Držitel 3 Oscarů Dick Tracy je jedním z nejpozoruhodnějších a nejdiskutovanějších filmů. Warren Beatty v roli dobráckého detektiva je hlavní postavou snímku, který má opravu hvězdné obsazení. Právě on a jeho parťák Kluk neustále hledají dobrodružství a společně bojují proti zločinu, kterým jsou prolezlé ulice města. V cestě jim však stojí přehlídka těch nejzvláštnějších gangsterů, jaké kdy svět viděl. Dick Tracy je skvělou směsicí akčního děje, dobrodružství, hudby a neuvěřitelných triků... (Magic Box)

iXtr3m3

Takže hneď na začiatok malé info pre tých, ktorí vypúšťajú z úst drísty typu "Herci hrajú slabo." a pod. Toto je komix, kde sa postavy tak mali naozaj správať a mali tak naozaj aj vystupovať. Teraz k filmu. Jedná sa v podstate o takého jednoduchého predchodcu Sin City, ale naozaj jednoduchého. Postavy sú štylizované naozaj fajn, len ten príbeh a celkový námet tohto filmu mi prišiel taký, nooo jednoduchý, chcelo by to viac skutočného Dicka Tracyho a menej melanchólie, ktorú do filmu natlačili nasilu. Ale inak pekné spracovanie. ()

Han22

Strašná kravina u které absolutně nechápu 7 nominací na Oskara, komerční úspěch ani herce, co se k tomu nechali přemluvit. Barevná kýčovitá výprava a šílené masky sice vypadají na pohled fajn, ale dohromday s totálně blbý příběhem vytváří přestylizovaný brak, který se nedá brát ani na vteřinu vážně a navíc je šíleně nudný. Hvězdičky dávám jen za technickou stránku filmu. ()

Pat.Ko

Film sa zaoberá svetom komiksovej postavy Dicka Tracyho a jeho snahou v boji proti zločinu. Vizuálne je film nápadný svojou farbou a štýlom, ktoré vernosťou pripomínajú komiksy. Tento prístup pridáva filmu jedinečnú estetiku a vizuálnu identitu. Výkon Warrena Beattyho v úlohe Dicka Tracyho je solídny a prezentuje charakteristický, drsný a tvrdohlavý postoj postavy. Zápletka je však občas zložitá a ťahá sa viac ako by bolo nutné. Postavy sú zaujímavé, pričom široký výber zločincov s výraznými rysmi dodáva filmu potrebnú vrstvu komplexnosti. No napriek tomu sa príliš veľa postáv zdá byť povrchne vykreslených a nie vždy všetky postavy majú dostatok priestoru na vývoj. Hudba od skladateľa Dannyho Elfmana pridáva filmu živý zvukový podklad. Hudba dodáva dojem komiksového sveta a podčiarkuje jeho atmosféru. Avšak, aj napriek týmto pozitívnym stránkam, pádne tempo a občasné zbytočné zdĺhavosti môžu znevýhodniť zážitok z filmu. Okrem toho, napriek zaujímavej estetike, táto netradičná vizuálna podoba nemusí potešiť každého diváka. 6/10 ()

aLPaC

Takové poněkud netradiční dámy a pánové porotci. Mě to taky nenadchlo, nýbrž tržby hovoří zcela jinak. Fandil jsme Al Pacinovi, překvapivě :D ()

helloween93

Dlouho jsem netušil, že tento film existuje a když jsem si ho nahrál v TV, netušil jsem co od něho čekat. Až těsně před projekcí jsem zjistil, že má film rating PG, tudíž je to gangsterka bez krve. Komiksovou předlohu vůbec neznám, casting je super, vizuál a masky na tu dobu skvělé, příběh, ač noir celkem rutina a scénář hodně zjednodušující, místy až banální. Suma sumárum svižně letící gangsterka pro celou rodinu, která neurazí. 3* ()

MickeyStuma

Komiksový detektivní fenomén Dick Tracy byl zfilmován již nesčetněkrát a to jak ve filmové, tak i seriálové verzi. Tento snímek z roku 1990 je počinem prozatím zcela posledním a jak je po tolika letech vidět, na hodně dlouhou dobu. Jedná se totiž o neobvyklé zpracování, které přijmou snad jen skuteční komiksoví fanoušci. Plejáda výrazných barev, masky všelijakých záporných postav jakoby přímo z komiksu či kresleného filmu vypadly, technické postupy takové, aby se co nejvíce obraz podobal komiksovému okénku, a velmi jednoduchý scénář, který mohou správně uchopit i mladší diváci. I když co se týče erotického charisma Madonny v roli barové zpěvačky Breathless Mahoney, tady může zůstat jeden na pochybách, jestli to vůbec pro mladší diváky ještě je. Vizuální styl tedy plně zachycuje pocit komiksu Dicka Tracyho a ten postačí k tomu, aby především komiksovému fanouškovi poskytl příjemný filmový zážitek. Co postava to charakter a jak se již dávno stalo zvykem, nejvíce ve své klasické roli vyčnívá Al Pacino, který si to viditelně užíval. Ale samozřejmě nezůstalo jen u něho. Takový Dustin Hoffman v roli mumlajícího, jednoduše pojmenovaného, Mumbles, je zrovna tak neodolatelný. Moc scén sice zrovna nemá, ale každá pobaví. A jsme u toho nejzákladnějšího. Jedná se o zábavný film? Jak je výše zmíněno, pro komiksové fanoušky rozhodně. ()

