavní myšlenka celého filmu totiž absolutně dokonale vykresluje převrácené vnímání role ženy pro budoucnost civilizace. Ne, že by to nějak vadilo, ale ta snaha o myšlenku je tam znát. Samotný film je jinak celkem zábavný, má tempo a několik povedených soubojů. Arnold se povedl a twist, který nám tvůrci naservírují hned na začátku je hodně překvapivý. Přiznám, že z trailerů jsem měl u Mackenzie Davis rozpačité pocity (působila tam jako nějaká hříčka přírody - což do jisté míry sedí i na tento snímek), ale nakonec jsem s ní žádný velký problém neměl. Celkově musím pochválit hlavně to, jak se tvůrcům daří parafrázovat první a druhý díl takovým způsobem, aby jim neudělali ostudu. Sečteno podtrženo... Dark Fate je povedeným nástupcem původních kousků, který může diváka jen překvapit. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (40)

  • Stejně jako první Cameronovy filmy ze série má film rating R, zatímco předchozí dva díly měly rating PG-13. Tim Miller uvedl, že film má rating R, protože "fanoušci si to svým způsobem vyžádali". Původně byly některé scény natáčeny ve dvou verzích – jak pro rating R, tak pro případný rating PG-13. Cameron ale prohlásil, že je to ztráta času. Tvůrci tak od této metody upustili a definitivně se rozhodli pro film s ratingem R. (CinemaRanger)
  • Když se Rev-9 (Gabriel Luna) snaží propíchnout okno Humvee v letadle, tak zanechá pouze prasklinu. Po dopadnutí auta do vody se Rev-9 opět snaží rozbít okno, které je však jako nové. (Leopard105)

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Herečka Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Národ grázlů, Doktor Spánek) se rozhodně nebojí střídat žánry. Vedle akčních blockbusterů si tak střihla i hororového záporáka, nyní vede sci-fi seriál… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Reklama

Reklama