Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Torgal

Originálne a odvážne formou i obsahom, zároveň pritom aj veľmi sebaisté. Osviežujúci vietor ako pre animované, tak i pre komiksové filmy. Na animáciu si treba chvíľu zvykať, ale potom poskytne doteraz najautentickejší komiksový zážitok, navyše myšlienka s paralelnými Spidermanmi výborne vyťažená. Jediný väčší problém som mal s tým, že sa film na konci odtrhol z reťaze až príliš a s tými fantasmagorickými scénami išiel už dosť za hranu. 8/10 ()

NiaWolf

Velmi zajímavá a nevšední animace, která je novým milníkem v tomto žánru. Oceňuji cameo Stana Leeho a je vážně zábavné sledovat narážky na různé parodie a memy z ostatních Spider-manových filmů a seriálů. Není nad to, když si studio dokáže dělat legraci samo ze sebe. Ke konci ale filmu přece jen něco chybí, asi je to trochu slabší příběh, který byl ve finále až moc předvídatelný. P.S. Obsahuje potitulkovou scénu. ()

kilobyte

Už nemusím přemýšlet jestli film podle komiksu je lepší hraný a nebo kreslený. Nejlepší je prostě animace od Sony, která vypadá jako kombinace obojího. Už se těším na další díly. ()

Dimo

Spider-man je tak velkým překvapením, že bych mu i těch 5 hvězd naládoval. Příjemný příběh, dokonale dávkován, hodně fajn hudba a parádní vizuál s výborným 3D. Animace a humor Spidymu pomohl. 85% ()

Hpatrik

Hodně fajn podívaná a od Raimiho prvních dvou dílů je to pořádný Spider-man. Nové, originální a modernější pojetí tomu sedí, do určité míry si to udržuje zábavný nadhled a je tam spousta vtipných odkazů na předchozí filmy. Animace není přitom kdovíjak přitažlivá natož Pixarovsky fotorealistická, spíš to hodně připomíná skutečné hrané herce animované speciální technikou, podobně jako třeba ve A Scanner Darkly nebo Alois Nebel. Scházeli mi tam ale emoce, zvlášť ve finále kde je bylo pro dokonalý účinek potřeba nejvíc. ()

dalziel

Napriek tomu že som tak 35 rokov mimo cielovú skupinu bavilo ma to veľmo.Dokokonca si myslím že je to škoda otrepať tak skvelý námet a scénar na animovaný film.Mohol z toho byť kasový trhák so živými hercami.Rozhodne je to veľká a dôstojná pocta comicsovemu svetu.Neskutočná jazda a tenvizuál bol nádherný. ()

Vabr

Popravdě mi to přijde docela složité na malé děti. Třeba si myslím, že by tu některé věci moc nepochopily. Přišlo mi to přeefektované. Škoda, je ta jako každá Marvelovka. Čekal jsem víc srandy. Zasmál jsem se jen dvakrát. Hodně u scény, kde se mu ruka přilepila na vlasy tý holky. Příběh je jako OK, ale je to strašně basic. Přišlo mi to takové trochu dlouhé. Vadí mi, že je tu dost důležitých věcí (rozvod, smrt, atd.), které se za ten čas Spidermana posunuly a oni je berou dost ze srandy. To mi moc OK nepřijde, když se nějaká postava rozvede s jinou a oni to nějak neberou vážně. Bylo to trochu trapný. Ze začátku, kde si pobrukuje titulní píseň Sunflower jsem se úplně zděsil, jakej dabing bude mít. Naštěstí to bylo jen špatně zabroukaný a dabing byl dobrej. VYHODNCOENÍ: BITCHFLOWER ()

AngelG

Tak další film do sbírky alá Proč já kr*va na to nešla do kina?! Kdo by byl řekl, že animovaný film bude tou nejlepší adaptací nejen samotného Spider-mana, ale všech superhrdinských filmů za posledních x let. Naprosto parádní podívaná od vizuální stránky, soundtrack, postavy až po samotný příběh. Uteklo to neskutečně a hned po dokoukání jsem měla nutkání pustit si to znovu. Jsem opravdu zvědavá s čím přijdou příště. Zvedli si laťku sakra vysoko, tak snad si jí také udrží. :) ()

aR3Zz

Těšil jsem se na příjemnou změnu. Ale nesedlo mi to. Poctivě zpracované, děj měl hlavu a patu a ani nebyl stupidní, přesto mi tahle forma nevyhovovala. Navíc akční scény (hlavně ta finální) byly hrozně nepřehledné, určitě to šlo pojmout i jinak. Pro mne tedy zklamání. 50% ()

geek.ondra

Revoluční animace a snad všechno co si fanoušci nejslavnějšího pavouka mohou přát. Oslava komiksového média která je už teď kultovní. 9/10 ()

AloeB

Not my piece of cake, ale nemohu říct, že jsem se nebavil. Tak na půl cesty, poměrně zábavné, dějově prázdné, mnohdy zcela stupidní. Koncept multivesmírů se mi obecně ve filmech (a ba ani v knihách) moc nelíbí, velmi to omezuje originální příběhy na úkor neorigiálního řešení paralelních světů. Abych ovšem tolik nekritizoval, zde hraje prim animace a práce s formou - šílená kombinace různých žánrů (zvlášť pak střet anime s klasickou animací nebo využití noir světa). To je perfektní a je otázkou, zda by se to změnou příběhu zhoršilo, nebo by to zůstalo stejně dobré. Vyloženě otravná se mi zdála snaha polidštit hlavního zlouna, v primitivním animovaném filmu to působilo až ostře nepřesvědčivě. Kingpin pak zůstal jen zlým hlupákem. Pro komiksové a teoreticky filmové fanoušky nutnost, pro obyčejné lidi zbytečnost. ()

PEZ

Oscar, Zlatý Glóbus a aj BAFTA za najlepší animák roku. Náhoda? Jasné, že nie! Neskutočná bomba, čistá filmová radosť pozerať tento kúsok. Po dobrých odozvách som čakal slušný animovaný film, ale toto je jeden z najlepších animákov ever. A to fakt nepreháňam! Dôvod je "jednoduchý" - geniálna forma a dokonalý obsah. Jak málo stačí. :) Perfektne vymyslený scenár dopĺňajú skvelé a vtipné dialógy, od začiatku do konca nám tvorcovia súkajú jeden dobrý nápad za druhým. Dosť dlho som zvažoval aj piatu hviezdičku, nateraz som sa rozhodol, že si to ešte minimálne raz budem musieť pozrieť, že či ju naozaj nepridať. :) Tento rok má prísť prvá polovica pokračovania, o rok neskór druhá. Nádejam sa, že sa je na čo tešiť. Ak ste náhodou tento animák prepásli, netreba váhať, to celkové hodnotenie neklame. ()

kondor77

Škoda, že hlavním padouchem nebyl Spidergay z jiného paralelního světa, jehož cílem by bylo análně znásilnit všechny existující spiderman(k)y. Takhle je to jen neškodná zábava pro malé děti. Zdejšímu hodnocení nerozumím, to většina recenzentů nemá ani občanku? Jedna hvězdička za fantastickou animaci. ()

ViktorS

Tento Spider-Man je už len pre svoju animáciu skvelý film, ktorý tak vzdáva hold starým komiksom. Film má dobré tempo, ktoré však občas na môj vkus až moc rýchlo vyrieši určité situácie vo filme a tak sa ani človek nenazdá a už je tu záverečný boss fight. Dej je celkom priamočiary a takmer od začiatku je jasné o čo pôjde, no samotný príbeh je aj tak zaujímavý. Tvorcovia sa aj pomocou animácie mohli vyhrať z efektami a posilniť tak tento príbeh. Svet tu pôsobí viac „super hrdinsky“ a teda aj všetky bojové scény a celkové pohyby postáv v ňom. Páčilo sa mi, že film nezačal znovu odhaľovať celý vývoj Spider-Mana, ale že ho len skratkovito prekreslil a niečím malým cez hlavnú postavu doplnil. Predsa len ten príbeh poznáme asi všetci. Postavy boli tiež svojou osobnosťou zaujímavé. Rôzne verzie Spider-Mana z rôznych dimenzii sú vždy unikátne vo svojom zmýšľaní, len nemali tu všetky toľko priestoru čo chápem, pretože za 2 hodiny sa to proste nedá. Len vždy sa pousmejem nad faktom, že zo všetkých miest na svete práve New York má tie problémy s rôznymi zloduchmi a rovnako tak aj šťastie, že Spider-Man sídli práve v ňom. ()

pepa3rd

Skvělý komixový film, který strčí do kapsy většinu toho co bylo v posledních letech o superhdinech natočeno a to napříč všemi světy a bez ohledu na to, zda se jedná o hranou či animovanou formu. Nádherná a nápaditá animace zapojená svým stylem do příběhu, který opravdu stojí za to vidět. 85 % ()

Sweat55

Neuvěřitelný překvapení a důkaz, že tihle dva prostě umí. Velmi výživný a dospělý příběh, který mixuje spoustu překvapení (pro pavoučí nerdy obzvlášť) s kvantem emocí, jenž u podobného typu filmu prostě nečekáte. Animaci to má opravdu božskou. Musím pochválit 3D, které se k tomu taky fakt hodí. A ten soundtrack! PS: U camea Stana Lee jsem se málem rozbulel. PPS: Po projekci jsem se musel vydat do nejbližšího gameshopu a hned tam koupit nejnovějšího spidermana na PS4! ()

Sala1

Tento film zaťal do živého v každom ohľade. Prelomová a invenčná animácia, ktorú si aktuálne necháva Sony patentovať, dodáva filmu jedinečný vizuál, ktorý sa spočiatku môže zdať ako šialený LSD trip, ale tak ako to tvorcovia vymysleli, celé to prijmete a máte pocit, že ste videli niečo ojedinelé, čo je aj pravda. Vnútri tohto animovaného šialenstva sa skrýva absolútne uveriteľný a citlivý príbeh Milesa Moralesa, ktorý sa ocitne v rodinnej dráma otca a strýka a ktorá ho vystaví nejednej morálnej dileme. Je to fanúšik, nie superhrdina, ktorý si musí hľadať cestu svetom, ktorý nepozná. Každý z ďalších Spider-Manov má dostatočne vystavaný background príbeh, ktorý do kolosu zapadne a spoločne tak vytvoria neskutočne sympatickú a absurdnú partičku, ktorú by ste teda v žiadnom filme nečakali. Môžem spomenúť, že napríklad Spider-Mana, ktorého poznáme my napríklad z Raimiho filmov, sa vo filme objaví už v neskoršom veku, čo je veľmi zaujímavé. Záporákov je niekoľko a je poznať tendenciu priblížiť sa vytvoreniu známej Sinister Six. Zloduchov vedie Kingpin, ktorý sám o sebe veľký priestor nemá. Čo je ale zaujímavé, že pokiaľ poznáte Kingpina zo seriálu Daredevil, chápete jeho motiváciu, ktorá v tomto filme pri otváraní dimenzii zostáva rovnaká a v takom prípade vám môže spadnúť sánka. Horšie je, že divák, ktorý túto motiváciu nepozná, príde mu to ako mrhanie dobrou postavou. Film ponúka množstvo humoru a uveriteľnej drámy, celok pôsobí komplexne a film je pre mňa jedným z najväčších prekvapení roku. Chvalabohu, Sony, konečne! Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=QKxnVLqQMeY ()

AloisNeuman

Velice nekonvenční zážitek. Pokud máte rádi spidermana povinnost. Doporučuji návštěvu kina. Český dabing perfektní. A podtitulková scéna pecka. p.s.Kdo má nakoukan všechny filmy, tak si to užije ještě víc. p.s.s. A kdo zná i komiksy a historie bude v rauši. ()

Mouchal

Jediný způsob, jak věrohodněji přepracovat originální komiks na stříbrné plátno by byl snad už jen vzít samotný komiks a stránku po stránce je obecenstvu promítat. Bylo by to možná stejně originální, ale kdo by za takovou "srandu" vyhazoval peníze... Nový Spidey je jízda. Ať už kvůli nové animaci (na kterou si tedy nějakou chvíli mé oči zvykaly), příběhu či formě, kterou nám toto dílo režiséři tak schopně naservírovali. Trochu lituji diváky, kteří absolutně nemají páru kdo je například Kingpin nebo tetička May, protože ti to s tímto filmem nejspíš myšlenkově vzdají v momentě, kdy se ukáže Spider-Čuník. Ikdyž na druhou stranu je i přes velké množství postaviček celý film vcelku přehledný a člověk nemá pocit, že by se v některý moment někdy během cesty příběhem zatoulal jinam nebo zůstal pozadu. A to je přesně ten důvod, proč tento film má tak vysoké hodnocení. Ne kvůli nové animaci nebo kvůli genderové vyváženosti (USA koukám na Tebe), ale kvůli tomu, jak film vypráví příběh a jak se dobrovolně a hlavně hrozně rádi necháme v případě tohoto filmu vést za ručičku pomyslného filmového vypravěče až k epickému finále. Velmi příjemná inovativní jízda a originální tečka za filmovým/komiksovým rokem 2018. 90% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)