Kolssteyn

Každý záběr je do detailu ikonou hrající si s barvami a stíny dávající pocit, jako by comics opravdu oživnul. Vizuální zážitek je bohužel trochu na úkor dějového obsahu. ()

josieaddms

Zábavný film. Warren Beatty je můj oblíbenec, Al Pacino je třída, chlapeček byl moc roztomilej, a všichni ostatní gangsteři pěkně nebezpeční. Škoda jen že Madonna je tak strašně odporná a nesympatická ženská. Špatně hraje, špatně zpívá, a není vůbec pěkná. Úplně mi z ní běhal mráz po zádech trapností. Ta byla hlavní, a v hodně podstatnou složkou v celém filmu, a hodně ho to táhlo dolů. Jinak to vidím jako čistě komiksovou zábavu, a v tomhle smyslu to má své kouzlo, výrazné barvy, strašidelné masky zlosynů, nereálnost celého příběhu. To všechno se mi na tom líbilo, a budilo to velmi originální dojem, a snad potom ani tolik nevadila celkem slabá zápletka. Jak si ale chlap obsadí do filmu Madonnu, je blbec, a dřív anebo později se to určitě projeví. Celkově se nejedná o žádný velký film, ale celkem dobře se to sleduje. Je to malinko přitrapnělé a dětinské, ale svým způsobem to k tomu patří. Troška té nevkusnosti. Potěšili mě slavní herci v úplně maličkých rolích, a atmosféra třicátých let. Jen příště by to chtělo víc myslet hlavou než kalhotami. Ale těžko říct jestli by to pomohlo. ()

mira.l

Cokoliv kolem komiksů není moje krevní skupina, takže říkám ježkovy zraky, to byla kravina. Jedna hvězdička tak nějak za snahu a masky gangsterů a druhá za Dustina Hoffmana, ten jeho mumla byl výbornej:). Ale to je tak všechno, jinak jsem to spíš přetrpěl. Nikdy víc Dicka Tracyho. ()

Psycho.R

Warren Beatty je sympaťák, ale co se týče zpracování klasického komiksu s Tracym, zvolil zvláštní přístup, prakticky okopíroval Burtonova Batmana, který byl hitem v předchozí sezóně. Na hudbu najal Dannyho Elfmana, který opakuje motivy z netopýřího filmu, pěkné atmosférické noční ulice jsou zde až nápadně stejné a dokonce jsou tu i doslovné citace, včetně Batmanova vpadnutí do Muzea střešním oknem. Co však musím ocenit je, že postavám zanechal původní vzhled. Šílené tvary obličejů působí jako osvěžení, i když dosti bizarní. A přehrávání slavného Pacina s Hoffmanem (mimochodem právě pod maskami je nepoznáte) funguje, protože moc dobře víte, že to dělají naschvál karikaturně a jinde hrají tradičně výborně. ()

Lorge

Nebylo to špatné (hlavně úžasně slizký Al Pacino) ale mohlo to být lepší ;-) P.S.: Nevím proč, ale Dicka Tracyho mám tak nějak zafixovaného s obličejem Jean-Luc.... ehm... Patricka Stewarta :-D ()

Lilien

Dicka Traceyho si matne pamätám s kresleného seriálu. Táto filmová adaptáciu slávneho komixu je napriek bombastickému obsadeniu a hudbe nemastné a neslané navyše strašne pomalé a nudné. Navyše Beatty a Madonna sú veľkými slabinami filmu. ()

kyLuke

Skvělý krimi film , který nevím proč má tak špatné hodnocení . Herci jsou výborní , scénář povedený , režie skvělá a hudba dobrá ( i když Danny Elfman vykrádá vlastního Batman ) . A jestli tento film táhne ještě něco nahoru , tak je to Al Pacino v naprosto mistrovsky ztvárněné roli Big Boye a já osobně bych mu Oscara al . Takže je Dick Tracy výborná podívaná , u které kdybych měl hodnotit , tak : první třičtvrtěhodina 5 hvězd a druhá 4 hvězdy . Takže někde mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami . 90% !!! ... Zlatý glóbus : 4 nominace - Nejlepší komedie , Herec VR - A Pacino , Píseň : "What Can You Lose?" , Píseň : "Sooner or Later (I Always Get My Man)". ()

GameboyNES

Na to jak je to krátký, tak se to šíleně vleče. Obsazení fajn, povedený masky. Elfman tu má takovou rutinu, nic zapamatovatelnýho. Dvě hvězdy, víc nedám. ()

Emafera

Tak na to, že v tom hraje Madonna, tak to jde...komiksový příběh na plátně vyznívá všelijak, ale rozuzlení zápletky mě nezklamalo. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva