Držitel 3 Oscarů Dick Tracy je jedním z nejpozoruhodnějších a nejdiskutovanějších filmů. Warren Beatty v roli dobráckého detektiva je hlavní postavou snímku, který má opravu hvězdné obsazení. Právě on a jeho parťák Kluk neustále hledají dobrodružství a společně bojují proti zločinu, kterým jsou prolezlé ulice města. V cestě jim však stojí přehlídka těch nejzvláštnějších gangsterů, jaké kdy svět viděl. Dick Tracy je skvělou směsicí akčního děje, dobrodružství, hudby a neuvěřitelných triků... (Magic Box)

Yakuza05

Zlatý glóbus 4 nominace : Film (komerie/muzikál), Píseň ''Sooner or Later (I Always Get My Man)'' , Píseň ''What Can You Lose'', Herec vedl. role Al Pacino ..... Bafta 2 : Masky, Výprava. Nominace 5: Herec vedl. role Al Pacino, Kostýmy, Střih, Zvuk, Vyzuální efekty. ()

kubilov

Dick Tracy je úžasně originálním komiksovým filmem z dob, kdy byly jediné kloudné komiksovky od Burtona a Donnera, a zřejmě právě proto byl ve své době přijat rezervovaně, i když o kasovní propadák rozhodně nešlo. Vlastně jak by také mohlo, s takovýmto obsazením. Největším důvodem, proč je i při mé fascinaci komiksovým žánrem mé hodnocení relativně nízké, je samotná postava Dicka Tracyho, jehož podle mého názoru i režírující Warren Beatty rozhodně nezahrál tak, jak bych to od něj očekával a vlastně se mi do role ani moc nehodil. Naopak co se týče vedlejších postav, tak ty byly spolu s maskami a barevnou papundeklovou naprosto v pořádku. Nejvíce zaujal samozřejmě na Oscara nominovaný Al Pacino, ale i mumlající Dustin Hoffman byl vyloženě perfektní. 3* se tak ve výsledku zdají možná málo, ale nevyužitost předlohy byla místy až tristní. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 61%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 62,7% | Film rozhodně není žádná nuda a několik super okamžiků by se (po delším hledání) určitě našlo.....ovšem když se nad tím teď tak zamýšlíme, ani jsme se moc nenasmáli, ani jsme moc nebyli napjatí. A emoce u filmů jsou rozhodně důležitější než úchvatná výprava, kulisy, masky, make-up či kýčovitý obraz samotného velkoměsta - čímž Dick Tracy naopak disponuje. Každopádně ještě více než charismatický Beatty nás zaujal mafiánský boss Pacino a mumlající Dusty parodující sebe sama v Rain Manovi :-) 60% ()

mrclTV

"Teda, to muselo dát príšernou práci. Přitom taková blbost, co?" Štylizovanie výrazné, ale film ako celok slabota. Madonna bola Madonna, Al Pacino hrá tuctového mafiána, rozpočet išiel vo veľkom do masiek a to je tak asi všetko. ()

route60

Dost nedoceněný film se skvělým Al Pacínem a mnoho jiných hercu si to ve svých rolích dokonale užívají Warren Beaty to zvládl velmy slušně ()

DonFrolimo

Po letech musim přeci jenom trošku slevit z hodnocení, ale jako mladej puberťák sem to fakt žral: ta výprava je naprosto fantastická, skvěle to dokresluje hudba (obojí vám nutně připomene Gotham city) a herecký výkony sou parádní. Tady si neodpustim malou odbočku, jelikož hodně lidí je chápe jako pitvorný, zvlášť u takovýho Ala si tu dokážu představit, jak jeho fanatický fans spíš přeceňovaný ságy Kmotra kroutěj nevěřícně hlavou a spílaj mu do hovad. Jenže potom jeho herecký kvality dost podceňujou. Hrát ploše a přiznaně pitvorně (je to komix, že?) neni ve skutečnosti zas tak jednoduchý a až na Madonnu (ta hrát neumí, takže fakt přehrává) to všechny hlavní postavy zvládaj s bravurou. Co mě spíš jako dospělýho zrazuje, je dost slabej příběh se spoustou promarněnejch možností, který se přímo nabízej, že by to muselo napadnout i to největší scénáristický nemehlo. Pro milovníky gangsterek bez skrupulí lze jen doporučit. ()

Paganfairy

Byl by to výborný film, kdyby gangsterku či oběť?, kterou hrála Madonna, hrála nějaká opravdová herečka, jejíž herecký výkon by se rovnal výborným výkonům ostatních herců. Působila mezi nimi mdle a nevěrohodně. ()

BlackVelvet

KOuzlo dobre udelanych komiksu je, ze clovek nevnima, ze sleduje komiks, kde je vse nadsazene, nerealne a ironicke. Jenze tohle spis pusobi jako vazne karikatura. ()

DannyBurino

Překvapivě dobrý film, i když tam některé postavy stěží reprezentovaly lidskou rasu ( nevím jestli je to tak i v komiksu ) ,město bylo na můj vkus trošku moc barevné a nějáká akce mohla být se zvuky a ne přezpívané písní. Zbytek filmu v pohodě akce v pohodě (kromě tamté části) sympatické postavy a zajímavý příběh. Prostě skvělý film . ()

lapatata

Především po výtvarné stránce je film na svou dobu velice povedený. Komiksová atmosféra je super, ale scénář příliš předvídatelný. ()

Drslw

Ako filmová štylizácia komixu zo 40. rokov je to geniálne! Bohužiaľ, ak nie ste milovníkom či znalcom komixu (čo ja našťastie som), tak vás to tak neosloví... Avšak žltý klobúk dole pred Beattym za to, že film nebol ani na chvíľu trápny či smiešny. ()

Welington

Ujetá akční záležitost s opravdu skvělým hereckým obsazením, která všechno vytesává přímo ze stránek komiksů a předkládá to tak absurdně realisticky, až to je uvěřitelně neuvěřitelné. Je to divné, ale dobré a celkem úsměvné a zábavné. ()

mirika39 odpad!

Preafektovaní treťotriedni herci, priblblé dialógy a kreatúra, ktorá sa snaží hrať na Marilyn Monroe. Akcia vyzerá ako z nejakého lacného komixu, ale to bol pravdepodobne zámer. Pre malých chlapcov však môže byť film celkom atraktívny. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva