Kryštůfek Robin

• USA Christopher Robin (více)

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají. (Falcon)

-OverLord-

Pěkný rodinný film, který místy překvapuje dospělejším dějem – možná proto šel u nás do kin pouze v původním znění s titulky, což samozřejmě jedině vítám. Mnohem víc si z něj tak odnesou dospělí než děti. Ewan McGregor nemá jako dospělý Kryštůfek Robin sebemenší chybu, stejně jako jednotlivé postavy zvířátek, se kterými je neuvěřitelná sranda (hlavně s Ijáčkem) a sem tam vypustí nějaké to životní moudro, nad kterým se vyplatí zapřemýšlet. ()

Rominator

Kryštůfek Robin na své přátele ze Stokorcového lesa dávno zapomněl, protože již není malý chlapec. Medvídek Pú se však jednoho dne objeví v Londýně v parku kousek od jeho domu a nové dobrodružství může začít... Nečekal jsem to, ale film mile překvapil. Doing nothing often leads to the very best something. ()

misterz

Nemôžem si pomôcť. Macko Pu ma vždy dojme - krásne spomienky na detstvo mojich dcér, ktoré na ňom vyrástli. Áno netvrdím, že nie, bolo to jednoduché, príliš nostalgické a dojímavé, no práve to som tu asi aj čakal a vôbec mi to nevadilo. Výhrady by som mal jedine k obsahu, kde postavu dcéry Krištofka Robina by som trochu viac rozvinul. Inak ide o príjemnú nostalgickú záležitosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Vančura

Nejnudnější film pod sluncem. Nebavilo mě to dílem proto, že jsem zcela nedotčen tvorbou A.A. Milneho včetně všech filmových, seriálových a nevímjakých dalších adaptací, a dílem proto, že se mi odjakživa příčí v banálních sděleních hledat hluboká moudra - a to možná právě proto, že od banálního k hlubokému bývá často jen krůček. Normálně bych se tomu filmu obloukem vyhnul, protože mě odrazuje už tím infantilním názvem, jakož i pro mě osobně zcela nezajímavým dějem, ale dostal jsem na něj nepřímé doporučení, na základě něhož jsem pojal (mylný) dojem, že by mohlo jít o něco na způsob filmů Jasona Reitmana, kterého mám velmi v oblibě. Z toho přeslazeného happy endu mi je poněkud mdlo ještě teď, nikdy jsem nemusel tyhle scenáristické zkratky, kdy se všechno zázračně vyřeší lusknutím prstů; přijde mi to hrozně odtržené od reality. V mém případě tedy považuji zhlédnutí tohoto filmu za ztrátu času (což jsem asi měl odtušit už předem podle Forsterovy předchozí nevalné filmografie) - odnesl jsem si z něj tak maximálně zjištění, že Ewan McGregor už je fakt starej; pro rodinné publikum je to ale asi vcelku ucházející podívaná. ()

IQ Tiqe

Moc dětsky jednoduchý, první půlka mi až vadila, ve druhé se to aspoň rozjelo. Ocenil jsem pozadí a souvislosti příběhu, které neznám. # příběh * | hudba 3 | humor 1 | akce * | napětí - | pustil bych si znovu * ()

Tsuki

Jsem neuvěřitelně ráda, že jsem tenhle film zastihla ještě v kinech, a zároveň mě mrzí, že se u nás v ČR setkal s tak velkým neúspěchem (narážím na nízkou návštěvnost v kinech, která očividně zapříčinila to, že film už po týdnu nebo dvou stáhli). Nepatřím sice mezi skalní fanoušky Púa, ale jako malá jsem kreslený seriál sem tam sledovala, a už ta nostalgie samotná, plus samozřejmě povedený trailer na tenhle film, mě dokázali dostatečně natěšit. Mé nadšené očekávání se naštěstí nemýlilo. Jedná se o kouzelné dílo, na které by byl nepochybně Walt Disney pyšný, kdyby ještě žil a měl možnost ho vidět. Je to přesně ten druh filmu, který bych doporučila dospělím, kteří v sobě ještě mají kousek dítěte. Protože tenhle film nám všem připomíná, jak moc je ten "kousek dítěte" v nás důležitý. (V tomhle ohledu je vlastně tématika hodně podobná staršímu snímku Hook z roku 1991...) Ovšem Kryštůfek Robin toho naštěstí nabízí mnohem víc než jen krásný námět. Ewan McGregor je v hlavní roli skvostný, a ještě skvostnější je samotný medvídek Pú. Jeho "živá" verze je jaksi o hodně přitažlivější, roztomilejší a zábavnější než kdy byla ta animovaná. Ostatně musím říct, že ztvárnění všech těch zvířátek byla trefa do černého. Dokonale do hraného filmu padnou, nepůsobí rušivě, ani kýčovitě. Právě naopak. A medvídek Pú s hlasem Jima Cummingse je zkrátka jedinečný. On i jeho zvířecí přátelé jsou zdrojem mnoha vtipných scén i "moudrých" hlášek. Přitom ten humor a optimismus celého díla není nijak okatý nebo strojený a podbízivý. Myslím, že film nemohl být zpracovaný lépe. Jen má bohužel asi trochu úzkou cílovou skupinu, jelikož to není ani tak film pro děti, jako spíš pro dospělé, kteří nezanevřeli na svého dětského ducha. Filmový zážitek, který mě rozesmál i pohladil po duši. ~(4,7)~ ()

silentname

Ako som už viackrát povedal, ja som veľmi veľký fanúšik Disney príbehov s Winniem The Pooh. Macko Pu je proste postava, s ktorou som vyrastal, mám ho hlboko vo svojom srdci a okrem toho aj všetkých jeho priateľov. Pamätám si, keď prišla info, že Disney plánujú hranú verziu, nevedel som si predstaviť ako to chcú urobiť. No potom sa veci trošku zmenili a naša pozornosť sa presunula na inú postavu. A prichádza k nám film "Christopher Robin". A v momente ako sme vstúpili do príbehu, vedel som, že som na správnom mieste, a že toto je presne ten film, ktorý som chcel vidieť. Malý Christopher sa hrá naposledy so svojimi kamarátmi a potom musí ísť do internátnej školy. Príbeh je pekne predstavovaný ako knižné kapitoly, ktoré nám len naznačia čo sa udialo. A potom stretávame Christophera ako dospelého v podaní Ewana McGregora. Ktorý je podľa mňa absolútne fantastický v tejto role. Vie zahrať toho dospelého, vážneho Christophera, no súčasne aj jeho hravú stránku, ktorá sa nám ukáže neskôr. Bol vynikajúci. Jim Cummings tu podal opäť tak fantastický výkon ako mohol. Jeho podanie Winnieho a Tiggera je stále bravúrne. Eeyore je stále asi najlepší depresívny osol, ktorého poznám a všetky jeho hlášky ma bavia o sto šesťsto. Nedám na neho dopustiť ani v najmenšom. Všetky tieto postavy sa ani v najmenšom nezmenili a stále majú všetko svoj šarm, pre ktorý ich tak zbožňujem. Film nie je predvídateľný (aj keď niektoré veci áno - ale aj tam chceme aby sa to udialo), je vtipný, je láskavý a pripomenul mi prečo tieto postavy tak milujem. Dostal ma presne do tých čias, keď som bol aj ja chlapec a vymýšľal svoje vlastné hry. A doprial mi skutočne hrejivý pocit na duši. A za to ho náležite musím oceniť. Jeden z najlepších za tento rok. A som za to vďačný. Chcel som, aby tento film bol spracovaný poriadne. A aj keď to nie je originálne alebo výrazne inovatívne, tak srdce filmu je na správnom mieste a je skutočne určený nie deťom ani dospelým. Je určený ľuďom, ktorí s týmito postavami a ich dobrodružstvami mohli vyrásť. A ja tam rozhodne patrím. Preto filmu dávam hodnotenie, ktoré mu dávam. V mojich očiach si ho zaslúžia viac, než trochu. Hodnotenie: A+ ()

Arsenal83

Film je určený deťom i dospelým. Určite sa tu dostane do vysokých čísel, ale ja nemám rád takú všehochuť. Na jednej strane sa snaží byť detinský milý, na druhej strane dospelácky vtipný a nakoniec nefunguje ani jedna stránka. Ja si dokonca myslím, že deti sa pri tomto počine začnú extrémne rýchlo nudiť. A hovoriace medvede a králiky zas nemusia baviť zrelšieho diváka. ()

Chrustyn

Kryštůfek vyrostl a v šedivém depresivním světě, pomáhá Púovi najít kamarády. Zvířátka jsou zpracovaná hezky, ale film je nepříjemně utahaný a pro děti nezábavný a depresivní. ()

sharky

Na děti je to trochu moc pochmurné, nostalgické a filozofické, na dospělé je tam trochu moc mluvcích plyšových zvířátek. Takže finanční propadák je celkem jistý. Ale Marc Forster tyhle emotivní, přemýšlivé pohádky pro dospělé (Hledání Země-Nezmě) prostě umí na výbornou. V druhé části je po depresivním rozjezdu nakonec celkem hodně vtipů i humoru a není tomu ve finále moc co vytknout... distributor film evidentě odepsal a neudělal tomu dabing, což je trochu problém, když máte půlku sálu plnou dětí, co neumí vůbec nebo dost rychle číst, děti pak během projekce dost ruší. V lepším případě vyžadují odchod, v horším čtení titulků od maminky nahlas... ()

Flego

Večerníčkový námet roztiahnutý na celovečerný film. Pravdou však je, že po slabej polhodinke sa film rozbehne, dalo by sa povedať, že každou minútou je lepší, hoci sa nič prevratného nedeje. Oceňujem farby, psychologický podtext, hoci s tým budú mať deti problém. Určite však obyvatelia lesa mohli byť prepracovanejší, ten obyčajný plyš mi akosi nesedel. ()

BMW12

Tento film je daleko lepší než Sbohem Kryštůfku Robine. Přesto mi však celá první polovina filmu přišla ponurá, atmosféra byla pochmurná. Zlepšilo se to až se Kryštůfek vrátil zpět do Stokorcového lesa, po peripetiích se sloniskem jsme viděli i radost a zábavu. ()

rikitiki

Hrdina, utahaný životem, se vrací do fantazijního světa svého dětství a připomene si, jak jsou rodinné hodnoty důležité a vůbec nejdůležitější. Typický Disney – nic, co by člověka překvapilo, ať už mile nebo nemile. Jde o naprostou tuctovku, na kterou si za pár dnů ani nevzdechnete, akorát to hezky vypadá a hrají v tom slavní herci. Asi jako když dostanete načančanou plyšovou hračku z nějakého módního animáku – chvilku ji taháte, ale pak se rádi vrátíte k nějaké své už umolousané plyšové kočičce, pejskovi nebo medvídkovi, protože oni mají svůj osobitý charakter. ()

ARI50

začátek mi připadal jako párty plyšáku ze smetí čerstvě vytažených s pračky, a zbytek filmu už se nesl v duchu smetí, hrozná nuda a blbost, vůbec nebavilo. ()

ScarPoul

Nebyť finálnej speak, ktorá to celé bohužiaľ zhadzuje na úroveň detského filmu jednalo by sa o nádherný film. Forster skvelo vystihol atmosféru a vrátil nám starých hrdinov v novom špeciálnom háve. McGregor skvelý a rovnako aj malý Pooh. Niečo na tých anglicky hovoriacich medveďoch je. Dojíma ma to a zároveň ma to núti k úsmevu. Je to tradičný Disney. Taký ten hodnotový, kedy sa netlačí na pílu. Dalo by sa spraviť pokračovanie. Hoci v pocite v ktorom to zostalo mi to neuveriteľne sadlo. Hlavne takto na jeseň. Viacej takýchto rozprávok. Ow a všetky vtipy fungujú. Hlavne tie od Ijáčka :) ()

Lacike

Mne hlavnym posolstvom tento film pripomina Spielbergovho Hooka. Len tentokrat to nie je film pre celu rodinu, ale skôr pre dospelych. Cele je to take smutne a miestami az depresivne. Hlavne hlas medvedika Pu je tak smutny, ze to je az neprijemne. Film obcas prekvapi fantastickou vypravnou scenou zo stareho Londyna. Evidentne bol film poriadne drahy. Velkym plusom filmu je Ewan McGregor a jeho vztah s roztomilou dcerou. Za jedno pozretie tento netypicky film stoji, ale znova si radsej pustim hravejsieho Hooka. 6/10. ()

malylada

Nečekaně jiný přístup než všechny dosavadní pohádkové příběhy z Disney universa. Dokonce bych si troufl tvrdit, že film cílí na dospělé publikum až s jakým si filozofickým nádechem a mystickou, která nutí k zamyšlení. Počáteční tempo je pomalejší a malinko se mi zdálo, že postava Robina bude tím slabším článkem, ale čím více se objevovaly zvířátka, tím byl příběh zábavnější a silnější. Někdo může mít problém s tím, jakým způsobem se zápletka odehrává v říši lidí a jak je propojena s pohádkovým lesem medvídka Pú. Sázka na vizuál postaviček a nahláškované dialogy tak milým způsobem byla trefa do černého. Od poloviny jsem byl několikrát dojatý a nebýt klišovitého závěru, který připomínal Peddingtona, určitě by Kryštůfek Robin vyzněl lépe. Nicméně chápu, že bylo nutné pobavit i malé děti.......7/10 ()

Lyli

Těžko se tomu věří, ale nevyvolalo to u mě žádné emoce. Když tu čtu, kolik lidí film dojal, říkám si, že je něco špatně. Asi pro mě málo vtipné, málo dojemné, málo roztomilé, málo....prostě nějak všeho málo. Pú je vyloženě jedna z nejvíc depresivních filmových postav ever! Možná je to jen moc dospělé. ()

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman