Kryštůfek Robin

• USA Christopher Robin (více)

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají. (Falcon)

Bozvav

Jako velký milovník oslíka jsem se na film docela těšila, nicméně musím říci, že jsem docela zklamaná. Z poetické pohádky udělali docela smutný příběh, který ve mně zanechal jistou pachuť. místy se bral děsně vážně, chyběl humor. Hlubokomyslné myšlenky a rozvážné rozhovory tomu také nepřidaly. Za mne dvě a půl max. ()

Qeo

Nevím jestli to bylo nostalgií, ale vlastně mě to bavilo. Především pak Ijáček hláškoval tak, že to žádně dítě přece nemohlo pochopit. ()

BOURQUE

Novodobý „Disney štúdio“ opäť siahol na kultový príbeh, z ktorého chcel natočiť celovečerný film pre malých a (hlavne) pre tých trošku dospelejších. Výsledok? Napoviem, že katastrofa to v žiadnom prípade nie je. Ale výsledok sa nedá nazvať ani bravúrnym. Príbeh dospelého „Robina“ je klasika a neobsahuje žiadne také „ingrediencie“, čo by sme nepoznali. Je to vlastne príbeh o človekovi, ktorý vďaka každodenným starostiam začína zabúdať na jednu z najdôležitejších vecí. Priatelia z minulosti (hlavne ten „naj“ priateľ) však mu ukážu cestu naspäť. A práve ich zakomponovanie do daného príbehu sa mi zdá trošku nekompletný. Pozornosť je tu hlavne venovaná pre vzťah Robina s medveďom Pú, ale čo ostatný? Tí akoby viac zostali v pozadí. A posledné, čo by som rád spomenul, je spojenie dvoch svetov (svet rozprávkových postáv a svet ľudí). To by taktiež potrebovalo trochu viac fantázii. Stručne: Príbeh Robina je spíš pripomenutí toho, na čo by otcovia (ale tak obecne rodičia) nemali zabudnúť a na čo by mali (vždy) nájsť čas. Za plus považujem to, že film vo mne dokázal aspoň trošku vzbudiť staré dobré spomienky z detstva, kedy som sledoval príbehy macka Pú. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Ombak▼Penari

Nejlepší medvídek Pů, možná však spíš pro dospělého člověka. Především pro půvabně jednoduchý způsob, jakým bylo podáno ústřední poselství, které jde až k duchovnímu základu celé pohádky. Jinak to není žádné super velké dobrodružství a je to příběh trochu více k zamyšlení než konzumaci, což beru jako pozitivum. Ve mě zanechal snímek hluboký dojem a bude patřit určitě k evergreenům pro chvíle čerpání pozitivního myšlení. ()

helloween93

Nostalgické vzpomínání na dětství a výborný Medvídek Pú a jeho moudra. Při sledování jsem si uvědomil, že jsem Ewana McGregora hrozně dlouho nikde neviděl, tahle role mu sedla. Film Marca Fostera je takovou oddychovkou, která balancuje mezi rodinným filmem pro děti a dramatem pro dospělé. Myslím si, že spokojeni budou všichni. Disney vydalo dost komorní film a i tak si to v kinech diváky našlo. 3* ()

MickeyStuma

Film, který by se dal volně označit za pokračování filmu Sbohem, Kryštůfku Robine (2017), je opět vizuálně působivým a velmi zdařilým převyprávěním klasického příběhu pro současné publikum. Tentokrát je do role nyní již dospělého Kryštůfka Robina obsazen Ewan McGregor, který vyzdvihuje typickou situaci pracujícího otce mimo rodinu. Když ho však jedna konkrétní okolnost donutí vrátit se do doby svého dětství, rázem není nouze o jemný humor, citové pohlazení a ponaučení. Příběh se zabývá především tématem krize středního věku a významem rodinných vztahů, což je téma, které zřejmě vyvolalo pozitivní ohlas u kritiků i diváků, neboť je v dnešní době obzvláště aktuální a nutí k zamyšlení. Všechny přítomné postavy jsou dobře vyvážené a mnozí diváci se s některými z nich mohou snadno ztotožnit. Přátelství, rodina a důležitost nezapomínat na svou fantazii. O tom to celé je. Jako rodinný film je příběh jednoduchý, ale poutavý, takže může oslovit více než jednu generaci. Tragédie Kryštůfka Robina spočívá v poznání, že byl kdysi dítětem milující zábavu. Dostane druhou šanci skutečně žít? Prarodiče naší doby ve filmu poznávají těžkosti poválečného hospodářství. Stále však chovají naději na lepší časy, i když některé věci prostě mít nemohou. Snem je štěstí dětí, neboť jejich štěstí je vždy štěstím jejich rodičů. Evelin, manželka Kryštůfka Robina, se opět vymyká tradičním archetypům. Je chytrá a nezávislá, a přestože je jí v očích patrná bolest z rozpadajícího se manželství, ani jednou nepronese hořké slovo. Také dcera Madeline je bystrá a energická dívka, jejíž jedinou nezpochybnitelnou touhou je více otcova času a pozornosti. Co na to říct? „Nicnedělání často vede k tomu nejlepšímu.“ Věta, která se zde často opakuje a stojí za zamyšlení. Stejně jako v předchozím filmu je nálada poměrně smutná, přesto s jistou dávkou radosti. Film se stal uklidňujícím balzámem pro dnešní nelichotivý svět. Svět bez fantazie a zábavy je jako svět bez života. ()

TheSompeque

Kryštůfek Robin je důkaz, že jde převést dětskou pohádku na plátno a udělat to zábavné pro starší. Uběhlo pár let od doby, z dítěte se stal working class hero Ewan McGregor a plyšáci z dětství jsou zapomenuti, ale to se brzy změní. Není to primárně mířené pro děti, což jde cítit na každém kroku. Místy film působí smutně, především ze strany Púa, ale tento pocit nepřetrvává celou dobu, je vyvážený povahou ostatních postav. Není to film, u kterého byste se jako starší nudili. Celkově to působí jako nostalgické pomrknutí na dětství, které se výtečně povedlo. ()

Torgal

Macka Pu som nikdy nevidel, ale aj tak je mi jasné, že decká by z tohto mali nočné mory. Celkovo nechápem na koho je tento film cielený - pre deti je to príliš pomalé a smutné, pre dospelých má zas príliš detskú tému. Tie zvieratká sú navyše totálne creepy, ako výzorom, tak chovaním (depresívny oslík ide v tomto ohľade jednoznačne najďalej). Má to ale takú špecifickú melancholickú náladu, že nemôžem povedať, že sa mi to nepáčilo - už len to robí film dostatočne zaujímavým, aby stál za pozretie. Okrem toho ale akosi neviem vyzdvihnúť nič ďalšie, takže hodnotenie ostáva veľmi ľahko nad priemerom. 6-/10 ()

AloeB

Ačkoliv by jeden řekl, že jde o generickou Disneyho předělávku, stejně jako v případě nové knihy džunglí pojali tvůrci látku nově a svěže a film si tak ze svých původních dílů bere vše co může a přidává k tomu sobě vlastní látku, kterou zpracovává naprosto skvěle. Sám jsem nikdy nebyl fanda ztvárnění s rudým trikem a vždy byl spíš na straně původních knih, kde byl Pú ještě černý, potažmo hnědý, stejně jako medvěd, který byl Milnovi při psaní knihy inspirací, zde jsem se ale přes všechno přenesl a hlavně ze začátku se nechal zaujmout nostalgií, dokonale zkombinovanou s jakousi smutnou melancholicky depresivní atmosférou. Tedy, snímek samozřejmě nepůsobí jako by byl z pera Edgara Alana Pooha, literárním zařazením by postava Kryštůfka Robina pasovala spíš mezi Kafkovi otroky systému s velkým rozdílem, že toto je pohádka která má v rámci možností dopadnout dobře, jakkoliv se to na začátku nezdá. Přeci jenom, toto nejlidštěji adaptované animované dílo, by si klidně zasloužilo dopadnout hůř a je to škoda, protože už od prvních scén v Christopherově práci je nám napovídáno, že by mohl být vyhozen a snad by to bylo i lepší a osudovější, než finální rozřešení a odůvodnění, proč jej tvůrci vlastně nechali pracovat v továrně na kufry. Toto solution with little brain ale nijak nemusí kazit dojem z pohádkového filmu, kde i přes lehce znatelnou nesoudržnost nevadí kombinace nostalgického vzpomínání, rodinného drama a dětské dobrodružné komedie, naopak všechny tyto přísady jsou tak perfektně zamíchány, že buďto chytnou za srdce v ten správný čas, rozesmějí když chtějí, nebo nám starým mazákům dětských pohádek sají možnost vzpomenout si jaké je stále někoho stopovat dokola, pozorovat jak klacík podplave pod mostem, nebo padnout do jámy na sloniska. Za mě jde o jeden z nejlepších počinů tohoto roku, vedle Bohemian Rhapsody, jiné filmy ani zdaleka nedokázaly to co tohle silly old movie. ()

ludva10

Ach jo. Syn se na tento animák před 15 lety moc rád díval a my s ním, ale co s tím teď provedli? No to koukáme s otevřenou pusou. Vtip žádnej, děj ubohej a jak je to natočený? Jsme nechápali, pro koho to vlastně má být? Pro dospělé dětinské a pro děti podle mne zase dost nedětské. ()

drStanek

Je-li vám už blivno z kýčovitě zelených, malebných, bavorských pohádkových lesíků, přeplněných jedovatě barevnými kytičkami, poletujícími motýlky a švitořícími ptáčky, bude pro vás tahle návštěva Stokorcového lesa přímo pohlazením po duši. Film působí po stránce roztomilosti, vtipnosti a vážnosti naprosto vyváženě a zanechává příjemný pocit krasosmutnění. Doporučuji především dospělému publiku. ()

Sala1

Zaujímavosť (a pre mňa jedinečnosť) tejto snímky tkvie v hľadaní svojho diváka. Film, výrazom animovaných postavičiek a faktom návratu k starému životu, pôsobí nadmieru melancholicky a napriek reáliám detskej hry a detského sveta, je napísaný inteligentne a vyspelo a hlavnou témou hľadania samého seba sa orientuje predovšetkým na publikum stredného veku. Mne osobne je podobná myšlienka veľmi blízka, Christpherov Robinov vidím všade okolo seba a pokiaľ je téma spracovaná citlivo, ako v tomto prípade, má moje sympatie. Hlavným sprostredkovateľom tejto filozofie sa stáva Macko Pu. Z jeho jednoduchého pohľadu na život a neschopnosti pomenovať konkrétne fakty vyvstáva empatické vyjadrenie vlastných pocitov, ktoré sú kľúčom k pochopeniu inak jednoduchej premisy. Keď ideš niekam, ale chvíľu počkáš, niekedy niekam príde k tebe. Snímku (mimo skvelého dabingu animovaných postavičiek) drží výkon Ewana McGregora a nádhernej Hayley Atwell. Čo môže niektorý divák vnímať ako "mínus", je pomalšie tempo rozprávania (film mi veľmi vhodne označuje slovo "jeseň") a osobne mi vadil záverečný Christopherov návrat do kancelárii, ktorý napriek jednoduchosti fiktívneho príbehu pôsobí rozpačito a silene. Skvelá hudba vhodne dopĺňa storytelling a konkrétne situácie. Je mi ľúto, že keď sme boli na premietaní, boli sme jediní dvaja diváci na tomto filme. Je ťažko súperiť v otváracom týždni s Mníškou, ale je škoda, že film mimo plátna nemá ako pre diváka ukázať svoje kvality. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=qeN9bNuTycI ()

pulDag

Rozporuplná první půlka, kdy divák netuší, jestli je to pohádka, komedie či drama, zachraňuje druhá s plyšáky. Občas docela psycho. Ale ve výsledku nadprůměr. ()

E lan

Příjemná nostalgická podívaná nejen pro dospělé, ale i pro děti. Jemná, sem tam i vtipná a hlavně tak duši uklidňující. Takových filmů není v této době nikdy dost. ()

loveless

Jako tahkle, čekala jsem něco úplně jiného. Není to až moc divně bláznivé? Přesto jsem se celou dobu nudila. To, že jsem nevypnula předčasně bylo jen proto, že film odešel do kulisy. Ale hezké to je, o tom žádná, stejně tak, jako ty efekty. Ale nelíbilo. A to mám ráda Ewana McGregora. No ach... ()

Domca94

Já to věděla už když jsem viděla první trailer. Tenhle film je boží!! Medvídek Pú byl vždycky můj oblíbenec a tak byla nutnost zajít na tento film a nelituju. Já jsem přespokojená. Tohle se více než povedlo. Hayley Atwell spolu s Ewanem jsou úžasná dvojka. Doporučuji všem ke zhlédnutí, rozhodně nebudete litovat. ()

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman