Terminátor: Temný osud

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

Rozpočet $185miliónovTržby USA $62,253,077Tržby Celosvetovo $261,119,292Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Žiadny veľký boom sa nekoná ale ide len o obstojný recyklát predošlích dielov a to nemyslím zrovna prvých dvoch častí. Skôr mi to pripomenie taký mix v poradí 3,4,5 filmu. Herecké obsadenie poteší, či už ide o nové neznáme tváre a ani nehovoriac o starých známych, to je proste opojné, aj keď pozeráme na už dosť vyslúžilých hercov, stále majú svoj cveng. Nadchnú, pobavia, očaria, či takmer dojmú. Triková stránka na úrovni, akcia je úderná, hlavne úvod má riadny nápor a tempo. Príbeh neurazí, reboot Skynetu tu môže byť donekonečna. /videl v kine 2x: 80%/(31.10.2019)

• Hitman_47

Jenom asi ... nejhorší terminátor ze všech? Všem, kteří zvažují, že za tohle digitální konverzační drama utratí nějaké peníze doporučuji, aby si 3x za sebou pustili první trailer, protože ten lže jenom v tom, že je Dark Fate akční film. Ano, na začátku se dočkáme akční scény z traileru ... poté se bohužel film přenese do své primární (čti konverzační, kdy na sebe postavy dramaticky koukají, nebo se koukají do dáli) roviny, pak tu máme digitální akční dvouminutovku a tak pořád dokola, než se dočkáme závěrečné akční scény, která je sice delší, ale jako většina akčních scén se odehrává v noci či prostě jen ve velmi tmavých interiérech (nebo ještě ideálně v noci pod vodou) .... jo a to jsem ještě nezmínil absentující kinetiku bitek mezi roboboby. Je velmi smutné, když si vzpomenete, že poslední dobrá terminátoří bitka se odehrála v Rychle a Zběsile, kdy si dali přes rypák Diesel a Rock. V Dark Fate se dbalo na to, aby Termíci měli ladné a velmi plynulé pohyby, dám ruku do ohně, že v jedné z 30 zpomalovaček se Terminátor dokonce vlní ve vzduchu .. takže pokud čekáte váhu a sílu, tak jste na špatné adrese (pro Terminátora je velmi těžké uškrtit teenagera ... prostě zatíná a zatíná, ale holt to nevyjde, je to přeci jen stroj, který pěstí dokáže prorazit zdi, že jo). Postavy jsou velmi špatné, bez špetky charisma, a jejich rádoby drsné a cool hlášky se míjí účinkem skoro pokaždé, když otevřou pusu ... a že jí otevírají teda dost. Tenhle film nemá v kinech co dělat, měl zamířit přímo na Netflix, kde byste si to stihli minimálně dvakrát rozdat (btw ten film trvá tak deset hodin a má asi 3 konce, než konečně to ukecané digi peklo skončí), a ani byste nemuseli film přetáčet nazpět, bo by vám nic neuteklo. Panebože, nechte už Terminátory chcípnout (opravdu nechci pokračování s terminátořími chimérami, které mají tolik chapadel, že by si mohli odskočit do libovolného hentaie .... a tohle si btw také nevymýšlím, bo přesně tihle terminátoři drtí odboj v budoucnosti) .... kill it pls.(1.11.2019)

Začněme trochu zeširoka. Terminátor 1, který to celé začal, je kultovní záležitostí, která definovala celou tuto sérii a de facto i odnož svého žánru. Druhý díl vnesl do ovlivňování temné budoucnosti i špetku humoru a posunul vše započaté o několik úrovní výš. Po letité pauze přišel Terminátor 3, který rozhodně nebyl blbý a je možná trochu škoda, že jej současný Temný osud zcela ignoruje, neboť obsahoval několik scén, které si divák pamatuje i po letech. T3 se dá označit za rozhodně nejvtipnější díl celé série. Čtyřku jsem pro jistotu nesledoval, neboť tam nehrál Arnold (znám pouze některé dílčí scény) a Terminator Genisys mě jaksi neoslovil. Nedokázal mě vtáhnout do děje, patřičně pobavit a ani nadchnout a tak po letech jediné, co si z něj pamatuji, jsou scény, které kopírovaly jedničku a pak těch několik gigantických pasáží, co jsou známy z trailerů. A TERMINÁTOR: TEMNÝ OSUD? Ten se nese v duchu prvních dvou dílů a je tak pro mě rozhodně nejpovedenějším pokračováním od dob dvojky či trojky (kterou opravdu nezavrhuji). Už úvodní záběry vycházející z T2 mi navodily velmi příjemný a nostalgický pocit. Scéna z roku 1998 byla příjemně nepříjemným překvapením a ve své podstatě připravila půdu pro příběh tohoto pokračování, které se nese - podobně jako T2 - ve strhujícím tempu. Děj je přímočarý, nikdo a nic jej zbytečně nekomplikuje, což je fajn. Jde tu o napětí, kterého je dostatek (byť je snad každému předem jasné, jak to musí skončit), o zdařilou akci a o skvělého záporného stroje, jenž je hlavním hrdinům neustále v patách. Chválím jak akční scény, z nichž mohu pochválit jak naháněčku na dálnici s náklaďákem, tak první setkání Sarah Connor s Dani a Grace či velké finále. Návrat Lindy Hamilton potěšil nadmíru, protože pouze ona je tou jedinou a pravou Sárou Connorovou. Arnold Schwarzenegger tu má prostoru méně, což by se mohlo zdát jako škoda, ale upřímně - dokud se na scéně neobjeví, je děj natolik našlapaný, že jsem jej ani výrazně nepostrádal. Svoji následnou přítomností pak už tak dobrý snímek okořenil ještě víc. Vedle samotného příběhu musím pochválit také herecké výkony všech zúčastněných v hlavních rolích. Pokud jde o záporného terminátora Rev-9, tak smekám před invencí tvůrců. Jde opravdu o důstojného padoucha po takřka nepřekonatelném T-1000. Proti oběma právě zmíněným strojům byl TX z T3 slabým čajíčkem. Jalovým odvarem byl i proti Arnoldově zabijákovi z prvního filmu. Ať už je nový terminátor Rev-9 sebelepší, tak stejně musím uznat, že T-1000 ve mně dodnes zanechává dojem nebezpečnějšího a zákeřnějšího vraždícího stroje. Konečně má však - opakuji se - důstojného nástupce. Co mi možná lehce vadilo, ale bez větších problémů jsem to přijal, bylo snad až příliš velké polidštění Arnoldova terminátora a dále pak scéna pod vodou. Nové postavy - Grace a Dani - byly rozhodně příjemným stavebním prvkem tohoto příběhu a opět lehce posunuly hranice této série dál. Krátké záběry z temné budoucnosti mě rovněž velice bavily a výsledný, pětihvězdičkový dojem, na němž má svůj podíl také kino projekce (co si budeme nalhávat, v kině to má jiné grády), pak zcela potvrdila dokonalá a ikonická, úderná znělka. Tada ta tada.. tada ta tada... Zkrátka to pravé a kultovní "bouchání ponurého osudu lidského pokolení na vrata přítomnosti".(1.11.2019)

7/10. Měl bych jít o číslo níž, ale... někdy prostě stačí, že po několika zpackaných a překombinovanách pokusech dostanete "obyčejný" a dosti banální pokračování, které jde ruku v ruce s prvnímě dvěma (strukturou) díly a zároveň je žádným způsobem nepoškozuje (tady dost lidí nebude souhlasit, ale whatever). Tak či tak je Linda super, velmi překvapivě jsou vlastně všechny herečky dost v pohodě a Luna se setsakra snaží, aby z něj byl opět ten nelítostný stroj nezničitelnosti. Akce sterilní, přepálená a místy CGI bordel... ale šlape to, baví to a hlavně na konci i solidně zaháčkuje. Třetí nejlepší díl. Více: https://www.youtube.com/watch?v=pDIWEvrK9Ew&t=190s(5.11.2019)

Musím říct, že při cestě na novýho Termouše se mně trošku podlamovala kolena, protože předchozích několik Termíků bylo na úrovni velbloudího hovna a bál jsem se, že si jdu pro vebloudí přídavek z druhýho hrbu. Hned na začátku je vytvořen zajímavý prolog, kdy jsem si říkal, tak to jsem tedy zvědav. Pak už akční seznamka s novou drsňačkou,navíc Mackenzie Davis je sexy i když věřím, že ne každý pojme můj názor. Nový Termík se jmenuje Rev 9 a tady hned první chvála, protože Rev je nezničitelný hajzl k pohledání. Dokázal do mě napálit stejný pocity jako kdysi dávno při jedničce, jak se tohohle „kovovýho čůráka“ (cituji Sarah Connor ) zbaví, protože na Revkovi se tvůrci pokud jde o schopnosti opravdu vyřádili, díky čemuž na mě působil nezničitelně, zabijácky a s buldočím tahem na bránu resp zabíjení. Velkolepé povedené akční antréé tady má Sarah Connor. Ono vůbec, pokud jde o akční složky filmu nemám jedinou výhradu, skvěle nasnímaný, výborně promyšlený chorea a i když mám někdy dojem, že leccos by nepřežil ani Putin natož hlavní křehká dívenka, neřeším to, protože se na mě vysypala skvělá akce a toho si cením víc než fyzikálních zákonů. Někdy cca na poslední necelou hodinku do hry vstupuje, ten na kterýho drtivá většina čeká, ano, ano jeden nejmenovaný chlapec původem z Rakouska, velmi překvapivě to je jediná postava, která nemá ve filmu akční antré, ale o to víc ho má vtipné a díky dialogům a scénám se Sarah nám obstarává i nejemotivnější části filmu. Hodně se mě líbily různé narážky na přechozí díly (brýle, dům, ale i velký náklaďák, atd. ) Trošku mám problém pokud jde o myšlení tvůrců, nechápu jednu věc kolem skynetu, psychologický myšlenkový posun Terminátora v tomhle díle považuji vysloveně za blbost, pokud jsem jí tedy dobře pochopil a jak stroji můžou růst fousy je taky na zamyšlenou, ale tím si skutečně zážitek s dobře udělané práce, příběhu, který možná nemá nepřetržitou akci, ale nenudí ani na chvíli, protože má tempo, cit pro postavy a navíc nás velmi překvapí s tím kdo se vrátí a kdo se nevrátí a že je to za lidstvo i terminátorstvo krásně fungující team work.(25.10.2019)

• - Toto je třetí film Paramount Pictures, který bude distribuován mezinárodně společností Walt Disney Studios Motion Pictures od Pepka námořníka (1980) a Drakobijce (1981). (rakovnik)

• - Producent snímku a režisér prvých dvoch Terminátorov James Cameron sa ešte pred prvou klapkou nechal počuť, že v spolupráci so spoločnosťou Skydance, ktorá dovtedy držala práva na Terminátora, plánuje rovno celú trilógiu filmov. Popritom neváhal prezradiť, že hneď ten prvý má nadväzovať na Terminátora 2: Deň zúčtovania (1991) a ignorovať tie diely série, na ktorých sa Cameron režijne nepodieľal. (Paldiny)

• - Gabriel Luna (Rev-9) se vyjádřil, že jako Terminátor ve filmu nikdy nemrká, a to ani když střílí z automatických zbraní. (kesinaa)